چند سال پیش تعداد پست‌ها، بازدیدها و ارسال‌های انجمن آمریکا چند برابر کانادا بود، ولی امروز عکس این موضوع رو شاهد هستیم.
مطلبی که این سایت به صورت آشکار داره عنوان میکنه اینه که مردم ایران گرایش چند برابری نسبت به کشور کانادا پیدا کردن. اما علت این موضوع چیه؟ امکانات مهاجرتی بهتر؟ دادن اقامت راحتتر؟ امکانات تحصیلی بهتر؟

انجمن کانادا خوشبختانه مطالب مرتبط رو بسیار مرتب و دسته بندی شده و با حجم اطلاعات بسیار بالا در اختیار کاربران قرار داده. اما با خواندن مطالب در گروه‌های مختلف نمیشه اونهارو با کشورهای دیگه مقایسه کرد و جواب این سوال رو پیدا کرد.

می‌خواستم با اجازه ادمین‌های محترم این تاپیک رو ایجاد کنم و از دوستان بخوام که برتری‌هایی که در کانادا می‌بینن نسبت به کشورهای دیگه (آمریکا، استرالیا، اروپا و ....) برای تحصیل، زندگی، اقامت، گرفتن ویزا، فرهنگ برتر و .... رو عنوان کنن.
شاید این برتری‌ها به صورت پراکنده در این انجمن و انجمن‌های دیگه ذکر شده باشه، ولی عنوان کردن همه در قالب یک تاپیک می‌تونه به تصمیم گیری خیلی‌ها کمک کنه. علاوه بر این موضوع بسیاری از مطالب در مورد کانادا ناگفته مانده که با کمک دوستان میشه انهارو بیان کرد.

از اونحایی که این بحث خیلی کلی و فقط مختص کانادا هست جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم براش.

من خودم مطالب زیادی در این باره برای گفتن دارم و اگه ادمین‌ها اجازه بدند و این تاپیک رو نگه‌ دارن می‌خوام اونهارو بیان کنم.