صفحه 33 از 49 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 489

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

Banned
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Tech--Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط taravataida نمایش پست ها
    با سلام میخواستم بپرسم که یکی از اساتید دانشگاه twente به من جواب داده ولی در صحبتاش نگفته فاند بهم نمیده فکر کنم چون elongated آورده (یعنی به صورت بلند مدت)و همچنین گفته are you able to raise the money to cover the costs . .من چجوری به طور محترمانه ازشون بخوام حداقل پول دانشگاه و محل اقامت بدن خرج زندگیم رو و پول مسافرتم رو خودم میدم .
    جواب استاد این هست
    .ممنون میشم اگر کمک کنید.

Thank you for you interest in my research and your persistence, it shows your dedication!

As for mastering in my group, I am not sure if I understand your intention. Do you want to do a complete MSc program at the University of Twente? In this case you should contact the Universities international affairs and applications department. Or are you interested in doing a (probably MSc) assignment in my group and while graduating at Shiraz University? However, in both cases the limiting factor may be money; I don’t have money to pay for (elongated) stays in my group. So if you are able to raise the money to cover the costs incurred in staying in the Netherlands (so costs for traveling, every day expenses, rent, etc.) we may discuss the possibilities. Otherwise I am afraid I have little to offer .So please let me know what your intentions and possibilities are before we can discuss anything else.
    با سلام

استاد فکر کرده شما میخواهید در گروه خودش ریسرچ انجام بدید. این حالت اینجا امکان پذیر است که استاد هزینه زندگی و رفت و امد شما رو پرداخت میکند ولی حقوق ماهیانه ثابتی به شما نمی دهد. برای اپلای مستر بایستی ابتدا با دانشگاه مکاتبه و بعد دنبال فاند باشید.

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rtd2z نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان و عرض تشکر ازهمه که مشخصه با دلسوزی وقت میذارن و جواب اکثر بچه ها رو میدن.
    بنده لیسانس عمران نقشه برداری از دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 13.96 و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران-سازه های دریایی در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران میباشم و بر روی پایان نامه ام مشغول به کارم.با توجه به عدم داشتن پتانسیل علمی لازم برای ادامه تحصیل در رشته خودم در مقطع دکتری تصمیم گرفتم از رشته فنی خارج و به گرایشات mba روی بیاورم.کشور هلند یکی از انتخابهای من هست.پس از جستجوی فراوان و بررسی رنکینگ و مینیممهای پذیرش و همچنین در نظر گرفتن هزینه های تحصیل تصمیم به اپلای در دانشگاه رادبود برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد گرفته ام و به همراه یکی از دوستانم هر دو در حال تکمیل این پروسه می باشیم.دارای آیلس 6.5 (مینیمم ریکوارمنت رو ساپورت می کنه)و در حال حاضر در کلاسهای آفرینش شرکت می کنم تا نمره بهتری بگیرم.به دلیل عدم مرتبط بودن رشته تحصیلی مجبور به گذرندان یک دوره pre-master می باشم.مهلت تحویل مدارک تا 15 may میباشد و زمان شروع کلاسها رو هم نمیدونم.مسلما صلاحیت گرفتن اسکالرشیپ رو ندارم که ای کاش داشتم.به نظر شما شانس پذیرش چقدر دارم؟و آیا چنین تصمیمی به نظر شما منطقی هست؟و اینکه هنوز اپلیکیشن فرمم رو سابمیت نکردم چون هنوز مدرک زبانم نیومده و همچنین منتظرم مدرک ارشدم و بگیرم بعد بفرستم براشون(تو ریکوارمنت زده ممکنه نیاز به داشتن gmat داشته باشین،شاید این ارشد یه جورایی متقاعدشون کنه از خیر این یکی بگذرن.
    با سلام

تمرکز روی دانشگاه های ارزان تر در المان و اسپانیا و پرتغال داشته باشید.
    موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fa_9j92 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوالی داشتم
    من در حال حاضر اقامت موقت هلند رو دارم. همسرم دانشجوی دکترای TUe هست.
    میخواستم ببینم اگر که من بتونم برای مستر از خود TUe پذیرش بگیرم (بدون فاند و اسکولارشیپ منظورم هست)، امکان گرفتن وام یا کمک هزینه برای پرداخت توییشن که مخصوصا ساکنین هلند باشه هست یا نه؟ قطعا هزینه ی زندگی رو نیاز ندارم چون همراه همسرم دارم زندگی میکنم تو هلند. ببینید منظورم قطعا پول بلاعوضی که لزوما از طرف دانشگاه پرداخت بشه نیست. منظورم از وام دقیقا مثل ایران، پولی که باید برگردونده بشه هست.
    کسی تجربه ای داره در این زمینه.
    با سلام

این مورد تا چند سال قبل بود ولی الان فکر نمیکنم بتوانید برای این اقدام کنید. شرایط دانشجوی دکترا و کلا بحث تحقیقات در هلند از بحث کاری جدا هست.درست هست که کارمند دانشگاه محسوب میشید ولی یک سری محدودیت هایی وجود دارد. باز هم در این مورد با مکاتبه با خود دانشگاه یا پیگیری همسرتون که در حال تحصیل هستند بهتر جواب می گیرید.

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    دوستان سلام من دانشجو پراسپکتیو دانشگاه TU/e در مقطع کارشناسی برای رشته Computer Science هستم. یک سوال از دوستان داشتم ، من از یکی از دوستانم که رشته من رو در دانشگاه Fontys Applied Sciecne University میگذروند و سال آخر بود یک موضوعی رو شنیدم که قصد دارم دربارش اطلاعات بیشتری بدست بیارم ، دوست بنده به من گفت که در دانشگاه های Research کسانی که مقطع کارشناسی رو میگذرونن یکجوری پیسوته برای ارشد نیز از همون اول اقدام کردن و میگفت این یک رسمه که دانشجو بعد مقطع کارشناسی بصورت پیوسته کارشناسی ارشد رو هم شروع میکنه و میگفت در دانشگاه TU/e مدرک اصلی بعد پایان ارشد داده میشه و گفت در دانشگاه های تحقیقاتی این یک روند رایج هست و یکجوری مثل BSc/Msc آمریکا هستش.

کسی از دوستان در این باره اطلاعاتی داره؟
    همچین چیزی صحت ندارد.درست است بعضی دانشجوهای لیسانس مستقیم برای فوق اقدام میکنند ولی مدرک لیسانس رو بعد از اتمام تحصیلات میگیرند. فقط ممکن است اگر لیسانس هلند خونده باشید تسهیلاتی برای پرداخت شهریه به شما بدهند.

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rtd2z نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان و عرض تشکر ازهمه که مشخصه با دلسوزی وقت میذارن و جواب اکثر بچه ها رو میدن.
    بنده لیسانس عمران نقشه برداری از دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 13.96 و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران-سازه های دریایی در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران میباشم و بر روی پایان نامه ام مشغول به کارم.با توجه به عدم داشتن پتانسیل علمی لازم برای ادامه تحصیل در رشته خودم در مقطع دکتری تصمیم گرفتم از رشته فنی خارج و به گرایشات mba روی بیاورم.کشور هلند یکی از انتخابهای من هست.پس از جستجوی فراوان و بررسی رنکینگ و مینیممهای پذیرش و همچنین در نظر گرفتن هزینه های تحصیل تصمیم به اپلای در دانشگاه رادبود برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد گرفته ام و به همراه یکی از دوستانم هر دو در حال تکمیل این پروسه می باشیم.دارای آیلس 6.5 (مینیمم ریکوارمنت رو ساپورت می کنه)و در حال حاضر در کلاسهای آفرینش شرکت می کنم تا نمره بهتری بگیرم.به دلیل عدم مرتبط بودن رشته تحصیلی مجبور به گذرندان یک دوره pre-master می باشم.مهلت تحویل مدارک تا 15 may میباشد و زمان شروع کلاسها رو هم نمیدونم.مسلما صلاحیت گرفتن اسکالرشیپ رو ندارم که ای کاش داشتم.به نظر شما شانس پذیرش چقدر دارم؟و آیا چنین تصمیمی به نظر شما منطقی هست؟و اینکه هنوز اپلیکیشن فرمم رو سابمیت نکردم چون هنوز مدرک زبانم نیومده و همچنین منتظرم مدرک ارشدم و بگیرم بعد بفرستم براشون(تو ریکوارمنت زده ممکنه نیاز به داشتن gmat داشته باشین،شاید این ارشد یه جورایی متقاعدشون کنه از خیر این یکی بگذرن.

.

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مورد شانس پذیرشتون خیلی نمیشه مطمئن چیزی گفت ولی معمولا (عرض کردم معمولا و همیشگی نیست) باید شما رو پذیرش کنند چون خب ارشد برای دانشگاه پول آوره و شما هزینه نسبتا زیادی رو باید پرداخت کنید
    چیزی در حدود 15000 یورو در هر سال فقط هزینه دانشگاهتونه برای دوره ارشد حالا دوره Pre Master هم حتما هزینه های خاص خودشو داره که میتونید به دینیل از منشی مربوطه دانشگاهتون بپرسید
    بنابراین اگه تعداد اپلیکنت ها زیاد نباشه و رزومه شما هم بین رزومه های دیگه قابل قبول باشه خب میتونید پذیرش رو بگیرید
    هرچند اگه پرداخت اپلیکیشن فی براتون مسئله ست خب راجع به اپلای بیشتر فکر کنید
    ولی اگه با پرداختش مشکلی ندارید میتونید شانستون رو امتحان کنید
    در کل بدونید که ارشد خوندن توی هلند رایگان نیست و براتون هزینه خواهد داشت و هزینه شم کم نیست... حالا اگه میتونید پرداخت کنید این هزینه رو بحثش جداست
    اگه نیاز به داتشن gmat باشه خیلی بعیده که بخاطر داشتن ارشدتون بیخیال خواستنش بشن ولی میتونید اینا رو خیلی راحت از منشی بپرسید که همه چی مطمئن باشید و خیالتون راحت بشه

دانشگاه Radboud توی شهر Nijmegen و در قسمت شرقی هلند (آب و هوای نسبتا سردتری داره توی زمستون) واقع شده
    و اتفاقا دانشگاه خوبیم هست و محیط خیلی زیبایی هم داره و رنکینگ جهانی خوبی هم داره
    ولی خلاصه کنم:

با پرداخت هزینه زیاد حدودا 15000 یورو در هر سال
    خوندن ارشد دوباره
    هزینه زندگی در هلند حدودا 10000 یورو در سال برای زندگی دانشجویی
    خب باید خیلی مطمئن فکر کنید و مطمئن باشید از اپلای و مسیری که میخوایید برید

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    آیا مدرک کارشناسی ایران برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد کافی هست؟ من جوابی از دانشگاه آمستردام در این مورد گرفتم.

Iranian bachelor diploma is not equivalent to a (Dutch) three year academic bachelor diploma.
    Our decision is based upon the knowledge of the Nuffic, the Dutch organisation of internationalisation in education, that helped assessing your international diploma.
    با توجه به چیزی که اینجا نوشته شما ممکنه برای یه رشته ای اپلای کرده باشین که نیاز به لیسانس هلندی داره. ممکنه زبان رشته ای که برای ارشد انتخاب کردین هلندی باشه یا مشمول بعضی از رشته هایی باشه که فقط مخصوص خود هلندی ها هست.
    ولی به طور کلی مدرک کارشناسی ایران اگر مورد تایید وزارت علوم باشه، تو هلند هم اعتبار داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط karim201097 نمایش پست ها
    با سلام

این مورد تا چند سال قبل بود ولی الان فکر نمیکنم بتوانید برای این اقدام کنید. شرایط دانشجوی دکترا و کلا بحث تحقیقات در هلند از بحث کاری جدا هست.درست هست که کارمند دانشگاه محسوب میشید ولی یک سری محدودیت هایی وجود دارد. باز هم در این مورد با مکاتبه با خود دانشگاه یا پیگیری همسرتون که در حال تحصیل هستند بهتر جواب می گیرید.

موفق باشید

به نظرم سوالم رو خوب نپرسیدم یا جواب شما رو درست متوجه نشدم. البته جوابتون خیلی شفاف هم نبود با عرض پوزش. اگر دانشگاه وامی داره، چرا نمیشه اقدام کرد براش؟ یا اینکه محدودیت ها چی هستن؟!
    سوال من در مورد وام و خدمات DUO بود که مخصوص ساکنین هلند هست و ربطی به اینکه همسر من دکترا هست یا از روش دیگه ای اقامت گرفته یا اینکه دانشجوی کدوم دانشگاه هست نداره.
    اگر دوستان اطلاعات یا تجربه ای دارن و مطرح کنن خیلی ممنون میشم.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fa_9j92 نمایش پست ها
    به نظرم سوالم رو خوب نپرسیدم یا جواب شما رو درست متوجه نشدم. البته جوابتون خیلی شفاف هم نبود با عرض پوزش. اگر دانشگاه وامی داره، چرا نمیشه اقدام کرد براش؟ یا اینکه محدودیت ها چی هستن؟!
    سوال من در مورد وام و خدمات DUO بود که مخصوص ساکنین هلند هست و ربطی به اینکه همسر من دکترا هست یا از روش دیگه ای اقامت گرفته یا اینکه دانشجوی کدوم دانشگاه هست نداره.
    اگر دوستان اطلاعات یا تجربه ای دارن و مطرح کنن خیلی ممنون میشم.
    با سلام

وام DUO دارای شرایط خاصی هست که بر هر شخصی تعلق نمیگیرد. شرایطش رو به طور کامل در سایت وزارت علوم هلند توضیح داده است. البته یک صفحه درخواست ازمایشی برای میزان وامی که به شما تعلق میگیره وجود دارد که با وارد کردن اطلاعات خودتون میتونید میزان وامی رو که به شما تعلق میگیره رو محاسبه کنید. از روی سوالاتی هم که در اون سایت از شما پرسیده میشود می توان فهمید چرا تعلق میگیرد.
    موفق باشید.

سلام
    27 سالمه دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز هستم.دو ترمم مونده و معدلم 16:10 هست.آیلتس 7 .مقاله ندارم ولی چند تا گواهی شرکت در کارگاه و همایش های تخصصی مختلف دارم.
    برای ارشد یکساله روابط بین الملل در دانشگاه های آمستردام و لایدن قراره اقدام کنم.
    1-شانسم برای پذیرش چقدره؟ شهریه رو می تونم بدم برای یکسال
    2-شانسم برای گرنت و اسکولارشیپ چقدره؟
    3-ارشد گرفتن در هلند چقدر تاثیر داره برای پذیرش دکترا در هلند یا یافتن کار بعد از ارشد؟چون می خوام هزینه را نسبت به ریسک بسنجم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.نظری هم دارید بفرمایید.
    ویرایش توسط am.miryousefi : January 27th, 2017 در ساعت 10:26 PM
    "You got a dream, You gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want something, go get it. Period." -Will Smith

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science at TU Berlin

1- دانشگاه سراسری سمنان + مهندسی نرم افزار + 16.42
    2- تافل 96
    3- مقاله ندارم
    4- TA درس های معماری کامپیوتر و طراحی الگوریتم - مدرس جاوا در انجمن علمی دانشگاه سمنان
    5- Computer Science
    6- داشتن پروژه در زمینه های Natural Language Processing و Recommender Systems

می خواستم بدونم آیا شانس پذیرش دارم؟ اگر دارم از کدوم دانشگاها احتمالش بیشتره بتونم پذیرش بگیرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)