صفحه 42 از 49 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 489

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه آزا علوم تحقی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

با سلام و احترام فراوان

من 31 سال سن دارم و لیسانس برق کنترل با معدل 12.60 در دانشگاه آزاد قزوین خواندم و بعد از آن فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات (IT Management) با معدل 16 در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات خواندم. مدرک IELTS 6.5 Academic دارم.

الان می خواهم فوق لیسانس کامپیوتر در هلند بخوانم و هزینه تحصیلم را خودم پرداخت کنم.

- آیا فوق لیسانس مجدد خواندن امتیازه منفی محسوب می شود؟
    - آیا معدل 12.60 لیسانس برق کنترل من برای پذیرش فوق لیسانس کامپیوتر در هلند قابل قبول است؟

با سپاس از شما

Junior Member

سلام ممنون میشم اگر رزومه منو برای ادامه تحصیل در مقطح ارشد دانشگاه های هلند ارزیابی کنین

1.کارشناسی مهندسی شیمی - معدل 18.08 تا ترم 6 و شاگرد اول دانشگاه صنعتی قوچان
    2. چند روز دیگه امتحان آیلتس دارم 6.5 حتما میشم اما به دنبال نمره 7 ام.
    3. یک مقاله ISI و یک مقاله داخلی دارم.
    4. دو سال سابقه TA درس های تخصصی دارم
    5. 4 تا LR

با بیشتر از 10 استاد در هلند در تماس بودم که همشون بهم گفتن اول باید دانشگاه اپلای بگیری بعد. دقیقا همون سیستم ایران واسم توضیح می دادند که باید 1.5 درس بخونی نیمسال آخر سوپروایزر انتخاب کنی.
    ممنون میشم اگر دوستان نظرشونو اعلام کنند هم در مورد پذیرش و هم در مورد کمک هزینه تحصیلی و اگر رزومه کافی نیست برا کجا اقدام کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedssh نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم اگر رزومه منو برای ادامه تحصیل در مقطح ارشد دانشگاه های هلند ارزیابی کنین

1.کارشناسی مهندسی شیمی - معدل 18.08 تا ترم 6 و شاگرد اول دانشگاه صنعتی قوچان
    2. چند روز دیگه امتحان آیلتس دارم 6.5 حتما میشم اما به دنبال نمره 7 ام.
    3. یک مقاله ISI و یک مقاله داخلی دارم.
    4. دو سال سابقه TA درس های تخصصی دارم
    5. 4 تا LR

با بیشتر از 10 استاد در هلند در تماس بودم که همشون بهم گفتن اول باید دانشگاه اپلای بگیری بعد. دقیقا همون سیستم ایران واسم توضیح می دادند که باید 1.5 درس بخونی نیمسال آخر سوپروایزر انتخاب کنی.
    ممنون میشم اگر دوستان نظرشونو اعلام کنند هم در مورد پذیرش و هم در مورد کمک هزینه تحصیلی و اگر رزومه کافی نیست برا کجا اقدام کنم

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

رزومه خوبی دارید و مطمینا شانس خواهید داشت
    کسی نمیتونه در مورد شانستون برای کمک هزینه ها چیزی بگه یا حداقل قطعی نظری بده
    ولی مطمینا شانس دارید و این بسته به این داره که رقیب های شما رزومه شون نسبت به شما در چه سطحی قرار داشته باشه
    و به هر حال این مورد رقابیته و باید امیدوار باشید بهش

اگه و اگه و اگه با هزینه اپلیکیشن یا همون اپلیکیشن فی مشکلی ندارید حتما اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید

در مورد نمره زبان هم تلاشتونو برای 7 و بالاتر بکنید و بدونید که 7 میتونه خیلی بیشتر و بهتر کمکتون کنه تا 6.5....هرچند 6.5 هم مینیمم لازم رو براتون میاره و اکیه
    مقاله هاتونم به عنوان دانشجوی لیسانس اتفاق خیلی خوبیه و خب میتونه خیلی مثبت باشه

امیدوارم به هدفتون برسید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saber_ahmadi نمایش پست ها
    با سلام و احترام فراوان

من 31 سال سن دارم و لیسانس برق کنترل با معدل 12.60 در دانشگاه آزاد قزوین خواندم و بعد از آن فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات (IT Management) با معدل 16 در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات خواندم. مدرک IELTS 6.5 Academic دارم.

الان می خواهم فوق لیسانس کامپیوتر در هلند بخوانم و هزینه تحصیلم را خودم پرداخت کنم.

- آیا فوق لیسانس مجدد خواندن امتیازه منفی محسوب می شود؟
    - آیا معدل 12.60 لیسانس برق کنترل من برای پذیرش فوق لیسانس کامپیوتر در هلند قابل قبول است؟

با سپاس از شما
    دوست عزیز

سوال اولتون رو متوجه نشدم خیلی! چرا نکته منفی حساب بشه ؟! از چه جهتی منظورتونه ؟
    در کل هیچ مورد منفی نیست و مشکلی وجود نداره و شما میتونید هرچند تا فوق لیسانس که میخوایید بخونید و این مربوط به خودتون و علاقه هاتون میشه
    ولی باید براش دلیل هم داشته باشید حداقل برای خودتون. وگرنه تکرار و موندن توی یه مسیر بدون دلیل خب ایده ال نیست

سوال دوم: من این رو مطمین نیستم میتونید توی سایت دانشگاه مربوطه و دپارتمان مربوطه تون برید و چکش کنید تا مطمین شید
    میتونید از منشی دپارتمان مربوطه هم سوال کنید که راهنماییتون کنه در این مورد. چون ممکنه هر دانشگاه و هر دپارتمانی مینیمم های مورد نیاز خودشو داشته باشه و مورد یکسانی برای همه جا نباشه

موفق باشید

سلام دوستان
    من کارشناسی صنایع در دانشگاه دولتی خوندم با معدل 17 و حدود یک سال سابقه کار مرتبط دارم،متاسفانه مقاله ندارم و در تلاشم که بنویسم ولی خیلی پروسه زمانبری هست،از طرفی با هزینه ی شخصی نمیتونم پذیرش بگیرم، دوره ی دبیرستان زبان خوندم و فکر میکنم بتونم نمره ی خوبی بگیرم، میخواستم بدونم با این شرایط آیا شانسی برای گرفتن بورس یا فاند برای دانشگاه هایی با رنکینگ خوب در مقطع ارشد(مستر)توی هلند دارم یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

رزومه خوبی دارید و مطمینا شانس خواهید داشت
    کسی نمیتونه در مورد شانستون برای کمک هزینه ها چیزی بگه یا حداقل قطعی نظری بده
    ولی مطمینا شانس دارید و این بسته به این داره که رقیب های شما رزومه شون نسبت به شما در چه سطحی قرار داشته باشه
    و به هر حال این مورد رقابیته و باید امیدوار باشید بهش

اگه و اگه و اگه با هزینه اپلیکیشن یا همون اپلیکیشن فی مشکلی ندارید حتما اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید

در مورد نمره زبان هم تلاشتونو برای 7 و بالاتر بکنید و بدونید که 7 میتونه خیلی بیشتر و بهتر کمکتون کنه تا 6.5....هرچند 6.5 هم مینیمم لازم رو براتون میاره و اکیه
    مقاله هاتونم به عنوان دانشجوی لیسانس اتفاق خیلی خوبیه و خب میتونه خیلی مثبت باشه

امیدوارم به هدفتون برسید

موفق باشید
    متشکرم از نظرتون. با توجه به application fee ها می خوام از بین Delft و TU/e یکیو انتخاب کنم حالا به نظرتون با توجه به رزومم کدوم دانشگاه شانس بیشتری برای فاند دارم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedssh نمایش پست ها
    متشکرم از نظرتون. با توجه به application fee ها می خوام از بین Delft و TU/e یکیو انتخاب کنم حالا به نظرتون با توجه به رزومم کدوم دانشگاه شانس بیشتری برای فاند دارم؟

دوست عزیز

به این سوالتون نمیشه جوابی داد
    مطمین باشید دوستانی هستند که بیان و بهتون جواب های عجیبی و غلطی بدن و خیلی دقیق و با اعتماد به نفس بهتون بگن فلان دانشگاه اپلای کنید!!!! ولی...
    جواب منظقی ( و حتی نه درست! ) اینه :

هیچ دیتا بیس دقیقی وجود نداره که بشه رزومه های شما رو با اون مقایسه کرد و در اخر گفت مثلا فلان دانشگاه بهتره و اونجا شانس بیشتری دارید
    شما فقط و فقط باید ببینید کدوم دانشگاه رو بیشتر دوست دارید (رنک جهانی، استادهای مرتبطی که دلتون میخوایید باهاشون کار کنید و سر کلاسهاشون باشید، شهر و امکانات اون شهر و .....)
    تمام این موارد بهتون کمک میکنه دانشگاه هدف رو انتخاب کنید
    به صورت خیلی خیلی جنرال خب دلفت رنک بهتری داره و ممکنه متقاضی بیشتری هم داشته باشه
    ولی واقعا هم ایندهوون و دلفت هردو جزو بهترین های اروپا و دنیا هستند

به نظرم دنبال جواب دقیق برای سوالتون نباشید چون مطمینا جواب درستی براش پیدا نمیکنید و فقط ذهنتون تحت تاثیر حرف دوستانی که شاید کل اطلاعاتشون به ده کیس مشابه هم نرسه قرار میگیره و از هدف اصلیتون دور میشید

جواب منطقی همونیه که بهتون گفتم
    همیشه هم یه جواب منطقی میتونه درست نباشه و شاید خیلی جاها انجام کار غیر منطقی به نفعتون باشه

در اخر:

برای اپلای هر دو دانشگاه هیچ ضرری نمیکنید و هر کدوم رو که انتخاب کنید مطمین باشید انتخاب درست رو انجام دادید (به صورت کلی عرض کردم)
    جز اینکه هر دو رو بررسی کنید و در اخر یکی رو به دلایلی که باید وجود خارجی داتشه باشند! به اون یکی ترجیح بدید

موفق باشید

سلام دوستان
    یک راهنمایی میخواستم از حضورتون
    من برای تقویت زبان و بعد از اون پذیرش گرفتن از دانشگاه مورد علاقه م در هلند
    تصمیم گرفتم قبل از پذیرش در دوره های آموزش زبان در خود هلند شرکت کنم تا در کنار یادگیری زبان انگلیسی
    با مدل زندگی و فرهنگ و زبان خود مردم قبل از تصمیم گیری نهایی بیشتر آشنا بشم
    لطفا اگر از شرایط این دوره ها و هزینه ها و همچنین نحوه ی ویزا گرفتن و مدارکی که باید آماده کنم
    آگاهی دارید بیخبرم نگذارید.
    سپاسگزارم

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

سلام دوستان. من با معدل 15.50 دانشگاه صنعت نفت و IELTS 7.5 ادمیشن گرفتم از توئنته. واسه اسکالرشیپ هیچ شانسی ندارم به خاطر معدلم؟ نمره زبان و بقیه پارامتر های رزومه نمی تونه اثری بذاره؟
    اگر سوالی جنبه عمومی داره، بهتره تو فروم بپرسیم، چون احتمالا سوال خیلی از افراد دیگه هم هست.

سلام به همه‌ی دوستان
    با شرایط زیر فکر میکنید چقدر شانس برای گرفتن اپلای و فاند دارم؟

۱- کارشناسی: ۲ سال برق خوندم و بعد تغییر رشته دادم به صنایع (لیسانس صنایع از دانشگاه امیرکبیر و با معدل ۱۶)
    ۲- کارشناسی ارشد: کنکور IT شرکت کردم و گرایش شبکه قبول شدم (فوق لیسانس کامپیوتر گرایش شبکه از دانشگاه شریف با معدل ۱۷)
    ۳- زبان: ایلتس 7.5
    ۴- مقاله ندارم
    ۵- سابقه کار هم یکسال و نیم توی یه شرکت IT که وابسته به دانشگاه شریف هست دارم
    ۶- ریکامندیشن هم می‌تونم از استادم (شریف) بگیر و مشکلی ندارم
    ۷- کار متفرقه هم فقط فوتبال هست که میشه گفت نیمه حرفه‌ای هستم!

اگه توصیه خاصی دارید هم خوشحال میشم بشنوم! ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)