نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام عامل را باعث گرایش اخیر ایرانیان نسبت به کانادا قل

رأی دهندگان
614. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امکانات تحصیلی

154 25.08%
  • فرصت‌های شغلی

120 19.54%
  • اقامت راحت‌تر

339 55.21%
  • دسترسی راحت‌تر به آمریکا

151 24.59%
  • حمایت دولت از شهروندان

165 26.87%
  • ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی خاص

170 27.69%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 7 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 178

موضوع: برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

Senior Member

پیش فرض پاسخ : برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    سلام..
    من برادرم حدود ۱۰ سال هست تورونتو کانادا زندگی میکنه ..ولی از هزینه بالای اونجا میناله با اینکه با مدرک PHD اونجا کار میکنه
    میخواستم برای کانادایا استرالیا دانشجوئی یا مهاجرت اقدام کنم ،چند تا سوال داشتم ..
    ۱-محاسن و معایب کانادا در مقایسه با استرالیا برای مهاجرت یا دانشجوئی را بگید ممنون میشم
    -اگر من شهر دورافتاده تر و کوچکتر در کانادا بتونم پذیرش دانشگاه بگیرم بهتره یا اینکه برم استرلیا
    ۳-با توجه به بسته شدن سفارت کانادا تو تهران و دیر بودن سفارت استرالیا
    شما کدوم یک را پیشنهاد میکنید ؟
    کانادا یکی دو تا مزیت نسبت به جاهای دیگه داره:
    1- نزدیکی به آمریکا و امکان پیدا کردن شغل در صورتی که بخواهید آمریکا بروید
    2- آب و هوای متنوع نسبت به استرالیا
    3- پذیرش فرهنگهای متنوع نسبت به خیلی از کشورهای دیگر طوری که کمتر احساس خارجی بودن بهتون دست میده

سفارت رو ملاک قرار نده. این مسائل ممکنه واسه استرالیا هم پیش بیاد.
    اول رشته تحصیلی رو ببین، دانشگاه، استاد، شهر محل زندگی برای تحصیل
    صمن اینکه واسه شما مزیت عمده کانادا وجود برادرتون در اونجاست که میتونه راهتون بندازه.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

من طی این دو سالی که اینجا بودم مطالب بچه ها رو خودنم،کلی سایت آماری و مقایسه ای به چند تا زبان دیدم و از شنیده های دیگران شنیدم و دیده هاشون رو ندیدم(!)واقعا فکر می کنم خیلی سخت و پیچیده هستش این نظر دادن راجع به فلان کشور!اگر اتکای ما به آمار و ارقام معتبر و بین المللی است در چیزی مثل جهانی شدن کشور بلژیک در جهان پیشتاز است و مثلا در شاخص سازمان ملل یا همان توسعه انسانی سالهای متمادی است که نروژ و هلند و استرالیا از آمریکا جلوترند!یا مثلا در فلان شاخص کانادا 6 است و دانمارک اول!دقیقا از کجا می شود فهمید چقدر فرق رتبه 1 با 6 هست؟!گمان نمی کنم عملا فرق آنچنانی در جریان باشد!از طرفی آنقدر ایرانیان یک جانبه و یک طرفه به قاضی می روند که من یکی به شخصه به حرف هیج کدامشان باور ندارم!حتی آن خارج رفته هاشان!همه اش با حب و بغض است!بچه ها!این تاپیکهای مقایسه ای که در هر بخشی در اپلای ابراد عزیزمان یک لنگه اش یافت می شود فقط وقت گیر است و بی ثمر!اینها پایانی دارند!نتیجه ای ندارند!مثلا "برتریهای کانادا نسبت به بقیه کشورها"دقیقا شبیه این تاپیک است که بگوییم:"نظر مثبت شما نسبت به کانادا چیست؟!"!!!!:-)مخصوصا آنکه ملت جوگیری هستیم و 100 نفر که بروند کانادا دیگر همه تا 100 سال ی گویند کانادا یا آلمان یا آمریکا یا استرالیا!

به اعتقاد من هر کشوری یک پکیج است مجموعه ای از خوبیها و بدیها!همیشه گفته ام مهمترین چیز رشته شماست!آقا جان به خدا کانادا در برابر فرانسه ادبیات ندارد!لهستان در برابر آلمان و آمریکا از حیث صنعتی صفر است!همینطور چیزهای دیگر مثل اقامت!این چه یغه ایست که "بهترین"کشور مهاجرتی فلان کشور است!نه خیر!هیچ "بهترین"ی وجود خارجی ندارد!دانمارک و هلند(قبلترها)و آلمان و فرانسه و کانادا و استرالیا و آمریکا مهاجرپذیرتر هستند!چرا انقدر تک بعدی هستیم؟!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Enginieer

سلام ،

به نظر من برای برتری دادن یک کشور به کشور های دیگه باید شاخص های اصلی رو بررسی کرد ،شاخصهایی که احساس آرامش و امنیت کنی ، شخصی با سطح تحصیلی و مالی X،شخص دیگری با شرایط Y، اینکه متآهل است یا مجرد ، آیا کسی رو آنجا دارد یا ندارد و هزاران واو دیگر اینها همه ملاک است که یک شخص پس از یک مدت زندگی بگوید که راضی است یا خیر ، به هیچ عنوان نمیشه نظر دیگران را ملاک صد در صد قرار داد ، تواناییها ی اشخاص و وفاقشان با محیط،گذشته افراد و فرهنگها کاملآ متفاوته ، به نظرمن همه چیز به خود شخص و مدیریت خانواده اش بستگی داره ، و اینکه نترسه ، جرات ریسک رو داشته باشه ، صبور باشه ،تلاش کنه که پیروز بشه ، اگر اینطور باشی کانادا با شرایط و امکاناتش میتونه جای خوبی برای زندگی باشه...
    خوش باشید
    ارسال به سیدنی : 8 آگوست 2009 -فایل نامبر اول : 30سپتامبر 2009 - فایل نامبر دوم : 18نوامبر2009 - ارسال فایل به ورشو : 12 دسامبر 2011
    ، مدیکال : 27 مارچ 2013 رسیدن مدیکال در پاریس : 11 اپریل 2013 پاس ریکوئست :24 جون 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

سلام بر دوستان عزیز
    کشور فرانسه برای مهاجرت مناسبتر هست یا کانادا؟ از نظر سطح رفاهی و آب و هوا و امنیت شغلی و تبعیض نژادی
    ممنون

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم کانادایی ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lucky_boy نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    کشور فرانسه برای مهاجرت مناسبتر هست یا کانادا؟ از نظر سطح رفاهی و آب و هوا و امنیت شغلی و تبعیض نژادی
    ممنون
    1- از نظر سطح رفاهی بستگی داره که کجای کانادا باشه، اما در کل بهتر از فرانسه هست چون در فرانسه به راحتی شما نمی تونید خانه ویلای و بزرگ داشته باشید.
    2- از نظر آب و هوایی بستگی داره که کجای کانادا باشه اما در کل فرانسه از این لحاظ خوبه
    3- از لحاظ امنیت شغلی هم بستگی به نوع شغل داره اما فکر کنم از این لحاظ نشه تفاوتی قایل شد
    4- مسلما از لحاظ تبعیض نژادی کانادا خیلی خیلی بهتره، چون اصولا کانادا مالتی کالچر و مهاجر پذیر هست و کسی هم در کانادا کاری به نژاد شما نداره مگر اینکه سرخ پوست باشید!!!
    5- مورد آخر رو هم من اضافه میکنم و اون اینکه فرانسه به راحتی مهاجرت نمیده پس از این لحاظ هم کانادا برتره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

سلام به دوستان عزیز. یه سوال دارم که از خیلی ها پرسیدم و جواب های متفاوتی دیدم و شنیدم.

من در حال حاضر مستر تو رشته شبکه و مخابرات توی فنلاند می خونم. فرض کنیم که مشکل آب و هوا رو کنار بزاریم(که من چون هلسینکی هستم چندان تفاوتی با خیلی جاهای کانادا نداره).

فنلاند مزایای خوبی داره. مثل احساس امنیت بسیار بالا، قوی بودن و بازار کار خوب در رشته من، دانشگاهی که هستم واقعا راضی کننده هست. از طرفی بدی هایی هم داره. مثلا زبان وحشتناک فنلاندی و نژادپرستی زیاد نسبت به ایرانی ها.
    من اطلاعاتم درباره کانادا در این حد هست مزایای مشابه با فنلاند داره(امنیت و بازارکار خوب و دانشگاه های تاپ و...) و به علاوه زبانش هم انگلیسی هست.

هر دو کشور از نظر اقامت گرفتن راحت هستن. فنلاند بعد از تحصیل ۶ ماه فرصت پیدا کردن کار میده و بعد ۵ سال شهروند میشی و پاسپورت میگیری. و البته برای کانادا شنیدم این زمان ۳ سال هست.

حالا من مردد هستم که برای دکترا دوباره سختی اپلای رو قبول کنم و برای کانادا درخواست بدم و یا فنلاند بمونم و به فکر اقامت باشم. وقتی خوب فکر می کنم میبینم از خیلی جهات تفاوت زیادی نمی کنن. احتمال میدم به دلیل نقص اطلاعات من درباره کانادا باشه. اگه دوستان نظر قانع کننده ای درباره برتری کانادا دارن خوهشا بیان کنن. تشکر.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز. یه سوال دارم که از خیلی ها پرسیدم و جواب های متفاوتی دیدم و شنیدم.

من در حال حاضر مستر تو رشته شبکه و مخابرات توی فنلاند می خونم. فرض کنیم که مشکل آب و هوا رو کنار بزاریم(که من چون هلسینکی هستم چندان تفاوتی با خیلی جاهای کانادا نداره).

فنلاند مزایای خوبی داره. مثل احساس امنیت بسیار بالا، قوی بودن و بازار کار خوب در رشته من، دانشگاهی که هستم واقعا راضی کننده هست. از طرفی بدی هایی هم داره. مثلا زبان وحشتناک فنلاندی و نژادپرستی زیاد نسبت به ایرانی ها.
    من اطلاعاتم درباره کانادا در این حد هست مزایای مشابه با فنلاند داره(امنیت و بازارکار خوب و دانشگاه های تاپ و...) و به علاوه زبانش هم انگلیسی هست.

هر دو کشور از نظر اقامت گرفتن راحت هستن. فنلاند بعد از تحصیل ۶ ماه فرصت پیدا کردن کار میده و بعد ۵ سال شهروند میشی و پاسپورت میگیری. و البته برای کانادا شنیدم این زمان ۳ سال هست.

حالا من مردد هستم که برای دکترا دوباره سختی اپلای رو قبول کنم و برای کانادا درخواست بدم و یا فنلاند بمونم و به فکر اقامت باشم. وقتی خوب فکر می کنم میبینم از خیلی جهات تفاوت زیادی نمی کنن. احتمال میدم به دلیل نقص اطلاعات من درباره کانادا باشه. اگه دوستان نظر قانع کننده ای درباره برتری کانادا دارن خوهشا بیان کنن. تشکر.
    مزیت عمده کانادا برای شما همان مساله زبان و وجود جامعه بزرگ مهاجر در کاناداست. با این وجود اگر کار خوبی در فنلاند پیدا کنید از دستش ندهید. شاید بتوانید بعدا از طریق کاری خودتان به کانادا یا جای دیگر بیایید. مثلا اگر نوکیا کار بگیرید بعد از چند سال خودتان را از فنلاند به شعبه های نوکیا در امریکا و کانادا انتقال بدهید.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

گول اون 3 سال زمان برای شهروندی کانادا رو نخورین. الان 2 سال زمان پروسس اپلیکیشن های شهروندی عادی شده و اگر یه مدرک یا پرسشنامه اقامت ازتون بخان، این زمان 3 سال شده (معمولا به لطف کلک های ایرانی های عزیز در گذشته، این پرسشنامه میخوره بهتون). عملا تا وقتی پاسپورت دستتون برسه، میشه 6 سال

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها

Junior Member

کانادا بهتره استرالیا قوانین رو سخت تر کرده

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

اعتماد آقا اعتماد. اینجا میرین پمپ بنزین، اگه بخوایین پول رو نقد و یا تو باجه بدین، پمپ آزاده، میزنین و بعد میرین تو حساب میکنین. تو سن دیگو رفتم بنزین بزنم، دریغ از یک قطره. رفتم تو میگم آزاد کن پمپو بزنم، میگه نه اون موقع میدزدی. خلاصه تا کردیت کارتمو پیشش گرو نذاشتم، رضایت نداد. یه تجربه دیگه هم که به خوبی این کانادایی ها ایمان آوردم تو این سفر اخیر به آمریکا: اینجا شما اگه به یکی تنه بزنین، اون اول برمیگرده عذرخواهی میکنه، شما هم همینطور. خلاصه خیلی شیک و مجلسی ختم به خیر میشه. تو وگاس ملت تنه میزدن و با پررویی برمیگشتن و انتظار عذرخواهی داشتن. حالا ما به رسم کانادایی ها یه ساری گفتیم، اما از شما چه پنهون، همچین از ته دل نبود.

موقع برگشت هم آفیسر تو فرودگاه گفت "ولکام هوم" و ما کلی خرکیف شدیم و گفتیم همین کانادا خوبه واسه زندگی. ببوسیم بزاریم رو تخم چشمامون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)