صفحه 6 از 49 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 489

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology- Massey University

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadk نمایش پست ها
    من امسال از UvA پذیرش گرفتم، مستر یک‌ساله.
    همین دیروز رسیدم این‌جا :دی ولی حالا سئوالات رو بپرس شاید بتونم کمکت کنم.
    میشه یکمی راجع به معدلتون بگید و اینکه بورس گرفتید یا خودتون دارید هزینه می کنید؟
    motivation هم میگن خیلی براشون مهمه،اگه امکان داره اونم توضیح بدید.

Junior Member

راستش همسرم و من سال گذشته براي اين دانشگاه اقدام كرديم، هردو يه فوق از تهران داشتيم و من ١٢ سال سابقه كار داشتم.
    معدل من پايين بود و اولش من رو قبول نكردن، اما بعد از اينكه به يكي از پروفسورها ايميل زدم و گفتم كه سوابق كاري مرتبط دارم و درواقع چون كار مي كردم معدلم خوب نشده و فعاليت هاي حرفه ايم هم كم از درس خوندن نبوده، قبول كردن.
    تو ايام عيد ازمون امتحان گرفتن (از راه دور) و بعد از حدود دو سه ماه، فرايند ويزامون شروع شد كه خيلي سرراست بود و سريع انجام شد (زمان بنديش رو توي موضوع گرفتن ويزا زدم، مي تونيد ببينيد).
    motivation قطعا براشون مهمه، چون همون طور كه گفتم دانشگاه اول من رو قبول نكرد، ولي بعر از ايميلي كه به اون پروفسور زدم، نظرشون عوض شد.
    وضع تحصيلي همسرم خيلي خوب بود و فكر مي كردم كه موفق مي شه كمك هزينه بگيره، اما به هيچ كدوممون ندادن
    البته فقط براي AMS اقدام كرديم، شايد اگر براي موارد ديگه اقدام مي كرديم موفق مي شديم بگيريم.
    براي جا هنوز اقدام نكرديم، اين جا منزل يكي از اقوام هستيم تا جايي رو پيدا كنيم. رشتمون هم system and network engineering هستش.
    ديگه چي بگم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology- Massey University

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadk نمایش پست ها
    راستش همسرم و من سال گذشته براي اين دانشگاه اقدام كرديم، هردو يه فوق از تهران داشتيم و من ١٢ سال سابقه كار داشتم.
    معدل من پايين بود و اولش من رو قبول نكردن، اما بعد از اينكه به يكي از پروفسورها ايميل زدم و گفتم كه سوابق كاري مرتبط دارم و درواقع چون كار مي كردم معدلم خوب نشده و فعاليت هاي حرفه ايم هم كم از درس خوندن نبوده، قبول كردن.
    تو ايام عيد ازمون امتحان گرفتن (از راه دور) و بعد از حدود دو سه ماه، فرايند ويزامون شروع شد كه خيلي سرراست بود و سريع انجام شد (زمان بنديش رو توي موضوع گرفتن ويزا زدم، مي تونيد ببينيد).
    motivation قطعا براشون مهمه، چون همون طور كه گفتم دانشگاه اول من رو قبول نكرد، ولي بعر از ايميلي كه به اون پروفسور زدم، نظرشون عوض شد.
    وضع تحصيلي همسرم خيلي خوب بود و فكر مي كردم كه موفق مي شه كمك هزينه بگيره، اما به هيچ كدوممون ندادن
    البته فقط براي AMS اقدام كرديم، شايد اگر براي موارد ديگه اقدام مي كرديم موفق مي شديم بگيريم.
    براي جا هنوز اقدام نكرديم، اين جا منزل يكي از اقوام هستيم تا جايي رو پيدا كنيم. رشتمون هم system and network engineering هستش.
    ديگه چي بگم؟
    ببخشید این امتحانی که میگید و برای چی گرفتن؟عنوان مدرک لیسانستون (رشتتون)چی بوده؟

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

سلام دوستان
    واسه ارشد برق کنترل از دانشگاههای هلند میشه فاند گرفت؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    واسه ارشد برق کنترل از دانشگاههای هلند میشه فاند گرفت؟
    دورد
    بله در اکثر رشته ها امکان دریافت بورس وجود داره اما شرایط مختص به خودش رو داره.برای اطلاع اکثر دوستان در کشور هلند چند بورس وجود داره:
    1-TA که همگی با این مدل بورس آشنان.البته عنوان بورس مناسب نیست چون یه کمک هزینه معمولی رو شامل میشه و باید همکار استاد باشید.
    2-دریافت بورس هایی که از طرف موسسات به دانشگاه ها داده میشه که هر دانشگاهی بر روی یک موضوع مطالعاتی علمی و یا عملی کار خواهد کرد و تعداد مشخصی دانشجو رو برای انجام این کار پس از بررسی درخواست ها و مصاحبه پذیرش میکنند که هم بخشی از تحصیلات شما (برای دانشجویان کاملا تحقیق محور) و یک بورس کمکی برای دانشجویان دیگه خواهد بود.
    3-خارج از این بعضی اساتید در دانشگاه ها می تونن بر روی موضوع دلخواهی که خودشون یا دانشگاه برای اون بودجه در نظر میگیرن اقدام به جذب دانشجوی پاره وقت میکنن که این هم میتونه کمک کار دانشجو باشه.

متاسفانه مشکل موجود بر سر راه دانشجویان غیر اروپایی عدم اجازه کار بیش از 20 ساعت هستش که محدودیت هایی رو ایجاد میکنه.اما می تونید از موارد بالا استفاده کنید.

ضمنا برای دانشجویان سطح A یا همون رتبه های برتر همواره خود دانشگاه ها تخفیفات و بورس های خاصی دارن

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ahsan-khodami نمایش پست ها
    دورد
    بله در اکثر رشته ها امکان دریافت بورس وجود داره اما شرایط مختص به خودش رو داره.برای اطلاع اکثر دوستان در کشور هلند چند بورس وجود داره:
    1-TA که همگی با این مدل بورس آشنان.البته عنوان بورس مناسب نیست چون یه کمک هزینه معمولی رو شامل میشه و باید همکار استاد باشید.
    2-دریافت بورس هایی که از طرف موسسات به دانشگاه ها داده میشه که هر دانشگاهی بر روی یک موضوع مطالعاتی علمی و یا عملی کار خواهد کرد و تعداد مشخصی دانشجو رو برای انجام این کار پس از بررسی درخواست ها و مصاحبه پذیرش میکنند که هم بخشی از تحصیلات شما (برای دانشجویان کاملا تحقیق محور) و یک بورس کمکی برای دانشجویان دیگه خواهد بود.
    3-خارج از این بعضی اساتید در دانشگاه ها می تونن بر روی موضوع دلخواهی که خودشون یا دانشگاه برای اون بودجه در نظر میگیرن اقدام به جذب دانشجوی پاره وقت میکنن که این هم میتونه کمک کار دانشجو باشه.

متاسفانه مشکل موجود بر سر راه دانشجویان غیر اروپایی عدم اجازه کار بیش از 20 ساعت هستش که محدودیت هایی رو ایجاد میکنه.اما می تونید از موارد بالا استفاده کنید.

ضمنا برای دانشجویان سطح A یا همون رتبه های برتر همواره خود دانشگاه ها تخفیفات و بورس های خاصی دارن
    با این مشخصات میشه فاند گرفت؟

• فوق دیپلم مخابرات با معدل 15.22 از دانشگاه غیر انتفاعی
    • لیسانس برق با معدل 16.34 از دانشگاه غیر انتفاعی
    • یک مقاله ISI در مبحث ریاضیات (غیر مرتبط با رشته)
    • یک مقاله داخلی
    • زبان IELTS با نمره 6
    • مدیر عامل یک شرکت برقی ( از سال 89 تا کنون )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nilfam نمایش پست ها
    ببخشید این امتحانی که میگید و برای چی گرفتن؟عنوان مدرک لیسانستون (رشتتون)چی بوده؟
    امتحان جزو فرايند پذيرش بود. تقريبا ساده بود و شامل موارد عمومي (مثل رياضي و زبان) و موارد تخصصي بود.
    من يه فوق مهندسي IT داشتم.

Junior Member

با سلام و با تشکر از سایت بسیار مفیدتون

من کارشناسی عمران داشگاه تهران میخونم
    معدلم 17.5 البته 2 ترم مونده که درسام تموم شه (الان ترم 7 میرم)
    تافلم هم 100 شدم

با توجه به اینکه رنکینگ دلفت در QS و شاخه ی عمران 4 است خیلی علاقه مند به apply در دلفت شدم
    می خواستم بدونم که وضعیت کار در اونجا چه طوره ؟ آیا میتونم هنگام درس خوندن کارم بکنم ؟ (با شرایط محدودیت کاری 10 ساعت در هفته آشنا هستم بیشتر موقعیت کار مد نظرم هست)
    آیا امکان fund گرفتن هست ؟ چون طبق پست هایی که دیدم سخت میشه fund گرفت
    اگرم تفاوت اصلی building engineering و structural engineering رو بگین ممنون میشم چون تو سات دلفت خلاصه گفته و من برای اولین بار هست که شاخه ای به نام building engineering میبینم
    در آخرم اگه من برای master اقدام کنم آیا تضمینی هست که دکتری هم در همون دلفت ادامه بدم ؟ (با توجه به شرایط و قوانینی که در رابطه با دکتری در اروپا هست)

با تشکر فراوان

سلام
    کسی از شهریه ی دانشگاه های هلند برای مستر خبر داره؟ شنیدم برای غیر اروپایی ها بسیار گرون تر از اروپایی ها در میاد. چیزی که برام مهم اینه که ایا برای دوره ارشد با اون شهریه سنگین( حداقل 10 هزار یورو در سال) کمک هزینه وجود داره و اگر داره چقدر؟ حتی اگر بشه با کار دانشجویی ماهی 700 تا 800 یورو در اورد میشه کل شهریه رو داد. کسی در مورد کار دانشجویی میدونه؟

Junior Member

سﻻم دوستان. یک سوال.،؟ آیا کسی که کارشناسی ارشد دارد میتوان برای برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه دلف اقدام کنه.،؟
    چون بعضی دانشگاه ها به ارشدها دوباره کارشاسی ارشد نمیدهند و بعضی از دانشگاه ها مشکلی ندارند. دلف جز کدوم دسته هس.،؟.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)