صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 136

موضوع: انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : انتخاب بين سوئد و كشوري ديگر

نقل قول نوشته اصلی توسط samiraParham نمایش پست ها
    سلام من برای ارشد مهندسی پزشکی برای دانشگاه یو تی ام مالزی اقدام کردم ولی الان با بالارفتن قیمت رینگت میخوام برای سوئد یا نروژ اقدام کنم میخواستم یه مقایسه ی هزینه ای برای یه زندگی خیلی ساده و صرفه جو رو داشته باشید برام اگه امکان داره و هزینه ی دانشگاه های مالزی و سوئد رو هم برام مقایسه کنید . مرسی از شما فکر میکنید برای کم شدن خرج تحصیل در این دو سال مستر چه کشور اروپایی دیگه مناسب هست ؟
    سلام
    برای هزینه دانشگاه سالانه 100 هزار کرون و هزینه زندگی حداقل ماهانه 6000 کرون در نظر داشته باشید (احتمال داره که تویشن فی ویور هم بگیرید و بتونید 100 درصد یا 50 درصد- یا کمتر و بیشتر- از شهریه رو ندید ) .... اگه همچنین بورسی رو نگرفتید اونوقت من به شما توصیه می کنم به جای سوئد به جای دیگری خارج از اروپا فکر کنید (کانادا، آمریکا و.....)
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member

سلام،
    از بین کشورای اروپایی پذیرش گرفتن برا دکترا با فاند کدوم کشور راحت تره؟ رشته برق-مخابرات از دانشگاه تبریز
    معدل لیسانس 14.3
    معدل ارشد 16.2
    یک مقاله کنفرانس
    یک مقاله علمی پژوهشی و book chapter سابمیت شده
    یک مقاله ISI هم قراره سابمیت کنم،تا دو ماه آینده قراره تافل بدم و میخام بالای 95 بشم.
    مرسی

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

از بین سوئد و سایر کشور های اروپایی کدام کشورها به ترتیب بیشترین بورس را می دهند البته با احتساب اینکه دکترا در بعضی کشورها شغل است رتبه بندی کنید.

Junior Member

اگر هزینه زندگی هر فرد در سوئد 6000 کرون باشه با همسر ویک بچه کوچک احتمالا حد اقل حدود 15 تا 18 هزار کرون ماهانه هزینه زندگی من باشه.
    می خواستم بدونم برای phd روابط بین الملل در سوئد چقدر فاند یا حقوق پرداخت میکنند؟
    با توجه به اینکه 30% هم مالیات اخذ می شود آیا فاند و یا حقوق پرداختی کفاف این هزینه ها را می دهد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen12j نمایش پست ها
    اگر هزینه زندگی هر فرد در سوئد 6000 کرون باشه با همسر ویک بچه کوچک احتمالا حد اقل حدود 15 تا 18 هزار کرون ماهانه هزینه زندگی من باشه.
    می خواستم بدونم برای phd روابط بین الملل در سوئد چقدر فاند یا حقوق پرداخت میکنند؟
    با توجه به اینکه 30% هم مالیات اخذ می شود آیا فاند و یا حقوق پرداختی کفاف این هزینه ها را می دهد؟
    The monthly salary for those with doctoral studentships usually varies between SEK 21,000 and just over 26,000. Doctoral students in the social sciences and law are paid least, the highest salaries go to technologists and natural scientists. The median salary in March 2009 was just over SEK 23,000 per month.

Junior Member

http://www.doktorandhandboken.nu/eng...4a8000107.html

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نه، این روش محاسبه اشتباهه! درسته هزینه زندگی فردی بطور متوسط حدود 6000 کرونه ولی از این مبلغ 4-3 هزار کرون برای اجاره یک استودیو فلت یا خونه هست. حالا اگر دو سه نفر باشید و یک مسکن داشته باشید دیگه اون مبلغ ضرب در تعداد که نمیشه؛ مثلا می تونید یه آپارتمان چمع وجور حدود4500-5000 کرون بگیرید و برای هر نفر (غیر دانشجو) هم 1500 کرون برای خرج خورد و خوراک و ... در ماه (بدون ولخرجی). خود دانشجو هم 2000 کرون در ماه خرج داشته باشه میشه کلا 10-9 هزار کرون. من بنظرم با کمتر از این حتی حدود 8 هرار کرون هم یک زوج که یک نفرشون دانشجوه و یک بچه کوچک داشته باشند بتونن در سوئد زندگی کنند.
    در شهرهای دانشگاهی کوچک مثل لوند هزینه زندگی کمتر هم هست و هزینه رفت و آمد ندارید و همه تردد ها با دوچرخه است (سوای روزایی که برف سنگینه).

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوئد یا کانادا؟ (kth or calgary)

سوئد عالی از هر نظر بجز هواش

Junior Member

سلام

من اخیراً از دوتا دانشگاه بورس کامل برای تحصیل در مقطع دکترا گرفتم یکی چالمرز سوئد و دیگری سیدنی استرالیا. ولی خیلی مردد هستم که کدوم رو انتخاب کنم راستش چون متاهل (با یک فرزند) هستم حقوق چالمرز تا حدی متعادلتر ولی از طرفی طول دوره دکترا در سوئد طولانی تر هست!!(البته هرکدام به نوبه خود محاسن و معایبی دارند) واقعاً گیج شدم شما اگر به جای من بودید چه می کردید!!!!!

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط bobby12 نمایش پست ها
    سلام

من اخیراً از دوتا دانشگاه بورس کامل برای تحصیل در مقطع دکترا گرفتم یکی چالمرز سوئد و دیگری سیدنی استرالیا. ولی خیلی مردد هستم که کدوم رو انتخاب کنم راستش چون متاهل (با یک فرزند) هستم حقوق چالمرز تا حدی متعادلتر ولی از طرفی طول دوره دکترا در سوئد طولانی تر هست!!(البته هرکدام به نوبه خود محاسن و معایبی دارند) واقعاً گیج شدم شما اگر به جای من بودید چه می کردید!!!!!
    سلام
    من سوئد بودم الان هم نیوزیلند هستم؛ به نظرم اروپایی ها خیلی نژادپرست هستن و من از وضعیت نیوزیلند خیلی راضی تر هستم. دوستانی دارم که مرتب برای کنفرانس به استرالیا میرن و اونها میگن که استرالیا نسبت به نیوزیلند نژادپرستی بیشتره... ولی بهرحال از اروپا وضع خیلی بهتره؛ در سوئد کار پیدا کردن برای ما خیلی سخت تره تا کشورهای انگلیسی زبان ... اگر هدفت موندنه به نظرم بیشتر فکر کن برای تصمیم گیری و اگر میخای درس بخونی و برگردی ایران سوئد بهتره؛ با همه سرما و افسردگی ودلگیریش امکانات رفاهی، درمانی و حقوق دوره دکتراش معمولا بیشتره بورسیه که این طرف به ما میدن ولی یک بدی مهم داره که فرزند شما در سوئد احتمالا طی 4 سال یک زبان به درد نخور رو باید یاد بگیره در حالیکه در استرالیا به مهمترین زبان جهان آشنا میشه اینم یه فاکتور مهم باید باشه برای شما... ملاک رو این بزار که میخای برگردی یا بمونی و اینکه اگر میخای بمونی چقدر احتمال کار پیدا کردن برای رشته شما در سوئد ممکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)