صفحه 21 از 31 نخستنخست ... 1112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

Junior Member TheCorwoodRep آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen323 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از من امتحان FE خواستن . من کلگری اقدام کردم با رشته مهندسی نفت. ممنون میشم کسی راهنمایی کنه. تشکر
    توضیحات کامل در مورد آزمون FE رو این جا می‌تونید بخونید.
    ممکنه مختصر در مورد سوابق تحصیلی و کاریتون بگید؟

Junior Member

سلام.من ارشد برق قدرت هستم و ميخوام براي p.eng اقدام كنم.٢تا مشكل دارم. برأي دروس ارشدم description ندارم. ٢- سابقه كار رو نميدونم جطور بنويسم كه بي كم و كاست باشه. سابقه در شركت برق منطقه اي دارم و تدريس دانشكاهي .دوستان ميكن در صورتي كه اين مدرك كامل باشه حتي احتمال داره مصاحبه نياز نباشه. ممنون ميشم اطلاعاتي در اختيارم بذاريد.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط rohm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا امکان ثبت نام برای peng بیرون از خاک کانادا و قبل از لند کردن هم امکان پذیره چون من چند جا تو سایتشون خوندم که نوشته بود خارج از کانادا هم میشه برای peng اقدام کرد.
    Prospective immigrants can begin the Ontario P.Eng.licensing process from outside Canada, before they finalize their immigration plans, and continue the process when they arrive in the province
    ولی توی فرم هاشون برای ثبت نام مدارک مربوط به لند کردن تو کانادا رو میخواد؟
    Canadian Citizenship Card, Permanent Resident Cardو...
    حالا چطور بدون داشتن این مدارک میشه از خارج کانادا ثبت نام کرد؟
    دوستانی که اطلاع دارن لطفا راهنمایی کنید
    بله شدنش میشه. منظورشون آماده کردن مقدماتشه. ضمنا در ادامه میبینید که یه سری از تخفیفها هم شامل شما میشه اگر تازه وارد باشید و مدارک لندینگ داشته باشید. به طور خلاصه این مراحل برای انتاریو باید طی شه.

- سعی کنید حداقل ظرف شش ماه از لند کردن ثبت نام کنید (تشکیل پرونده بدید) تا بتونید حدود ۴۰۰ دلار جلو بیفتید. از تازه واردین زیر شش ماه هزینه نمیگیرن. یه فرمی رو آنلاین باید پر کنید و همراهتون موقع تشکیل پرونده ببرید. اسمش FCP هست و باید آنلاین پر بشه. اکانت بسازید و ادامه بدید.
    - برای تشکیل پرونده یا ثبت نام شما اصل مدرک تحصیلی و زیرنمرات و ترجمه های اونها ، برگه لندینگ یا کارت اقامت ، رزومه کاری و ترجمه سرفصلهای درسی رشته تون رو میخواید. فرم بالا فراموش نشه.
    - مدراک تحصیلی شما یا باید در کانادا ترجمه بشه یا اگر از ایران ترجمه آوردید باید به یک نفر PEng ایرانی بدید و اونا مدارک رو با ترجمه ها مطابقت بدن و زیرش رو امضا کنن. این پست من رو برای این منظور بخونید. پس بدون اینکه ترجمه هاتون تایید نشده نرید اونجا که دوباره کاریه.
    - ترجمه سرفصلهای درسی رو خودتون میتونید آماده کنید و جایی هم نیاز نیست تایید کنید. این برای اونه که وقتی کمیته ارزیابی مدارک دارن بررسی میکنن شما چه درسایی رو خوندید یا نه از اون کمک بگیرن تا بتونن تشخیص بدن شما کم و کسری آکادمیکتون چیه. ملاک اونها هم مقایسه ادعای شما (توضیح هر درس) با توضیح موجود برای همون درس در دانشگاه تورنتو در همون سالی هست که شما وارد دانشگاه شدید. مثلا شما اگر ورودی سال ۸۰ در تهران باشید اونا سرفصلهای سال ۲۰۰۱ دانشگاه تورنتو رو برای مقایسه دروس انتخاب میکنن.
    - وقتی مدارک رو کامل میدید (دستی و در پذیرش طبقه همکف ساختمان PEO ) به شما بلافاصله فایل نامبر میدن. بعد از حدود ۲ هفته براتون ایمیل از طرف مسوءل پرونده میاد و مراحل بعدی رو بهتون میگه. معمولا پرونده شما برای کمیته ارزیابی ارسال میشه تا اونا تصمیم بگیرن.
    - نامه بعدی به صورت پستی میاد. نتیجه ارزیابی تحصیلی. تو تقریبا هیچ موردی برای ایران (مگر خیلی به ندرت) مدارک تحصیلی ۱۰۰٪ منطبق با دانشگاه تورنتو ارزیابی نمیشه. برای شما تعدادی امتحان انتخابی یا اجباری بسته به دروسی که گذروندید و مرتبط بودن اونها به رشته کاریتون تعیین میشه (مثل CEP که چهار تا امتحانه از یک سری امتحان باید انتخاب بشه و در واقع پایه ای ترین حالتیه که میتونه اتفاق بیفته در این مورد یا SEP که وقتیه که PEO نمیتونه تشخیص بده شما رشتتون مهندسی یا engineering technology ). همچنین بهتون امکان داده میشه که در ازای امتحان ، در برنامه های دانشگاهی مورد تاییدشون ثبت نام کنید و اونها رو تموم کنید. ضمنا اگر بیش از ۵ سال سابقه کار داشته باشید بهتون این امکان رو میدن که با تهیه و ارایه یک گزارش با فرمت مشخص خودشون به کمیته تجربیات Experience Requirements Comittee این شانس رو داشته باشید که در مصاحبه شرکت کنید و از تجربتون دفاع کنید و اون امتحانات رو به اصطلاح waive کنید. شانس اینکه شما با یه نامه تجربیات مهندسی بتونید از مصاحبه هم معاف شید (و بالتبع از امتحان) تقریبا کمه.
    - اگر این مرحله تموم بشه به هر نحوی ، شما از نظر آکادمیک مورد تایید اونها هستید و برای دادن امتحان PPE مجاز معرفی میشید. این امتحان رو همه باید بگذرونن. به شما ۲ ماه قبل از اولین فرصتتون برای دادن امتحان اطلاع میدن و شما باید ظرف یه مدت معین این امتحان رو بدید و قبول بشید.
    - شما به موازات این کارها تقریبا ۲ ماه بعد از ثبت نام اولیه نامه EIT رو دریافت میکنید. شما میتونید از یک سری از مزایای این لقب استفاده کنید. هزینه این لقب سالانه حدود ۷۰ دلاره که برای سال اول تازه واردین رایگان میشه.
    - شما برای اینکه PEng بشید همچنین باید ۴۸ ماه سابقه کار داشته باشید که ۱۲ ماهش حتما در کانادا و زیر نظر یک PEng هم رشتتون باشه.

به طور خوش بینانه و در بهترین حالت شما ۲ تا ۲ سال و نیم از زمان ثبت نام تا گرفتن لقب PEng زمان در نظر بگیرید.
    ویرایش توسط zhobeys : September 28th, 2015 در ساعت 07:21 PM

Junior Member

سلام دوستان و مرسی از اطلاعات خوبی که ارائه دادین
    من مدارکم رو چند ماهه پیش ارائه دادم. هفته پیش ایمیلی برام اومد که اولا باید سابقه کاری رو ارائه بدم به شکلی که بارها تو این فروم در موردش بحث شد و دوم اینکه باید مشخص بکنم میخوام تحت عنوان structural و یا تحت عنوان civil بررسی بشم. حالا سوال من اینه: کسی میدونه محدودیتها و مزایای هر کدوم از این شاخه ها چیه؟ دوستانی که عمران گرفتن این مدرک رو بیشتر تحت کدوم شاخه گرفتن؟
    آیا کسی از دوستان هم هست که صرفا به عنوان نمونه بتونه experience record رو برای من بذاره ؟
    مرسی از همگی

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilkho نمایش پست ها
    سلام دوستان و مرسی از اطلاعات خوبی که ارائه دادین
    من مدارکم رو چند ماهه پیش ارائه دادم. هفته پیش ایمیلی برام اومد که اولا باید سابقه کاری رو ارائه بدم به شکلی که بارها تو این فروم در موردش بحث شد و دوم اینکه باید مشخص بکنم میخوام تحت عنوان structural و یا تحت عنوان civil بررسی بشم. حالا سوال من اینه: کسی میدونه محدودیتها و مزایای هر کدوم از این شاخه ها چیه؟ دوستانی که عمران گرفتن این مدرک رو بیشتر تحت کدوم شاخه گرفتن؟
    آیا کسی از دوستان هم هست که صرفا به عنوان نمونه بتونه experience record رو برای من بذاره ؟
    مرسی از همگی
    با سلام
    1- در مورد سابقه کاري :
    اين سابقه کاري که تو مراحل اوليه ميخوان فرمت خيلي خاصي نداره و ميشه گفت تقريبا همون شکل رزومه است ولي ميتونه توي تعداد صفحات محدود نباشه و خيلي هم مهم است چون به دقت ميخونن و بررسي ميکنند که آيا شما کار مهندسي انجام داديد و يا مديريت که بايد نشون بديد کار مهندسي کرديد و از دانش مهندسي خودتون توي طراحي و يا توي کارگاه استفاده کرديد. به نظر من سعي کنيد تجربه طراحي خودتون رو بنويسيد و توي اوون کاري که وارد هستيد بيشتر تکيه کنيد چون اگه ازتون خواستند که براي مصاحبه بريد ممکنه از همون موارد هم سوال کنند.
    2-من تا به حال به اين مورد برخورد نکرده بودم که بپرسن Structural ميخواين يا Civil ولي ميدونم که اينجا Civil Engineer کارهايي مثل طراحي Grading انجام ميده براي محوطه و ...
    3-به نظر من شما در اين مرحله به فرم Experience record نياز نداريد. اين فرم که فکر کنم توي سايت PEO باشه بايد توسط افرادي تکميل بشه که امتحان PPE رو قبول شدند. دوستاني که در اين مورد تجربه دارند لطفا در اين مورد دوستمون رو راهنمايي کنند (اگه من اشتباه گفتم)

موفق باشيد

Junior Member

کسی نیست یه راهنمایی کنه عایا !!!؟؟؟ یه تمپلیت برای experience record لازم دارم .سابقه کار برق منطقه ای(رلیاِژ) و تدریس دانشگاهی برق قدرت. حالا هر فیلد دیگه ای هم بود فقط یه نمونه میخوام ببینم لطفا..ممنون

بنظر من این تاپیک از اولش خیلی بد شروع شده..یعنی اولا دستش درد نکنه اونی که این موضوع رو شروع کرده ولی ای کاش یه سری توضیحاتی در همون پست های صفحه اول و دوم راجع به ملزومات جنرال P.eng به ملت میدادن.
    مثلا اینکه حتما باید یکسال سابقه کارکانادایی داشدته باشی و اینکع اقامت دائم داشته باشی

Junior Member

سلام. دوستان سه تا سوال داشتم:
    1- برای course description تمام درسها رو باید بنویسیم؟ مثلا دزسهای عمومی یا پایه رو چطور؟
    2- ترجمه مدارک مهر دادگستری و امورخارجه میخواد؟ یا با توجه به اینکه P.eng تاییدش میکنه فقط مهر مترجم کافیه؟
    3- نمونه course description یا تمپلتش رو از کجا میشه گیر آورد؟ مثلا برای برق قدرت
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط aghazi نمایش پست ها
    سلام. دوستان سه تا سوال داشتم:
    1- برای course description تمام درسها رو باید بنویسیم؟ مثلا دزسهای عمومی یا پایه رو چطور؟
    2- ترجمه مدارک مهر دادگستری و امورخارجه میخواد؟ یا با توجه به اینکه P.eng تاییدش میکنه فقط مهر مترجم کافیه؟
    3- نمونه course description یا تمپلتش رو از کجا میشه گیر آورد؟ مثلا برای برق قدرت
    ممنون
    با سلام
    1- من دروس عمومي رو ننوشتم ولي پايه رو نوشتم
    2- مدارک من مهر دادگستري و وزارت امور خارجه داشت. ولي به نظر من چون Peng امضا ميکنه مسئوليت صحت ترجمه رو به عهده ميگيره و شايد لازم به مهر دادگستري و وزارت امور خارجه نباشه
    در نظر داشته باشيد مهندسي که امضا ميکنه مسئوليت تاييد صحت ترجمه رو داره. حتي اگه موردي رو مترجم اشتباه ترجمه کرد ايشون ميتونه اصلاح کنه.
    3-دانشگاه خودنون بايد داشته باشه اگه نداشت به نظر من توي سايت دانشگاههاي همون استان بريد و از اون course description ها الهام بگيريد ولي حتماً تغيير بديد.

موفق باشيد

Junior Member

دوستان سلام

اول یه نکته می خواستم بگم بعد هم یه سوال داشتم

- شرط شهروند بودن و یا تابعیت دایم کانادا برای گرفتن P.Eng الزامی نیست. این شرط از سال 2012 برداشته شده.

- سوال: من امتخان PPE رو پاس کردم . آیا Experience Record رو باید فقط برای همین یکسال سابقه کار کاناداییم بنویسم یا برای کل سابقه کارم ؟ چون یه Experience Record در ابتدای ثبت نام به PEO ارایه کردم البته فرمتش منطبق بر فرمت رسمی PEO نبود .

تشکر از همه دوستان و آرزوی موفقیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)