صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: مخاطرات و موانع در پروسه اپلاي امريكا چه ها هستند؟؟

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض مخاطرات و موانع در پروسه اپلاي امريكا چه ها هستند؟؟

سلام دوستان
    من خيلي ها را ديدم كه با يه سختي تو پروسه اپلاي كردن زود از جا در مي رن و نا اميد مي شن
    خواستم اين تاپيك را ايجاد كنم كه با كمك هم بيتونيم يه ديد كلي بدهيم به دوستان كه در پروسه اپلاي كردن چقدر بايد محكم بود
    دوستان اگه من چيزايي را جا اناداختم كمك كنند
    من خودم تا حالا چند تا از اين مانع ها سر راهم سبز شدند!!!! بلاك شدن نمرم! ريكلير خوردن! دير كلير شدن در نتيجه مجبور شدن به ري اپلاي چون دانشگاه اجازه ديفر نمي داد!! قطع شدن فاند به دليل بحران مالي! تا حالا اينا بوده
    تا بيينيم بقيش چيه شايد ديپورت تو خاك امريكا يا شايد ري كليرنس مجدد مثل مسعود و محمد كه چند بار ريكلير شدن و بدترينش هم كه ريجكت شدن در مرحله كليرنس است كه خيلي بد است
    HAPPINESS

پیش فرض پاسخ : مخاطرات و موانع در پروسه اپلاي امريكا چه ها هستند؟؟

1- بلاك شدن نمره هاي زبان

يكي از مشكلات بلاك شدن نمره هاي زبان است كه يكي از دلايلش مي تونه نبودن كريديت در كريدت كاردتون باشه
    مشكلي كه من خودم دچارش شدم و مجبور شدم 500 دلار به صرتماني اردر از طريق يكي از دوستام به حساب ETS منتقل كنم چون كريديت را ديگه از من قبول نمي مردن همين باعث شد نمرم خيلي دير به دست دانشگاهها برسه و خلي ها با وجود پرداخت applcation fee و ارسال مداركم پرونده من را بررسي نكننند

2- قول مساعد استاد در ابتدا و عدم همكاري او بعد از اپلاي دانشجو

يكي از مشكلات كه ممن باهشا درگير شدم مثلا از دانشگاه فلوريدا استادي به من گفت اپلاي كن و مدام منشي پيگيري مي كرد كه مداركت كجاست چي شد پس؟؟ و استاد هم مدام كه بده من SOP ات را برات اصلاح كنم و مقدار فاند را هم تعيين كرده بود اما به محض اينكه نمره زبانم با تاخير يه ماهه به دستشون باز هم نرسيئ استاد گفت كه كپي كارنامه را بده كه ما نامه پذيرش را بهت بدهيم به محض ارسال كارنامه با پست DHL بالافاصه نامه از منشي اومد كه ما متاسفيم نمي تونيم به شما حتي پذيرش بدهيم!!!!!
    هر چي هم به استاد نامه زنگ جوابي نداد!!!
    ادامه دارد...
    HAPPINESS

3- وقت گرفتن براي مصاحبه سفارت!!!

يكي از بدترين موانع وقت گرفتن براي مصاحبه است به طوريكه من دو هفته عيد بدون وقفه بدون اغراق مي گم به غير از شنبه و يك شنبه پشت كامپيوتر بودم و رفرش مي كردم صفحه را تا وقت بگيرم
    تا اينكه بعد از دو هفته موفق نشدم يك گروهي تشكيل داديم كه به هم اطلاع بدهيم اگه وقتها باز شدند به هم اطلاع بديم
    خلاصه بعد از تعطيلات سر كار رفتم كه بالاخره امير حسين يكي از بچه ها - ايشون كلير هم شد اما ترجيح داد بره هلند كه زود به خانوادش سر بزنه- به من زنگ زد كه وقتها باز شده و من در حالي كه دست و پام مي لرزيد شروع به وقت گرفتن كردم در خاليكه با دست ديگه به بچه هاي ديگه زنگ مي زدم!!!

4- ادا و اطفارهاي سفارت قبرس براي ويزا و خواستن مداركي كه در حد و وسع بچه هاي دانشجو نبود!!!!

شانس ما امثال سفرات قبرس خسلس به بچه ها برا يويزا گير داد و مداركي همچون سند خونه با ترجمه ، گواهي بانكي بالا . غيره از بچه ها خواست كه گرفتن ويزاي قبرس را براي ما به يك رعب و وحشت تبديل كرده بود!!!!
    HAPPINESS

5- طولاني بودن بيش از حد پروسه كليرنس

سفارت قبرس خيلي خوب بچه ها را تو مصاحبه قبول كرد و همين باعث شادي همه شده بود اما ....
    اما طواني شدن بيش از حد پروسه كليرنس زندگي خيلي ها را در حالت معلق قرار داد و يا كلا پروسه زندگي اونها را تغيير داد كساي يكه مجبور شدن به اجبار و ناچار به كشورهاي ديگه براي ادامهه تحصيل برن و يا مجبور به ديفر ترمشون شدند
    بعضي ها به دليل ديفر فاندشون پريد و يا حتي دانشگاه اجازه ديفر نداد و يا كسايي مثل من كجبور به ري اپلاي شدند
    كلا در اين دوره زندگي در حالت معلق است

6- ريجكت در پروسه كليرنس

بدترين مانع اين مرحله است كه بعضي از دوستان مثلا به دليل موضوعات تحقيقي خاصشون كه جزود alert list است رد شدند يا به دليل انتقال تكنولوژي كه اينجا واقعا آرزو مي كنم اين دوستان در ساير مراحل زندگيشون موفق شن و بدونند كه همه چي در امريكا نيست درست است كه يك سال و اندي از تلاش شبانه روزيشون به هدر رفته اما هميشه بايد اميدوار بود
    HAPPINESS

6- ادا و اصول دانشگاه ايران در مهر و موم ريز نمرات و يا استادا در دادن توصيه نامه

متاسفانه من با اين هر دو مشكل روبرو شدم به طوري كه مسئول دانشكده با داد من را از اتاق بيرون كرد مه من بي كار نيستم ده تا ترجمه ريز نمرات تو را در پاكت بذارم!!! و يا استاد كه بهم تهديد كرد كه ديگه بهم توسيه نامه مي ده و من با التماس گفتم كه روزي جبران مي كنم

7- مواجهه با ريكليرنس

اين مورد هم خيلي بد است اگرچه به درجه رد شدن در كليرنس نمي رسه
    خوب بعضي ها به دليل تشابت اسمي و يا موضوع تحقيقي خطرناك با اين قضيه روبر شدن كه باز هم نمونه عينيش من هستم :-\ ;D
    پرواز مستقيم به امريكا از دوبي داشتم بدون اينكه بليط برگشت به ايران داشته باشمك از همه خداحافظي كرده بودم اقوام و خانواده حسابي تو فرودگاه گريه كرده بودند كه براي پنج سال مي خواهند من را نبينند از سركار خدا را شكر استعفا نداده بودم
    ( دوستان يك توصيه به هيچ عنوان به خاطر پروسه اپلاي از كاراتون در نياييد بيرون!! به هيچ عنوان)
    و مرخصي گرفته بودم
    اما وقتي رفتم براي پيك آپ گفتند كه
    we are sorry ur case needs additional clearance !!

و حتي بعد گفتند كه مي خواهيد با همين رشته و دانشگاه باز براي ترم بهار پروسه كليرنس را ادامه بدهيم؟؟؟
    حال تا آخرش خودتون وضعيت را تو ذهنتون به تصوير بكشيد كه گريه كنان با شرم ساري تمام وارد فرودگاه شيد و خانواده گلتون دلداريتون بدهند
    مجددا مجبور شيد وارد اداره اي شيد كه خودتون محيطاش را مي دونيد همكاراني كه رو در رو بگن وايي نمي دوني ما چقدر دعا كرديم كه كارت جور نشه!! و ...

8- قطع شدن حمايت مالي به دلايل اقتصادي

باز هم اين مورد نصيب بنده شد و به زور كه مداركم را مجددا براي اپلاي فرستادم - recommendation, applciation fee, and so on هيچ خبري بعد از يه ماه و اندي نشه در حاليكه باز بليط و هتل قبرس را گرفته اي و منتظري دانشگاه نامه بده كه به دليل شرايط اقتصادي وضعيت فاندت پيچيده شده و هنوز هم كه دارم اين را مي نويسم منتظر جلسه فردام كه ببينم تصميموشن چيه!!

يك مشكلي هم هست كه من مطمدن نيستم و اون ديپورت است كه چون فقط شنيدم و چيزي نمي دونم نمي تونم كمك كنم
    HAPPINESS

دوستان گرامي اين موارد را نوشتم فقط و فقط اينكه بدونيم بايد در راه هدفمون سخت تلاش كنيم يكي از دوستان دوئ هفته بعد از ورودش به فروم پست گذاست كه امريكا نييادد اينجا خيلي بد است ئ شخصيتتون خورد مي شه و اين حرفها كسي كه خيلي آتشين بود در رفتن به امريكا
    ببينيد اين همه سختي هايي اينچنين را تحمل مي كنيم پس يادمون باشه وقتي اونجا مي ريمنذاريم افكار منفي به همون غلبه كنه و يا اينكه نا اميد از اپلاي شيم
    HAPPINESS

اگه بخوایم صحبت های صاحب رو خلاصه کنیم باید بگم که هر قدمی تو این مسیر برداشته می شه حداقل یک مشکل پیش میاد.
    من که یادم نمیاد از مراحل بالا حداقل یکیش روتین و بدون مشکل انجام شده باشه
    مشکلات بالا مخصوص همه هستش و آقایون دردسر نظام وظیفه و گرفتن مجوز خروج (بخصوص اونایی که دانشجو هستن) رو هم دارن
    امیدوارم که همه تو این مسیر موفق باشن

دقيقا يكي از مشكلات كه مختص آقايون است
    9- مشكل سربازي و اجازه خروج از كشور

اين مشكل كه مختص آقايون است باعث شده كه بعضي ها مثل مرتضي يه ماه تو خاك تركيه مجبور به زندگي شه تا بتونه از اونجا مستقيم بره امريكا كسي كه مي تونست اين يه ماه را دركنار خانواده و دوستاش باشه كسي كه حد اقل هفت هشت سال ديگه نمي تونه ايران برگرده چون سربازي نرفته و فقط يه بار هم اجازه خروج از كشور را داره
    HAPPINESS

Junior Member

در مورد آمریکا استرس ها و مشکلات هیچ وقت تمامی نداره. حتی الان که من ویزا گرفتم نگرانیم اینه که مشکلی پیش بیاد و تا وارد آمریکا نشم خیالم راحت نمی شه که بدون دردسره به علاوه این که اونجا هم دوری از خانواده و سختی رفت و آمد وجود داره.
    در ضمن بالاخره با تبلیغات منفی که شده من زیاد خیالم راحت نیست که به عنوان ایرانی اونجا هم بدون مشکل باشیم حتی در social life

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

چیزایی که کنترلش در دست ماست آسون محسوب میشند-مانند:

تافل و جی ار یی -ریکام - آن لاین اپلای- تا حدودی معدل ها- هزینه های اپلای و پست-تماس با اساتید - فراهم کردن برخی از مدارک واسه ویزا و اپلای به دانشگاه-بلیط هواپیما-تعداد مقالات- قسمت هایی از رزومه -ترخیص نمرات از دانشگاه! -ترجمه ها و ........ دقت کنید که اینها بنظر من آسون هاش هستند

دیگه هرچی باقی موند تو سبد مخاطرات و موانع قرار می گیره- یعنی چیزایی که غالبا کنترلشون دست ما نیست-مانند:
    انتظار برای جواب اساتید و نوع جواب اونها- ارسال بموقع تافل و جی ار یی مثلا دیر ارسال شدن - کلیرنس- موود آفیسر و اخلاق لحظه ایش- زمینه تحقیقی که معمولا استاد میگه و ممکنه ما رو در کلیرنس به مشکل بندازه- فاصله زیاد سفارت ها * 2- نیاز به ویزای کشورهای واسطه برای مصاحبه و پیک آپ *2- عملکرد های شانسیه واشینگتن- اوضاع اقتصادی- تعداد رقبای خفن در اون سال- کردیت کارد واسه ثبت نام ها- احساسی شدن- خسته شدن- ناامید شدن- جا زدن- گول خوردن توسط دیگران با تشویق اینکه این کار اشتباست-سربازی پسرها- نگرانی خانواده از رفتن دختر به آن دیار-گم شدن ناگهانی پاسپورت بعد از پیک آپ یعنی نقطه مرگ بالایی (در حرکت پیستون)- رد شدن از دانشگاه (بخصوص رنک پایین) در حین ناباوری (نقطه مرگ پایینی در حرکت پیستون) و ....

اما خب خدا بزرگه - در بین این دو نقطه مرگ، زندگی جریان داره-همونطور که پیستون جریان داره

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)