صفحه 28 از 49 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 489

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan97 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    اینجانب ، دارای مدرک کارشناسی مهندسی استخراج معدن از دانشگاه باهنر کرمان هستم ، 9 سال سابقه کار در زمینه راهسازی دارم ، معدل دوره کارشناسی 12.27 می باشد ( البته روزانه و به تاریخ 10 سال قبل ) برای مدرک زبان ( آیلتس ) در حال اقدام هستم ، اگر از دوستان حاضر کسی می تونه من را درباره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند راهنمایی کنه بسیار ممنون می شم ، اینکه آیا امکان دریافت بورسیه دارم یا نه ؟ برای چه دانشگاهی افدام کنم ، احتمال دریافت پذیرش بیشتره و اینکه کدوم دانشگاه هزینه کمتری را متحمل می شم ؟ ضمناً جهت ادامه تحصیل در رشته های گروه ژئوتکنیک و، عمران و امور مالی و اقتصادی تمایل دارم . با تشکر پیشاپیش .
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    معدل لیسانستون متاسفانه خیلی بالا نیست ولی من بازم میگم که شما هم شانس دارید . کاری با بالا و پایین بودن شانستون ندارم

در مورد بورسیه ها شما باید به سایت دانشگاه های مورد نظرتون مراجعه کنید. بورس هایی وجود داره که خب بسته به رزومه و معدلتون میتونه بهتون تعلق بگیره
    نمیخوام نا امیدتون کنم (اصلا نا امید نباشید !) ولی با توجه به معدل و رزومه تون بعید میدونم بورس گرفتن و فاند گرفتن براتون کار ساده ای باشه
    اگه با هزینه شخصی هم بخوایید بیایید به طور متوسط و برای زندگی دانشجویی شما به سالی حدودا 25000 یورو نیاز دارید.
    15000 تقریبا برای هزینه دانشگاهتون ازتون گرفته میشه
    و 10000 یورو برای زندگی شخصی خودتون
    بنابراین توی دو سال ارشد چیزی بین 40 تا 60 هزار یورو نیازتون میشه که اصلا هزینه پایینی نیست در مقایسه با کشورهای دیگه اروپا مثل ایتالیا و المان و ....
    دانشگاه های TU delf، TU Eindhoven و Twente مثلا میتونن دانشگاه های هدف شما باشند . من نمیدونم رشته شما رو ارائه میکنند یا نه ولی میتونید چک کنید و اینا جزو دانشگاه های مهندسی خوب هلند ، اروپا و دنیا هستن
    بهتون پیشنهاد میکنم کامنت های قبلی همین فروم رو بخونید خیلی از سوال هاتون رو ممکنه بتونید با جواب بهتری اونجا پیدا کنید

در مورد رشته مورد نظرتون هم که فرمودید عمران و بعدش اقتصاد ، فکر میکنم هدف گذاریتون خیلی گسترده ست و اگه متمرکز تر باشه هدفتون بهتر میتونید براش اماده باشید

موفق باشید
    ویرایش توسط sh_shafiee : November 30th, 2016 در ساعت 05:48 PM

سلام
    من سال آخر هوافضا شریف هستم
    معدلم تا حالا (تا آخر ترم 6) 17 بوده
    امروز نتیجه زبانم اومد . IBT‌رو 86 شدم (R19 L22 S24 W21)
    فقط هم میخوام دانشگاه دلفت رشته هوافضا اپلای کنم
    حداقل شرایط ورودی تافل 90 هست :/
    برا رشته من GRE‌هم میخواد که اونو 8 دسامبر دارم و برای بورسیه باید تا 1 دسامبر اطلاعات رو بفرستم
    الان چند تا مسئله هست.
    اولا اینکه با شرایط موجود این اطلاعات رو بفرستم به نظرتون شانسی برای پذیرش دارم؟
    یعنی قبول میکنن زبان رو یه بار دیگه امتحان بدم و GRE هم بعدا برسونم؟
    دوم اینکه Fund‌برام خیلی مهمه
    به نظرتون با توجه به اینکه ددلاین ها براشون مهمه و منم نقص مدارک زبان و GRE‌(ضروری برای هوافضا) دارم، شانسی برای بورس دارم؟
    آخر از همه اینکه اصلا به نظرتون دوباره زبان رو بدم؟؟؟؟

Junior Member

سلام کسی راجع به نحوه پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه دلفت اطلاع داره؟
    رو سایتش نوشته اگه با کارت اعتباری باشه باید تمام مشخصات کارت رو به ما بدید ولی مشخصات کارت رو موسسه ای که از طرف من پرداخت میکنه به من نمیده و فقط رسید پرداخت رو میده.
    به نظرتون باید چی کار کنم؟

Junior Member

اگه بخواین با کردیت کارت پرداخت کنید یه فرم تو خود سایت دلفت داده اونو پر میکنید و اطلاعات کردیت کارتتون میدید و خود دانشگاه مبلغ 100 یورو ازش برداشت میکنه. فقط اگه ایرانید باید برید کردیت کارت از یه سری موسسات بخرین که من حساب کردم حدود 450000 تومن میشه که این اضافه مبلغ به خاطر تبدیل دلار به یورو میگیرن. مرقون به صرفه ترین حالت اینه که از طریق bank transfer مبلغ اپلیکشن فی را پرداخت کنید. فقط قبلش تو سایت دلفت آیدی درست کنید خود دلفت بهتون یه عدد pre application میده اون عدد و تاریخ تولد و اسمتون برای این روش لازمه. اگه به کسی که خارج کشور دسترسی دارید این اطلاعات بدین که براتون پرداخت کنه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zzhhosseinni نمایش پست ها
    سلام
    برا رشته من GRE‌هم میخواد که اونو 8 دسامبر دارم و برای بورسیه باید تا 1 دسامبر اطلاعات رو بفرستم
    الان چند تا مسئله هست.
    اولا اینکه با شرایط موجود این اطلاعات رو بفرستم به نظرتون شانسی برای پذیرش دارم؟
    به نظرتون با توجه به اینکه ددلاین ها براشون مهمه و منم نقص مدارک زبان و GRE‌(ضروری برای هوافضا) دارم، شانسی برای بورس دارم؟

دوست عزیز
    به نظرم بهترین کار اینه که به خود منشی مربوطه ایمیل بزنید و ازشون بپرسید که اجازه میدن که مدارکتون رو با تاخیر اپلود کنید یا نه
    تا اونجایی که من میدونم شما باید حتما مینیمم ها رو داشته باشید و بعد از اونه که مدارکتون توی پروسه بررسی قرار میگیره (ولی ممکنه مواردی هم استثنا قایل بشن که عرض کردم بهتره از خود منشی مربوطه بپرسید)
    در مورد فاند هم شرایط همینه و شاید نیاز باشه که مدارکتون حتما کامل باشه ولی من جای شما باشم بازم ایمیل میزنم و میپرسم (حتی میتونید کالشون کنید- هلند ساعتش حدودا 2 ساعت و نیم از ایران عقب تره)
    در مورد امتحان زبان هم من جای شما باشم باز امتحان میدم چون به هر حال برای باقی دانشگاه ها هم ممکنه به نمره زبان 90 نیاز داشته باشید (البته این به دانشگاه های هدفتون هم وابسته ست و ممکنه برای خیلی از دانشگاه ها همین نمره تون کارتون رو راه بندازه) ولی نمیدونم مثلا توی همین دلفت منشی ها 86 رو ازتون قبول میکنند یا نه

نهایتا اگه منشی ها جواب ندادن و مدارکتون هم نرسید دو تا اپشن براتون میمونه:
    1. اگه با پرداخت اپلیکیشن فی مشکلی ندارید با همین مدارک الان اپلای کنید و ببینید بعدا چه اتفاقی میفته
    2. اگه با پرداخت اپلیکیشن فی مشکلی دارید و براتون سخته پرداختش خب شاید بهتر باشه دست نگه دارید

امیدوارم کمکی کرده باشه حرفام

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجوی سال پنجم رشته مهندسی نرم افزار دانشگاه شهید بهشتی، با معدل 14.32 هستم.

میخواستم بدونم با توجه به اینکه در دوران تحصیلم دانشجوی فعالی بودم (حل تمرین چندتا درس تخصصی در دانشگاه) و دو تا مقاله در ژورنالهای معتبر transaction و information retrieval دارم ، آیا امکان داره از دانشگاه های خوب هلند مثل آمستردام، آیندهون و یا تونته پذیرش بگیرم؟

با توجه به اینکه دانشگاه های هلند شهریه میگیرن، فاند گرفتن هم برام مهمه... با این رزومه میتونم فاند هم بگیرم؟

مرسی از دوستانی که راهنمایی میکنند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sajastu نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دانشجوی سال پنجم رشته مهندسی نرم افزار دانشگاه شهید بهشتی، با معدل 14.32 هستم.

میخواستم بدونم با توجه به اینکه در دوران تحصیلم دانشجوی فعالی بودم (حل تمرین چندتا درس تخصصی در دانشگاه) و دو تا مقاله در ژورنالهای معتبر transaction و information retrieval دارم ، آیا امکان داره از دانشگاه های خوب هلند مثل آمستردام، آیندهون و یا تونته پذیرش بگیرم؟

با توجه به اینکه دانشگاه های هلند شهریه میگیرن، فاند گرفتن هم برام مهمه... با این رزومه میتونم فاند هم بگیرم؟

دوست عزیز
    تا اونجایی که من میدونم معدل برای گرفتن فاند توی دوره ارشد هلند مهمه . هر چند شما مقاله دارید و رزومه خوبی دارید به هر حال
    بحث اینی که میتونید فاند بگیرید یا نه جواب دقیقی نداره. باید اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید و ببینید توی اون دوره رزومه رقبا چه مدلیه و شانس شما چقدره
    شما شانس دارید و شانستون بسته به اون سالی که اپلای میکنید و باقی رقباتون بالا و پایین میشه
    گرفتن فاند کامل برای ارشد رقابتیه و ساده نیست
    البته نشدنی هم نیست
    ولی فکر کنم خیلی خیلی کلی اگه بخواییم بگیم (کلی دارم عرض میکنم) ارشد هلند معمولا به هزینه دادن ختم میشه و شاید با همین رزومه شانس بیشتری توی امریکا و کانادا براتون باشه (نظز شخصی منه و دلیلی نداره حتما درست باشه!!)
    ولی به نظرم اگه با مقدار اپلیکیشن فی دادن مشکلی ندارید حتما اپلای کنید و برای اسکولارشیپ مربوطه هم اپلای کنید و حتما شانستون رو محک بزنید

امیدوارم موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Tech--Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan97 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    اینجانب ، دارای مدرک کارشناسی مهندسی استخراج معدن از دانشگاه باهنر کرمان هستم ، 9 سال سابقه کار در زمینه راهسازی دارم ، معدل دوره کارشناسی 12.27 می باشد ( البته روزانه و به تاریخ 10 سال قبل ) برای مدرک زبان ( آیلتس ) در حال اقدام هستم ، اگر از دوستان حاضر کسی می تونه من را درباره ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند راهنمایی کنه بسیار ممنون می شم ، اینکه آیا امکان دریافت بورسیه دارم یا نه ؟ برای چه دانشگاهی افدام کنم ، احتمال دریافت پذیرش بیشتره و اینکه کدوم دانشگاه هزینه کمتری را متحمل می شم ؟ ضمناً جهت ادامه تحصیل در رشته های گروه ژئوتکنیک و، عمران و امور مالی و اقتصادی تمایل دارم . با تشکر پیشاپیش .
    با سلام دوست عزیز

اطلاعات علی جان کامل بود. به نظر من فوق رو ایران بخون انشالله برای دکترا بیاید خارج از ایران.

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sajastu نمایش پست ها
    سلام دوستان

با سلام دوست عزیز

" سنگ مفت گنجشک مفت".برای هلند اقدام کنید. در ضمن به فکر جاهای دیگه هم باشید. توصیه میکنم Motivation letter خوبی بنویسید وتوضیح کامل برای اینکه چرا میخواید فاند بگیرید.

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zzhhosseinni نمایش پست ها
    سلام
    الان چند تا مسئله هست.
    با سلام دوست عزیز

زبان و GRE لازم هستند ولی کافی نه. بدین معنا که بالا بودنشون کمک زیادی در گرفتن فاند نمیکنه ولی نبودشون تاثیر منفی خودش رو میزاره. فاند بیشتر بر مبنای زمینه تحصیلی و نخبه بودن شما است.این رو بهشون ثابت کنید بقیه شرایط برایتون تسهیل میشه.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)