صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: گرایشهای پرکار و پردرامد صنایع

پیش فرض پاسخ : گرایشهای پرکار و پردرامد صنایع

به به کم کم دارم هم رشته ای هامو پیدا میکنم/
    من که field ام مشخص شده و دیگه برام جذاب نیست که بخوام متناسب با درآمد و کار و این حرفا (ی مهم) تغییر رویه بدم.
    آقا این مباحث OR ای هم خیلی پرکاربرد و پر طرفدار هستش ( In US). چند جا هم که من دیدم پول های خوبی داده بودند (پروژه های چند میلیون دلاری ) مخصوصا توی Scale بالا (جاهاییکه ابزارهای ریاضی مثل B&B و DP جواب نمیده) یا مثلا همین مباحث metaheuristic ای (که اخیرا بد جور داره تو ایران مد میشه -- بهتره بگیم cheap میشه) ولی خوب اونا کارشون خیلی درسته و مثل ما جوات بازی در نمیارن. اون جنبه های تئو رتیکال متاها مثل GA و SA و ... همش اونجا پا گرفته ( و جوات کردنش توی چین و تایوان و اخیرا ایران)
    بدین وسیله از تمامی مدیران، دوستان و همکاران فروم تقدیر و تشکر می نماییم، دست مریزاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط northbreeze
    آخه construction management اينا به نظرم بايد بيشتر عمراني باشي تا صنايعي
    شما حق دارین اینطور فکر کنین، غیر از US توی اکثر کشورها این مباحثو توی رشته های عمران و مکانیک می بینید.
    من توی AUS هم دیدم که مباحث کنترل پروژه خیلی بشتر به عمرانی ها مربوط بودش. اونا به صنایعی ها بیشتر با دبد کیفیتی نیگاه میکنند.
    بدین وسیله از تمامی مدیران، دوستان و همکاران فروم تقدیر و تشکر می نماییم، دست مریزاد.

Junior Member jahangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد مهندسی صنایع- دانشگاه تهران جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط snowman نمایش پست ها
    شما حق دارین اینطور فکر کنین، غیر از US توی اکثر کشورها این مباحثو توی رشته های عمران و مکانیک می بینید.
    من توی AUS هم دیدم که مباحث کنترل پروژه خیلی بشتر به عمرانی ها مربوط بودش. اونا به صنایعی ها بیشتر با دبد کیفیتی نیگاه میکنند.
    واقعا در خارج اینطوری راجع به مدیریت پروژه فکر می کنند؟

فك كنم مديريت توليد و عمليات هم بد نباشه ها... كلا گرايش هاي مديريت خوبن. توليد و عمليات هم كه كلي با صنايع چيزاي مشترك داره

رشته transportation eng مربوط به مهندسی عمران هست یا صنایع؟آخه صنایع هها هم درسی به نام برنامه ریزی حمل و نقل دارند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    رشته transportation eng مربوط به مهندسی عمران هست یا صنایع؟آخه صنایع هها هم درسی به نام برنامه ریزی حمل و نقل دارند

دارند اما برنامه ریزی ریاضی هستش ! همون OR خودمون. من این درس رو پاسش کردم. توی عمران بیشتر به بحث ساختاریش می پردازند تا برنامه ریزی ریاضیش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Milano- MBA

سلام بر مهندسین صنایع،دوستان،کسی اینجا دقیقا میدونه که رشته Management engineering در خارج در ارشد چقدر مشابه صنایع ارشد در ایران هستش؟ یا بهتر بگم جایگاه این رشته از نظر علمی کجا قرار میگیه؟بیشتر به مهندسی صنایع نزدیک یا ... ؟چه مباحثی رو پوشش میده که مهندسی صنایع هم میده یا چه مباحثی رو پوشش میده که مهندسی صنایع در ایران نمیده؟خلاصه کسی که ارشد این رشته رو از خارج بگیره احتمالا معتدلش در ایران چی میشه؟
    متشکرم.

Junior Member

سلام
    اول از همه میخوام لیست تمام گرایش های صنایع در خارج از کشور را بدونم و بعد اینکه مراحلی که باید طی کنم تا بتونم تو گرایش مورد علاقم و کشور انتخابیم اپلای بگیرم ؟

رشته کارشناسی من صنایع تولید صنعتی بوده و نمیدونم از کجا باید شروع کنم...ترجیحا میخوام رشته به کنترل پروژه مرتبط باشه و حتما هم میخوام بورس بگیرم.
    لطفا راهنماییم کنید. مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Keiki نمایش پست ها
    سلام

من تعجب ميكنم چرا بچه هاي صنايع براي ادامه تحصيل رشته هاي مرتبط با كنترل پروژه رو در نظر نميگيرن!
    Construction Management, Construction Engineering and Management, Integrated Project Delivery Systems, Project Management

كسي نظري داره؟

كيوان
    سلام به همه ممنونم از اشاره ی خوبت بچه های صنایع باید خیلی بیشتر به گرایشهای کنترل پروژه توجه کنند .
    در پاسخ به دوست عزیزمون باید بگم شاید بعضی از بچه های صنایع خصوصا اونایی که تجربه ی کار ندارن فکر کنند که گرایشایی مثل Construction Management و بقیه ی گرایشای شبیه این مربوط به عمران باشه اما کنترل پروژه که صنایعی ها انجام میدن زمین تا اسمون فرق داره با کنترل پروژه اونا و کار ما بیشتر مبتنی به امار وریاضی میتونه باشه

سلام . تو ایران یه گرایش داریم به اسم مهندسی صنایع گرایش تحلیل سیستم های اقتصادی اجتماعی . که مشترک بین بچه های ریاضی کاربردی و کامپیوتر و صنایع هست و operation research درس اصلیش هست. این گرایش در کانادا به چه گرایشی نزدیک تره؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)