صفحه 24 از 31 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hatef_8 نمایش پست ها
    سلام
    من مدارکمو برای مهاجرت از طریق wes ارزیابی کردم، این موسسه توی سایتش یه گزینه گذاشته به عنوان upgrade report ، که میشه برای مراکز دیگه مث دانشگاه و موسسه ها،مدارک wes رو درخواست کرد. دقیقا گزینه ای که میده اینه
    Upgrade my ECA report to a standard Canadian evaluation (for purposes other than CIC immigration)
    سوالم اینه که آیا با این ارزیابی جدیدی که میشه گرفت، میتونیم برای P.eng اقدام کنیم، یا برای ادامه تحصیل ؟
    ممنونم
    برای P.Eng شما یا باید مدارکتون رو ترجمه رسمی کنید و اونجا توسط یک P.Eng ایرانی endorse کنید یا مدارکتون رو همونجا به یک مترجم رسمی انتاریو (ATIO) بدید ترجمه کنن. فکر نمیکنم ریپورت WES رو قبول کنن (احتمالا گزینه ای که بهش اشاره کردید مال تحصیلیه)

ضمناً endorse کردن ترجمه ها کار راحتتریه. شما می تونید با جامعه مهندسان و معماران ایرانی کانادا تماس بگیرید یا ایمیل بزنید و ازشون در این مورد کمک بخواید. معمولاً یکی از اعضا باهاتون تماس میگیره و باهاتون قرار میذاره تا مدارکتون رو endorse کنه (رایگان).

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط YPhoenix نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینجا کسی هست که با سایقه کار بالای 10 سال (در ایران) واسه Peng اقدام کرده باشه؟ اگه آره، این سابقه در چه صورت مصاحبه رو غیر ضروری میکنه؟ و آیا اصلا با این سابقه و مدرک لیسانس مهندسی و سوابق کاملا مرتبط طراحی، چند درصد امکان waive شدن آزمونها و حتی مصاحبه هست؟
    ممنون...
    ببینید در بدو تحویل مدارکتون به PEO مدارک تحصیلی شما میره کمیته ARC یا Academic Requirements Committee. اونها طبق سیلابس درسی دانشگاه تورنتو واسه رشته تحصیلی شما در همون سال ورودتون به دانشگاه (مثلا سال 1998) میان ریز نمرات شما رو به همراه course description که شما دادید بهشون بررسی و مقایسه میکنن. اگر مغایرتی باشه یا کم و کسری باشه برای شما یه سری تصمیم میگیرن. تو بهترین حالت براتون confirmatory exams میدن که یه سری درس معرفی میکنن که شما باید 4 تاشو انتخاب کنین و امتحان بدید. (اگر فوق داشته باشید شانستون زیاده که ARC شما رو تایید کنه و برید برای امتحان قانون و اخلاق و یا اگه دانشگاهتون تو کشورای معتبر اروپایی و آمریکایی بوده باشه)

در همین حال برای شما یک آلترناتیو میذارن که که برید کالج رایرسون و یک دوره یک ساله رو بگذرونید. همین طور اگه سابقه کارتون خوب باشه ، شما به کمیته ERC یا Experience Requirements Committee معرفی میشید که اونا اول یه گزارش سابقه کاری از شما میخوان (مثلا چندتا پروژه رو طبق یه فرمت خاص توضیح میدید براشون میفرستید) و بعد به مصاحبه دعوتتون کنن و از نظر آکادمیک و دانش مهندسی صلاحیت شما رو بررسی کنن و به ARC بگن که امتحانای شما waive بشه.

در کل مصاحبه نکردن زیاد محتمل نیست. چون معتقدن وقتی به ERC معرفی میشید باید محک زده بشید و دانش تئوریکتون ارزیابی بشه و نوشتار و گزارش رو هر کی میتونه کپی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط zhobeys نمایش پست ها
    برای P.Eng شما یا باید مدارکتون رو ترجمه رسمی کنید و اونجا توسط یک P.Eng ایرانی endorse کنید یا مدارکتون رو همونجا به یک مترجم رسمی انتاریو (ATIO) بدید ترجمه کنن. فکر نمیکنم ریپورت WES رو قبول کنن (احتمالا گزینه ای که بهش اشاره کردید مال تحصیلیه)

ضمناً endorse کردن ترجمه ها کار راحتتریه. شما می تونید با جامعه مهندسان و معماران ایرانی کانادا تماس بگیرید یا ایمیل بزنید و ازشون در این مورد کمک بخواید. معمولاً یکی از اعضا باهاتون تماس میگیره و باهاتون قرار میذاره تا مدارکتون رو endorse کنه (رایگان).
    ممنونم از جواب واضحتون
    اما من دارم از استان بریتیش کلمبیا اقدام میکنم و باید از طریق سایت زیر مدارکم رو آپلود کنم:
    https://www.technologyregistrationscanada.ca/
    اما توی این سایت هیچ جایی برای اینکه کسی باید مدرکم رو endorse کنه ننوشته ، فقط توی فرماش مشخصات سه نفر به عنوان reference رو میدادم.
    این چیزی که شما فرمودین برای انتاریو هست ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط hatef_8 نمایش پست ها
    ممنونم از جواب واضحتون
    اما من دارم از استان بریتیش کلمبیا اقدام میکنم و باید از طریق سایت زیر مدارکم رو آپلود کنم:
    https://www.technologyregistrationscanada.ca/
    اما توی این سایت هیچ جایی برای اینکه کسی باید مدرکم رو endorse کنه ننوشته ، فقط توی فرماش مشخصات سه نفر به عنوان reference رو میدادم.
    این چیزی که شما فرمودین برای انتاریو هست ؟
    بله برای انتاریو هست
    رفرنسها معمولا برای وقتیه که شما تو مرحله آخرید و تربه کار کانادایی تون باید توسط اونها تایید بشه. حداقل برای انتاریو اینجوریه .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران

Red face پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

سلام دوستان عزیز
    بنده ارشد خاک و پی با 4 سال سابقه کار در بخش نظارت از ایران دارم...
    حدود یکسال پیش برای Peng انتاریو مدارکمو ارسال کردم، ولی با یک رزومه و course description ضعیف
    بنابراین پس از بررسی مدارک من توسط نظام مهندسی انتاریو، به من اعلام کردن که باید 4 درس رو پاس کنم ...
    الان من یک رزومه ی خوب کانادایی و course description مناسب دارم. و اینکه توی این یکسال ، یک دوره کالج یکساله در زمینه طراحی ساختمان و کدهای ساختمانی رو پاس کردم...
    ایا الان میتونم دوباره درخواست بررسی مدراکم رو به Peng بدم برای حذف اون 4 تا درس؟ لطفا اینجانب را راهنمایی فرمایید
    ممنونم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad23 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    بنده ارشد خاک و پی با 4 سال سابقه کار در بخش نظارت از ایران دارم...
    حدود یکسال پیش برای Peng انتاریو مدارکمو ارسال کردم، ولی با یک رزومه و course description ضعیف
    بنابراین پس از بررسی مدارک من توسط نظام مهندسی انتاریو، به من اعلام کردن که باید 4 درس رو پاس کنم ...
    الان من یک رزومه ی خوب کانادایی و course description مناسب دارم. و اینکه توی این یکسال ، یک دوره کالج یکساله در زمینه طراحی ساختمان و کدهای ساختمانی رو پاس کردم...
    ایا الان میتونم دوباره درخواست بررسی مدراکم رو به Peng بدم برای حذف اون 4 تا درس؟ لطفا اینجانب را راهنمایی فرمایید
    ممنونم
    باسلام.بهترين راهكار اينه كه شما بخانم Iren Zden باشماره تماس 4168401041 تماس بگيريد كه Admission Representative(پي انج هستن). شرايط جديد را براشون تو ضيح بدين ،ايشون بهتر از هر كسي ميتونن شمارا راهنمايي كنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران

merci
    ایا شما ایمیلی از ایشون دارید ?
    ایا کسی رو میشناسید که تجربه ی مشابه رو داشته باشه؟
    بازم مرسی از لطفتون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad23 نمایش پست ها
    merci
    ایا شما ایمیلی از ایشون دارید ?
    ایا کسی رو میشناسید که تجربه ی مشابه رو داشته باشه؟
    بازم مرسی از لطفتون
    كسي را نميشناسم كه چنين شرايطي داشته باشه .ايميل ايشون Izdan@peo.on.ca

Junior Member

کسی از دوستان هست که کورس دیسکربپشن برق قدرت را داشته باشد؟ خیلی ممنون میشم اگر لطف کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen323 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از من امتحان FE خواستن . من کلگری اقدام کردم با رشته مهندسی نفت. ممنون میشم کسی راهنمایی کنه. تشکر
    .
    براساس تجربه من مهمترین چیز برای FE آشنایی کامل با اون راهنمایی که سرجلسه بهتون میدن، هست. امروز نتیجه ما اومد که پاسیدیم. البته این کتاب FE Review Manual Michael R. Lindeburg

رو هم گرفتم خوندم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)