صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

نقل قول نوشته اصلی توسط lightman نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر دوستان

برای ارشد مجدد با بورس کامل اتحادیه اروپا پذیرفته شدم. سال اول لیدز انگلیس و لیوبلیانا اسلوونی هستیم و کل سال دوم باید بین دو دانشگاه زیر یکی رو انتخاب کنیم که مدرک و تز اونجا انجام میشه:

1 - دانشگاه Coimbra پرتغال:
    +ها: دانشگاه بسیار قدیمی و تاریخی (ثبت جهانی یونسکو)؛ رنک یک پرتغال و حدود 400 جهانی، ممتاز وزارت علوم ایران، گرایش کاملا مرتبط و کورس انگلیسی. آب و هوای مناسب
    -ها: عدم آشنایی با کشور پرتغال - امکان طرح اینترنشیپ معمولی

2 - دانشگاه LTU (لولئا) سوئد:
    +ها: دانشگاه جدید و مدرن، ممتاز وزارت علوم ایران، کورس انگلیسی، داشتن خویشاوند نزدیک در سوئد - امکان طرح اینترنشیپ در ولوو و اسکانیا
    -ها: رنک 12 سوئد و 950 جهانی، گرایش با ارتباط کمتر ، آب و هوای سرد شمال سوئد

با توجه به اینکه احتمالا واسه کار و یا دکترا (هر کدوم که بهتر شد) ترجیحا تو یه کشور انگلیسی زبان اقدام کنم (هرچند از سوئد هم بدم نمیاد)، به نظرتون کدوم بهتره؟ 1 یا 2؟
    سلام

برای تصمیم گیری بهتر چند نکته زیر را مد نظر داشته باشید:

- اعتبار دانشگاه ها در رنکینگ بین المللی (نه صرفا سایت وزارت علوم)

- محیط جامعه برای افراد مسلمان و میزان رفاه وتحصیلات برای افراد خارجی

-اینده و موقعیت اشتغال در کشور مقصد و سطح مناسب علمی (در صورت ادامه برای مقطع دکترا)

ارادت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lightman نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر دوستان

برای ارشد مجدد با بورس کامل اتحادیه اروپا پذیرفته شدم. سال اول لیدز انگلیس و لیوبلیانا اسلوونی هستیم و کل سال دوم باید بین دو دانشگاه زیر یکی رو انتخاب کنیم که مدرک و تز اونجا انجام میشه:

1 - دانشگاه Coimbra پرتغال:
    +ها: دانشگاه بسیار قدیمی و تاریخی (ثبت جهانی یونسکو)؛ رنک یک پرتغال و حدود 400 جهانی، ممتاز وزارت علوم ایران، گرایش کاملا مرتبط و کورس انگلیسی. آب و هوای مناسب
    -ها: عدم آشنایی با کشور پرتغال - امکان طرح اینترنشیپ معمولی

2 - دانشگاه LTU (لولئا) سوئد:
    +ها: دانشگاه جدید و مدرن، ممتاز وزارت علوم ایران، کورس انگلیسی، داشتن خویشاوند نزدیک در سوئد - امکان طرح اینترنشیپ در ولوو و اسکانیا
    -ها: رنک 12 سوئد و 950 جهانی، گرایش با ارتباط کمتر ، آب و هوای سرد شمال سوئد

با توجه به اینکه احتمالا واسه کار و یا دکترا (هر کدوم که بهتر شد) ترجیحا تو یه کشور انگلیسی زبان اقدام کنم (هرچند از سوئد هم بدم نمیاد)، به نظرتون کدوم بهتره؟ 1 یا 2؟
    خب سوئد كشور بهتر و صنعتي تري به مراتب هست ولي اين دانشگاه در شمال سوئد هست كه هواي تاريك و سردي (مثلا منفي ٢٠ درجه در زمستان) داره ولي از نظر امكان شغل پيددا كردن بهتره ، پرتغالجايي گرم و دانشگاه قديمي هست ولي خود كشور در وضعيت مناسبي نيست. اگر مشكل اب و هوا نداري برو لولئو .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    سلام

برای تصمیم گیری بهتر چند نکته زیر را مد نظر داشته باشید:

- اعتبار دانشگاه ها در رنکینگ بین المللی (نه صرفا سایت وزارت علوم)

- محیط جامعه برای افراد مسلمان و میزان رفاه وتحصیلات برای افراد خارجی

-اینده و موقعیت اشتغال در کشور مقصد و سطح مناسب علمی (در صورت ادامه برای مقطع دکترا)

ارادت
    خیلی ممنون
    - اعتبار دانشگاه رو از منابع زیر چک کردم و میانگین ذهنی گفتم:
    U.S. News/Shanghai/QS/Times/Leiden

- موضوع محیط خیلی مهمه ولی اون یک سال واسه بنده که قبلا یه بار ارشد خوندم و بیشتر دنبال مقاله و موقعیت کاری هستم تا خود ارشد، خیلی اولویت نیست.

- خوشبختانه فکر میکنم تطابق پذیری بالایی با هر شرایطی دارم ولی اولویت اصلیم اول کاره بعد دکترا. در مورد کشورها هم استرالیا/ کانادا یا نیوزیلند (اگر هم اوضاع سیاسی مسئله ساز نباشه آمریکا) و اگه اینا پوزیشن مناسبی جور نباشه خود سوئد هست. راستش اگه سختی یاد گرفتن زبان سوئدی نباشه قطعا این کشور زیبا و دوست داشتنی واسه کار کردن و زندگی عالیه. در مورد دکترا هم خب اگه بخوام ادامه بدم قطعا باید رنک خیلی خوبی رو در نظر بگیرم که ارزش خوندن داشته باشه و همین منو رو کویمبرا دو دل میکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alborz1394 نمایش پست ها
    خب سوئد كشور بهتر و صنعتي تري به مراتب هست ولي اين دانشگاه در شمال سوئد هست كه هواي تاريك و سردي (مثلا منفي ٢٠ درجه در زمستان) داره ولي از نظر امكان شغل پيددا كردن بهتره ، پرتغالجايي گرم و دانشگاه قديمي هست ولي خود كشور در وضعيت مناسبي نيست. اگر مشكل اب و هوا نداري برو لولئو .
    مچکر از راهنمایی شما. کاملا درست میگید. مشکل آب و هوا ندارم و حتی گاها فکر میکنم که بودن تو چنین جایی واسه یه مدت جالب میتونه باشه! مشکل ارتباط کم گرایش اونجا (بیشتر شیمی هست تا مهندسی مواد) و رنک بسیار پایین دانشگاهو دارم.

Junior Member

سلام ممنون از پاسختون خیلی خوب گفتین
    من با خانواده میخام برم بیشتر هم برای بچه ها
    نزدیکی سوعد خیلی خوبه ولی زبانش نه
    انتخاب خیلی سختی شئه کانادا و سوعد مخصوصا که هوا هاشون تقریبا یکی هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    دوست من؛ شما چه شاخصی مد نظرتون هست؟؟
    یکی براش محیط آروم مطرحه یکی محیط پر انرژی؛ یکی محیط علمی مطرحه یکی محیط بخور و بخواب (که البته هیچ جا نیست جز ایران)، یکی زبان انگلیسی مهمه براش یکی زبان سوئدی رو هم دوست داره یاد بگیره...
    من خودم کانادا رو ترجیح میدم، با توجه به اینکه جدیدا از نظر بافت جمعیتی سوئد خیلی خراب شده و مهاجرهای حاشیه نشینش خیلی به گروه های تروریستی پیوستن و کلا یه مقدار جوش خراب شده به نظر من. باز کانادا با توجه به وسعت و تعداد شهر های مهمش کمتر آلوده شده. هرچند که من از معماری و طبیعت سوئد خیلی خوشم میاد و دسترسیش به کشورهای دیگه ی اروپایی هم خیلی خوبه، ولی کانادا کلا کشور دوریه... و البته بیکاری توی کانادا بیشتره و حقوق هاش هم کمتره

Junior Member

سلام دوستان کسی میتونه در مورد کانادا و سوِید مقایسه بنکه کدوم بهتر هست به نظرتون؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Zoha1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی میتونه در مورد کانادا و سوِید مقایسه بنکه کدوم بهتر هست به نظرتون؟
    خب مقایسه ی سختی هست و بستگی به شرایط فرد داره کدوم کشور بهتره. سوئد سوسیال تره و سطح رفایی مردم باهم برابرتر و از کانادا بطور متوسط بالاتره. ازمزایاش، نزدیکی به ایران و دیگر کشورهای اروپایی ، رابطه ی خوب با همه ی کشورها ، سطح فرهنگی و امنیت بالاتر. کانادا نیز مزایایی داره مثل نزدیکی با امریکا ، زبان انگلیسی ، محیطی کاملا اینترنشنال و پر از مهاجر . از نظر آب هوایی هر دو سرد هستند. شرایط کار و بچه دار شدن و خانواده داشتن در سوئد بهتره و از طرفی در کانادا امکان پیشرفت برای افراد بلند پرواز بهتر مهیا هست. کانادا مهیج تر اما سوئد ارام و بی استرس هست. و این خود به شخص بستگی داره که کدوم محیط رو بپسنده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد الکترونیک دیجیتال

Red face پاسخ : انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

سلام
    نیاز به راهنمایی دوستان هست امیدوارم با راهنمایی شما حداکثر استفاده و تصمیم درست رو بگیرم .
    تحصیلات : کارشناسی ناپیوسته مهندسی الکترونیک ازاد یزد مهریز معدل حدود 16.5
    سابقه کار: تدریس در ازمایشگاه بمدت 16 ترم در 8 سال گذشته در دانشگاه ازاد که ان شالله در شرف گرفتن گواهی تدریس هستم . (شاید بزرگترین برگ برنده برا خارج باشه)
    زبان : انگلیسی در سطح متوسط ولی دارم کلاس میرم و اماده بشم برا ایلس تا اخر سال حداقل
    تخصص یا مهارت کاری : دوره های شبکه ccna , ccnp رو گذروندم و تو زمینه الکترونیک هم طراحی مدار و برنامه نویسی انجام میدم ولی مدرک فنی حرفه ای ندارم ولی میشه گرفت
    تصمیم به سکونت به کشور اروپایی گرفتم و در اولویت انتخاب به سوئد رسیدم
    البته کلا در وهله اول دنبال کشور انگلیسی زبان هستم ولی سوئد محیط ارامی داره و میشه تو گزینه ها اوردش .

1- در حال حاظر کدوم کشور با توجه به گرایش من مناسبتره و بازار کار خوب و کار میشه پیدا کرد . همین سوئد یا کشورهای دیگه اروپا یا استرالیا
    2 - با توجه به سابقه تدریسم ایا از طریق ادامه تحصیل بهتره اقدام کنم یا پیدا کردن کا ر؟ البته 9 سال از اتمام درسم میگذره ولب بلافاصله تدریس داشتم دانشگاه
    3- و اینکه سوئد برای کار فقط باید سوئدی بلد باشی یا با زبان انگلیسی هم کار گیر میاد
    4- و سایر موارد که شما راهنمایی کنید
    ممنون از همه شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط hrg2560 نمایش پست ها
    سلام
    نیاز به راهنمایی دوستان هست امیدوارم با راهنمایی شما حداکثر استفاده و تصمیم درست رو بگیرم .
    تحصیلات : کارشناسی ناپیوسته مهندسی الکترونیک ازاد یزد مهریز معدل حدود 16.5
    سابقه کار: تدریس در ازمایشگاه بمدت 16 ترم در 8 سال گذشته در دانشگاه ازاد که ان شالله در شرف گرفتن گواهی تدریس هستم . (شاید بزرگترین برگ برنده برا خارج باشه)
    زبان : انگلیسی در سطح متوسط ولی دارم کلاس میرم و اماده بشم برا ایلس تا اخر سال حداقل
    تخصص یا مهارت کاری : دوره های شبکه ccna , ccnp رو گذروندم و تو زمینه الکترونیک هم طراحی مدار و برنامه نویسی انجام میدم ولی مدرک فنی حرفه ای ندارم ولی میشه گرفت
    تصمیم به سکونت به کشور اروپایی گرفتم و در اولویت انتخاب به سوئد رسیدم
    البته کلا در وهله اول دنبال کشور انگلیسی زبان هستم ولی سوئد محیط ارامی داره و میشه تو گزینه ها اوردش .

1- در حال حاظر کدوم کشور با توجه به گرایش من مناسبتره و بازار کار خوب و کار میشه پیدا کرد . همین سوئد یا کشورهای دیگه اروپا یا استرالیا
    2 - با توجه به سابقه تدریسم ایا از طریق ادامه تحصیل بهتره اقدام کنم یا پیدا کردن کا ر؟ البته 9 سال از اتمام درسم میگذره ولب بلافاصله تدریس داشتم دانشگاه
    3- و اینکه سوئد برای کار فقط باید سوئدی بلد باشی یا با زبان انگلیسی هم کار گیر میاد
    4- و سایر موارد که شما راهنمایی کنید
    ممنون از همه شما
    فرمودین سوئد محیط ارومی داره میشه توی گزینه ها آورد،خواهش میکنم سوییس رو هم وارد گزینه هاتون کنین چون آروم تره

Junior Member

سلام به همه دوستان خسته نباشید
    یه مشکلی دارم خوشحال میشم هرکی بتونه راهنماییم کنه ممنون؛
    بنده 25 سال دارم و ناشنوا هستم و صحبت میکنم، مهندسی نرم افزار در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ( باراجین ) را خوانده ام، و برای ادامه تحصیل قصد دارم به کشور اسکاندیناوی مهاجرت کنم، اما دو دل شدم کدام از این کشورا بهتره ؟ از نظر دانشگاه و فرهنگ و ارتباط با مردم و توجه دولت یا بهزیستی کدوم بهتره ؟ سوئد؟ دانمارک؟ نروژ؟ در ضمن میخوام بعد از اتمام تحصیل همان جا مشغول به کار شوم و ادامه زندگی... برا همین میخوام بدانم که کدام کشور راحت تر میشه جا افتاد
    ارادت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)