صفحه 28 از 31 نخستنخست ... 1819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

Member mr-farshad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

سلام
    دوستان کامپیوتر هیچکدوم تا حالا مصاحبه نرفتند؟!!!
    ژانویه ۲۰۱۱
    فایل اپریل ۲۰۱۱. اپدیت ۷-۲۰۱۴

مصاحبه فوریه 2015

جواب سوالات رو بعد از کلی ایمیل بازی و صحبتهای تلفنی با دوستان پیدا کردم شاید برای دیگران هم مفید باشه:
    1-نظام مهندسی کبک از همه سخت گیر تر هست و هزینه اش هم گرون تره و تازه ازمون زبان فرانسه هم در پایان داره- نظام مهندسی البرتا از همه اسونتره
    2-یکم تشریفات اداری داره و هزینه
    3-خیر , ایمیل زدم گفتند باید حتما باید امتحان بدید و مدرک زبان فرانسه قبول نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Desertroses نمایش پست ها
    دوستان در مورد عضویت در نظام مهندسی در کانادا :
    1-در اغاز برای عضویت در نظام مهندسی کدوم ایالتها راحت تر هست پروسه برای گرفتن P.Eng, چون بعضی از دوستان در همین زمینه گفته بودن مراحل نظام مهندسی کبک راحت تر هست ولی تنها مشکل آزمون زبان فرانسه هست که اگه یک شخص بتونه از کبک شروع کنه و پس از دریافت P.Eng به استان دیگه انتقال بده
    2-ایا پس از دریافت از یک استان ایا به راحتی میشه به استان دیگه منتقل بشه یا دردسرهای خودش رو داره و باید دوباره امتحان و مصاحبه بدیم برای نظام مهندسی استان جدید؟
    3-ایا راهی برای Waive شدن ازمون زبان فرانسه برای ایرانیهایی که در ایران تحصیل کردن وجود داره مثلا ارایه مدرک زبان فرانسه DELF ؟
    4-شرط داشتن تجربه کاری باید چندسال بیشتر باشه که از ازمونها معاف بشین(بعضی دوستان گفتند 5 سال و بعضی 10 سال) و سابقه کاری رو باید با رعایت چه نکاتی بنویسیم که علاوه بر Waive شدن امتحانات , نیازی به مصاحبه حضوری هم نباشه؟
    باتشکر فراوان

Junior Member

سلام دوستان، من ویزای دانشجویی برای مستر گرفتم (انتاریو) ولی هنوز ایرانم 7 سال هم سابقه کار دارم
    میخواستم برای Peng اقدام کنم کل 28 صفحه رو هم خوندم
    ولی نفهمیدم اخر از کجا باید ثبت نام کرد؟ انلاین هست؟ هزینش چقدره؟
    تو قسمتهای اول فروم خوندم میگفتن باید نامه سابقه کارت رو 4تا رفرنس تایید کنه ولی در ادامه ندیدم کسی از این حرفی بزنه آیا نیازه؟
    آیای بعد از اینکه مستر رو از کانادا بگیرم راحتتره Peng یا الان هم میتونم اقدام کنم؟
    ممنون اگه من رو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط emadf نمایش پست ها
    سلام دوستان، من ویزای دانشجویی برای مستر گرفتم (انتاریو) ولی هنوز ایرانم 7 سال هم سابقه کار دارم
    میخواستم برای Peng اقدام کنم کل 28 صفحه رو هم خوندم
    ولی نفهمیدم اخر از کجا باید ثبت نام کرد؟ انلاین هست؟ هزینش چقدره؟
    تو قسمتهای اول فروم خوندم میگفتن باید نامه سابقه کارت رو 4تا رفرنس تایید کنه ولی در ادامه ندیدم کسی از این حرفی بزنه آیا نیازه؟
    آیای بعد از اینکه مستر رو از کانادا بگیرم راحتتره Peng یا الان هم میتونم اقدام کنم؟
    ممنون اگه من رو راهنمایی کنید
    اینجا رو بخونید. http://www.peo.on.ca/index.php/ci_id/2061/la_id/1.htm

با سلام خدمت مهندس عریر بسیار عالی توضیح دادید..من ی سوال داشتم از خدمتون :از اقدام برای گرفتن P.engتا گرفتنش اگه 2 سال طول میکشه معنیش اینه که تا دو سال نمیشه بعنوان یک مهندس حرفه ایی کار کرد؟یعنی تا گرفتن مدرک P.eng?

Junior Member

دوستان من می خوام برای peng در تورنتو اقدام کنم من بیشتر کارم در مورد مدیریت پروژه بود. و راهسازی و ...برای وقتی که دعوت به مصاحبه بشم چه کتابی بخونم که یاداوری کنه بتونم مطالب رو به زبان انگلیسی یاد بگیرم.

Junior Member

کسیکه ساکن کبک هست میتونه برای نظام مهندسی اونتاریو اقدام کنه؟ آدرس نمیخوان؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

سلام
    کسی سر فصل فارسی دروس رشته عمران مقطع کارشناسی رو نداره؟
    من یکی از روی سایت دانشگاه آزاد برداشتم، نصفه نیمه بود. سایت شورای عالی آموزش هم کار نمیکنه، نمیشه دانلود کرد.
    من ورودی 79 بودم و بالتبع سرفصل مصوب سال 76 رو میخوام.
    اینی که من دارم حتی بعضی درسهای 2 واحدی من رو 3 واحدی زده یا مثلا معادلات دیفرانسیل و ریاضی 2 رو نداره
    تصفیه خانه آب و فاصلاب نداره و هزار تا مشکل دیگه
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

خب سوال قبلی من رو که کسی جواب نداد.
    من همه صفحات این موضوع رو خوندم، ولی آخر دستگیرم نشد که برای مرحله اول apply برای نظام انتاریو، فقط رزومه میخواد یا experience record هم لازمه؟ مدارکی که خودشون خواستند که چیزی به نام رزومه نداره، فقط همین experience record رو نوشتند. حالا این مال زمانی هست که مداک دانشگاهی Assess شد یا همان زمان apply میخوان؟ اگر قبلش نمیخوان، چه جوری سابقه کار شما رو میفهمند که براتون برای بیش از 5 سال سابقه مصاحبه میگذارند؟ یک مقدار زیادی من گیچ شدم
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری/architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood55 نمایش پست ها
    سلامو لطفا آگه پیدا کردید به منم اطلاع دهید. مرسی
    سلام
    من از طریق یکی از دوستان مقیم کانادا هر دو نسخه PDF کتابها رو خریداری کردم اگر مایل به تهیه اش هستید به من پیام بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)