صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_m نمایش پست ها
    دوستان کسی کتابهای
    “Canadian Professional Engineering and Geoscience: Practice and Ethics,” Fifth Edition, 2014
    و
    "Law for Professional Engineers, Canadian and Global Insights", Fourth Edition, 2008
    رو به صورت پی دی اف داره؟
    سلامو لطفا آگه پیدا کردید به منم اطلاع دهید. مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad59 نمایش پست ها
    سلام
    بهتره این کلاسی که لینکش رو گذاشتم ثبت نام کنین. از این کلاسایی هست که دولت برای نیوکامرا هزینشو میده. شما فقط حدود 100 دلار میدین، هم کلاسش رو شرکت میکنین که برای آمادگی PPE هست، هم کتابا رو مجانی بهتون میدن، هم کلی نمونه سوال از امتحانای قبلی میدن و هم یک سال عضویت مجانی OSPE. کتاب ها رو لازم نیست همشو بخونین. خودم که وقت نکردم بخونم. اگه جزوه ها و نمونه سوالای قبلی رو بخونین کافیه. البته کتاب رو اگه وقت داشتین بعضی فصلاشو بخونین. در کل امتحانش سخت نیست ولی اولش یکم طول میکشه تا بفهمین موضوع و جریانش چیه! و همین هم هست که زمان کافی واسه آمادگیش میخاد. ما ذهنیتی از قوانین اینجا هم نداریم. یکم اولش زمان میبره تا کلمات و اصطلاحاتش رو یاد بگیرین. امتحان قانون که چند تا کیس قانونی رو بهتون میدن و هر کدوم فرمت خاصی دارن که باید طبق اون فرمت جواب بدین. امتحان اخلاقش یکم پیچیده تره چون مثل قانون جواب مشخصی نداره واسه همین نمیفهمین جوابتون درست هست یا نه!!
    اما در کل همون طور که دوست قبلی گفتن امتحانش رو جدی بگیرین
    موفق باشین

http://www.ospe.on.ca/?page=ITE_exam_prep
    سلام، دوست عزیز این جزوه ها که گفتید رو از کجا میتونم تهیه کنم. البته من الان در ایران هستم اما همسرم الان کاناداست و تا هفته دیگه هم بیشتر در ونکوور نمیمونه و بر میگرده ایران. من چه جوری میتونم به این جزوه ها دسترسی پیدا کنم که همسرم برام بیاره ایران؟

Junior Member

سلام. دوستانی که مصاحبه شدن در peo لطفا در مورد مصاحبه اطلاع رسانی کنند بخصوص در رشته برق.
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

سلام دوستان.
    من سوالم در مورد Iron Ring هست. کسی از دوستان توی این فروم هست که اپلای کرده باشه براش؟ چیزی که من میخوام بدونم اینه که آیا قبل از گرفتن پی انج میشه اپلای کرد برای Iron Ring? بخصوص مورد سوالم برای کسانیه که مدرک لیسانس مهندسی شون رو خارج از کانادا گرفتن و میخوام بدونم به چه شکل نشون دادین که دانشگاه و مدرکی معادل مدرک لیسانستون توی کانادا وجود داره.

در حال حاضر من برای پی انج رجیستر کردم و توی پروسه تکمیل اپلیکیشن هستم (اون قسمت self-assessment) رو دارم پر میکنم.
    منتها برای Iron Ring میگن که باید نشون بدی مدرک لیسانست توی کانادا معادل داره، و ما از APEGBC مستقل هستیم و کاری به اونا نداریم، و در عین حال سیستمی که توصیه میکنن برای ارزیابی مدرک لیسانس، اینه، که اونجا بعد از وارد کردن اطلاعات همچین نتیجه ای نشون میده و من میخوام بدونم از دوستان کسی آیا با همچین موضوعی روبرو بوده و پیشنهادی دارن؟

Based on the information you provided, your Bachelor of Science (Engineering) [4 years] in Industrial Engineering from Iran, Islamic Republic of is at the comparable level to a Canadian undergraduate engineering program. However, Engineers Canada does not have sufficient information about the Isfahan University of Technology to determine that it meets the following mandatory criteria to be classified as comparable to university level engineering in Canada.

• Degree represents a professional-level engineering designation in its country;
    • Educational system is equivalent to no less than 16 years of schooling; at least 3 of which are at the university level;
    • At least two different engineering programs are offered;
    • The institution or faculty has been offering engineering degree programs at university level for at least nine years as of the date of graduation;
    • There is evidence of scholarly research activity in engineering; and,
    • The institution has higher engineering degree programs

ممنون
    برای غنی تر کردن این فروم لطفا سوالات تون رو در پیغام خصوصی مطرح نفرمایید. پیغام خصوصی مستلزم اینه که شما تک تک از افراد مختلف بپرسید، افراد مختلف تک تک کلی سوالات مشابه رو جواب بدن، و افرادی که در آینده عضو فروم میشن هیچ بهره ای از اطلاعات رد و بدل شده نبرن...

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak1350 نمایش پست ها
    سلام. دوستانی که مصاحبه شدن در peo لطفا در مورد مصاحبه اطلاع رسانی کنند بخصوص در رشته برق.
    با تشکر
    با سلام
    پست 51 و 57 رو مطالعه کنيد. شايد براي شما مفيد باشه.

موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من سوالم در مورد Iron Ring هست. کسی از دوستان توی این فروم هست که اپلای کرده باشه براش؟ چیزی که من میخوام بدونم اینه که آیا قبل از گرفتن پی انج میشه اپلای کرد برای Iron Ring? بخصوص مورد سوالم برای کسانیه که مدرک لیسانس مهندسی شون رو خارج از کانادا گرفتن و میخوام بدونم به چه شکل نشون دادین که دانشگاه و مدرکی معادل مدرک لیسانستون توی کانادا وجود داره.

در حال حاضر من برای پی انج رجیستر کردم و توی پروسه تکمیل اپلیکیشن هستم (اون قسمت self-assessment) رو دارم پر میکنم.
    منتها برای Iron Ring میگن که باید نشون بدی مدرک لیسانست توی کانادا معادل داره، و ما از APEGBC مستقل هستیم و کاری به اونا نداریم، و در عین حال سیستمی که توصیه میکنن برای ارزیابی مدرک لیسانس، اینه، که اونجا بعد از وارد کردن اطلاعات همچین نتیجه ای نشون میده و من میخوام بدونم از دوستان کسی آیا با همچین موضوعی روبرو بوده و پیشنهادی دارن؟

Based on the information you provided, your Bachelor of Science (Engineering) [4 years] in Industrial Engineering from Iran, Islamic Republic of is at the comparable level to a Canadian undergraduate engineering program. However, Engineers Canada does not have sufficient information about the Isfahan University of Technology to determine that it meets the following mandatory criteria to be classified as comparable to university level engineering in Canada.

• Degree represents a professional-level engineering designation in its country;
    • Educational system is equivalent to no less than 16 years of schooling; at least 3 of which are at the university level;
    • At least two different engineering programs are offered;
    • The institution or faculty has been offering engineering degree programs at university level for at least nine years as of the date of graduation;
    • There is evidence of scholarly research activity in engineering; and,
    • The institution has higher engineering degree programs

ممنون
    با سلام
    گرفتن رينگ آخرين مرحله است.
    در اصل يک کار تشريفاتيه . شما بايد تمام مراحل رو طي کرده باشيد (ارسال مدارک، آزمون و ...و Ethic and Law و ...) دريافت لايسنس و بعد اين رينگ رو ميگيريد (البته اگه فارغ التحصيل کانادا باشيد که بلافاصله پس از فارغ التحصيلي دريافت ميکنيد)

موفق باشيد

دوستان لطفن راهنمایی بفرمایید. برای من زمان اینترویوست کردن. من نمیخوام برم فعلن. و مکاتبه کردم قبول نمیکنن مصاحبه را عقب بندازن و میگن لازم نیست حتمن بیای اینترویو . میتونی امتحان بدی.
    کسی از تعداد و جزییات امتحانات اطلاعی داره؟ هزینه ؟ آیا باید دوره (Course) بگذرونم و یا فقط امتحانه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط siyak2013 نمایش پست ها
    دوستان لطفن راهنمایی بفرمایید. برای من زمان اینترویوست کردن. من نمیخوام برم فعلن. و مکاتبه کردم قبول نمیکنن مصاحبه را عقب بندازن و میگن لازم نیست حتمن بیای اینترویو . میتونی امتحان بدی.
    کسی از تعداد و جزییات امتحانات اطلاعی داره؟ هزینه ؟ آیا باید دوره (Course) بگذرونم و یا فقط امتحانه؟
    Hi,
    I don't have access to Farsi keyboard
    You can cancel the exam if you can provide enough document for either medical reason or business reasons. Please see attached
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط siyak2013 نمایش پست ها
    Hi again
    As per below link there are
    Cep and SEP exam. The second one is when you fails on the first one.
    http://www.peo.on.ca/index.php/ci_id/2194/la_id/1.htm

I'm not sure but I heard "you are asked to clear 4 exams IIRC. And if you get certain score in first two, next two exams are waived

Good luck

دوستان در مورد عضویت در نظام مهندسی در کانادا :
    1-در اغاز برای عضویت در نظام مهندسی کدوم ایالتها راحت تر هست پروسه برای گرفتن P.Eng, چون بعضی از دوستان در همین زمینه گفته بودن مراحل نظام مهندسی کبک راحت تر هست ولی تنها مشکل آزمون زبان فرانسه هست که اگه یک شخص بتونه از کبک شروع کنه و پس از دریافت P.Eng به استان دیگه انتقال بده
    2-ایا پس از دریافت از یک استان ایا به راحتی میشه به استان دیگه منتقل بشه یا دردسرهای خودش رو داره و باید دوباره امتحان و مصاحبه بدیم برای نظام مهندسی استان جدید؟
    3-ایا راهی برای Waive شدن ازمون زبان فرانسه برای ایرانیهایی که در ایران تحصیل کردن وجود داره مثلا ارایه مدرک زبان فرانسه DELF ؟
    4-شرط داشتن تجربه کاری باید چندسال بیشتر باشه که از ازمونها معاف بشین(بعضی دوستان گفتند 5 سال و بعضی 10 سال) و سابقه کاری رو باید با رعایت چه نکاتی بنویسیم که علاوه بر Waive شدن امتحانات , نیازی به مصاحبه حضوری هم نباشه؟
    باتشکر فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)