نقل قول نوشته اصلی توسط masty نمایش پست ها
این تاپیک در مورد برتری‌های کشور کانادا هست و طبیعیه که باید در این باره صحبت کنیم. کسی منکر برتری‌های کشورهای دیگه نشده تا الآن.اما اگه تاپیک رو تا اینجا دقیقتر بخونید متوجه میشید که چرا اکثراً این کشورهارو انتخاب می‌کنند.برای مثال در کشور دانمارک شما با دونستن زبان انگلیسی چقدر کارتون راه میوفته؟ آیا میتونید با اطرافیان خوب ارتباط برقرار کنید؟ یا اینکه این موضوع باعث انزوا، افسرگی و مشکلات دیگه میشه؟آیا تو فیلد تخصصی خودتون میتونید استادی رو پیدا کنید که از سطح علمی بالا برخوردار بوده، به زبان انگلیسی مسلط باشه و هزینه‌های تحصیل و زندگی شما رو در غالب فاند بهتون بده؟آیا بعد از اقامت تحصیلی در این کشور اقامت دائم به راحتی تعلق میگیره؟ آیا کار مناسب و مرتبط با رشتتون پیدا میشه؟و چندین دلیل دیگر.
همونطوری که برای مهاجرت به کانادا زبان انگلیسی رو یاد میگیرید و زبان دانمارکی کمکی نمیکنه برای رفتن به دانمارک هم زبان انگلیسی کمکی نمیکنه (میکنه اما کم). در مورد روابط اجتماعی هم منظورت رو نفهمیدم. اگر کسی اجتماعی باشه همه جا هست و اگر نباشه هر جا بره باز هم افسرده میشه.من فکر کردم بحث اینجا درباره مهاجرت بود نه تحصیل. اما اگر به دانمارک برای تحصیل برید به طور مثال دانشگاه DTU از بهترین دانشگاه های اروپا هست که درس به زبان انگلیسی هم داره.درباره اقامت هم که گفتم سادست میدونم که حتی اقامت شبیه skilled worker کانادا داره که پروسه ای مثل همون هم داره (امتیازی).میخوام بگم که بحث درباره برتری یک کشور بر دیگری برای اقامت بحث بی فایده ای هست (برای سرمایه گذاران بزرگ بحث فرق میکنه).تقریبا وضعیت تمام کشور ها یکسان هست و این "برتری" هم بر اساس باور های غلطی درست شده و وقتی به یکی از این کشور ها برید میبینید که فرقی با هم ندارند. البته فرق های کوچیکی (هم خوب هم بد) بین روش زندگی در کشور های اروپایی و آمریکایی هست.