صفحه 30 از 31 نخستنخست ... 202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

دوستان نمونه سوال و پاسخ امتحان PPE رو کسی داره به اشتراک بزاره؟ ممنون از لطفتون

Junior Member

سلام دوستان.

من طبق این لینک که نوشته کسانی که خارج از کانادا هستند می توانند فرایند عضویت در PEO در شروع کنند، می خواهم این فرایند را آغاز کنم. آیا کسی تا حالا این فرایند را از ایران شروع کرده؟ چون بنده خارج از کانادا هستند اون هزینه عضویت را باید پرداخت کنم. حالا چطور باید این هزینه از ایران پرداخت بشه؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط arash2002 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من طبق این لینک که نوشته کسانی که خارج از کانادا هستند می توانند فرایند عضویت در PEO در شروع کنند، می خواهم این فرایند را آغاز کنم. آیا کسی تا حالا این فرایند را از ایران شروع کرده؟ چون بنده خارج از کانادا هستند اون هزینه عضویت را باید پرداخت کنم. حالا چطور باید این هزینه از ایران پرداخت بشه؟

با تشکر
    یکی از مدارک مهمی که لازم دارید و در توضیحات خودشون هم نوشته برای سابمیت اپلیکیشین کارت اقامت دایم یا برگه لندینگ هست، با این اوصاف واقعا نمیدونم منظورشون از اینکه نوشتن میتونید در کشور خودتون پروسه رو شروع کنید چیه، بعلاوه اینکه برای پرداخت هزینه نیاز به کردیت کارت دارید و همچنین آدرس پستی هم در کانادا ندارید که بتونن مثل همه با شما مکاتبه کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط arash2002 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

با تشکر
    به نظر من مدارکتون رو کاملا آماده کنید و هر وقت تشریف آوردید اینجا اقدام کنید. اگر در شش ماه اول اقدام کنید، از تون پول هم نمیگیرن. بعد هم بر فرض مثال شما پروسه رو شروع کردید، چطور میخواید مدارکتون رو تحویل PEO بدید؟ چطور میخواید که اگر براتون مصاحبه گذاشتند توش شرکت کنید؟ متاسفانه این پروسه PENG شدن برای کسانی که ایران تحصیل کردند یکسال و نیم تا دو سال طول میکشه.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

ما این امتحان PENG رو هم دادیم. خیلی آسونتر از اونی بود که فکر میکردم. یک ماه باید براش وقت بذارید. مسئله‌اش هم فقط قبولی و ردی هستش. پس فرقی نمی کنه نمرتون 50 بشه یا 100. باز هم من برنامه IEGs توسط OSPE رو قویا توصیه میکنم.
    همه سوالهاش هم تکراریه در طول سالیان
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    McMaster University, Hamilton, ON

Dear friends,

Recently I heard that to get your PEng, you'll need to have either PR or citizenship! Does any one encounter this problem? (I should add that I checked the application form and in section 3 "PROOF OF IDENTITY" it asks to choose between Canadian citizen or Permanent Resident in Canada). I would appreciate it if someone could answer this question for me. I am going to finish my Masters in Ontario soon and have planned to apply for PEng in Ontario.

Thanks

ApplyAbroad Hero ali.1361 آواتار ها

برای P.Eng شما باید یا PR یا Citizen باشید،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    برای P.Eng شما باید یا PR یا Citizen باشید،
    یعنی وقتی پی آر یا سیتیزن نباشیم، اجازه‌ی ثبت‌نام هم نخواهیم داشت و مدارکمون بررسی نخواهد شد؟
    چون ما که با ورک پرمیت یا استادی پرمیت اقدام می‌کنیم، در این مرحله فقط ثبت‌نام می‌کنیم و مراحل ارزیابی مدارک، امتحان و یا احیانا مصاحبه و بعد از اون مرحله‌ی یک سال سابقه‌ی کار کانادایی رو باید بگذرونیم که همه‌ی اینها زمانبره. آیا از الان و بدون پی‌ آری یا سیتیزنی نمی‌شه براش اقدام کرد؟ یعنی حتی EIT هم نخواهیم شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط abaspourm نمایش پست ها
    یعنی وقتی پی آر یا سیتیزن نباشیم، اجازه‌ی ثبت‌نام هم نخواهیم داشت و مدارکمون بررسی نخواهد شد؟
    چون ما که با ورک پرمیت یا استادی پرمیت اقدام می‌کنیم، در این مرحله فقط ثبت‌نام می‌کنیم و مراحل ارزیابی مدارک، امتحان و یا احیانا مصاحبه و بعد از اون مرحله‌ی یک سال سابقه‌ی کار کانادایی رو باید بگذرونیم که همه‌ی اینها زمانبره. آیا از الان و بدون پی‌ آری یا سیتیزنی نمی‌شه براش اقدام کرد؟ یعنی حتی EIT هم نخواهیم شد؟
    برای شرایط شما یک گزینه مشابه به اسم لایسنسی وجود دارد. به عنوان نمونه برای استان البرتا اینجا رو ببینید
    https://www.apega.ca/apply/licensee/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    برای شرایط شما یک گزینه مشابه به اسم لایسنسی وجود دارد. به عنوان نمونه برای استان البرتا اینجا رو ببینید
    https://www.apega.ca/apply/licensee/
    ممنون از پاسختون. ولی به نظر می‌رسه انتاریو همچین چیزی رو نداره و تو فرم اولیه هم نوشته که فقط پی آر یا سیتیزن‌ها رو قبول می‌کنه:

3. Proof of Identity

To verify your identity, you must include a photocopy of one
    of the following:

Canadian birth certificate;

Canadian Citizenship Card (photocopy both sides);

Permanent Resident Card (both sides); or

Form IMM 1000 of Record of Landing (Landed Immigrant
    Status) from Citizenship and Immigration Canada.
    (If Form IMM 5292 is submitted, a photocopy of both
    sides of the Permanent Resident Card must also be submitted
    as soon as it is issued.)

Applicants are not required to submit the originals of Proof of
    Identity documents; however, if submitted, the originals will
    be mailed back to the applicant.

Passports are not acceptable.

You must include copies of all pertinent documents to
    support your Application for Licence.

ممنون می‌شم اگه سایر دوستان برای همچین شرایطی تو انتاریو تجربه یا اطلاعاتی دارن درمیون بذارن. سوال اینه که آیا کسانی که پی آر یا سیتیزن نیستن می‌تونن برای EIT یا P.Eng اقدام کنن و مراحل رو طی کنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)