نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام عامل را باعث گرایش اخیر ایرانیان نسبت به کانادا قل

رأی دهندگان
614. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امکانات تحصیلی

154 25.08%
  • فرصت‌های شغلی

120 19.54%
  • اقامت راحت‌تر

339 55.21%
  • دسترسی راحت‌تر به آمریکا

151 24.59%
  • حمایت دولت از شهروندان

165 26.87%
  • ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی خاص

170 27.69%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 8 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 178

موضوع: برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

پیش فرض پاسخ : برتری‌های کانادا نسبت به کشورهای دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    اینجا شما اگه به یکی تنه بزنین، اون اول برمیگرده عذرخواهی میکنه،
    موقع برگشت هم آفیسر تو فرودگاه گفت "ولکام هوم" و ما کلی خرکیف شدیم و گفتیم همین کانادا خوبه واسه زندگی. ببوسیم بزاریم رو تخم چشمامون
    اصولن توی کانادا جواب ببخشید، معذرت می‌خوامه!
    همه‌ش همه دارن ازت عذرخواهی می‌کنن و حواسشونه یه وقت یه اپسیلن به حریم شخصیت تجاوز نکنن!
    ویرایش توسط .:HoDa:. : January 5th, 2014 در ساعت 09:09 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

اعتماد آقا اعتماد. اینجا میرین پمپ بنزین، اگه بخوایین پول رو نقد و یا تو باجه بدین، پمپ آزاده، میزنین و بعد میرین تو حساب میکنین. تو سن دیگو رفتم بنزین بزنم، دریغ از یک قطره. رفتم تو میگم آزاد کن پمپو بزنم، میگه نه اون موقع میدزدی. خلاصه تا کردیت کارتمو پیشش گرو نذاشتم، رضایت نداد. یه تجربه دیگه هم که به خوبی این کانادایی ها ایمان آوردم تو این سفر اخیر به آمریکا: اینجا شما اگه به یکی تنه بزنین، اون اول برمیگرده عذرخواهی میکنه، شما هم همینطور. خلاصه خیلی شیک و مجلسی ختم به خیر میشه. تو وگاس ملت تنه میزدن و با پررویی برمیگشتن و انتظار عذرخواهی داشتن. حالا ما به رسم کانادایی ها یه ساری گفتیم، اما از شما چه پنهون، همچین از ته دل نبود.

موقع برگشت هم آفیسر تو فرودگاه گفت "ولکام هوم" و ما کلی خرکیف شدیم و گفتیم همین کانادا خوبه واسه زندگی. ببوسیم بزاریم رو تخم چشمامون
    همه متنتون یه طرف و این "ولکام هوم" یه طرف. از بزرگترین برتری های این کشور دوست داشتنی به نسبت سایر کشورهایی که امکان رفتن و مقیم شدنشون برای ماها هست همین حس تعلق بهش و احساس خونه داشتن درشه و اینکه ماها رو به عنوان هموطن قبول میکنن.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

من سری پیش (فوریه 2011) که آمریکا بودم، کانادا رو هنوز ندیده بودم و "پوینت آو رفرنسم" انگلیس و اروپا بود. خوب آمریکا خیلی بهتر از اروپا به نظرم اومد اما الان نه دیگه. البته کماکان از نظر تحقیقات و دانشگاه و ساینس حرف اول رو میزنه به صورت کلی آمریکا. اما تجربه زندگی و ادب کانادایی واقعا حرف نداره. تازه بسیار هم کثیف بود خیابون ها (وگاس، آناهایم و سن دیگو) و من مثلا با کلگری که مقایسه میکردم، دلم تنگ میشد واسه اینجا. یه نکته دیگه هم که خیلی به چشم اومد، رانندگی بسیار بد و اگریسیو بود و اینکه خیلی ها بدون سیگنال لاین عوض میکردن و یا 10-20 مایل اوراسپید میکردن

نقل قول نوشته اصلی توسط Jill نمایش پست ها
    همه متنتون یه طرف و این "ولکام هوم" یه طرف. از بزرگترین برتری های این کشور دوست داشتنی به نسبت سایر کشورهایی که امکان رفتن و مقیم شدنشون برای ماها هست همین حس تعلق بهش و احساس خونه داشتن درشه و اینکه ماها رو به عنوان هموطن قبول میکنن.

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

من سری پیش (فوریه 2011) که آمریکا بودم، کانادا رو هنوز ندیده بودم و "پوینت آو رفرنسم" انگلیس و اروپا بود. خوب آمریکا خیلی بهتر از اروپا به نظرم اومد اما الان نه دیگه. البته کماکان از نظر تحقیقات و دانشگاه و ساینس حرف اول رو میزنه به صورت کلی آمریکا. اما تجربه زندگی و ادب کانادایی واقعا حرف نداره. تازه بسیار هم کثیف بود خیابون ها (وگاس، آناهایم و سن دیگو) و من مثلا با کلگری که مقایسه میکردم، دلم تنگ میشد واسه اینجا. یه نکته دیگه هم که خیلی به چشم اومد، رانندگی بسیار بد و اگریسیو بود و اینکه خیلی ها بدون سیگنال لاین عوض میکردن و یا 10-20 مایل اوراسپید میکردن
    در ادامه صحبت های شما، کانادا به عنوان کشوری که آدم بخواد توش دراز مدت زندگی بکنه و خانواده داشته باشه، جای بسیار مناسبی هست.
    البته هیچوقت نمیشه منکر این قضیه شد که برای یک کار مشابه در کانادا و امریکا، شخصی که در امریکا هست درآمد به نسبت بالاتری میگیره و هزینه هاش به نسبت کمتر هست. جدایی از جایی مثل نیویورک که گرون هست، هزینۀ زندگی در امریکا پایین تر هست. و حقوق کارهای تخصصی و حرفه ای بالاتر. اما خب همینطور که یاسین هم اشاره کرد، خیلی بی قانون تر و شلوغ تر هستن و از نظر فرهنگی هم خیلی متفاوت از کانادا.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    من اطلاعاتم درباره کانادا در این حد هست مزایای مشابه با فنلاند داره(امنیت و بازارکار خوب و دانشگاه های تاپ و...)
    از نظر امنیت، هیچ کجای این کره خاکی به اندازۀ کشورهای اسکاندیناوی امن نیست. یه دختر توی فنلاند میتونه ساعت 3 شب بری دوچرخه سواری، اما شما همچین کاری رو توی خیلی شهرهای کانادا نمیتونی بکنی. این یه واقعیت هست.
    در مورد بازار کار هم، حتما در جریان هستید که شرایط اقتصادی کانادا در حال حاضر در بهترین وضعیت خودش نیست و توی یک دست انداز نه چندان کوچیک افتاده.
    اما خب مسلما مزایایی هم به فنلاند داره. زبان انگلیسی یکیش هست. دیگه اینکه کشور مهاجرپذیر هست و در نتیجه کسی کاری نداره شما از کجا اومده و نسبت به همه رفتار یکسانی میشه. آسونتر میشه مهاجرت کرد و مسائلی از این قبیل.

Junior Member

سلام یه سوال درسی دارم
    کانادا برا مستر نسبت به امریکا یا اروپا بیشتر احتمال فاند داره درسته؟

رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi90 نمایش پست ها
    سلام یه سوال درسی دارم
    کانادا برا مستر نسبت به امریکا یا اروپا بیشتر احتمال فاند داره درسته؟
    به نظر شخصی من، نمیشه نظر قطعی و کلی به این صورت داد. ارتباط مستقیم با رشته و دانشگاه مورد نظر شما داره.

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

برای عزیزانی که آب و هوا براشون مهمه این پست رو میذارم :-)
    من در Niagara Region هستم (که مثلا در Ontario هوای خوبی نسبت به بقیه جاها داره) و این عکس رو همین چند ثانیه پیش گرفتم!

واقعا نمیدونم چرا اینقدر کانادا بین ایرانی ها جایگاه ویژه داره؟! اینجا که نه دانشگاههاش مثل آدم پول میدن، نه خدمات درمانی به درد بخور داره (یه بار یه سرماخوردگی جزئی بگیری میفهمی دنیا دست کیه!) نه حتی واسه رشته ای مثل من (کامپیوتر) شغل آدم وار پیدا میشه و نه هوای خوب داره!
    برای درک عمق فاجعه، باید بگم من بیچاره الان 8 ماهه از زانو درد و 6 ماهه از مشکلات معده دارم رنج میبرم.
    10000 دفعه دکتر رفتم ( پیش متخصص و هرکسی که فکرشو کنید) بهم میگه هیچی نیست! آخه مومن! اگه هیچی نیست چرا صبح تا شب درد زانو داره منو بیچاره میکنه و چرا مثل آدم نمیتونم غذا بخورم؟؟ پیرمرد 70 ساله هم نیستم ها! 24 سالمه!!
    دوستی دارم در اتاوا که چند ماهی بود از یه زخمی روی ساق پاش رنج میبرد. از اونجایی که فارغ التحصیل شده و هنوز شغلی پیدا نکرده، بیمه نداره و چند باری که دکتر رفت، بهش جواب به درد بخور ندادن. آخر سر چند هفته پیش رفت آمریکا پیش یه دکتر عمومی و الان زخم پاش خوب شده...

عزیزان یکم تجدید نظر کنین در کانادا. باور کنید اخذ اقامت سریع اونقدری که فکر میکنید مزیت بزرگی نیست! اگه اینجا بهشت بود، اقامت گرفتنش اینقدر آسون نبود...

دوست داشتم یک نفر به من قبل از اینکه اصلا کانادا اپلای کنم این حرف ها رو میزد! ولی حتی یک نفر نبود... امیدوارم حرفم به کسانی که دوست دارن از معایب اینجا هم بدونن برسه :-)
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

ApplyAbroad Guru

فقط بین ایرانیها نیست. بین همه مهاجرا جایگاه ویژه ای داشته و دلیلش هم عموما فقط امکان اخذ اقامت و پاسپورت است و بس. اگر امکان اقامت دائم نداشت بدلیل همون مشکلاتی که فرمودید اینهمه متقاضی نمیداشت..

رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    واقعا نمیدونم چرا اینقدر کانادا بین ایرانی ها جایگاه ویژه داره؟! اینجا که نه دانشگاههاش مثل آدم پول میدن، نه خدمات درمانی به درد بخور داره (یه بار یه سرماخوردگی جزئی بگیری میفهمی دنیا دست کیه!) نه حتی واسه رشته ای مثل من (کامپیوتر) شغل آدم وار پیدا میشه و نه هوای خوب داره!
    برای درک عمق فاجعه، باید بگم من بیچاره الان 8 ماهه از زانو درد و 6 ماهه از مشکلات معده دارم رنج میبرم.
    10000 دفعه دکتر رفتم ( پیش متخصص و هرکسی که فکرشو کنید) بهم میگه هیچی نیست! آخه مومن! اگه هیچی نیست چرا صبح تا شب درد زانو داره منو بیچاره میکنه و چرا مثل آدم نمیتونم غذا بخورم؟؟ پیرمرد 70 ساله هم نیستم ها! 24 سالمه!!
    شما خیلی دلتون پر هست انگار. واقعا ناراحت شدم که دیدم اینقدر بدشانسی آوردید در زمینه های مختلف.
    حقیقتش این هست که هیچ کجای دنیا بهشت نیست. هرجایی یه مزیت هایی داره و مسلما یک معایبی هم در کنارشون هست. من در کشورهای مختلفی بودم و این رو واقعا قبول دارم.

دربارۀ هوا، واقعا این مسئله ای نیست که پنهان شده باشه. کانادا سرد هست و امسال در کل North America، سرما خیلی طولانی شده. اما واقعیت اینه که همه مون قبل از اینکه بیایم میدونستیم داریم میریم جایی که در بهترین حالت، 6 ماه سال سرد هست. کارهایی هم که میشه انجام داد تا سرما اثر کمتری روی فعالیت های ما بگذاره رو هم همه ایشالا بلد هستیم. ورزش های زمستونی هم که از هیجان انگیز ترین ها هستن.

دربارۀ خدمات درمانی، OHIP و این سیستم های دولتی، چون رایگان هستن (یعنی در واقع با پول مالیات اداره میشه)، Bare Minimum هست. برای همین قضیه هم هست که اکثرا بیمه های تکمیلی دارن.
    بعد چون سیستم رایگان هست و دولت پول نداره، سرویس دهی در بیمارستان های دولتی جالب نیست. هر روز توی اخبار میگن تعداد پرستارها کم شده و هزار چیز دیگه.
    چاره اش هم این هست که شما یک Family Doctor ثابت داشته باشید و در طول زمان پرونده پیشش درست کنید. اینطوری دکتری که بهش اعتماد دارید، همۀ سوابق شما رو داره و این خیلی به پروسۀ تشخیص و درمان کمک میکنه. همین هست که میبینید اینجا همۀ اعضای خانواده از زمانی که متولد میشن تا وقتی میمیرن همه میرن پیش یه دکتر.

شما بیمۀ درست و حسابی دارید؟
    امیدوارم زودتر مشخص بشه مشکل زانودرد و معده شما چی هست. 7-8 ماه زمان خیلی زیادی هست برای درد کشیدن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)