صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

Junior Member

پیش فرض انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

سلام.
    من قصد دارم برای ارشد کامپیوتر شبکه بخونم.اما میخوام بدونم کدام کشور بین مالزی و سوئد بهتر و هزینه متعادلی داره؟

در زمینه تحصیل کدام بهتر؟چون شنیدم اگه برم مالزی پشیمون میشم.ایا درست؟یا در زمینه کامپیوتر هردو یکسانند؟

ایا سوئد مثل مالزی راحت پذیرش میده ؟و یا زندگی مثل مالزی راحت هست؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

پیش فرض پاسخ : مالزی یا سوئد؟

از لحاظ هزینه مالزی متعادلتر از سوئده

در زمینه تحصیل سوئد

مالزی راحتتر پذیرش می ده

Junior Member

توی کدومشون کار راحت تر گیر میاد و حقوقی که می گیری می تونه کمکت باشه؟
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط magic
    توی کدومشون کار راحت تر گیر میاد و حقوقی که می گیری می تونه کمکت باشه؟
    مسلما توی سوئد کار بهتر گیر میاد چون سوئد قانون کار دانشجوآزاد هست اما در مالزی علاوه براینکه کار گیرآوردن سخت هست ، طبق قانون 20 ساعت در هفته بیشتر امکان کار کردن نیست که اونم اگه گیر بیاد !!!
    در هر صورت درباره این سوال که سوئد یا مالزی :
    اگر از هردو پذبرش دارین و میخواهین انتخاب کنین یکجا برید 100% سوئد ، اونجا اروپا هست اصلا قابل قیاس نیست شیوه زندگی و . . .
    امااگه میخواهین الان پذیرش بگیرید خوب مثل همه که چند جا اقدام میکنن ، هم سوئد هم مالزی اقدام کنید ، و اولویت واسه رفتنم بگذارین روی سوئد اگه سوئد پذیرش نداد برید مالزی .

درباره هزینه ها هم چندان تفاوتی نداره چون شما سوئد ماهی 600 خرجه خورد و خوراک + دانشگاه رایگان ، مالزی 300- 350 زندگی + هزینه دانشگاه که ترمی 1 میلیون هست . سر جمع حساب کنید خیلی تفاوت فاهشی نیست هرچند سوئد هزینه ها یکم بیشتر از مالزی میشه .

والبته با همه این حرفا مالری اونطور هم نیست که پشیمون بشین ، مسلما دانشگاه های ارزشمندی داره ، و زندگی هم بد نیست .
    امضا

حتما مسئله آب و هوا را هم در نظر بگیرید؛ مالزی کشور گرم و سوئد سرد.....اینکه سرمایی هستید یا گرمایی خودش می تونه تو انتخاب کمک کنه... البته شرایط زندگی سوئد قطعا ایده ال تره؛ با این وجود خیلی ها سرمای طولانی و روزهای کوتاه را نمی تونند تحمل کنند.... این مسائل را هم در نظر بگیرید چون تو این شرایط باید درس بخونید.
    Life salutes you when you make others happy

If you are seeking viable future , so just select Sweden

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009
    حتما مسئله آب و هوا را هم در نظر بگیرید؛ مالزی کشور گرم و سوئد سرد.....اینکه سرمایی هستید یا گرمایی خودش می تونه تو انتخاب کمک کنه... البته شرایط زندگی سوئد قطعا ایده ال تره؛ با این وجود خیلی ها سرمای طولانی و روزهای کوتاه را نمی تونند تحمل کنند.... این مسائل را هم در نظر بگیرید چون تو این شرایط باید درس بخونید.
    سوئد سرد تر از مالزی هست اما شهرهای جنوبیش اونقدر سرد نیست که کسی بخاطرش بخواد بره مالزی ! یعنی یکم سرما تحمل کردن ارزش این رو داره که یره آدم سوئد .سطح زندگی دانشگاه و امکانات ..
    امضا

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

يه مزيت ديگه كه سوئد داره اينه كه شما تو گذرنامه تون ويزاي شينگن مي خوره! و اين كاررو در آينده واسه پذيرش از كشورايي مثل آمريكا و كانادا و همين طور ويزا گزفتن ساده مي كنه... تازه مي تونين تابستونا اروپا گردي كنين اگه وضعتون خوبه 8) ;D
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

پیش فرض سوئد یا کانادا؟ (kth or calgary)

من هم از calgary و هم از kth پذیرش گرفتم. پذیرش calgary من فول فاند هست ولی رشته ای رو که در سوئد قبول شدم رو بیشتر دوست دارم. حالا موندم که برم سوئد یا کانادا؟

کلگری: برق - زمینه کاریم computational electromagnetics در قلب و ماهیچه ها
    سوئد: computational and system biology - سه گرایش داره که در سال دوم انتخاب می کنم: biotechnology، neuroscience و کارآفرینی در بیوتکنولوژی

با توجه به یادگرفتن زبان سوئدی، کار پیدا کردن، شخصیت آدمای دو کشور، علاقم به رشته و...کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟ آیا زندگی در کانادا از سوئد خیلی برتری داره که بخوام برخلاف علاقم عمل کنم؟(البته از رشته ای که در کانادا قبول شدم هم راضیم ولی از اونیکی بیشتر)

نکته دیگه اینکه پول تحصیلم مهم نیست و اینو حساب نکنید توی پارامترها.

خیلی ممنون
    If you fail to plan,you plan to fail

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوئد یا کانادا؟ (kth or calgary)

تبریک میگم واسه هر دو پذیرش ...

فقط مواظب ویزای کانادا باش بخصوص در سپتامبر ....
    از تجربیات بچه ها استفاده کن و ببین چکار باید کرد که ریجکت نشی .
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)