صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 1213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

سلام دوستان
    کسی می دونه برای P.Eng به کجا میشه اعتراض کرد؟
    تاریخ مصاحبه : 09/11/2010
    تاریخ فایل فدرال : 2011/01/12
    رشته : لیسانس مهندسی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza53 نمایش پست ها
    دوستان سلام

اول یه نکته می خواستم بگم بعد هم یه سوال داشتم

- شرط شهروند بودن و یا تابعیت دایم کانادا برای گرفتن P.Eng الزامی نیست. این شرط از سال 2012 برداشته شده.

- سوال: من امتخان PPE رو پاس کردم . آیا Experience Record رو باید فقط برای همین یکسال سابقه کار کاناداییم بنویسم یا برای کل سابقه کارم ؟ چون یه Experience Record در ابتدای ثبت نام به PEO ارایه کردم البته فرمتش منطبق بر فرمت رسمی PEO نبود .

تشکر از همه دوستان و آرزوی موفقیت
    سلام
    من هم PPE رو پاس کردم و دارم Experience Record رو تکميل ميکنم. توي نامه اي که فرستاده بودند برداشت من اين بود که براي کل سابقه کار ميخوان. البته براي هر شغل به شکل مجزا بايد در فورمت خودشون تهيه بشه.

موفق باشيد.

Junior Member

سلام .من حدود 18 ماه هست که تورنتو هستم و در قسمت فروش یک کمپانی .ارشد برق قدرت با 5 سال سابقه از ایران. به خاطر ماهیت کارم در تورنتو ارتباط زیادی با بیلدر ها دارم و میخواستم لیسنس برق بگیرم یا آماده شم برای p.eng و یک اکیپ درست کنم و تو این فیلد هم وارد شم. برای p.eng دوره pre exam داره که برم؟ شنیدم اگه معرفی بشی exam یک سری سوالاتی داره که اگه کار عملی اینجا نکرده باشی هر چی هم دوره pre exam رفته باشی نمیشه جواب داد.2-به کار home automation هم علاقه دارم ولی دوره ای براش پیدا نمیکنم 3-یکی از دوستان هم میگفت 2-3 تا دوره بگذرون و master engineer بگیر ولی نمیدونم کجا و چطور و فرقش با p.eng چیه ؟از طرفی هم مدرک زبان ندارم 4-اصلا شاید پیشنهاد دیگه ای داشته باشید که مستقیما به برق ارتباط نداشته باشه ولی با چند تا دوره بشه هندلش کرد. ی5- زمانی که کسی که لیسنس داره و میگه اصلا با نقشه برق اینجا کار نمیکنیم واقعا آدم نا امید میشه از لحاظ income برای کسایی که p.eng دارن.
    خلاصه هر کی راهنمایی کنه 1 در دنیا و 100 در آخرت اجر میبره

Junior Member

میشه یکی دو نمونه
    Experience Record بذارید که بشه به نوعی ازش استفاده کرد؟ ممنون

Junior Member

سلام دوستان، من هفته بعد می خوام برای Peng در تورنتو اپلای کنم، کسی هست که Peng باشه و بتونه ترجمه های منو امضا کنه؟ لطفاً اگه کسی رو میشناسین به من معرفی کنین.

Member ben_pordad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق

نقل قول نوشته اصلی توسط Mech-Eng نمایش پست ها
    سلام دوستان، من هفته بعد می خوام برای Peng در تورنتو اپلای کنم، کسی هست که Peng باشه و بتونه ترجمه های منو امضا کنه؟ لطفاً اگه کسی رو میشناسین به من معرفی کنین.
    دوست عزیز می تونیید با مهندس صدر قرار بگذارید و براتون امضا کنن . از طریق سایت sadr.ca با هاشون تماس بگیرید .
    موفق باشید

سلام دوستان۰ موقع پر کردن فرم آنلاین برای ثبت نام PEO انتاریو یه بخشی سوال میپرسه که آیا تا کنون در هیچ سازمان حرفه ای مهندسی در هر کشوری عضو هستین? من پروانه نظارت و اجرا در نظام تهران دارم۰ اعلام کنم? بعدن دردسر نشه که چرا پروانه طراحی ندارم? نگن تو که تو ایران پروانه طراحی نداشتی و پروانه نظارت و اجرا داری چطور تو انتاریو برای طراحی میخوای اقدام کنی? این سوال ایجاد نمیشه? بنظر شما اصلن پروانت نظارت و اجرای تهران رو اعلام نکنم بهتر نیست?

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ta9740 نمایش پست ها
    سلام
    من هم PPE رو پاس کردم و دارم Experience Record رو تکميل ميکنم. توي نامه اي که فرستاده بودند برداشت من اين بود که براي کل سابقه کار ميخوان. البته براي هر شغل به شکل مجزا بايد در فورمت خودشون تهيه بشه.

موفق باشيد.
    سلام. ببخشید چون گفتید PPE رو پاس کردید، میتونم بپرسم که آیا دو تا کتاب معرفی شده رو خوندید؟ آخه یکیش 24 فصل داره. اگر جواب مثبت هست، آیا کتاب رو خریدید (یکشیش 121 دلار و یکی 165 دلاره اگر اشتباه نکنم) یا اینکه از جزوه هایی که معمولا دست به دست میشه استفاده کردید.
    یک سوال دیگه فکر میکنید چقدر زمان برای خوندنش لازمه؟ میخوام یک تخمین داشته باشم ببینم کی باید ثبت نام کنم.
    ممنون از لطف شما

نقل قول نوشته اصلی توسط Soory2 نمایش پست ها
    سلام. ببخشید چون گفتید PPE رو پاس کردید، میتونم بپرسم که آیا دو تا کتاب معرفی شده رو خوندید؟ آخه یکیش 24 فصل داره. اگر جواب مثبت هست، آیا کتاب رو خریدید (یکشیش 121 دلار و یکی 165 دلاره اگر اشتباه نکنم) یا اینکه از جزوه هایی که معمولا دست به دست میشه استفاده کردید.
    یک سوال دیگه فکر میکنید چقدر زمان برای خوندنش لازمه؟ میخوام یک تخمین داشته باشم ببینم کی باید ثبت نام کنم.
    ممنون از لطف شما
    با سلام
    من کتاب رو نخريدم
    از جزو ها استفاده کردم ولي بعضي از فصل هاي کتاب رو مطالعه کردم ( از روي کتاب دوستان) که ديدم حاوي مطالب مفيدي است
    با مطالعه خيلي خيلي کامل جزوه ها احتمال قبولي خواهيد داشت
    اين امتحان رو خيلي جدي بگيريد و به نظر من سه ماه براش وقت بذاريد.

موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Soory2 نمایش پست ها
    ممنون از لطف شما
    سلام
    بهتره این کلاسی که لینکش رو گذاشتم ثبت نام کنین. از این کلاسایی هست که دولت برای نیوکامرا هزینشو میده. شما فقط حدود 100 دلار میدین، هم کلاسش رو شرکت میکنین که برای آمادگی PPE هست، هم کتابا رو مجانی بهتون میدن، هم کلی نمونه سوال از امتحانای قبلی میدن و هم یک سال عضویت مجانی OSPE. کتاب ها رو لازم نیست همشو بخونین. خودم که وقت نکردم بخونم. اگه جزوه ها و نمونه سوالای قبلی رو بخونین کافیه. البته کتاب رو اگه وقت داشتین بعضی فصلاشو بخونین. در کل امتحانش سخت نیست ولی اولش یکم طول میکشه تا بفهمین موضوع و جریانش چیه! و همین هم هست که زمان کافی واسه آمادگیش میخاد. ما ذهنیتی از قوانین اینجا هم نداریم. یکم اولش زمان میبره تا کلمات و اصطلاحاتش رو یاد بگیرین. امتحان قانون که چند تا کیس قانونی رو بهتون میدن و هر کدوم فرمت خاصی دارن که باید طبق اون فرمت جواب بدین. امتحان اخلاقش یکم پیچیده تره چون مثل قانون جواب مشخصی نداره واسه همین نمیفهمین جوابتون درست هست یا نه!!
    اما در کل همون طور که دوست قبلی گفتن امتحانش رو جدی بگیرین
    موفق باشین

http://www.ospe.on.ca/?page=ITE_exam_prep

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)