نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام عامل را باعث گرایش اخیر ایرانیان نسبت به کانادا قل

رأی دهندگان
614. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امکانات تحصیلی

154 25.08%
  • فرصت‌های شغلی

120 19.54%
  • اقامت راحت‌تر

339 55.21%
  • دسترسی راحت‌تر به آمریکا

151 24.59%
  • حمایت دولت از شهروندان

165 26.87%
  • ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی خاص

170 27.69%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 178

موضوع: برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

پیش فرض پاسخ : برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط eiren2020 نمایش پست ها
    كشور
    معایب
    مزایا
    امریکا
    ۱-کار ,کار ,کار... برای پرداخت اقساط خانه, ماشین و...
    ۲-گرانی هزینه بهداشت
    ۳-عدم وجود سرویسهای دولتی مانند بهداشت و خدمات اجتماعی براي همه اقشار جامعه
    ۴-سختی امکان اقامت پس از تحصیل برای ایرانیان
    ۵- عدم امکان تجارت با ایران
    ۱-در صورت اقامت در کالیفرنیا احساس دور از وطن نخواهید داشت.
    ۲- بازار گسترده برای کار و تجارت
    ۳-وسعت زیاد و تنوع آب و هوایی
    ۴- مهاجرت شانسی (قرعه کشی) برای افراد بالای دیپلم يا همون لاتاري
    ۵- مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری با نیم میلیون دلار
    ۶-کم بودن مالیات نسبت به سایر کشورهای صنعتی
    كانادا
    ۱-فصل سرمای طولانی, شاید سرمای تورنتو بیشتر از شهر همدان نباشد ولی طولانی بودن فصل سرما کلافه کننده است
    ۲-دشواری پیدا کردن کار برای اشخاص با مهارت و سطح زبان پایین یا متوسط
    ۳-سخت بودن گرفتن ویزای تحصیلی برای افراد مقیم ایران
    ۴-طولانی بودن پروسه مهاجرت در بعضی موارد
    ۱-سکوی پرتاب به امریکا, با توجه به رابطه اقتصادی وسیع با امریکا و سهولت در مسافرت و کار برای شهروندان کانادا
    ۲-در صورت اقامت در تورنتو احساس دور از وطن نخواهید داشت
    ۳-اگر بدنبال تحصیل برای خود و یا فرزندتان هستید, وجود دانشگاههای معتبر مانند دانشگاههاي تورنتو, واترلو, مک گیل, کویینز، یو بی سی، ويكتوريا، وسترن اونتاريو ، سيمون فريزر، آلبرتا و ...
    ۴-سهولت در اقدام نمودن برای مهاجرت و ورود
    ۵-ارزانی روش مهاجرت سرمایه گذاری
    ۶-مالیات بر درآمد و خرید بالا در استانهای پر جمعیت
    ۷-سیستم سیاسی و قوانین پیشرو در جهت محافظت از حقوق مهاجران
    ۸-آشنایی با سایر فرهنگها و آمیختگی فرهنگی
    ۹- دریافت شهروندی و گذرنامه پس از گذراندن سه سال اقامت
    ۱۰-تشویق مهاجران به حفظ رسوم و ارزشها در حدی که باعث مشکل برای بقیه فرهنگها نگردد
    ۱۱-ارائه سرویسهای اجتماعی و ورزشی مجانی به مهاجرین, بچه ها و خانواده ها
    استراليا
    ۱-بازار اقتصادی کوچک
    ۲-دوری از سایر اقتصادهای پیشرو (امریکا, اروپا و کانادا)
    ۳-لهجه انگلیسی سخت
    ۴-نژاد پرستی بر علیه مهاجران
    ۱-آب و هوای معتدل رو به گرم
    ۲-زبان رسمی انگلیسی
    ۴-سهولت در گرفتن ویزای تحصیلی
    ۵-سرعت در بررسی پرونده مهاجرت
    در مورد سرماي هوا بايد بگم كه خوب شمال آمريكا هم مثل كانادا هست و در مورد ن‍ژادپرستي در استراليا من فكر كنم اين دوست عزيزمون يكم بي انصافي ميكنند البته من اين موضوع رو نميدونم ولي ميدونم در حدود ۲۰ سال قبل يا ۳۰ سال قبل شايد اينطوري بوده باشه اما بعيد مي دونم در حال حاضر چنين چيزي در اونجا وجود داشته باشه يا اگر هم باشه خيلي كم هست. منتظر نظرات خوبتون هستم.
    البته مورد گرفتن شهروندی ظرف 3 سال دیگه تمام شد. 4 سال اگر حتی 1 روز بیرون کانادا نبوده باشید.
    در مورد نژادپرستی هم احتمالا" درسته چون من از خیلی از کسانی که آنطرف هستند این را شنیدم.

Member Espanol آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Concordia - Master - Civil Engineering

سلام به همه
    پست های این موضوع رو از ابتدا تا الان خوندم و از همه ممنونم بابت اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتن و تصمیم گرفتم منم تجربیات خودمو از ۳ سال زندگی دانشجویی تو کانادا (مونترال و کمی هم تورنتو) دراختیار بقیه بذارم باشد که رستگار شویم...
    ۱. من سال ۲۰۱۲ وارد
    تورنتو شدم تو اولین برخوردم با یه کانادایی تو فرودگاه با یه پیرمرد روی ویچر نژادپرستی را حس کردم و طرف وقتی فهمید ایرانی هستم باپوزخند زشتی گفت نیای بابمب کشورمونو بترکونی (البته این دقیقا به زمانی مربوط میشه که رییس جمهور ایران دائما همه رو تهدید میکرد و دلار یهو ۳برابر شد). اما این اولین و آخرین تجربه نژادپرستی من تو کانادا بود تو کل این ۳ سال. میخوام بگم من تو محله های فرانسوی مونترال (اون موقع اصلا فرانسه بلد نبودم) چندتا دوست خیلی خیلی صمیمی پیدا کردم که منو تو اکیپهای خودشون دعوت میکردن و ۶-۷ تا رفیق کبکی بخاطر ۱نفر که فرانسه بلد نیست تو جمع وقتیکه من حضور داشتم انگلیسی صحبت میکردن به احترام من ایرانی (بالعکس یه عده از هموطنان بافرهنگمون که وقتی ۱ خارجی میومد تو جمعشون شروع میکردن به فارسی به طرف فحش دادن و... البته این افراد کم هستن اما تو اهالی خاورمیانه پیدا میشن معمولا).
    ۲. من الان ۵ ماه میشه که ایران هستم و دارم لحظه شماری میکنم که ۱-۲ ماه دیگه با ویزا اقامتم آفیسر مهربان فرودگاه مونترال بهم بگه: (( ولکام هوم )) البته خوشیبنانه گفتم چون تا سیتیزن نباشم همچین هوم محسوب نمیشه. انقد تو این
    ۵ ماه که ایران هستم طرز رفتار مردم ایران (تهران) اذیتم کرده که حس میکنم کبک خونم هست (منظورم برخوردهای مردم ایران از نظر فرهنگی هستش اعم از رانندگی- ادارات- وزارتخانه ها- گشت ارشاد- وضعیت اینترنت-طرز نگاه مردم عادی تو خیابون- طرز رفتار فروشنده ها و... که خیلی زیاد با فرهنگ مردم کبک تفاوت داره) خلاصه حس میکنم تو مدت زندگیم تو جامعه مونترال واقعا جا افتادم و جز روز اول تو فرودگاه تورنتو اصلا دیگه حس غریبی نکردم. رفتار آدما تو کبک واقعا دوستانه بود. یه بارکه هوا منفی ۴۰ بود پلیس مونترال که منو تک و تنها تو خیابون دید منو سوار ماشین پلیس کرد و تا یه جایی رسوند و بهم قهوه داد. بانک که رفتم ۱ بار وقتی مسئولش دید من زیادی منتظر شدم برام ۱ کاپوچینو درست کرد تا از دلم دربیاره درحالی من حتی کوچکترین اعتراضی هم نکرده بودم و نشست باهام درمورد پسته ایرانی صحبت کرد. مردم وقتی تو خیابون رد میشی نگاه به نگاهشون گیر میکنه لبخند دوستانه ای میزنن بدون اینکه به رنگ پوستت توجه کنن. اکثرا نسل جوان ساکن مونترال اینطوری هستن اما فک کنم تو مسن هاشو آدمایی با دید نژادپرستی هم پیدا بشه که خداروشکر یکیش بیشتر به تور من نخورد.
    ۳. درمورد بیمه درمانی تجربه من که خوب بوده از کبک البته من هیچ وقت بیماری خطرناکی نداشتم اما همخونه من که مشکل دریچه قلب داشت (که البته اورژانسی نبود بعد ۱ سال تو نوبت بودن کاملا مجانی تو بیمارستان مونترال عمل شد). البته اینم بگم که کلا خود کانادایی ها هم میدونن که وضعیت بیمه شون اصلا جالب نیس و استاد من که کبکی بود به من گفت که با اینکه عمل قلبش اورژانسی بوده اما مجبور شده زیرمیزی بده تا خارج ازنوبت عملش کنن و مردم کانادا در اینجور مواقع معمولا میرن کوبا برای عمل چون هم کیفیت و کمیت دکتراش بیشتره هم نوبت دهی نداره هم زیاد گرون تموم نمیشه.
    ۴. از نظر دانشگاه چیزی که من دستگیرم شد شما اگه نخوای کارپژوهشی خفنی بکنی کسی باتوجه به اسم و رنک دانشگاه استخدام نمیکنه و معمولا تو پروسه استخدام آشنای معتبر و میزان توانایی عملی خودشخص بترتیب مهمترین نقشارو ایفا میکنه.
    ۵. در مورد فاند و درآمد و مخارج هم هر۳تاش به نسبت امریکا کمتره تو کانادا که این ینی حالت تقریبا مساوی.
    ۶. از نظر امنیت من بارها و بارها دخترای تنها رو تو ساعتای بعد نصف شب تو مونترال دیدم که براحتی و بی هیچ دغدغه تردد میکنن اما در مورد امریکا دوستی داشتم که اهل آتلانتای امریکا بود و میگفت بعضی محله های
    آتلانتا حتی تو روز روشن خطرناکه پشت چراغ قرمزا ایست کامل کردن چون ممکنه گنگ های شهر کارتو بسازن میگفت از دور باید حواست به چراغ راهنما باشه که سعی کنی توقفتو به حداقل برسونی. یه دانشگاه هم هست به اسم ((Southern California)) که شنیدم وسط یه محله خطرناک گنگ ها واقع شده و اصلا امنیت نداره حوالی اون دانشگاه.
    ۷. در آخرهم بگم من با ویزای دانشجویی وارد کانادا شدم و تو کبک ارشدم رو خوندم کارهم میکردم و زبان فرانسه رو هم از صفر بصورت مجانی خوندم همچنین دوره های تکمیلی فنی هم
    مجانی دیدم و الانم بعد ۳ سال و اندی از اولین ورودم به کانادا اقامت گرفتم (ینی همین روزاس که پاس ریکوئست بشم).
    ۸. کاملا از مونترال و مردمش و فرهنگشون راضی ام. خیلی چیزای خوب ازشون یادگرفتم و یه جورایی اونجا بیشتر از ایران بهم حس خونه رو میده (البته از این موضوع ناراحتم کاش اوضاع جوری بود که میتونستم موقعیت خوب کاریم تو ایران رو بخاطر یه سری مشکلات که همه میدونین رها نکنم و بمونم به اینجا خدمت کنم).

پی نوشت: اطلاعات مربوط به کانادا تجربیات شخصی خودم و
    اطلاعات مربوط به امریکا حاصل شنیده های دست اول خودم از دوستای نزدیکم. ضمنا اینم بگم که مقایسه کشورا باهم خیلی تصویر دقیقی نمیده پس پیشنهاد میکنم اگه میخواهید جایی واسه بقیه عمرتون انتخاب کنید شهر یه شهر مقایسه کنید نه پهنه وسیع کشورهایی مثل کانادا و امریکا که n تا ایالت با قوانین و سبکهای مختلف زندگی دارن.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Espanol : September 11th, 2015 در ساعت 05:45 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Espanol نمایش پست ها
    سلام به همه
    پست های این موضوع رو از ابتدا تا الان خوندم و از همه ممنونم بابت اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتن و تصمیم گرفتم منم تجربیات خودمو از ۳ سال زندگی دانشجویی تو کانادا (مونترال و کمی هم تورنتو) دراختیار بقیه بذارم باشد که رستگار شویم...
    ۱. من سال ۲۰۱۲ وارد
    تورنتو شدم تو اولین برخوردم با یه کانادایی تو فرودگاه با یه پیرمرد روی ویچر نژادپرستی را حس کردم و طرف وقتی فهمید ایرانی هستم باپوزخند زشتی گفت نیای بابمب کشورمونو بترکونی (البته این دقیقا به زمانی مربوط میشه که رییس جمهور ایران دائما همه رو تهدید میکرد و دلار یهو ۳برابر شد). اما این اولین و آخرین تجربه نژادپرستی من تو کانادا بود تو کل این ۳ سال. میخوام بگم من تو محله های فرانسوی مونترال (اون موقع اصلا فرانسه بلد نبودم) چندتا دوست خیلی خیلی صمیمی پیدا کردم که منو تو اکیپهای خودشون دعوت میکردن و ۶-۷ تا رفیق کبکی بخاطر ۱نفر که فرانسه بلد نیست تو جمع وقتیکه من حضور داشتم انگلیسی صحبت میکردن به احترام من ایرانی (بالعکس یه عده از هموطنان بافرهنگمون که وقتی ۱ خارجی میومد تو جمعشون شروع میکردن به فارسی به طرف فحش دادن و... البته این افراد کم هستن اما تو اهالی خاورمیانه پیدا میشن معمولا).
    ۲. من الان ۵ ماه میشه که ایران هستم و دارم لحظه شماری میکنم که ۱-۲ ماه دیگه با ویزا اقامتم آفیسر مهربان فرودگاه مونترال بهم بگه: (( ولکام هوم )) البته خوشیبنانه گفتم چون تا سیتیزن نباشم همچین هوم محسوب نمیشه. انقد تو این
    ۵ ماه که ایران هستم طرز رفتار مردم ایران (تهران) اذیتم کرده که حس میکنم کبک خونم هست (منظورم برخوردهای مردم ایران از نظر فرهنگی هستش اعم از رانندگی- ادارات- وزارتخانه ها- گشت ارشاد- وضعیت اینترنت-طرز نگاه مردم عادی تو خیابون- طرز رفتار فروشنده ها و... که خیلی زیاد با فرهنگ مردم کبک تفاوت داره) خلاصه حس میکنم تو مدت زندگیم تو جامعه مونترال واقعا جا افتادم و جز روز اول تو فرودگاه تورنتو اصلا دیگه حس غریبی نکردم. رفتار آدما تو کبک واقعا دوستانه بود. یه بارکه هوا منفی ۴۰ بود پلیس مونترال که منو تک و تنها تو خیابون دید منو سوار ماشین پلیس کرد و تا یه جایی رسوند و بهم قهوه داد. بانک که رفتم ۱ بار وقتی مسئولش دید من زیادی منتظر شدم برام ۱ کاپوچینو درست کرد تا از دلم دربیاره درحالی من حتی کوچکترین اعتراضی هم نکرده بودم و نشست باهام درمورد پسته ایرانی صحبت کرد. مردم وقتی تو خیابون رد میشی نگاه به نگاهشون گیر میکنه لبخند دوستانه ای میزنن بدون اینکه به رنگ پوستت توجه کنن. اکثرا نسل جوان ساکن مونترال اینطوری هستن اما فک کنم تو مسن هاشو آدمایی با دید نژادپرستی هم پیدا بشه که خداروشکر یکیش بیشتر به تور من نخورد.
    ۳. درمورد بیمه درمانی تجربه من که خوب بوده از کبک البته من هیچ وقت بیماری خطرناکی نداشتم اما همخونه من که مشکل دریچه قلب داشت (که البته اورژانسی نبود بعد ۱ سال تو نوبت بودن کاملا مجانی تو بیمارستان مونترال عمل شد). البته اینم بگم که کلا خود کانادایی ها هم میدونن که وضعیت بیمه شون اصلا جالب نیس و استاد من که کبکی بود به من گفت که با اینکه عمل قلبش اورژانسی بوده اما مجبور شده زیرمیزی بده تا خارج ازنوبت عملش کنن و مردم کانادا در اینجور مواقع معمولا میرن کوبا برای عمل چون هم کیفیت و کمیت دکتراش بیشتره هم نوبت دهی نداره هم زیاد گرون تموم نمیشه.
    ۴. از نظر دانشگاه چیزی که من دستگیرم شد شما اگه نخوای کارپژوهشی خفنی بکنی کسی باتوجه به اسم و رنک دانشگاه استخدام نمیکنه و معمولا تو پروسه استخدام آشنای معتبر و میزان توانایی عملی خودشخص بترتیب مهمترین نقشارو ایفا میکنه.
    ۵. در مورد فاند و درآمد و مخارج هم هر۳تاش به نسبت امریکا کمتره تو کانادا که این ینی حالت تقریبا مساوی.
    ۶. از نظر امنیت من بارها و بارها دخترای تنها رو تو ساعتای بعد نصف شب تو مونترال دیدم که براحتی و بی هیچ دغدغه تردد میکنن اما در مورد امریکا دوستی داشتم که اهل آتلانتای امریکا بود و میگفت بعضی محله های
    آتلانتا حتی تو روز روشن خطرناکه پشت چراغ قرمزا ایست کامل کردن چون ممکنه گنگ های شهر کارتو بسازن میگفت از دور باید حواست به چراغ راهنما باشه که سعی کنی توقفتو به حداقل برسونی. یه دانشگاه هم هست به اسم ((Southern California)) که شنیدم وسط یه محله خطرناک گنگ ها واقع شده و اصلا امنیت نداره حوالی اون دانشگاه.
    ۷. در آخرهم بگم من با ویزای دانشجویی وارد کانادا شدم و تو کبک ارشدم رو خوندم کارهم میکردم و زبان فرانسه رو هم از صفر بصورت مجانی خوندم همچنین دوره های تکمیلی فنی هم
    مجانی دیدم و الانم بعد ۳ سال و اندی از اولین ورودم به کانادا اقامت گرفتم (ینی همین روزاس که پاس ریکوئست بشم).
    ۸. کاملا از مونترال و مردمش و فرهنگشون راضی ام. خیلی چیزای خوب ازشون یادگرفتم و یه جورایی اونجا بیشتر از ایران بهم حس خونه رو میده (البته از این موضوع ناراحتم کاش اوضاع جوری بود که میتونستم موقعیت خوب کاریم تو ایران رو بخاطر یه سری مشکلات که همه میدونین رها نکنم و بمونم به اینجا خدمت کنم).

پی نوشت: اطلاعات مربوط به کانادا تجربیات شخصی خودم و
    اطلاعات مربوط به امریکا حاصل شنیده های دست اول خودم از دوستای نزدیکم. ضمنا اینم بگم که مقایسه کشورا باهم خیلی تصویر دقیقی نمیده پس پیشنهاد میکنم اگه میخواهید جایی واسه بقیه عمرتون انتخاب کنید شهر یه شهر مقایسه کنید نه پهنه وسیع کشورهایی مثل کانادا و امریکا که n تا ایالت با قوانین و سبکهای مختلف زندگی دارن.
    موفق باشید.
    واقعا ممنونم از این پست زیباتون
    با خیلی از جاهاش موافقم. من تجربه شخصی خودم رو میگم
    من با ویزای ایمیگرنت وارد کانادا تورنتو و بعدش مونترال شدم. روزای اول یه کم احساس غربت داشتم. بعد از چند هفته این حس غربت از بین رفت. ولی هی به همه میگفتم اخه چرا ادم باید کشور خودش رو ول کنه پاشه بیاد اونور دنیا. خیلی از فستیوالهای مونترال واسم جالب نبود. همیشه میگفتم من توی ایران ۱۰۰۰ تا دوست و رفیق داشتم که بهترین تفریحات رو باهاشدن میکرد و کلا همش در حال مقایسه بودم و اکثرا ایران و شرایطم توی ایران رو ترجیح میدادم. ناگفته نماند که شرایط کاریم توی ایران خوب هست. تا اینکه بعد از چند ماه به خاطر کاری که توی ایران دارم برگشتم به ایران و تازه تفاوتها رو حس کردم. توی اولین برخورد توی فرودگاه احساس کردم همه عصبانی هستند. هیچ کس لبخند نمیزد. بعد از بیرون اومدن از فرودگاه اولین چیزی که توجهم رو جلب کرد بوی دود ماشین بود و کثیف بودن هوا. طوری که احساس سوزش میکردم توی گلوم. گرد و خاک هم خیلی زیاد بود توی هوا . فرداش با ماشین رفتم توی خیابون و تازه فهمیدم اوه اوه چقد تفاوت رو توی رانندگی حتی در مورد عابرین پیاده احساس میکنم. سرتون رو درد نیارم الان واقعا دوست دارم زودتر برگردم ولی به خاطر کارم نمیتونم. واقعا دلم واسه هوای پاک،مردم مهربان،رانندگیهای مطمئن،مردمی که همیشه در حال ورزش یا کتاب خوندن بودن و احترامی که اونجا حاکم بود تنگ شده
    CIO 1/8/2013,PER 4/11/2013,AOR 18/11/2013
    Medical requested 14/10/2014 decision made 18/12/14
    Pass Request:22/12/2014
    Landed:12/5/2015

Junior Member shasha77 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer software engineering

سلام دوستان
    ما قراره سال بعداز طریق اسکیلد ورکر کانادا اقدام به مهاجرت کنیم ...رشته من و همسرم کامپیوتر-نرم افزاره و حرفه همسرم برنامه نویسیه ومشکلی هم از نظر یادگیری زبان فرانسه و آب و هوای کانادا نداریم ..و در وهله اول فقط و فقط موقعیت کاری و پیشرفت و سطح درآمد نسبت به هزینه های زندگی برامون مهمه و همچنین حداقل معطلی برای گرفتن ویزا

با تمام حرف اینها یکی از دوستانم که دفتر مهاجرتی کانادا-استرالیا و نیوزلند دارن و خودشون ساکن استرالیا هستن مطلب زیر رو بهم گفتن که شدیدا مارو دودل کرده :

"
    ببين نمي دونم چرا مي خواي براي كبك اقدام كني ! اما اينارو بهت بگم كه هم جاي مناسبي نيست و هم پروسه ش الان حدود سه چهار سال طول مي كشه من بهت توصيه مي كنم براي استراليا و نيوزيلند اقدام كني. این روزها كانادا و امريكا بازار كار خوبي براي برنامه نويسها نداره .دليلش هم اينه كه شركتهاي كانادايي ترجيح مي دند بيشتر هنديها را استخدام كنند چون حقوق كمتري مي گيرند و طبق امار تقريبا ٨٠٪ برنامه نويسهاي كانادا هندي و چيني هستند .
    بازار كاري براي كامپيوتريها استراليا و نيوزيلند خيلي بهتره قطعا و شكي ندارم در اين زمينه و اكثر كلاينتهاي من كه هم اقامت كانادا و هم استراليا را دارند و هر دو كشور بودند الان ترجيح مي دند براي كار استراليا زندگي كنند البته استثنائاتي هم وجود داشته كه برعكس بوده
    مساله بعدي در مورد زمان گرفتن ويزا هست كه در شش ماه اخير استراليا خيلي سريعتر از همه جاهاي دنيا ويزا داره مي ده و كسانيكه اقامت نگرفتند يا طول كشيده بخاطر نگرفتن يا دير گرفتن ايلتسشون هست
    من توي دفتر تهرانم كانا دا هم كار مي كنم ولي بر اساس اطلاعاتي كه دارم بهت مي گم با توجه به اينكه خودم هم كامپيوتري هستم
    من در دو سال گذشته هيچ كسي و نديدم زير دو سال كارش براي كبك انجام شده باشه و بجز استثناها كه تعدادشون خيلي كمه
    دفاتر مهاجرتي كه فقط كانادا كار مي كنند چون مشتريهاشون را از دست دادند الكي تبليغ مي كنند پروسه مهاجرت به كانادا سريع شده
    در صورتيكه فدرال كانادا كه عملا از ايران در هشت ماه گذشته به كسي از ايران اينويتيشن نداده و كبك هم پروسه هاش طولاني بوده"

واقعا موندیم برای کجا اقدام کنیم و کدوم کشور از لحاظ موقعیت کاری و سریع ویزا دادن بهتره ..ممنون میشم اگر کسی در این زمینه نظر یا تجربه ای داره راهنمایی کنه ...

در ضمن معمولا پروسه ی پرونده ای که رشته ی 16 امتیازی داره و جمع کل امتیازات با مدرک زبان فرنسه 67 هست چقدر ممکنه طول بکشه ؟؟؟؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط shasha77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما قراره سال بعداز طریق اسکیلد ورکر کانادا اقدام به مهاجرت کنیم ...رشته من و همسرم کامپیوتر-نرم افزاره و حرفه همسرم برنامه نویسیه ومشکلی هم از نظر یادگیری زبان فرانسه و آب و هوای کانادا نداریم ..و در وهله اول فقط و فقط موقعیت کاری و پیشرفت و سطح درآمد نسبت به هزینه های زندگی برامون مهمه و همچنین حداقل معطلی برای گرفتن ویزا

با تمام حرف اینها یکی از دوستانم که دفتر مهاجرتی کانادا-استرالیا و نیوزلند دارن و خودشون ساکن استرالیا هستن مطلب زیر رو بهم گفتن که شدیدا مارو دودل کرده :

"
    ببين نمي دونم چرا مي خواي براي كبك اقدام كني ! اما اينارو بهت بگم كه هم جاي مناسبي نيست و هم پروسه ش الان حدود سه چهار سال طول مي كشه من بهت توصيه مي كنم براي استراليا و نيوزيلند اقدام كني. این روزها كانادا و امريكا بازار كار خوبي براي برنامه نويسها نداره .دليلش هم اينه كه شركتهاي كانادايي ترجيح مي دند بيشتر هنديها را استخدام كنند چون حقوق كمتري مي گيرند و طبق امار تقريبا ٨٠٪ برنامه نويسهاي كانادا هندي و چيني هستند .
    بازار كاري براي كامپيوتريها استراليا و نيوزيلند خيلي بهتره قطعا و شكي ندارم در اين زمينه و اكثر كلاينتهاي من كه هم اقامت كانادا و هم استراليا را دارند و هر دو كشور بودند الان ترجيح مي دند براي كار استراليا زندگي كنند البته استثنائاتي هم وجود داشته كه برعكس بوده
    مساله بعدي در مورد زمان گرفتن ويزا هست كه در شش ماه اخير استراليا خيلي سريعتر از همه جاهاي دنيا ويزا داره مي ده و كسانيكه اقامت نگرفتند يا طول كشيده بخاطر نگرفتن يا دير گرفتن ايلتسشون هست
    من توي دفتر تهرانم كانا دا هم كار مي كنم ولي بر اساس اطلاعاتي كه دارم بهت مي گم با توجه به اينكه خودم هم كامپيوتري هستم
    من در دو سال گذشته هيچ كسي و نديدم زير دو سال كارش براي كبك انجام شده باشه و بجز استثناها كه تعدادشون خيلي كمه
    دفاتر مهاجرتي كه فقط كانادا كار مي كنند چون مشتريهاشون را از دست دادند الكي تبليغ مي كنند پروسه مهاجرت به كانادا سريع شده
    در صورتيكه فدرال كانادا كه عملا از ايران در هشت ماه گذشته به كسي از ايران اينويتيشن نداده و كبك هم پروسه هاش طولاني بوده"

واقعا موندیم برای کجا اقدام کنیم و کدوم کشور از لحاظ موقعیت کاری و سریع ویزا دادن بهتره ..ممنون میشم اگر کسی در این زمینه نظر یا تجربه ای داره راهنمایی کنه ...

در ضمن معمولا پروسه ی پرونده ای که رشته ی 16 امتیازی داره و جمع کل امتیازات با مدرک زبان فرنسه 67 هست چقدر ممکنه طول بکشه ؟؟؟؟

ببینین من تجربه خودمو به عنوان کسی که سالهاست داره شرایط مهاجرت و بررسی میکنه میگم. تند مینویسم و سر کار برای همین ممکنه اشکالات زیادی داشته باشه.
    در زمینه معطلی ویزا ایشون کاملا درست میگن و حداقل در این 8 9 سال گذشته اینو به عینه شاهد بودیم که کانادا واقعا در این زمینه رفتار خیلی خیلی بدی داشته و مدام زیر قولش زده در همه کیس ها نه تنها کبک.
    از روش های جدید و سرعتشون اطلاعی ندارم و نمیدونم چقدر تغییر کرده و شرایط چطوره.
    ولی به عنوان کسی که سالها شاهد کیس های مختلف مهاجرتی و شرایط هر کدوم بودم همچنین قوانین مدام در حال تغییر و عطف به ما سبق شده اونها که واقعا ظالمانه هست، پیشنهادم به شما اینه که اگه امکانشو دارین برای همه اینها اقدام کنین.
    شما اگه واقعا هدقتون اینه مهاجرت بگیرین و در یه کشور پیشرفته تر زندگی کنین بنا به هزار و یه دلیل شخصی خودتون، پس عاقلانه ترین و بهترین راه اینه که همه تخم مرغهاتونو تو یه سبد نذارین. خیلی از دوستان همین فروم هم همینکارو کردن. هر کدوم زودتر به نتیجه رسید، رفتن، با زبان و استانداردهای کشوری پیشرفته آشنا شدن و وقت و عمر باارزششونو تلف نکردن. شما در نظر داشته باشین زندگی در این کشورها و تطبیق با زبان و فرهنگ جدید زمانبره. همه شونم انگلیسی زبانن. شما اگه در نهایت کثلا بعد اینکه 2 سالی ساکن استرالیا شدین، کار کاناداتون درست شد، یه سفر اومدین و خوشتون اومد یا به هر دلیلی تصمیم به انتخاب کانادا گرفتین، کوله باری از دانش انگلیسی و زندگی و تجربه در استرالیا رو دارین که باعث میشه به سرعت در کانادا رشد کنین. کاری که در غیر اینصورت باید با صرف زمان و هزینه بسیار صورت میپذیرفت.

امیدوارم تونسته باشم دقیقا قصد و نظرمو تشریح کرده باشم. سن در مهاجرت یه نکته و پارامتر کلیدیه. از دست دادن فرصت ها و فقط چشم به به کیس و پرونده داشتن در شرایط روز دنیا کهخ دنیای رقابت و تغییر استراتژی هاست عاقلانه نیست. حتما جریان کنسل شدن پرونده مهاجرتی 2008 ی ها رو شنیدین. اگر هم نه از همون دوست وکیلتون بپرسین. ببینین ما اینقدر اینجا وقت میذارمی تایپ میکنین چون تجربه شو داریم و میدونیم اینکه فقط به امید یه پرونده بودن در حالیکه شرایط اقدام های دیگه دارین یعنی چی. خود دانید. به هیچکدوم نه استرالیا نه کانادا نه هیچ جا هم اعتماد صد در صد نیست. هر لحظه با توجه به شرایط منطقه حساس ما، هزار و یه اتفاق ممکنه بیفته. خوب فکر کنین.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

در مورد کار کامپیوتر هم به هیچ عنوان با نظر ایشون موافق نیستم. اتفاقا برعکس به دلیل نزدیکی کانادا با بازار کار عظیم امریکا، کاملا بدیهی و واضحه که فرصت های کاری همه جوره و مخصوصا در این فیلد اینجا بیشتره. کمی جاب ها رو سرچ کنین و نیازمندی ها و شرایطشو بخونین متوجه میشین. اکثرا عنوان میکنن متقاضی امکان سفر یا کار کردن در امریکا رو هم داشته باشه . جزئیاتش چطوره نمیدونم ممکنه برای مدت زمانی بخوان طرفو بفرستن شعبه های امریکا.
    فقط یه سوال: کسی که خودش کامپیوتریه ولی در فیلد خودش کار نمیکنه و ممکنه حتی اصلا سابقه کار در شرکت های کانادایی رو هم در این زمینه نداشته باشه چطور داره به این راحتی در مورد این وضعیت صحبت میکنه؟ منظورم اینه ممطئنن اطلاعات به روزی نداره پس صحبتش اصلا قابل استناد نیست.
    اگر هم نتونسته کار در فیلد خودشو پیدا کنه که بازم ادم متخصصی نیست و قطعا نمیشه نظر تخصصی ایشونو در این زمینه معتبر دونست.

شما بهتره به جای شنیدن حرف این و اون که بسیار اتفاق میافته در این راه مهاجرت و حتی بعد از اون، کمی وقت بذارین و با سرچ در اینترنت اطلاعات لازمو بدست بیارین. یه سرچ جاب انجام بدین مثلا همون برنامه نویسی موبال در مثلا شهر تورنتو یا ونکوور یا مونترال و اونو مثلا با سیدنی یا ملبورن و لاب لاب مقایسه کنین.

به راحتی تعداد دستتون میاد.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

من سه کشور ژاپن، آمریکا و کانادا رو دیدم. بین این سه کشور من کانادا رو ترجیح می دهم. ژاپن کشور بسیار پیشرفته ای هست با مردمان بسیارمهربان و آرام. اما انسانها مانند ماشین باید کار کنند. آمریکا کشوری هست که من رو یاد ایران میندازه. فاصله طبقاتی در آمریکا بیداد میکنه. کانادا جایی هست که آرزو میکنم بزودی پی آر بشم. جالب اینجاست که اصلا آب و هوا برام مهم نیست و تنها آرامش محیط هست که برام مهمه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member Espanol آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Concordia - Master - Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shasha77 نمایش پست ها
    سلام دوستان

"

سلام به همه
    مستقیم میرم سراصل مطلب...
    من سه سال کانادا زندگی کردم و درس خوندم (مونترال) اولا صحبت این دوستتون درمورد کار برای زشته کامپیوتر کاملا اشتباهه ینی اصلا نمیفهمم این حرفو از کجا درآورده!!!! من خودم عمران خوندم اما یه جرات میگم تمام دوستانم توکانادا که رشته کامپیوتر و صنایع خونده بودن الان سرکار هستن (شاید 7-8 نفری الان تو ذهنمه) و کار برای این رشته ها تو کانادا خیلی خوبه و حقوق هاشون هم سالی 60 سالی 70 هست.
    اما صحبت دوستتون در مورد زمان بررسی پرونده تا حدی درسته. قسمت اداری و بوروکراسی دولت کانادا برای یک کشور سطح اول جهان واقعا فاجعه اس!!! همه چی هنوز با اینکه به تازگی تو کانادا الکترونیکی شده اما نمیدونم ادارات کانادا چه اصراری به بوروکراسی کاغذی دارن و این کارارو به وقفه طولانی میندازه. با یکی از دوستانم که همزمان با من استرالیا درس میخوند صحبت میکردم میگفت گرفتن ویزای استرالیا کاملا اپلیکیشن الکترونیکی داشت و بعد فقط سه هفته ویزای دانشجویی گرفته درحالیکه من برای کانادا مجبور بودم مدارک کاغذیمو بفرستم آنکارا و بعد از پنج ماه باید میرفتم تا آنکارا که تو پاسم ویزا بزنن!!!
    اما درمورد زندگی و تحصیل تو کانادا تجربه ام کاملا مثبته (البته تجربه زندگی تو کشور دیگه ندارم). ایرانیای کانادا اکثرا متمرکز هستن طوریکه اصلا و ابدا حس غربت نمیکنین (البته غیرایرانی های کانادا هم انقد بافرهنگ هستن که بدون ایرانیا هم احساس غربت نمیکنین). درمورد استرالیا از دوستان شنیدم که ایرانیا زیاد متمرکز نیستن و بیشتر سرشون تو لاک خودشونه و اما همه بلا استثنا از زندگی تو استرالیا (سیدنی و ملبورن) تعریف میکنن. اما خب اینم درنظر بگیرید که زندگی و تحصیل تو استرالیا به مراتب گران تر از کانادا هست طوریکه اجاره یه سوئیت تو مرکزشهر مونترال یک سوم تا یک چهارم قیمت همون تو مرکزشهر سیدنی هست (طبق مقایسه تجربه خودم تو مونترال و تجربه دوستم تو سیدنی).
    موفق باشید.
    DON DE DIEU FERAY VALOIR
    I shall put God's gift to good use

Member
    رشته و دانشگاه
    ادبیات فرانسه دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Espanol نمایش پست ها
    سلام به همه
    مستقیم میرم سراصل مطلب...
    من سه سال کانادا زندگی کردم و درس خوندم (مونترال) اولا صحبت این دوستتون درمورد کار برای زشته کامپیوتر کاملا اشتباهه ینی اصلا نمیفهمم این حرفو از کجا درآورده!!!! من خودم عمران خوندم اما یه جرات میگم تمام دوستانم توکانادا که رشته کامپیوتر و صنایع خونده بودن الان سرکار هستن (شاید 7-8 نفری الان تو ذهنمه) و کار برای این رشته ها تو کانادا خیلی خوبه و حقوق هاشون هم سالی 60 سالی 70 هست.
    اما صحبت دوستتون در مورد زمان بررسی پرونده تا حدی درسته. قسمت اداری و بوروکراسی دولت کانادا برای یک کشور سطح اول جهان واقعا فاجعه اس!!! همه چی هنوز با اینکه به تازگی تو کانادا الکترونیکی شده اما نمیدونم ادارات کانادا چه اصراری به بوروکراسی کاغذی دارن و این کارارو به وقفه طولانی میندازه. با یکی از دوستانم که همزمان با من استرالیا درس میخوند صحبت میکردم میگفت گرفتن ویزای استرالیا کاملا اپلیکیشن الکترونیکی داشت و بعد فقط سه هفته ویزای دانشجویی گرفته درحالیکه من برای کانادا مجبور بودم مدارک کاغذیمو بفرستم آنکارا و بعد از پنج ماه باید میرفتم تا آنکارا که تو پاسم ویزا بزنن!!!
    اما درمورد زندگی و تحصیل تو کانادا تجربه ام کاملا مثبته (البته تجربه زندگی تو کشور دیگه ندارم). ایرانیای کانادا اکثرا متمرکز هستن طوریکه اصلا و ابدا حس غربت نمیکنین (البته غیرایرانی های کانادا هم انقد بافرهنگ هستن که بدون ایرانیا هم احساس غربت نمیکنین). درمورد استرالیا از دوستان شنیدم که ایرانیا زیاد متمرکز نیستن و بیشتر سرشون تو لاک خودشونه و اما همه بلا استثنا از زندگی تو استرالیا (سیدنی و ملبورن) تعریف میکنن. اما خب اینم درنظر بگیرید که زندگی و تحصیل تو استرالیا به مراتب گران تر از کانادا هست طوریکه اجاره یه سوئیت تو مرکزشهر مونترال یک سوم تا یک چهارم قیمت همون تو مرکزشهر سیدنی هست (طبق مقایسه تجربه خودم تو مونترال و تجربه دوستم تو سیدنی).
    موفق باشید.
    من هم موافقم من تو منطقه ايرانيهاي مونترال ساكن هستم NDG و طبق اخرين امار از ٣ سال پيش به اينور جمعيت ايرانيهاي مقيم مونترال 3 برابر شده والان ٦٠٠٠٠ ايراني در مونترال ساكن هستند ولي حتي اگر اين رو هم نميدونستيم اينقدر اينجا ايراني ميبينيم كه خودمون حدس ميزنيم ....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط beatrice نمایش پست ها
    من هم موافقم من تو منطقه ايرانيهاي مونترال ساكن هستم NDG و طبق اخرين امار از ٣ سال پيش به اينور جمعيت ايرانيهاي مقيم مونترال 3 برابر شده والان ٦٠٠٠٠ ايراني در مونترال ساكن هستند ولي حتي اگر اين رو هم نميدونستيم اينقدر اينجا ايراني ميبينيم كه خودمون حدس ميزنيم ....
    ممکنه منبع این آمار رو بدید؟
    طبق آمار اداره مهاجرت در عرض سه سال گذشته 35 هزار ایرانی جدید به کل کانادا آمده اند. چطوری جمعیت ایرانیهای مونتریال 40 هزار نفر افزایش پیداکرده؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)