نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
هر کسی نظری داره اما به طور قطع یادگیری یک زبان خارجی،بعد از انگلیسی،بستگی زیادی به کشور محل سکونت داره.
درباره ی زبان ها:
خیلی ها زبان اسپانیایی رو یک زبان "آسان" می دونن!فقط به این دلیل که تلفظ سختی نداره.اما در مقابل گرامر پیچیده ای داره و مهمترین نکته این هست که این زبان در 30 کشور صحبت میشه،بر این اساس گستره کلمات و اصطلاحات در این زبون فوق العاده زیاده،مثال:کلمه ی popcorn در انگلیسی و معادل آن در چند کشور اسپانیایی زبون:
اسپانیا:
Palomita de maíz
آرژانتین:
Pochoclo
کلمبیا:
Crispeta
شیلی:
Cabrita
ونزوئلا:
Cotufa
کوبا:
Rosita de maíz
اکوادور:
Canguil
و...
خب،جدا از کلمه،بحث لهجه به وجود میاد،مثل عربی،عربی فصیح و لهجه هاش،به طوری که شما اصلاً بعضی از لهجه هارو متوجه نخواهید شد،کلمات خاص،ساختار گرامری ویژه،استدلال ویژه،کلمات مشترک اما استفاده ی متفاوت مانند افعال coger و tomar در اسپانیا و آرژانتین.
من خودم رو "غول" اسپانیایی میدونم،اما تنها زبانی هست که بعد از این همه سال هنوز نیاز به دیکشنری دارم.من از همون اول اسپانیایی خود اسپانیا،مکزیک و آرژانتین رو می خونم.لهجم و کلماتم و استدلالم آرژانتینی هست!به عنوان مثال اگر کلمات مکزیکی رو برای یک اسپانیایی به کار ببرم "هیچی"نمیفهمه!یا وقتی خودم صحبت مردم عادی کشور های دیگر اسپانیایی زبون رو گوش بدم یا آهنگی خارج از این سه کشور باشه،اون نیاز به دیکشنری که گفتم پیش میاد.
زبان فرانسه:
زبان عشق،در بین زبان های لاتین بدون شک آسون ترین گرامر رو داره.سخت ترین بخش این زبان تفاوت نوشتار با گفتار هست،کلمه اونی که نوشته میشه خونده نمیشه و این در شروع کار سرعت پیشرفت در زبان رو پایین میاره،اما قابل درمان!کلمات مشترک با انگلیسی زیاد داره اما نه به اون شدتی که رفیقمون اون بالا میگن،فرانسه حتی با نزدیک ترین زبان ها بهش،یعنی ایتالیایی و اسپانیایی و پرتغالی این شباهتی که دوستمون میگن نداره،حالا تصور کنید با انگلیسی!
زبان آلمانی:
زبان آدم های بی احساس!خوندن این زبان سخته!اصلاً هیجان خاصی نمیده!مگر اینکه هدف خاصی داشته باشید.گرامر بسیار غنی و سخت،تلفظ آسون.هیچ کشوری در اروپا قدرت اقتصادی آلمان رو نداره،فکر نمی کنم در اروپای اکنون،یک مهاجر بتونه کشوری بهتر از آلمان پیدا کنه.پس،بدون تردید،اگر من بخوام زبانی رو بعد از انگلیسی بخونم اون زبان آلمانی خواهد بود،با وجود تمام سختی هاش،مخصوصاً خشک بودن،به صرفه ترین هست.
به درد نخورترین زبان بین سه زبان مورد بحث اسپانیایی هست،تمام کشورهای اسپانیایی زبون عملاً به درد نخور هستن.
بعد آلمانی،فرانسه و عربی رو بهترین میدونم.

+یک خواهش برادرانه هم داشتم،ما ایرانی ها بعضی وقت ها زیادی اعتماد به نفس پیدا می کنیم،حتی کسی که زبان مادریش فلان زبان هست با تردید درباره ی تسلطش بر زبان مادریش صحبت می کنه،اونوخت...نگین یاد گرفتم،یک ing کنارش بزار برادر!این حقیر هنوز هم جرات نکرده اون ing رو برداره!
منبع:
7 زبان صحبت می کنه و در حال یادگیری هشتم و نهمی.
دوست عزیز بنده تجربه اسپانیایی و فرانسوی و .. ندارم. ولی در مورد زبان آلمانی ! شما درست فرمودید : گرامر سخت + ...
این تصور اشتباهی هست که اکثرا فکر میکنند تلفط در زبان آلمانی راحته. استدلالشون هم اینه که میگن" هر جوری نوشته میشه، همونجوری هم خونده میشه."
اصلا همچین چیزی نیست دوست عزیز. وقتی با یه آلمانی زبان هم کلام بشید ممکنه 3-4 بار یه کلمه رو براش تکرار کنین، ولی باز اون نفهمه که شما چی میگین !
پ.ن : درست صحبت کردن در هر زبانی ممارست و تمرین فراوان می طلبه.
پ.ن: زبان آدم های بی احساس ؟! یعنی چی...