نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام عامل را باعث گرایش اخیر ایرانیان نسبت به کانادا قل

رأی دهندگان
614. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امکانات تحصیلی

154 25.08%
  • فرصت‌های شغلی

120 19.54%
  • اقامت راحت‌تر

339 55.21%
  • دسترسی راحت‌تر به آمریکا

151 24.59%
  • حمایت دولت از شهروندان

165 26.87%
  • ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی خاص

170 27.69%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 4 از 18 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 178

موضوع: برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

پیش فرض پاسخ : برتری‌های کانادا نسبت به سایر کشورها

آقا به نظرتون اینکه کل کانادا رو با کل آریکا یجا مقایسه میکنید اشتباه به نظر میآد!
    مثلاً آب و هوا تو مونترال با ونکوور قابل مقایسه است؟
    برای دانشجوها دانشگاهم بسیار مهمه. به ازای هر دانشگاه تو کانادا حداقل 20 دانشگاه تو اون سطح تو آمریکا پیدا میشه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    یک موردی که در بیشتر استان های کانادا وجود داره نرخ بالای مالیات (در کبک نزدیک به 15%) است که البته شاخص مناسبی برای انتخاب محل زندگی نیست. در واقع به نظر من دولت کانادا سیاست اقتصاد سوسیالیستی پیاده می کنه.
    در مورد سیاست چند فرهنگی، به شخصه صحبت های جناب ghlobe از نزدیک درک کردم!
    این نکته اقتصاد سوسیالیستی و مالیات بالا البته بیش از همه در مورد کبک صدق میکنه.
    آلبرتا مثلا برعکسه. مالیات بر کالای استانی اش صفره (فقط ۵ درصد فدرال) و مالیات بر درآمد استانی اش هم ثابت و برابر ۱۰ درصد است.

Junior Member

به نظر من این بحث ها و مقایسه کردن ها فقط برای کسایی که داخل ایران هستند فایده داره. آمریکا, کانادا و استرالیا تقریبا سطح زندگی یکسانی دارند. هر چند ایرانی ها بیشتر دنبال رفتن به آمریکا هستند برای اینکه در یک دوره زمانی آمریکا کشور خیلی خوبی برای زندگی بوده و الان دیگه نیست. یا اینکه کانادا شرایط مهاجرت راحتی داره درصورتی که کشور هایی توی اروپا هستند با شرایط اقامت تقریبا مشابه. یه چیزی دیدم که برام جالب بود و اونهم اینکه نوشتید در این و اون شهرها احساس دوری از خونه نیست. احساس دوری از خونه فقط به وجود یکی دو نفر فارسی زبون نیست. دوری از فامیل و دوست و آشنا هم بماند. هر چیزی مثل تفاوت زیادی که در طرز زندگی کردن بین ایران و اونجا هست یا حتی شکل شهرها باعث میشه احساس دوری از خونه کنید. حتی توی دبی هم این احساس هست با اینکه یکی در میون آدمها فارسی حرف میزنند (اغراق).
    این بحث مالیات و هزینه های درمانی هم چیزی هست که برای یک نفر در سطح زندگی متوسط یا بالا توی این جاها فرقی نداره. این چیزها برای کسانی دغدغه هست که سرمایه گذاری یا بیزنس خیلی بزرگی رو اداره میکنند.
    همینطور اینکه از بدی های آمریکا نوشتید که باید خیلی کارکرد و توی کانادا این نیست...نمیدونم چرا فکر میکنید باید فرقی داشته باشه.

طبق آمار و ارقام منتشر شده توسط سایت Newsweek کانادا سومین کشور در جهان است که بهترین امکانات را برای خانم ها درنظر میگیرد. کانادا بعد از ایسلند و سوئد حائز این رتبه شده است و همچنین بهترین کشور غیر اروپایی نیز میباشد. این رتبه بندی بر اساس 5 فاکتور انجام شده است که هرکدام از 1 تا 100 امتیاز دارند. عدالت , سلامتی , آموزش , اقتصاد و سیاست 5 فاکتور اعلام شده میباشند. کانادا دارای امتیاز 96.6 از 100 شده است.

1, Iceland
    Overall score (out of 100): 100.0
    Justice: 100.0
    Health: 90.5
    Education: 96.7
    Economics: 88.0
    Politics: 92.8

2, Sweden
    Overall score (out of 100): 99.2
    Justice: 90.8
    Health: 94.8
    Education: 95.5
    Economics: 90.3
    Politics: 93.1

3, Canada
    Overall score (out of 100): 96.6
    Justice: 100.0
    Health: 92.7
    Education: 92.0
    Economics: 91.0
    Politics: 66.9
    .
    .
    .
    8, United States of America
    Overall score (out of 100): 89.8
    Justice: 82.9
    Health: 92.8
    Education: 97.3
    Economics: 83.9
    Politics: 68.6

9, Australia
    Overall score (out of 100): 88.2
    Justice: 80.7
    Health: 93.3
    Education: 93.9
    Economics: 85.3
    Politics: 65.1

.
    .
    .
    125, Iran
    Overall score (out of 100): 50.1
    Justice: 54.9
    Health: 77.9
    Education: 76.8
    Economics: 62.2
    Politics: 12.1

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط plutonia نمایش پست ها
    به نظر من این بحث ها و مقایسه کردن ها فقط برای کسایی که داخل ایران هستند فایده داره. آمریکا, کانادا و استرالیا تقریبا سطح زندگی یکسانی دارند. هر چند ایرانی ها بیشتر دنبال رفتن به آمریکا هستند برای اینکه در یک دوره زمانی آمریکا کشور خیلی خوبی برای زندگی بوده و الان دیگه نیست. یا اینکه کانادا شرایط مهاجرت راحتی داره درصورتی که کشور هایی توی اروپا هستند با شرایط اقامت تقریبا مشابه. یه چیزی دیدم که برام جالب بود و اونهم اینکه نوشتید در این و اون شهرها احساس دوری از خونه نیست. احساس دوری از خونه فقط به وجود یکی دو نفر فارسی زبون نیست. دوری از فامیل و دوست و آشنا هم بماند. هر چیزی مثل تفاوت زیادی که در طرز زندگی کردن بین ایران و اونجا هست یا حتی شکل شهرها باعث میشه احساس دوری از خونه کنید. حتی توی دبی هم این احساس هست با اینکه یکی در میون آدمها فارسی حرف میزنند (اغراق).
    این بحث مالیات و هزینه های درمانی هم چیزی هست که برای یک نفر در سطح زندگی متوسط یا بالا توی این جاها فرقی نداره. این چیزها برای کسانی دغدغه هست که سرمایه گذاری یا بیزنس خیلی بزرگی رو اداره میکنند.
    همینطور اینکه از بدی های آمریکا نوشتید که باید خیلی کارکرد و توی کانادا این نیست...نمیدونم چرا فکر میکنید باید فرقی داشته باشه.
    غیر از المان، چه کشورهای اروپایی مثل کانادا زود اقامت میدن؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

رشته و دانشگاه

من در اینجا در مورد مهاجر پذیری المانی ها بحث کردم، وضعیت کانادا چطوریه؟ واقعا از ته دلشون خارجیها رو دوست دارن یا صرفا تظاهر می کنند که دوست دارن؟ ایا این امر رایجه که کانادایی الاصل سفید پوست و بلوند، یا مهاجر اسیایی ازدواج کنند؟...از این نظر امریکا بهتره یا استرالیا یا کانادا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    غیر از المان، چه کشورهای اروپایی مثل کانادا زود اقامت میدن؟
    من درباره ی دانمارک و فرانسه و بلژیک و فنلاند میدونم. اما شاید کشور های دیگه ای هم باشند. البته شاید قانون هاشون یه مقدار پیچیده تر باشه. چیزی که میخوام بگم اینه که این بحث مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور به جای اینکه یه تصمیم آگاهانه باشه بیشتر تبدیل شده به چشم و هم چشمی و اینکه "چون بقیه کردند پس حتما خوبه یا ما هم باید بکنیم". چیزی هم که برای من جالبه اینه که کشور ها رتبه بندی هم شدند! مثلا اول آمریکا اگر نشد کانادا اگر نشد استرالیا اگر نشد انگلیس و ... . مثلا فکر کنم دانمارک ته لیست "خوبی" کشور ها باشه چون اسمش به اندازه آمریکا "دهن پر کن" نیست (توی ایران). درصورتی که هم اقامت ساده مثل کانادا میده و هم یکی از کشورهای دنیا با بهترین کیفیت زندگیه.

رشته و دانشگاه

من درباره ی دانمارک و فرانسه و بلژیک و فنلاند میدونم. اما شاید کشور های دیگه ای هم باشند. البته شاید قانون هاشون یه مقدار پیچیده تر باشه. چیزی که میخوام بگم اینه که این بحث مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور به جای اینکه یه تصمیم آگاهانه باشه بیشتر تبدیل شده به چشم و هم چشمی و اینکه "چون بقیه کردند پس حتما خوبه یا ما هم باید بکنیم". چیزی هم که برای من جالبه اینه که کشور ها رتبه بندی هم شدند! مثلا اول آمریکا اگر نشد کانادا اگر نشد استرالیا اگر نشد انگلیس و ... . مثلا فکر کنم دانمارک ته لیست "خوبی" کشور ها باشه چون اسمش به اندازه آمریکا "دهن پر کن" نیست (توی ایران). درصورتی که هم اقامت ساده مثل کانادا میده و هم یکی از کشورهای دنیا با بهترین کیفیت زندگیه.
    به این تاپیک بی ربطه و نبایستی بحث کرد، اما چون نمیخوام کسی اشتباه برداشت کنه میگم. در حال حاضر، سریعترین اقامت رو در اروپا فقط از طریق المان، ظرف 3 سال، میتونید بگیرید و بقیه کشورهای اروپایی حداقل 6 سال طول میکشه....از این نظر، کانادا و استرالیا خیلی راحتتر هستش!

پی نوشت: بعد از المان، فنلاند با 6 سال کمترین زمانه و بقیه اروپایی ها حداقل 8 سال هستند. فرانسه هم که دیگه اصلا اقامت کاری نمیده!
    ویرایش توسط dexoey : October 22nd, 2012 در ساعت 11:48 PM

این تاپیک در مورد برتری‌های کشور کانادا هست و طبیعیه که باید در این باره صحبت کنیم. کسی منکر برتری‌های کشورهای دیگه نشده تا الآن.
    اما اگه تاپیک رو تا اینجا دقیقتر بخونید متوجه میشید که چرا اکثراً این کشورهارو انتخاب می‌کنند.
    برای مثال در کشور دانمارک شما با دونستن زبان انگلیسی چقدر کارتون راه میوفته؟ آیا میتونید با اطرافیان خوب ارتباط برقرار کنید؟ یا اینکه این موضوع باعث انزوا، افسرگی و مشکلات دیگه میشه؟
    آیا تو فیلد تخصصی خودتون میتونید استادی رو پیدا کنید که از سطح علمی بالا برخوردار بوده، به زبان انگلیسی مسلط باشه و هزینه‌های تحصیل و زندگی شما رو در غالب فاند بهتون بده؟
    آیا بعد از اقامت تحصیلی در این کشور اقامت دائم به راحتی تعلق میگیره؟ آیا کار مناسب و مرتبط با رشتتون پیدا میشه؟
    و چندین دلیل دیگر.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masty نمایش پست ها
    این تاپیک در مورد برتری‌های کشور کانادا هست و طبیعیه که باید در این باره صحبت کنیم. کسی منکر برتری‌های کشورهای دیگه نشده تا الآن.
    اما اگه تاپیک رو تا اینجا دقیقتر بخونید متوجه میشید که چرا اکثراً این کشورهارو انتخاب می‌کنند.
    برای مثال در کشور دانمارک شما با دونستن زبان انگلیسی چقدر کارتون راه میوفته؟ آیا میتونید با اطرافیان خوب ارتباط برقرار کنید؟ یا اینکه این موضوع باعث انزوا، افسرگی و مشکلات دیگه میشه؟
    آیا تو فیلد تخصصی خودتون میتونید استادی رو پیدا کنید که از سطح علمی بالا برخوردار بوده، به زبان انگلیسی مسلط باشه و هزینه‌های تحصیل و زندگی شما رو در غالب فاند بهتون بده؟
    آیا بعد از اقامت تحصیلی در این کشور اقامت دائم به راحتی تعلق میگیره؟ آیا کار مناسب و مرتبط با رشتتون پیدا میشه؟
    و چندین دلیل دیگر.
    خب اگر قابل بحثه، پس بحث می کنیم!
    اتفاقا از این نظری که شما می فرمایید، دانمارک خیلی خیلی خوبه چون با زبان انگلیسی راحت می تونید با بقیه ارتباط برقرار کنید و کار تحقیقاتی پیدا کنید........اما دوستان!...در اروپا،حتی بعد از 30 سال زندگی اخرشم یک خارجی میمونید!....اگرچه خیلی سعی می کنند با شما خوب برخورد کنند، اما نمی خوان شما رو در اجتماعشون حل کنند......حالا از این نظر، بهترین کشور کجاست؟ امریکا، کانادا یا استرالیا؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)