نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام عامل را باعث گرایش اخیر ایرانیان نسبت به کانادا قل

رأی دهندگان
614. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امکانات تحصیلی

154 25.08%
  • فرصت‌های شغلی

120 19.54%
  • اقامت راحت‌تر

339 55.21%
  • دسترسی راحت‌تر به آمریکا

151 24.59%
  • حمایت دولت از شهروندان

165 26.87%
  • ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی خاص

170 27.69%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 13 از 18 نخستنخست ... 3456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 178

موضوع: برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

Senior Member

پیش فرض پاسخ : برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ممکنه منبع این آمار رو بدید؟
    طبق آمار اداره مهاجرت در عرض سه سال گذشته 35 هزار ایرانی جدید به کل کانادا آمده اند. چطوری جمعیت ایرانیهای مونتریال 40 هزار نفر افزایش پیداکرده؟
    البته شايد اين ٣٥ هزار نفر تعداد ايرانيانى باشد كه تازه توانسته اند شرايط لازم را براى دريافت اقامت دايم بدست اورند وبهر حال همواره ايرانيانى هم هستند كه عليرغم داشتن شرايط اقامت دايم هنوز در ايران زندگى ميكنند و ممكن است اين افراد بصورت فصلى ويا موردى وارد كانادا شوند و مشمول نيو كامر بشوند

سلام دوستان، من مدت چند ماه است که مونترآل هستم، در مجموع راضی هستم، البته از اول هم چیز ایده آل در ذهنم نبود ولی خب نسبت به آون انتظاری که داشتم،اینجا پایینتر است. من تجربه زندگی در استرالیا را هم داشتم و میتونم مقایسه‌ای بین سیدنی و مونترآل کنم، به نظرم استرالیا منظمتر و آرامتر و حساب شده تر است، استرالیایی ها در مجموع روحیه شادتری دارند و البته سیدنی تمیزتر و زیباتر و شیکتر از مونترآل است. اینجا خوشبختانه چینی و هندی ها حضور کمرنگ تری دارند، درحالیکه سیدنی پر از آسیایی های چشم بادامی است، انگار که وارد یه شهر در چین شده آید! در کل اهالی مونترآل به نظرم امروزی تر و آگاه تر هستند تا استرالیایی ها. اونجا همان نسبت که از همه کشورها دور است، مردمانش هم انگار با دنیای امروزی فاصله دارند،در عین حال که مودب و شیک پوش و امروزی به نظر میرسند،اما هم گام با روز دنیا نیستند. اجاره خانه تقریبا دو برابر مونترآل است و قیمت کالاها و مواد غذایی نزدیک به هم. سطح درآمد هم مقداری در سیدنی بالاتر است به نظرم، البته من هنوز وارد بازار کار نشدم و نظر نمیتونم بدهم. در مجموع امتیاز استرالیا در آب هوای دلپسند و شهر تمیز و زیبا، آرامش بیشتر و انضباط اجتماعی بیشتر است. اما من به شخصه زندگی در کانادا را مناسبتر میدانم و ترجیح میدهم. بزرگترین ضعف استرالیا به خاطر موقعیت جغرافیاییش در کره زمین و جدا بودن از دیگر قاره ها است و این چیزیه که بعد از چند سال اقامت، برای بعضی مهاجرین حس بدی را ایجاد میکنه و خیلی ها ترجیح به ترک کردن استرالیا میگیرند، برخی هم برعکس.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    سلام دوستان، من مدت چند ماه است که مونترآل هستم، در مجموع راضی هستم، البته از اول هم چیز ایده آل در ذهنم نبود ولی خب نسبت به آون انتظاری که داشتم،اینجا پایینتر است. من تجربه زندگی در استرالیا را هم داشتم و میتونم مقایسه‌ای بین سیدنی و مونترآل کنم، به نظرم استرالیا منظمتر و آرامتر و حساب شده تر است، استرالیایی ها در مجموع روحیه شادتری دارند و البته سیدنی تمیزتر و زیباتر و شیکتر از مونترآل است. اینجا خوشبختانه چینی و هندی ها حضور کمرنگ تری دارند، درحالیکه سیدنی پر از آسیایی های چشم بادامی است، انگار که وارد یه شهر در چین شده آید! در کل اهالی مونترآل به نظرم امروزی تر و آگاه تر هستند تا استرالیایی ها. اونجا همان نسبت که از همه کشورها دور است، مردمانش هم انگار با دنیای امروزی فاصله دارند،در عین حال که مودب و شیک پوش و امروزی به نظر میرسند،اما هم گام با روز دنیا نیستند. اجاره خانه تقریبا دو برابر مونترآل است و قیمت کالاها و مواد غذایی نزدیک به هم. سطح درآمد هم مقداری در سیدنی بالاتر است به نظرم، البته من هنوز وارد بازار کار نشدم و نظر نمیتونم بدهم. در مجموع امتیاز استرالیا در آب هوای دلپسند و شهر تمیز و زیبا، آرامش بیشتر و انضباط اجتماعی بیشتر است. اما من به شخصه زندگی در کانادا را مناسبتر میدانم و ترجیح میدهم. بزرگترین ضعف استرالیا به خاطر موقعیت جغرافیاییش در کره زمین و جدا بودن از دیگر قاره ها است و این چیزیه که بعد از چند سال اقامت، برای بعضی مهاجرین حس بدی را ایجاد میکنه و خیلی ها ترجیح به ترک کردن استرالیا میگیرند، برخی هم برعکس.
    دوست عزیز ممنون از نظرتون. در تائید فرمایش شما دقیقا همین نزدیک بودن کانادا به بازار کار وسیع آمریکا یکی از بزرگترین محاسن این کشوره و اینکه در مواقعی مثل الان که ارزش دلار کانادا به نسبت امریکا کاهش شدید پیدا کرده، دوستانی که پاسپورت کانادائی شون روگرفتن به راحتی میتونن در امریکا کار کنن و به همین دلیل، بسیاری از پروژه های امریکا به اینجا اومده که مخصوصا برای بعضی رشته ها منجمله کامپیوتر شرایط خوبی فراهم شده.
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان و تشکر ویژه از افرادی که تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن
    بنده اخیرا از دانشگاه واترلو برای دکترا پذیرش گرفتم و رشته ام برق هست
    واقعیتش بدلیل اینکه پروسه فراهم کردن رزومه مناسب و اپلای کردن این روزها سخت و طولانیست، تابحال فرصت کافی نداشتم یک بررسی دقیق در مورد کانادا و شرایط و فرصت هایی که پیش پای مهاجران میگذارند، انجام بدم و تنها انگیزه من برای اپلای و گرفتن پذیرش این بوده که میدونستم افراد بسیاری دنبال راه یافتن به کانادا هستند و هرشب در خواب رویای کانادا می‌بینند و در اینصورت گفتم لابد شرایط نسبتا خوبی هم دارد! اما الان بعد از گرفتن پذیرش هرچه بیشتر تحقیق میکنم بیشتر مردد میشوم برای رفتن!
    پشتکار خوبی دارم و افرادی رو که عادت دارند دیگران رو از سختی یک کاری بترسونن زیاد جدی نمیگیرم! اما همه دوست دارند که برحسب تلاشی که میکنند ثمره اش رو هم دریافت کنند. تا به امروز مثل بسیاری از افرادی که این مسیر رو میروند، از بسیاری از تجربیات جدید و از تفریحم زدم برای داشتن اینده خوب ولی این چهار سال از بهترین زمان عمرم رو نمیخوام در استرس گرفتن اقامتی بگذرونم که مراحل طاقت فرسایی دارد و شانس قابل توجهی هم برای گرفتنش برای هیچ کس نیست.
    چیزی که من فهمیدم یک مسیر مشخص برای گرفتن اقامت از طریق تحصیل دکترا هست، ُکه ۱۰۰۰ نفر رو حداکثر پوشش میده و برای کل کانادا با این همه دانشگاه و رشته، رقم بالایی نیست. من چهار سال تجربه کاری مرتبط میتونم تو ایران جور کنم ولی باز هم شانس بالاتر از ۱۰-۲۰ درصد نمیتونم برای خودم قائل بشم. ظاهرا با این وضعیت دولت کانادا پیامی که میخواد به دانشجویان دکترا بده اینست که کانادا جای موندن نیست و اگر شده بعد از چهار سال تحقیق و کار با حقوق بخور نمیر، علاقمند هستند که از کشور بندازنت بیرون حتی بدون دادن مدرک دکترا!!
    از دوستانی که تجربه تحصیل و کار در کانادا رو دارند خواهشمندم نظرشون رو بگن و خیلی دوست دارم بدونم که برداشت من اشتباهه و این همه تلاشم برای گرفتن پذیرش بیهوده نبوده.
    در ضمن به یک مطلبی برخوردم که مسائل جالب و تامل برانگیزی در مورد تحصیل و کار در کانادا مطرح میکنه و مخصوصا در کامنت ها مسائلی عنوان میشه که اگر درست باشند، باید یک تجدید نظری در برداشتمون از کانادا داشته باشیم. البته همیشه این قبیل نظر های منفی پای هر مطلبی در اینترنت پیدا میشه ولی اینکه از ۴۵ کامنت فقط نظر یکی دو تا مثبت هست واقعا عجیبه! بهرحال یا ما تصورمون از کانادا غیرواقعی است و یا مافیایی پشت این قضیه است که میخوان دانشجویان خارجی رو دور کنن از کانادا و اقامتش!

لینک:
    http://www.universityaffairs.ca/opin...onal-students/

C-Ng / September 6, 2012 at 12:07 pm
    Run. Run. Run. Stay away from Canadian PhD programs, especially international students. Many international students from third world countries might consider Canadian PhD programs for a chance to get Canadian permanent resident status, but trust me. It’s not worth it. You’ll regret it for the rest of your life. Go somewhere else for PhD study!

Omar Biggs / September 25, 2012 at 6:18 pm
    Non-Canadians would do themselves a favour by staying away from Canadian PhD programs. The 4 to 8 years you spend on a PhD here will be completely wasted if your ambition is to work in a Canadian university, because Canadian universities do not hire people with Canadian PhDs. So, get your PhD from a US fancy-pants school, then you can come and make yourself at home in a Canadian university and everyone will welcome you as a prophet and saviour come to teach us provincial hicks how it’s done.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bulud نمایش پست ها
    چیزی که من فهمیدم یک مسیر مشخص برای گرفتن اقامت از طریق تحصیل دکترا هست، ُکه ۱۰۰۰ نفر رو حداکثر پوشش میده و برای کل کانادا با این همه دانشگاه و رشته، رقم بالایی نیست. من چهار سال تجربه کاری مرتبط میتونم تو ایران جور کنم ولی باز هم شانس بالاتر از ۱۰-۲۰ درصد نمیتونم برای خودم قائل بشم. ظاهرا با این وضعیت دولت کانادا پیامی که میخواد به دانشجویان دکترا بده اینست که کانادا جای موندن نیست و اگر شده بعد از چهار سال تحقیق و کار با حقوق بخور نمیر، علاقمند هستند که از کشور بندازنت بیرون حتی بدون دادن مدرک دکترا!!
    از دوستانی که تجربه تحصیل و کار در کانادا رو دارند خواهشمندم نظرشون رو بگن و خیلی دوست دارم بدونم که برداشت من اشتباهه و این همه تلاشم برای گرفتن پذیرش بیهوده نبوده.
    1. این مسیر خاص برای دانشجویان دکترا از سال 2015 حذف شده است. دانشجویان دکترا هم مثل بقیه متقاضیان میتوانند از طریق اکسپرس انتری اقدام کنند. کانادا سالی 250-300 هزار نفر مهاجر میپذیرد و اگر امتیاز لازمه را داشته باشید مراحل گرفتنش طاقت فرسا نیست.
    2. منظورتون از اینکه بعد ازچهار سال بدون دادن مدرک بندازنتون بیرون چیه؟ چرا باید بدون دادن مدرک دکترا بندازنتون بیرون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1. این مسیر خاص برای دانشجویان دکترا از سال 2015 حذف شده است. دانشجویان دکترا هم مثل بقیه متقاضیان میتوانند از طریق اکسپرس انتری اقدام کنند. کانادا سالی 250-300 هزار نفر مهاجر میپذیرد و اگر امتیاز لازمه را داشته باشید مراحل گرفتنش طاقت فرسا نیست. 2. منظورتون از اینکه بعد ازچهار سال بدون دادن مدرک بندازنتون بیرون چیه؟ چرا باید بدون دادن مدرک دکترا بندازنتون بیرون؟
    1- خب اینطوری که نورعلی نور شد! بله مشکل اصلی همین امتیاز است که بر پایه وجود یک کارفرمایی که برای استخدام شما پیگیر باشه تنظیم شده. من با احتساب مدرک دکترا و سابقه کار ایرانم و زبان عالی (ایشالا در آینده!) چیزی در حدود 400-420 امتیاز دارم که ظاهرا برای زیر 450 اصلا فکرشم نباید کرد برای اقامت! در کل بعید میدونم یکی بدون سابقه کار کانادایی شانس بالایی داشته باشه. اصلا خود دکترا وضعیت رو بدتر میکنه از یک طرف 15-10 امتیاز اضاف میشه برای دکترا از طرف دیگه چون سنش میره بالا 20 امتیاز از دست میده! و رزومه شخص مثل مقاله و معدل هم تا زمانیکه منجر به یک پیشنهاد کار نشه هیچ امتیازی براش نداره و محاسبه نمیشه. 2- اشاره به مطلبی بود که لینکش رو گذاشتم. همینطور توصیه میکنم به نظرات هم نگاهی بیندازید که کاملا مخالف آن چیزیست که معمولا در فروم های ایرانی در مورد کانادا گفته میشه و من رو بسیار نگران و دودل کرده در مورد قبول آفر.

ApplyAbroad Guru

1- خب اینطوری که نورعلی نور شد! بله مشکل اصلی همین امتیاز است که بر پایه وجود یک کارفرمایی که برای استخدام شما پیگیر باشه تنظیم شده. من با احتساب مدرک دکترا و سابقه کار ایرانم و زبان عالی (ایشالا در آینده!) چیزی در حدود 400-420 امتیاز دارم که ظاهرا برای زیر 450 اصلا فکرشم نباید کرد برای اقامت! در کل بعید میدونم یکی بدون سابقه کار کانادایی شانس بالایی داشته باشه. اصلا خود دکترا وضعیت رو بدتر میکنه از یک طرف 15-10 امتیاز اضاف میشه برای دکترا از طرف دیگه چون سنش میره بالا 20 امتیاز از دست میده! و رزومه شخص مثل مقاله و معدل هم تا زمانیکه منجر به یک پیشنهاد کار نشه هیچ امتیازی براش نداره و محاسبه نمیشه. 2- اشاره به مطلبی بود که لینکش رو گذاشتم. همینطور توصیه میکنم به نظرات هم نگاهی بیندازید که کاملا مخالف آن چیزیست که معمولا در فروم های ایرانی در مورد کانادا گفته میشه و من رو بسیار نگران و دودل کرده در مورد قبول آفر.
    در حال حاضر شما با امتیاز 400 برای برنامه استانی انتاریو میتونید اقدام کنید. زبانتون رو هم خوب قوی کنید 450 دور از دسترس نیست و بعضی بچه های همین فروم دارند. ولی در نهایت انتخابش با شماست. اگر از امریکا پذیرش خیلی بهتری دارید طبعا ارجحیت دارد.

در مورد آن نظرات که گفته بود دانشگاههای کانادایی فارغ التحصیلان کانادا را استخدام نمیکنند که کافی است فهرست اساتید دانشگاههای کانادا را یک نگاهی بیندازید تا بی پایه بودنش روشن شود. دانشکده برق واترلو در صدر رشته های مهندسی برق و کامپیوتر کاناداست و فارغ التحصیل دکترای آنجا بشرط رزومه قوی مطمئنا برای گرفتن کار دانشگاهی در کانادا شانس دارد منتهی البته بشرط اینکه اقامت دائم را گرفته باشد چون دانشگاههای کانادا معمولا برای استخدام استاد وضعیت اقامتی را در نظر میگیرند.

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

من هم به فرمایش دوستان اضافه کنم که دوست عزیز شما بعد فارغ التحصیلی میتونید برای post graduate work permit اپلای کنید که اگر دکترا گرفته باشید معمولا سه ساله صادر میکنن براتون. بنابراین تا سه سال حق کار در کانادا رو دارید. بنابراین میتونید کار پیدا کنید. بعد اینکه مثلا اگر در انتاریو باشید یا فکر کنم هر استان دیگه بعد تحصیلتون میتونید برا provincial nominee اپلای کنید که بعد با اون میتونید برا اقامت اپلای کنید بدون نیاز به اکسپرس اینتری. بنابراین راه خیلی سخت و غیر ممکن نیست. چرا البته سختیش اینه که چهار سال مجبورید شهریه خیلی زیاد اینترنشنال بدید. ولی در اخر بالاخره ممکن میشه که اقامت بگیرید.
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

ApplyAbroad Guru

با عرض سلام خدمت دوستان و تشکر ویژه از افرادی که تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن
    بنده اخیرا از دانشگاه واترلو برای دکترا پذیرش گرفتم و رشته ام برق هست
    واقعیتش بدلیل اینکه پروسه فراهم کردن رزومه مناسب و اپلای کردن این روزها سخت و طولانیست، تابحال فرصت کافی نداشتم یک بررسی دقیق در مورد کانادا و شرایط و فرصت هایی که پیش پای مهاجران میگذارند، انجام بدم و تنها انگیزه من برای اپلای و گرفتن پذیرش این بوده که میدونستم افراد بسیاری دنبال راه یافتن به کانادا هستند و هرشب در خواب رویای کانادا می‌بینند و در اینصورت گفتم لابد شرایط نسبتا خوبی هم دارد! اما الان بعد از گرفتن پذیرش هرچه بیشتر تحقیق میکنم بیشتر مردد میشوم برای رفتن!
    پشتکار خوبی دارم و افرادی رو که عادت دارند دیگران رو از سختی یک کاری بترسونن زیاد جدی نمیگیرم! اما همه دوست دارند که برحسب تلاشی که میکنند ثمره اش رو هم دریافت کنند. تا به امروز مثل بسیاری از افرادی که این مسیر رو میروند، از بسیاری از تجربیات جدید و از تفریحم زدم برای داشتن اینده خوب ولی این چهار سال از بهترین زمان عمرم رو نمیخوام در استرس گرفتن اقامتی بگذرونم که مراحل طاقت فرسایی دارد و شانس قابل توجهی هم برای گرفتنش برای هیچ کس نیست.
    در ضمن به یک مطلبی برخوردم که مسائل جالب و تامل برانگیزی در مورد تحصیل و کار در کانادا مطرح میکنه و مخصوصا در کامنت ها مسائلی عنوان میشه که اگر درست باشند، باید یک تجدید نظری در برداشتمون از کانادا داشته باشیم. البته همیشه این قبیل نظر های منفی پای هر مطلبی در اینترنت پیدا میشه ولی اینکه از ۴۵ کامنت فقط نظر یکی دو تا مثبت هست واقعا عجیبه! بهرحال یا ما تصورمون از کانادا غیرواقعی است و یا مافیایی پشت این قضیه است که میخوان دانشجویان خارجی رو دور کنن از کانادا و اقامتش!
    .
    اگر فاندینگ شما هزینه ها را پوشش میدهد و به ادامه تحصیل نیز علاقه مند هستید(نه صرفا برای اقامت) به این روش اقدام کنید توصیه بهتری است.
    اما اگر صرفا به دکترا به چشم امکان تسهیل گرفتن اقامت و نیز کار بهتر پس از آن می اندیشید همانطور که خودتان اشاره کردید و دوستان راهنمایی کردند اقدام به مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به نظر منطقی تر است.
    حتی در صورت اتمام تحصیل بعد از 5-6سال به دست آوردن کار مطمین در این شرایط بازار کار (و پروجکشن آتی آن تا حدود 2022) چندان جذاب برای تحمل چنین مسیری نیست اگر هدفتان طی مسیر برای دست یابی به هدف کسب اقامت باشد.
    البته تمکان پیداشدن شغل مناسب با رزومه خوب همیشه وجود دارد ولی اینکه در سال 2022 چه وضعیتی با چه رزومه ای در انتظار سمت خواهد بود و خیل عظیم مهاجران یا افراد مقیم احتمالی فرصتی برای ورود به بازار کار دکتری در آن زمان را برای شما فراهم کنند دارای قیود نامشخص به اندازه کافی هست تا در کنار از دست دادن فرصت 5-6 ساله زندگی غیر قابل بازگشت، شما را به سمت آپشنهای دیگری که به هدف فعلیتان نزدیکتر است راهنمایی نماید، مگر آنکه جذابیت تحصیل به اندازه کافی برای شما ارزش ویژه داشته باشد که به همه این نامعینیها پوشش دهد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member keshvari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Communications

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر فاندینگ شما هزینه ها را پوشش میدهد و به ادامه تحصیل نیز علاقه مند هستید(نه صرفا برای اقامت) به این روش اقدام کنید توصیه بهتری است.
    اما اگر صرفا به دکترا به چشم امکان تسهیل گرفتن اقامت و نیز کار بهتر پس از آن می اندیشید همانطور که خودتان اشاره کردید و دوستان راهنمایی کردند اقدام به مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به نظر منطقی تر است.
    حتی در صورت اتمام تحصیل بعد از 5-6سال به دست آوردن کار مطمین در این شرایط بازار کار (و پروجکشن آتی آن تا حدود 2022) چندان جذاب برای تحمل چنین مسیری نیست اگر هدفتان طی مسیر برای دست یابی به هدف کسب اقامت باشد.
    البته تمکان پیداشدن شغل مناسب با رزومه خوب همیشه وجود دارد ولی اینکه در سال 2022 چه وضعیتی با چه رزومه ای در انتظار سمت خواهد بود و خیل عظیم مهاجران یا افراد مقیم احتمالی فرصتی برای ورود به بازار کار دکتری در آن زمان را برای شما فراهم کنند دارای قیود نامشخص به اندازه کافی هست تا در کنار از دست دادن فرصت 5-6 ساله زندگی غیر قابل بازگشت، شما را به سمت آپشنهای دیگری که به هدف فعلیتان نزدیکتر است راهنمایی نماید، مگر آنکه جذابیت تحصیل به اندازه کافی برای شما ارزش ویژه داشته باشد که به همه این نامعینیها پوشش دهد.
    موفق باشید
    میشه درمورد این سال 2022 یه مقدار توضیح بدید ؟ من چیزی نمیدونم. قراره چه اتفاقی بیفته؟
    سر ارادت ما و آستان حضرت دوست***********که هرچه برسر ما می رود ارادت اوست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)