نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام عامل را باعث گرایش اخیر ایرانیان نسبت به کانادا قل

رأی دهندگان
614. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امکانات تحصیلی

154 25.08%
  • فرصت‌های شغلی

120 19.54%
  • اقامت راحت‌تر

339 55.21%
  • دسترسی راحت‌تر به آمریکا

151 24.59%
  • حمایت دولت از شهروندان

165 26.87%
  • ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی خاص

170 27.69%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 18 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 178

موضوع: برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : برتری‌های کانادا نسبت به سایر کشورها

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    من که نگفتم کسی به من بی احترامی کرده. البته بماند که ایشون چند دقیقه بعد دوباره اومد به پست دوم من هم امتیاز منفی داد!!!!!

درسته فرصت های شغلی در امریکا بیشتر از کانادا هست و این یکی از دلایل راحت تر کار پیدا کردن در امریکا هست. من هیچوقت کانادا زندگی نکردم اما زیاد شنیدم که تو کانادا همیشه یه جریان شبه مافیایی وجود داره که مانع خیلی چیزها میشه...

به نظرم تنها برتری های کانادا نسبت به امریکا بیمه و ساده تر بودن پروسه ی Citizen شدن هست.

راستی شما امریکا/کانادا هستید؟ یا مطالبتون فقط حاصل شنیده هاست؟
    دوست عزیزمون وحید تجربه دست اولی از تبعیض در امریکا دارند که به عدم استخدام ایرانیها در شرکتهای نفتی امریکا برمیگرده. عقیده شخصی بنده البته اینه که این موضوع بدلیل نژادپرستی نیست و صرفا سیاسی است. ولی طبعا برای دوستانی که در زمینه های صنعت نفت و انرژی کار میکنند کانادا محیط بسیار بهتری برای کار ایجاد میکند (حداقل در حال حاضر که هنوز منعی برای استخدام ایرانیان وجود ندارد).

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

ghlobe عزیز
    از شما که با سابقه هستید و اطلاعات بسیار خوبی دارید تعجب میکنم که صحبتهای بالا رو فرمودید
    من 2 سال تو اکلاهما زندگی کردم و به تگزاس هم زیاد سفر کردم. نژادپرستی آمریکاییها تو این 2 ایالت کاملا واضح هست. نه در مورد محیط دانشگاه صحبت میکنم و نه در مورد استخدام ایرانیان. این که ایرانیها رو استخدام نمیکنن ربطی به نژاد پرستی نداره و به مسایل سیاسی مربوط هست که میتونه از نژادپرستی هم واسه یک کشور آزاد مثل آمریکا ناخوشایندتر باشه. به هر حال ربطی به نژادپرستی نداره. صحبت من به برخورد خود آمریکاییها با خارجیها در این 2 ایالت برمیگرده که البته شدتش تو ایالتهایی مثل کالیفرنیا خیلی کمتر هست (نزدیک به صفر).
    من تو هر 2 کشور زندگی کردم و شرایط رو لمس کردم. چیزی که در بدو ورود به کانادا کاملا به چشم میاد متعدد بودن ملیتها و برخورد بهتر با خارجیها به نسبت آمریکا هست و در این مورد هیچ شکی وجود نداره.
    در ضمن ایرانیهایی که اینجا تو دانشگاه ما هستن به طور میانگین 2-1 سال یکبار به ایران سر میزنن و این موضوع تو آمریکا غیرممکن هست.
    در ضمن جهت اطلاع دوستان من به هیچ کس بی احترامی نکردم و فقط از حقم که منفی دادن به اطلاعات نادرست هست استفاده کردم. فکر میکنم منفی رو واسه همین گذاشتن.
    ویرایش توسط vahid1982 : October 20th, 2012 در ساعت 01:19 AM
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

شهریه ی دانشگاه های کانادایی در مقایسه با دانشگاه های آمریکایی خیلی کمتره!

امریکا
    معایب مزایا
    کار ,کار ,کار... برای پرداخت اقساط خانه, ماشین و... در صورت اقامت در کالیفرنیا احساس دور از وطن نخواهید داشت
    گرانی هزینه بهداشت بازار گسترده برای کار وتجارت
    عدم وجود سرویسهای دولتی مانند بهداشت و خدمات اجتماعی وسعت زیاد و تنوع آب و هوایی
    سختی امکان اقامت پس از تحصیل برای ایرانیان مهاجرت شانسی (قرعه کشی) برای افراد بالای دیپلم
    عدم امکان تجارت با ایران مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری با نیم میلیون دلار
    کم بودن مالیات نسبت به سایر کشورهای صنعتی
    ویرایش توسط masty : October 20th, 2012 در ساعت 02:08 AM

کانادا
    معایب مزایا
    فصل سرمای طولانی, شاید سرمای تورنتو بیشتر از شهر همدان نباشد ولی طولانی بودن فصل سرما کلافه کننده است سکوی پرتاب به امریکا, با توجه به رابطه اقتصادی وسیع با امریکا و سهولت در مسافرت و کار برای شهروندان کانادا
    دشواری پیدا کردن کار برای اشخاص با مهارت و سطح زبان پایین یا متوسط در صورت اقامت در تورنتو احساس دور از وطن نخواهید داشت
    سخت بودن گرفتن ویزای تحصیلی برای افراد مقیم ایران اگر بدنبال تحصیل برای خود و یا فرزندتان هستید, وجود دانشگاههای معتبر مانند دانشگاه تورنتو, واترلو, مک گیل, کویینزو یو بی سی
    طولانی بودن پروسه مهاجرت در بعضی موارد ارائه سرویسهای اجتماعی و ورزشی مجانی به مهاجرین, بچه ها و خانواده ها
    ارزانی روش مهاجرت سرمایه گذاری
    مالیات بر درآمد و خرید بالا در استانهای پر جمعیت
    سیستم سیاسی و قوانین پیشرو در جهت محافظت از حقوق مهاجران
    آشنایی با سایر فرهنگها و آمیختگی فرهنگی
    دریافت شهروندی و گذرنامه پس از گذراندن سه سال اقامت
    تشویق مهاجران به حفظ رسوم و ارزشها در حدی که باعث مشکل برای بقیه فرهنگها نگردد
    ویرایش توسط masty : October 20th, 2012 در ساعت 02:10 AM

استرالیا
    معایب مزایا
    بازار اقتصادی کوچک آب و هوای معتدل رو به گرم
    دوری از سایر اقتصادهای پیشرو (امریکا, اروپا و کانادا) زبان رسمی انگلیسی
    لحجه انگلیسی سخت سهولت در گرفتن ویزای تحصیلی
    سرعت در بررسی پرونده مهاجرت
    ویرایش توسط masty : October 20th, 2012 در ساعت 02:09 AM

ApplyAbroad Guru

وحید عزیز جای تعجب نداره بنده و شما و هرفرد دیگر تجربیات متفاوتی داریم که قضاوتهایمان را بر آن مبنا شکل میدهیم. اتفاقا خیلی هم خوب است که شما هم تشریف آوردید و تجربیات خودتان را گذاشتید تا دوستانی که ذر ایران هستند با بررسی نظرات مختلف بتوانند به یک جمع بندی برسند. بنده احتمال زیاد میدهم که اختلاف نظر ما در این مورد به ایالت هم برگردد مثلا من تجربه ای از اکلاهما و تکزاس ندارم و سفرهای بنده به امریکا و دوستانی که آنجا دارم معمولا محدود به کالیفرنیا و نیویورک و مریلند و خلاصه ایالتهای لیبرال تر است در نتیجه بعید نیست صحبت هردو ما تا حدی درست باشد.

شاید یک دلیل این قضاوت بنده اینست که من در مجموع سیاست چندفرهنگی (یا بقول خودشان موزائیک فرهنگی) کانادا را سیاست ناموفقی میدانم که بنظر من مانع از جذب کامل مهاجر در فرهنگ کشور میزبان میشود. امریکا یک کشور چند ملیتی است ولی به آن صورت چند فرهنگی نیست (بجز تفاوتهای بین فرهنگ مناطف مختلف) و از اینرو یک مهاجر مقیم نیویورک و یک امریکایی زاده نیویورک تا حد زیادی رسوم و اصول مشابهی را پیاده میکنند و راحت تر بهم نزدیک میشوند. در کانادا سیاست چند فرهنگی موجب شده است که مثلا شما اگر ایرانی هستید میتوانید تقریبا همه عمر خود را در محله ایرانی های تورنتو سپری کنید و حتی انگلیسی هم یاد نگیرید. اگر تامیل هستید یا چینی هستید یا هندی یا جاماییکایی همینطور و محلات عملا جداگانه ای برای هرگروه ایجاد شده است. نتیجه اینست که افراد مهاجر با فرهنگ های متفاوت بخصوص در نسل اول و دوم به اندازه کافی با هم نمی آمیزند و از هم دیگر و همینطور از جامعه کانادایی میزبان دور می مانند و بهمین علت در خیلی موارد یک مهاجر ممکن است نتواند به خوبی در جامعه کانادایی جذب شود یا با کانادایی ها مراودات فرهنگی و اجتماعی و دوستی نزدیک داشته باشد.
    ویرایش توسط ghlobe : October 20th, 2012 در ساعت 02:39 AM

ApplyAbroad Guru

البته چون بعضی دوستان در پیام شخصی پرسیدند توضیح بدهم که بنده از زندگی در کانادا بسیار هم راضی هستم گرچه از بعضی نظرها امریکا رو برتر میدونم ولی همونطور که همیشه به دوستان توصیه میکنم اگر موقعیت مناسبی در هر کدام از این کشورها (امریکا، کانادا یا استرالیا) جور شد حتما بروید و معطل اینکه حالا کدام جای بهتری است نباشید. بر اساس موقعیت جور شده در هرکشور قضاوت کنید. هر سه این کشورها جزو بهترین مناطق کره زمین برای زندگی و کار و تحصیل هستند.

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

یک موردی که در بیشتر استان های کانادا وجود داره نرخ بالای مالیات (در کبک نزدیک به 15%) است که البته شاخص مناسبی برای انتخاب محل زندگی نیست. در واقع به نظر من دولت کانادا سیاست اقتصاد سوسیالیستی پیاده می کنه.
    در مورد سیاست چند فرهنگی، به شخصه صحبت های جناب ghlobe از نزدیک درک کردم!

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ... ولی همونطور که همیشه به دوستان توصیه میکنم اگر موقعیت مناسبی در هر کدام از این کشورها (امریکا، کانادا یا استرالیا) جور شد حتما بروید و معطل اینکه حالا کدام جای بهتری است نباشید. بر اساس موقعیت جور شده در هرکشور قضاوت کنید. هر سه این کشورها جزو بهترین مناطق کره زمین برای زندگی و کار و تحصیل هستند.
    دوستان عزیزی که زحمت کشیده اند و در این قسمت نظراتشان را نوشته اند؛ بنده فقط نظر شخصی ام را می گویم. این که فرموده اید برتری های کانادا نسبت به سایر کشور ها و بحث راجع به آن خیلی جالبه، اما برای منی که می خواهم مهاجرت کنم یعنی این که من از کشور کنونی ام منزجر شده ام و فقط می خواهم بروم. در درجهء اول آمدم سراغ کانادا که برای خودش مثل هرجای دیگری از این دنیا مزایا و معایب دارد، کانادا را انتخاب کردم چون شرایط من به برنامهء مهاجرتی آن می خورد. آمریکا را انتخاب نکردم، چون معلوم نبود چند سال از عمرم را باید در دور باطل لاتاری می گذراندم (گرچه بازهم برای آن ثبت نام می کنم.) حالا اگر زبانم لال کانادا نشد، استرالیا، نشد نیوز لند، نشد هر جای دیگری که بتوانم بروم.
    یکی از دوستان من در حال حاضر به دلیل کار همسرش در کنیا زندگی می کند. کنیا کجاست؟ آفریقا؛ باور بفرمایید می گه برنمی گردم. می گه یا اینجا می مانم، یا می روم یک جای بهتر.
    جان کلام این که برای من اینجا دردآور شده و می خواهم هرجایی بروم که از این دردها خلاص شوم. هر جا. روز اول هم برای رفتن و برنامه ریزی، خیلی به این مزیت هایی که دوستان اعلام می کنند نگاه نکردم، گرچه خیلی شنیده ام که جای خوبی برای زندگی است. الان هم که این مطالب را می خوانم، دلخوش می شوم. امیدوارم من و سایرین علاقه مند، زودتر به مقصود برسیم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)