صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : مالزی یا سوئد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط frd نمایش پست ها
    نمیخواستم پست جدیدی ایجاد کنم سوالمو اینجا مطرح میکنم.....
    سلام
    من هم یه مشکلی شبیه این موضوع دارم با این تفاوت که بین سوئد و نروژه؟
    من برای یک پوزیشن دکترای مهندسی شیمی در چالمرز که شروعش اول ژانویه است پذیرش دارم اما الان یه ایمیل از NTNU اومده که پوزیشنی برام میخوان تعریف کنن و شروع یه ماجرای دیگه....
    نمیدونم کدوم از لحاظ درس و زندگی بهتره....
    ممنون
    راستش من با شرايط مساوي (چون بستگي به علاقه و فاند و... هم داره) نروژ رو انتخاب مي كنم...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نروژ یا سوئد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd نمایش پست ها
    راستش من با شرايط مساوي (چون بستگي به علاقه و فاند و... هم داره) نروژ رو انتخاب مي كنم...
    ممنون
    فاند نروژ بیشتره اما چالمرز یه ماه و نیم دیگه شروع درسمه و فاندشم خوبه....
    شرایط آب و هوای نروژ نسبت به گوتنبرگ سردتره
    از همه مهمتر برای نروژ شروع پروسس یعنی رفتن برای مصاحبه و اینا....
    یعنی میگین میرزه چالمرزو عقب بندازم تا NTNU قطعی شه؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط frd نمایش پست ها
    نمیخواستم پست جدیدی ایجاد کنم سوالمو اینجا مطرح میکنم.....
    سلام
    من هم یه مشکلی شبیه این موضوع دارم با این تفاوت که بین سوئد و نروژه؟
    من برای یک پوزیشن دکترای مهندسی شیمی در چالمرز که شروعش اول ژانویه است پذیرش دارم اما الان یه ایمیل از NTNU اومده که پوزیشنی برام میخوان تعریف کنن و شروع یه ماجرای دیگه....
    نمیدونم کدوم از لحاظ درس و زندگی بهتره....
    ممنون
    از لحاظ رفاه و آب و هوا تفاوت زیادی بین سوئد و نروژ وجود نداره . یعنی اینقدر نامحسوسه که ارزش فکر کردن بهش رو نداره ...
    به نظر من شما باید ببینید در گرایش شما کدوم دانشگاه تو دنیا بیشتر حرف واسه گفتن داره؟ منظورم تعداد استاتید و گروههای فعال در زمینه تخصصی شما (نه فقط مهندسی شیمی به طور کلی) - پروژه های فعال - روابط بین دانشگاهی بین المللی در اون زمینه کاری شما و .... است. استادتون تو چالمرز قویتره یا تو NTNU ؟ و این جور سوالات .
    بقیه فاکتورها به نظر من نسبت به اینا زیاد مهم نیست ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

با وحيد تا حدودي موافقم، ولي نكته مثبت يا منفي گوتنبرگ اينه كه اونجا ايراني خيلي زياده!
    بستگي به شما داره كه كدوم رو دوست داريد...
    (اين قضيه در نگاه اول خيلي مسخره است، ولي واقعا" مهمه!)

در ضمن سيستم نروژ خيلي هم شبيه سوئد نيست! مردمش هم زمين تا آسمون فرق دارن! من خودم دوستان نروژيم رو به سوئدي ترجيح مي دم! البته Generalize كردن كار درستي نيست...

ولي اول از همه ببينيد كدوم از نظر تحصيلي با صرفه تره بعد به مسائل اينجوري بپردازيد...
    در ضمن فكر مي كنم مي تونيد آفر چالمرز رو ديفر كنيد، براي بررسي بيشتر...

فقط راحت از پيشنهاد NTNU نگذريد!
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

فقط يك نكته هم من اضافه كنم، نفتي رو كه نروژ داره نبايد ناديده گرفت خصوصا شما كه رشته مرتبط ميخونيد. ذخاير نفتي فراواني كه اين كشور داره ميتونه از لحاظ اقتصادي، حضور شركتهاي بزرگ مرتبط، وجود پروژه ها و تحقيقات مرتبط و ... تاثير مثبت زيادي داشته باشه.
    در كل اقتصاد و صنعت خيلي قويي داره و در اين جريانات بحران اقتصادي دنيا خيلي خوب مقاومت كرده، براي مثال سوئد نرخ بهره بانكيش از 4.5 درصد به 2 درصد كاهش پيدا كرد ولي نروژ همچنان 5.75 درصد هست كه اين رقم در حال حاضر از بالاترين ارقام هست! (البته بعد از 12.5 درصدي كه جناب احم.ي نژاد تثبيت كرد )
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

دوست عزیز من الان تو دپارتمان مهندسی شیمی چالمرز درس می خونم و فقط می تونم بگم اینجا یکی از بهترین جاها برای این رشته است ... ولی نکته مهم اینه که شما استادت کیه و برای چه رشته ای پذیرش گرفتی شما اصلا به کشور و دانشگاه کاری نداشته باش که اصلاً مقایسه در این مورد درست نیست .. مثلاً ما اینجا تو دپارتمان شیمی 2 تا استاد داریم که تو هیت انتخاب جایزه نوبل هستند و خیلی معروفن !
    اینکه کجا هوای بهتری داره با چند تا ایرانی داره که نمی تونه ملاک مناسبی برای انتخاب دانشگاه باشه !! نروژ اساساً اقتصاد قویتری از سوئد داره ، کشور سردتریه و هرینه زندگی 30 درصد بالاتر از سوئده ودر ضمن فرایند ویزای طولاتی و مشکل تری داره ( هرچند بازهم میگم این مسائل مهم نیست ) . و اما در مورد NTNU اگر گرایش نفتی میخوای کار کنی استادای خوبی داره من خودم بهار میخوام چند تا کورس نفتی اونجا بردارم .
    در نهایت ببین کار کدوم استاد برات جالب تره و علاقه بیشتری داری . اینجا دانشجوهای دکترا واقعاً باید کار کنند در ضمن حتما کار TAهم دارن .
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

سلام
    راستش منم برا چند جا دارم apply می کنم. از کانادا بگیر تا هلند و سوئد. ولی شما که سوئد هستید برای موندن بعدش نظرتون چیه؟ می شه اونجا موند و کار پیدا کرد و اقامت گرفت یا بهتره که بریم کانادا یا هلند یا آلمان؟ از نظر ملی من شرایطم به سوئد بیشتر می خوره چون فکر کنم از همه ارزونتر در بیاد!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    سلام
    راستش منم برا چند جا دارم apply می کنم. از کانادا بگیر تا هلند و سوئد. ولی شما که سوئد هستید برای موندن بعدش نظرتون چیه؟ می شه اونجا موند و کار پیدا کرد و اقامت گرفت یا بهتره که بریم کانادا یا هلند یا آلمان؟ از نظر ملی من شرایطم به سوئد بیشتر می خوره چون فکر کنم از همه ارزونتر در بیاد!
    به نظر من اگه برای اقامت و کار میخوای بری بهتره بری کانادا چون اونجا هم کشور بزرگتریه و هم نیازش به نیروی کار بیشتر از سوئده تازه خیلی راحتتر اقامت میدن ولی سوئد به این راحتیا اقامت نمیدن.

یه سوال برای من پیش اومده:آیا بعد از تحصیل میشه در کشور مقصد موند؟مثلا در مورد کانادا،سوئد،نروژ واسترالیا کدومشون میشه موند؟

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط industrialeoy نمایش پست ها
    یه سوال برای من پیش اومده:آیا بعد از تحصیل میشه در کشور مقصد موند؟مثلا در مورد کانادا،سوئد،نروژ واسترالیا کدومشون میشه موند؟
    در مورد سوئد و کانادا من میدونم که اگه کار داشته باشی میتونی بمونی. ولی نظر من اینکه شما هرکجای دنیا کار داشته باشی مخصوصا تخصصی داشته باشی مشکلی واسه موندنت نیست.(موندن تو سوئد، دانستن زبان سوئدی بسیار مهمه)

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)