صفحه 7 از 31 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 306

موضوع: P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

Banned

پیش فرض پاسخ : P.Eng رو چگونه دریافت کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omidyha نمایش پست ها
    دوستان سلام
    رشته بنده عمران و سوابق کاریم فقط در زمینه نظارت و اجرا هستش.
    آیا با این رزومه میتونم برای اخذ p.eng اقدام کنم یا طبق فرمایش دوستان ta9740 و ben_pordad
    فعالیت مهندسی فقط شامل طراحی ومحاسبات میشه؟
    وقتتون تلف نکنید PEng به این سادگی نیست اینجا کسانی میرن دنبال peng که حداقل یک سال سابقه کار مهندسی در کانادا زیر نظر یک peng دارن .این شرط نداشته باشین که تا یک مرحله پیش میرین بعد متوقف میشد مثل بسیاری از مهاجرانی که از وقت گزاشتن رو این پروسه پشیمان شدند . کار مهندسی زیر نظر اگه پیدا کردن سلام ویژه بنده رو بهش برسونید

دوستان سلام
    آیا با این رزومه میتونم برای اخذ p.eng اقدام کنم یا طبق فرمایش دوستان ta9740 و ben_pordad
    Hi,
    Excuse me, I don't have access to Farsi keyboard
    First of all,as I always saying, anyone has different situation so I just described my experience and transfered all of my
    information. You have to decide yourself
    Please gather all the info and go ahead
    You can apply,but please note that you have to highlight your design experience at your resume and indicate that how you use your engineenering khnowledge at your work.You have a chance to prove your engineering knowledge at interview
    with ERC(Experience Requirement Committe
    If not they will annonce you to go for exam.

نقل قول نوشته اصلی توسط ta9740 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز
    من ديروز براي PENG تو تورنتو مصاحبه داشتم که خوشبختانه موفق شدم قبول بشم.
    من با مدرک Master اقدام کردم و رشته ام مهدسي عمران بود
    يک سري نکات مهم وجود داره که خودم به سختي تونستم بهشون پي ببرم و سعي ميکنم همه رو اينجا مطرح کنم
    فقط حتماً به خاطر داشته باشيد که شرايط هرکس فرق ميکنه :
    1- با موارد مطرح شده توسط دوست عزيزمون ben_pordad موافقم فقط با اطلاعاتي که من دريافت کردم شما هرطور تجربه کاري تون رو بنويسيد بايد حتماً در اين مصاحبه شرکت کنيد
    2- در هنگام ارسال مدارک يکي از مهمترين موارد نحوه نوشتن Resume است که بايد بيشتر به مواردي که طراحي کرديد اشاره کنيد يا اينکه چطور از دانش مهندسي تون توي کار و حل مشکلات استفاده کرديد
    3- مصاحبه در ساختمان PEO در طبقه هفتم 40sheppard street west انجام شد.
    4- مصاحبه کننده ها دو نفر بودند که بيشترشون معمولاً به شکل volunteer با PEO همکاري ميکنند
    5- از شما ميخوان که دوتا از پروژه هايي رو که کار کرديد ببريد ولي بردن نقشه اجبار نيست ولي من هم نقشه بردم هم محاسبات
    6- اونا خيلي باهوش هستند و يآدتون باشه که اين نقشه و ... فقط براي اينه که سر صحبت باز ميشه و تا يک مرحله رو توضيح ميدادم اونا سوالات ديگه رو در اون مورد شروع ميکردن. دليلش به نظر من کاملاً منطقي بود چون اونا ميدونن که شما به اووني که نوشتيد و طراحي کرديد آشنا هستيد بنابراين سريعاً سوالات مرتبط ديگه اي ميپرسن که بايد حتماً فقط به اون سوالات Directly پاسخ بديد.از پاسخ و توضيح اضافه بر نياز که باعث باز شدن يک موضوع جديد ميشه شديداً پرهيز کنيد (خواهشن)
    7- در مدت مصاحبه من که 1:15 دقيقه طول کشيد هيچ وقت به فرمول هاي مهندسي منتهي نشد و فقط در مورد Principal and fundamental of engineering سوال کردند که به حق به درستي کارشون رو انجام دادن و سوالات دانش مهندسي پرسيدند و هر زمان که ميخواستم واردفرمول بشم جلوي من رو ميگرفتن.
    8- سوالات به شکل کلي شامل آناليز (رسم دياگرام لنگر، رسم خط تاثير ) -بارگذاري(بارگذاري ديوار حايل،نيروهاي جانبي،فشار آب و خاک و Surcharge )-کنترل (واژگوني و Sliding و تنش خاک)- پارامترهاي مهم در طراحي بتني (آرايش آرماتور اصلي تير بتني، آرماتور تقويتي ،آرايش خاموت، طراحي ديوار برشي ،محل آرماتور اصلي ديوار و فونداسيون و دليل آن ،نحوه کنترل برش در دال بتني سقف، نحوه مقابله با نيروهاي محرک ) پارامترهاي مهم در طراحي اسکلت فلزي ( اتصالات گيردار و مفصلي، طراحي ستو ن فلزي )

ديگه چيز زيادي به نظرم نميرسه فقط مجدداً يادآوري و خواهش ميکنم از توضيح زيادي که باعث باز شدن موضوعي بشه که شما بلد نباشيد جواب بديد ، شديداً شديداً پرهيز کنيد چون اونا به تمام صحبت هاي شما با دقت بسيار زياد گوش ميکنند(اين تو فرهنگشون هم هست) و علاوه بر اينکه اين مصاحبه شما فيلمبرداري ميشه ولي اونا در پايان هر بحث (مثل تست رانندگي) سريعاً در حال نوت برداري و نوشتن نظر خودشون هستند.
    بازم موردي يادم اومد مينوسيم
    اميدوارم همه موفق باشن
    با تشکر از اینکه با حوصله جزییات را بیان کردید
    بنظر من بایستی از بدو ورود پیگیری کرد خودشون هم برای نیو کامر ها توصیه میکنند

با سلام
    آیا ترجمه پروانه اشتغال به کار مهندسی ایران برای مهندس عمران دارای پروانه محاسبه نظارت واجرا تاثیری در روند اخذمهندس پروفشنال در کانادا داره یا اینکه حتما باید یکسال زیر نظر یک مهندس در کانادا کار کرد و در مصاحبه و ازمون شرکت کرد؟ و اینکه آیا این پروسه در ایالتهای مختلف فرق میکنه؟
    ممنون میشم اگه از دوستان با تجربه کسی پاسخگوی من باشه.
    با تشکر
    !Never Give Up! Never Back Down! Just Concentrate on Your Target and Minimize Effects of Negative Aspects

دوستان سلام
    با سلام
    دوست عزيز
    1- شما حتماً داراي پشتوانه و علم مهندسي خوبي ميباشيد که تا به حال تونستيد در اين رشته ادامه فعاليت بديد و موفق باشيد
    2- فعاليت مهندسي فقط طراحي و محاسبه نيست، منظور اينه که شما بايد اصول مهندسي رو بلد باشيد که مطمن هستم شما کاملاً آشنا هستيد ولي ممکنه با توجه به فعاليت شما در زمينه اجرا يا نظارت، مواردي رو فراموش کرده باشيد که با دوره کردن دروس مرتبط به راحتي مجدداً يادآوري خواهد شد
    3- يکي از بهترين راههاي اثبات آشنايي با اصول مهندسي اعلام توانايي طراحي ميباشد.مثلاً طراحي يک ساختمان دو طبقه ،طراحي ديوار حائل و ....
    4- مدت زمان اين پروسه (اخذ Peng) طولاني مي باشد و بايد در مقام مقايسه با پيگيري پيدا کردن کار حتما در اولويت دوم شما قرار داشته باشه.
    5- تصميم نهايي با خودتونه

اميدوارم همواره موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ta9740 نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزيز
    1- شما حتماً داراي پشتوانه و علم مهندسي خوبي ميباشيد که تا به حال تونستيد در اين رشته ادامه فعاليت بديد و موفق باشيد
    2- فعاليت مهندسي فقط طراحي و محاسبه نيست، منظور اينه که شما بايد اصول مهندسي رو بلد باشيد که مطمن هستم شما کاملاً آشنا هستيد ولي ممکنه با توجه به فعاليت شما در زمينه اجرا يا نظارت، مواردي رو فراموش کرده باشيد که با دوره کردن دروس مرتبط به راحتي مجدداً يادآوري خواهد شد
    3- يکي از بهترين راههاي اثبات آشنايي با اصول مهندسي اعلام توانايي طراحي ميباشد.مثلاً طراحي يک ساختمان دو طبقه ،طراحي ديوار حائل و ....
    4- مدت زمان اين پروسه (اخذ Peng) طولاني مي باشد و بايد در مقام مقايسه با پيگيري پيدا کردن کار حتما در اولويت دوم شما قرار داشته باشه.
    5- تصميم نهايي با خودتونه

اميدوارم همواره موفق باشيد

با عرض سلام
    ممنون از اینکه به سوال بنده پاسخ دادید
    در خصوص اولویت دوم بودن p.eng با شما هم عقیده ام.
    در حقیقت دلیل طرح این سوال کم اطلاعی بنده از قوانین و شرایط کاناداست
    بنده هنوز ایران هستم و راستش همین دیروز پاس ریکوست شدم.
    چند روز پیش که جسته گریخته داشتم در مورد p.eng مطلب میخوندم در جایی دیدم که نوشته بود هر گونه فعالیت مهندسی شامل طراحی،ساخت،نظارت و... بایستی توسط مهندسین p.engانجام گیرد.
    حال سوال بنده اینه که در خصوص رشته عمران آیا مانند ایران پروانه اشتغال طراحی و نظارت واجرا هر کدام جداگانه صادر میشود یا خیر.
    در نهایت پاسخ دوستان میتواند تا حد زیادی بنده رو در زمینه تهیه مدارک و مستندات لازم از ایران راهنمایی کنه
    با آرزوی بهروزی تمامی دوستان

Junior Member

بچه ها همسر من ليسانس مهندسي مكانيك از دانشگاه دولتي تبريز و فوق ليسانس MBA از دانشگاه اصفهان هستش و 13 سال در يك شركت بزرگ خودروسازي مشغول به كار هستش به عنوان سبرست طراحي قالب. ما براي كانادا اقدام كرديم و داريم تحقيق مي كنيم در مورد كار در كانادا. با توجه به سابقه و مدرك تحصيلي همسرم كدوم استان رو بيشنهاد مي ديد و براي كار در حوزه كاري همسرم چه اقداماتي رو بايد انجام بديم چه نرم افزارهايي در كانادا مورد استفاده قرار ميگيره ممنون از راهنماييتون

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط Healer نمایش پست ها
    دوستان
    كسي هست عمران باشه و course description هايش رو داشته باشه و بتونه به من هم بده؟
    ممنون ميشم
    درود،
    من هم به دنبال course description های رشته برق قدرت می گردم، اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون می شم. فارسیش رو که البته کمی بیشتر از خلاصه هست توی وبسایت دانشگاه پیدا کردم ولی انگلیسیش نیست.
    ممنون.
    The Time is Always Right to do What is Right - Martin Luther King, Jr

Junior Member

سلام من معماری خوندم ، ; pr کانادا رو هم دارم... بریتیش کلمبیا... ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه که نیازی به P.Eng برای رشته من هست یا نه... یا باید برای AIBC که Intern Architect رو تایید میکنه صرفا اقدام کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط parhami نمایش پست ها
    سلام من معماری خوندم ، ; pr کانادا رو هم دارم... بریتیش کلمبیا... ممنون میشم اگه کسی منو راهنمایی کنه که نیازی به P.Eng برای رشته من هست یا نه... یا باید برای AIBC که Intern Architect رو تایید میکنه صرفا اقدام کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.
    Hi,
    As I know,architects don't need to get this designation

Good luck

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)