صفحه 2 از 31 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bahi نمایش پست ها
    سلام

کسی از دوستان میدونه که اگه امتحان P. eng رو تو ایران بدیم برای اونور ارزشی داره یا حداقل یه مقدار کارمون رو جلو میندازه ؟
    راستی این تاپیک چرا خیلی وقت دیگه فعالیت نداره ؟!
    ممنون
    چطوری میشه امتحان P.Eng رو در ایران داد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mineral proceessing - Polytechnic of Tehran

سلام.
    امتحان P.Eng را نمی شود از داخل ایران داد. شما وقتی به کانادا آمدید به سازمان نظام مهندسین می روید و بعد از آنکه مدارکتان را مورد بررسی قرار دادند ممکن است چند تا درس را بگویند که دوباره امتحان دهید آن موقع بایست آن دروس را امتحان دهید.

Banned

مراحل رسیدن به عنوان مهندسی حرفه ای (Professional Engineer)

1- در مرحله اول شما می بایست مدارکتان را ارزیابی کنید. برای این کار در هر ایالتی یک سری مراکزی هستند که این کار ارزیابی را انجام می دهند. در ایالت کبک این مرکز کار ارزیابی مدارک را انجام می دهد:

Évaluation comparative des études effectuées hors du Québec

2- بعد از Evaluate شدن مدارک دو حالت پیش می آید. مدارک کشورهای معروفی مثل آمریکا، انگلیس و فرانسه توسط انجمن مهندسی مربوطه پذیرفته می شود ولی مدارک کشورهای ناشناخته ای مثل ایران اغلب مشروط (Conditional) می شود. این دومی ها می بایست در یک آزمون ورودی شرکت کنند. در صورتی که در این امتحان قبول شوید مدارک شما معادل (Equivalent) مدارک مهندسی آن ایالت به حساب می آید. این امتحانات بسته به ایالت هر 1 تا 2 سال یکبار برگزار می شوند.

3- در این مرحله شما یک Junior Engineer یا J.Eng هستید و حق امضا یا تایید مدارک را ندارید و کار شما زیر نظر یک مهندس حرفه ای انجام می شود و کارها در نهایت می بایست توسط او تایید شود. مثل همان سیستمی که در ایران خیلی از مهندس ها در شرکت ها کار می کنند ولی عضو نظام مهندسی نیستند. بعد از این مرحله شما می بایست 4 سال سابقه کار جور کنید که دست کم 1 سال آن می بایست کانادایی باشد و بقیه آن را می توانید از سابقه کار ایرانی تان تامین کنید. به عبارتی شما می بایست دست کم 1 سال به عنوان J.Eng کار کنید.

4- پس از فراهم نمودن 4 سال سابقه کار که دست کم 1 سالش کانادایی است و ارائه آن به انجمن مهدسی ایالت مربوطه که در کبک Ordre des ingénieurs du Québec هست، همه مهندسان (چه ایرانی، چه کانادایی چه آمریکایی) در یک آزمون نهایی شرکت می کنند و در صورتی قبولی در آن به یک مهدس حرفه ای Professional Engineer تبدیل می شوند. بسته به ایالتی که انجمن مهندسی در آن قرار دارد داشتن مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی برای کسانی که زبان مادری شان نیست، یکی از نیازمندی ها می باشد.

پیوست: نمونه پرسش های آزمون ورودی نظام مهندسی کبک

من فکر می کنم نیاز به Évaluation نباشه و خودشون اینکارو میکنن چون اگه برای Évaluation بفرستن دانشگاه خیلی از درسایی که ما اون زمان پاس کردیم الان عوض شده

راستی هیچ کس اینجا برق قدرتی نیست که بگه تو اونتاریو چه گیرایی دادن و کسی کسی رو نمیشناسه که ازین گیرا رد شده باشه و یه مقدار از تجاربش بگه

Banned

در مورد کبک مراحلش را در این فلوچارت توضیح داده:

Quebec.png

برای اطمینان بهتر است مراحل عضویت را در فایل زیر مطالعه نمایید:
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

مرسی از راهنماییتان ولی میخواستم با ریز جزییات بدانم که آیا قبولش کردن یا فرستادن دانشگاه برای اکیووالانت دانشگاه چه گیرایی داده ریز جزییات برام مهمه

Banned

در زمینه مراحل معادل سازی مدرک های تحصیلی می توانید به تالار زیر مراجعه کنید:

ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا

Junior Member

دوستای عزیز من یه سئوال دارم از اونجا که من می خوام برای گرفتن مدرک P Eng از APPEGGA اقدام کنم. یکی از شرایط اینه که ریز نمرات یا باید توسط دانشگاه فرستاده باشه یا تو پاکت مهر و موم شده باشه . در حال حاظر من ایران و کانادا نیستم و برام مقدو نیست برم ایران چون اصلا دانشگاه محل تحصیلم با محل زندگی خانوادم فاصله داره حالا از شما دوستای صاحب نطر راهنمایی می خوام...آیا می تونم از اصل ریزنمراتی که همرام هست کپی بگیرم و توسط سفارت ایران تو کشوری که هستم برابر اصل کنم و تو پاکت سفارت بگذارم؟ لطفا اگه هر راهی بنظرتون می رسه کمک کنین...حهت اطلاع در حال حاضر من اصل ریزنمراتو دارم اما پاکتشو قبلا با اصل ترجمه به ویزا آفیس دادم ...ممنون از راهنمائیتون ...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط bfrantic نمایش پست ها
    دوستای عزیز من یه سئوال دارم از اونجا که من می خوام برای گرفتن مدرک P Eng از APPEGGA اقدام کنم. یکی از شرایط اینه که ریز نمرات یا باید توسط دانشگاه فرستاده باشه یا تو پاکت مهر و موم شده باشه . در حال حاظر من ایران و کانادا نیستم و برام مقدو نیست برم ایران چون اصلا دانشگاه محل تحصیلم با محل زندگی خانوادم فاصله داره حالا از شما دوستای صاحب نطر راهنمایی می خوام...آیا می تونم از اصل ریزنمراتی که همرام هست کپی بگیرم و توسط سفارت ایران تو کشوری که هستم برابر اصل کنم و تو پاکت سفارت بگذارم؟ لطفا اگه هر راهی بنظرتون می رسه کمک کنین...حهت اطلاع در حال حاضر من اصل ریزنمراتو دارم اما پاکتشو قبلا با اصل ترجمه به ویزا آفیس دادم ...ممنون از راهنمائیتون ...
    دوست عزیز همسر من مدارک را تحویل داد و از ایشون ریزنمرات مهر و موم شده نخواستند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)