صفحه 11 از 45 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 448

موضوع: تجربیات آزمون 20 اکتبر 2012

Banned

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون روز 20 اکتبر

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود

نتایج این آزمون و آزمون قبلی، از دید من، نشون می ده که دوستانی که نحوه مطالعه جی ار ای رو توصیه می کنند بعضا چندان با دقت این کارو نمی کنند! وقتی اکثر بچه ها کارشون با 400 وربال مثلا راه میفته و 300 لغت پرتکرار جی ار ای برای چنین منظوری کافیه مرتب توصیه های 1100 رو بخونید بعد 3500 رو بعد بیگ بوک و آخر هم دیکشنری وبستر رو ازبر کنید جز اضطراب بچه ها کاری نمی کنه.

البته این برآورد من با توجه به صحبتهای دوستان بود. باقی کسانی که امتحان دادند هم نظرشون رو لطف می کنند بگن؟ که آیا با لغاتی که در یک ماه می شه خوند می شه لغات رو کاور کرد؟ از چه منبعی توصیه می کنید.
    اینطور نیست دوست عزیز
    اینجا محلی برای مشاوره خصوصی نیست چون افراد اطلاعات کافی در مورد پیش زمینه ای که در انگلیسی دارن یا اهدافشون ( مثلا فول فاند از یه دانشگاه تاپ یا یه پذیرش ناپلئونی از یک دانشگاه نه چندان معتبر ) حرفی به میون نمی یارن. طبیعتا دوستانی که به قصد راهنمایی اظهار نظر می کنن به زعم خودشون ( معمولا برای حصول بهترین نتیجه ) سعی می کنن افراد رو راهنمایی کنن. به نظرم دوستانی که با این سبک مخالفن باید لطف کنن اطلاعات کاملتری از خودشون رو توی فروم بیارن نه اینکه مثلا بگن : "من یک ماه وقت دارم از کجا شروع کنم"!!!!!!!!!!!!!!!!!! در این صورت اظهارنظرها و راهنمایی ها به اهدافشون همگرایی بیشتر خواهد داشت.
    و اما در مورد سوالتون....!!! خیر!!!! شما در 6 ماه هم نمی تونین به کیفیت و کمیت لازم برای یادگیری و کاور کلمات برسید چون این کلمات باید طوری در حافظه شما نقش ببندن که بتونین زیر فشار امتحان اونارو سریعا از حافظه تون بازیابی کنین. این کار فقط با یه برنامه ریزی بلند مدت ممکنه!!!!! اگز زمانی بیش از یک سال دارید برید سراغ 3500 و بدونین که با دونستن کلمات این کتاب توی بخش وربال سوالی نخواهد بود که از قسمت های text completetion و sentence equivalence نتونید جواب بدین!!!! کسی که نمی خواد در آستانه امتحانی به این اهمیت با شنیدن جواب های واقع بینانه ناامید نشه باید با دوراندیشی کارشو زودتر شروع کنه!!!
    امیدوارم این حرف ها براتون ( حداقل تا حدودی!!!! ) راهگشا بوده باشه!!!
    موفق باشین

Junior Member

نه ، Issue این نبود.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    اینطور نیست دوست عزیز
    اینجا محلی برای مشاوره خصوصی نیست چون افراد اطلاعات کافی در مورد پیش زمینه ای که در انگلیسی دارن یا اهدافشون ( مثلا فول فاند از یه دانشگاه تاپ یا یه پذیرش ناپلئونی از یک دانشگاه نه چندان معتبر ) حرفی به میون نمی یارن. طبیعتا دوستانی که به قصد راهنمایی اظهار نظر می کنن به زعم خودشون ( معمولا برای حصول بهترین نتیجه ) سعی می کنن افراد رو راهنمایی کنن. به نظرم دوستانی که با این سبک مخالفن باید لطف کنن اطلاعات کاملتری از خودشون رو توی فروم بیارن نه اینکه مثلا بگن : "من یک ماه وقت دارم از کجا شروع کنم"!!!!!!!!!!!!!!!!!! در این صورت اظهارنظرها و راهنمایی ها به اهدافشون همگرایی بیشتر خواهد داشت.
    و اما در مورد سوالتون....!!! خیر!!!! شما در 6 ماه هم نمی تونین به کیفیت و کمیت لازم برای یادگیری و کاور کلمات برسید چون این کلمات باید طوری در حافظه شما نقش ببندن که بتونین زیر فشار امتحان اونارو سریعا از حافظه تون بازیابی کنین. این کار فقط با یه برنامه ریزی بلند مدت ممکنه!!!!! اگز زمانی بیش از یک سال دارید برید سراغ 3500 و بدونین که با دونستن کلمات این کتاب توی بخش وربال سوالی نخواهد بود که از قسمت های text completetion و sentence equivalence نتونید جواب بدین!!!! کسی که نمی خواد در آستانه امتحانی به این اهمیت با شنیدن جواب های واقع بینانه ناامید نشه باید با دوراندیشی کارشو زودتر شروع کنه!!!
    امیدوارم این حرف ها براتون ( حداقل تا حدودی!!!! ) راهگشا بوده باشه!!!
    موفق باشین
    با تمام فرمایشات دوستمون موافقم به جز یک قسمت. اونهم این که حتی با دونستن 3500 لغت هم، سوالی خواهد بود که شما نتونید در قسمت های TC , SE جواب بدید. چون اساس در GRE جدید درک مطلب هست. و گاهی در GRE انقدر از Shift و پیچش استفاده میشه که شما علیرغم دونستن همه لغتها، نمیتونید تست رو درست بزنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    با تمام فرمایشات دوستمون موافقم به جز یک قسمت. اونهم این که حتی با دونستن 3500 لغت هم، سوالی خواهد بود که شما نتونید در قسمت های TC , SE جواب بدید. چون اساس در GRE جدید درک مطلب هست. و گاهی در GRE انقدر از Shift و پیچش استفاده میشه که شما علیرغم دونستن همه لغتها، نمیتونید تست رو درست بزنید.
    دقیقا با این قسمت فرمایشتون موافقم!
    البته علاوه بر اون دو قسمت حتی RC هم به توانایی بالایی علاوه بر لغات نیازه داره! تسلط بالایی باید بر مکانیک جملات انگلیسی داشت تا بتوان از عهده ان قسمت بر امد!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdi نمایش پست ها
    دوستان یه نکته ای رو من اینجا بهتره بهش اشاره کنم.
    اکثر دوستان میگن اهمیت رایتینگ از بقیه بخش ها کمتره. در حالی که به نظر من اینطور نیست. در مورد بجه های فنی باید بگم آوردن نمره 800 از کوانت مهمترین فاکتوره. بعد از اون هم رایتینگ مهمه. اگه ان شاء الله بخوایید تو مقطع دکترا درس بخونید باید بتونید مقاله خوب بنویسید و واسه همین رایتینگ شما واسه اساتید اونجا مهمه. اساتید اونجا تقریبا همه میدونن که ما تو وربال ضعیف هستیم.
    بنده با چند تا از بچه های تو دانشگاهای خوب آمریکا بودن صحبت میکردم همین نظر رو داشتن. میگفتن اساتید اینجا ترتیب اهمیت واسه اونها اینجوریه:
    Q>AW>V
    البته این نظر بنده هستش اون هم فقط واسه بچه های فنی
    فکر کنم درسته صحبت شما. من ریاضی خوندم و یه دانشگاه از آمریکا دارم اپلای میکنم. دانشگاه تو قسمت GRE اصلا از من نمره وربال نخواسته. فقط ریاضی و writing.

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    این shift رو که گفتی یاد یه مثال افتادم که فکر کنم توی critical reasoning bible خونده بودم، ( نقل به مفهوم می کنم چون دقیق یادم نیست) و میگفت که ممکنه یک تست رو انتخاب کنید که 180 درجه با جواب صحیح متفاوته و بعد توضیح میداد که شاید ابتدا این طور تست ها و اشتباه ها خیلی ساده انگارانه تلقی بشه اما فرض کنید میروید به یک اتوبان و مسیر رو اشتباه وارد میشید و دقیقا در جهت عکس با اعتماد به نفس که مسیر رو درست می روید دارید حرکت میکنید!
    ویرایش توسط siaavosh : October 22nd, 2012 در ساعت 10:17 PM
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    درود

من از زمانی که در این فوروم تجربه خودم رو، همون جوری که واقعاً بود، بازگو کردم، انتقادات و گاه حمله هایی به من شده. آیا شما دارید به من میگید (و تلویحاً به همه بچه ها) که همه چیز رو نباید گفت؟ آیا آدم های دو رو به این دلیل منافق میشن که جامعه اونها رو به این سمت هل میده. علاوه بر پست هایی که توی این فوروم هست، من پیام های شخصی بسیاری دریافت کردم که در اونها حرف هایی از این قبیل بود:

1) من واقعاً از شما ناراحتم. 2) شما شرایط عادلانه رو از همه صلب کردی. 3) ایرانی بازی. 4) خوب من هم اگه 10 دقیقه بیشتر میزاشتم از 170 کمتر نمیشدم. 5) . . . (حرف هایی که نمیشه گفت)
    دوست عزیز اینو مطمئن باشین که افرادی براحتی تقلب میکردن! حالا شما که فقط زمان یه سکشن رو گذاشتین رو یکی دیگه...این که زمان یه سکشن رو بذارین رو یکی دیگه هم خیلیا انجام دادن...منتها نمیان اینجا بگن! بهمین راحتی! من خودم ردیف اول بودم و مراقب کنارم بود. اگه کنارم نبود نه از وقت ریاضی به وربال (وربال حساب و کتاب نداره، لامصب!) که نیاز داشتم از بخش اول ریاضی روی بخش دومش بذارم...چون واقعا به نظرم استاندارد پخش نشده بود! بخش اولش ده دقیقه وقت اضافه آوردم بخش دومش وقت کم آوردم و فکر کنم شش تا شانسی زدم! واقعا مریض شدم بخاطر بخش دوم ریاضی
    ETS بی انصاف!!!!!!!!
    ویرایش توسط blur : October 23rd, 2012 در ساعت 11:38 AM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_tj نمایش پست ها
    دوستان من 20 اکتبر امتحان دادم و میخوام از نحوه ی خوندنم برای شما بگم.

1- به هیچ عنوان 3500 رو نخونید( من یه ماه آزگار خوندم ولی هیچیش یادم نموند و مجبور شدم برم کلاس)
    2- به هیچ عنوان کلماتو تکی یاد نگیرید( حتما با مترادف هاش یاد بگیرید)
    3- سعی کنید کلماتی که یاد میگیریدو توی جمله های GRE بکار ببرید و تست بزنید ( من خودم از تستای استاد خودم زدم ولی ایشون میگفت کسی اگه بیشتر میخواد کار کنه بره verbal workout برای پرینستون اونی که رو جلدش عکس دختر هستو بخونه)
    4- برای رایتینگ کلا کتابارو بزارین کنار چون وقت تلف میکنند ( سعی کنید الگوی خوب برای خودتون برای هر تیپ سوال بسازید و سر امتحان از الگو ها استفاده کنید)
    5- زیاد به وربال گیر ندید چون بین کسی که کلماتو کامل بلد هست و کسی که نصف نیمه بلده تفاوت چندانی نیست
    6- برای ریاضی کتاب بارونز edition19 کافیه.
    7- برای تستو متنو کلمه و این چیزا برین سایت دکتر برزآبادی( فقط تو قسمت دانلود کتابهاش نرین البته کتابهای GRE رو گذاشته ولی من با خوندن اونا مخالفم)
    منم موافقم که خوندن 3500 کارایی نداره اصلا....
    برا ریاضی حتما Official guide رو هم خوندن به نظر من لازمه...
    ولی به نظر من باید به وربال گیر داد! واقعا این طوری نیست که خوندنش اثر نداشته باشه ولی متاسفانه اکثرا وقت زیادی نداریم که روش بذاریم...برا همین نتیجه قابل قبول نمی گیریم...
    صرفا نظر منه
    ویرایش توسط blur : October 23rd, 2012 در ساعت 11:50 AM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    دوست عزیز اینو مطمئن باشین که افرادی براحتی تقلب میکردن! حالا شما که فقط زمان یه سکشن رو گذاشتین رو یکی دیگه...این که زمان یه سکشن رو بذارین رو یکی دیگه هم خیلیا انجام دادن...منتها نمیان اینجا بگن! بهمین راحتی! من خودم ردیف اول بودم و مراقب کنارم بود. اگه کنارم نبود نه از وقت ریاضی به وربال (وربال حساب و کتاب نداره، لامصب!) که نیاز داشتم از بخش اول ریاضی روی بخش دومش بذارم...چون واقعا به نظرم استاندارد پخش نشده بود! بخش اولش ده دقیقه وقت اضافه آوردم بخش دومش وقت کم آوردم و فکر کنم شش تا شانسی زدم! واقعا مریض شدم بخاطر بخش دوم ریاضی
    ETS بی انصاف!!!!!!!!
    شاید دوستان از نحوه برخورد من و محتوای پست های قبلی متوجه شده باشند که من برای کمک به اون دسته از بچه ها که بالای 160 در وربال رو نشونه رفتن به این فوروم اومدم. خواستم به این بچه ها حسی از روز آزمون و کلیاتی از نحوه آمادگی خودم منتقل کنم. برای همین بر خلاف دیگر دوستان که هرگز تخطی از زمان سکشن ها رو بیان نمیکنن (به رغم موارد متعددی که همه شما هم دیدید)، من عیناً نحوه مدیریت زمان خودم رو بیان کردم. حالا چرا نمره وربال مهمه؟

برید به سایت دانشگاه استنفورد. در اونجا و در FAQ متوجه میشید که مثلاً برای Business School نمره آزمون GRE بسیار حیاتی هست. بصورت دقیقتر نوشته شده:

Do you have a minimum test scores?

For the GMAT and GRE there is no minimum test score required, although those that enroll tend to have high quantitative scores usually in the 80-90 percentile.
    • The GMAT Total Average is 720; Range 650-770
    • The GRE Composite (Verb & Quant) Average is 720; Quantitative-Range 750-800
    • The minimum TOEFL score is 600 for the paper test, and 100 for internet-based test.

بچه هایی که برای دانشگاه های تراز اول هدف گذاری کردن حتماً ریاضی 170 (یا همون 800 قدیم) رو دارند. پس به وربالی نزدیک 160 (یا همون 600 قدیم) نیاز میشه تا شانسی قابل قبول برای دانشگاه های برتر قابل تصور باشه. حالا من بصورت پیش فرض مخاطبین خودم را دارای ریاضی 170 فرض کردم و تصور کردم که حتی زمان اضافی هم از ریاضی خواهند داشت. در مرحله بعدی و برای تحقق وربال 160 توضیحاتی از چالش های آماده سازی و نهایتاً مدیریت زمان در روز آزمون رو شرح دادم.

اگر کسی از بچه های قوی در مقوله اپلای، بتونه از قسمتی از تجارب من که حاصل بیش از یکسال (اون هم بعد از آوردن نمره 653 از pbt) کار روی GRE هست بهره ای ببره من خوشحال خواهم بود. بنابراین دوستانی که توصیه های من رو قبول ندارن یا افرادی که به یک نمره دم دستی راضی هستن، نوشته های من رو Ignore بکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    شاید دوستان از نحوه برخورد من و محتوای پست های قبلی متوجه شده باشند که من برای کمک به اون دسته از بچه ها که بالای 160 در وربال رو نشونه رفتن به این فوروم اومدم. خواستم به این بچه ها حسی از روز آزمون و کلیاتی از نحوه آمادگی خودم منتقل کنم. برای همین بر خلاف دیگر دوستان که هرگز تخطی از زمان سکشن ها رو بیان نمیکنن (به رغم موارد متعددی که همه شما هم دیدید)، من عیناً نحوه مدیریت زمان خودم رو بیان کردم. حالا چرا نمره وربال مهمه؟

برید به سایت دانشگاه استنفورد. در اونجا و در FAQ متوجه میشید که مثلاً برای Business School نمره آزمون GRE بسیار حیاتی هست. بصورت دقیقتر نوشته شده:

Do you have a minimum test scores?

For the GMAT and GRE there is no minimum test score required, although those that enroll tend to have high quantitative scores usually in the 80-90 percentile.
    • The GMAT Total Average is 720; Range 650-770
    • The GRE Composite (Verb & Quant) Average is 720; Quantitative-Range 750-800
    • The minimum TOEFL score is 600 for the paper test, and 100 for internet-based test.

بچه هایی که برای دانشگاه های تراز اول هدف گذاری کردن حتماً ریاضی 170 (یا همون 800 قدیم) رو دارند. پس به وربالی نزدیک 160 (یا همون 600 قدیم) نیاز میشه تا شانسی قابل قبول برای دانشگاه های برتر قابل تصور باشه. حالا من بصورت پیش فرض مخاطبین خودم را دارای ریاضی 170 فرض کردم و تصور کردم که حتی زمان اضافی هم از ریاضی خواهند داشت. در مرحله بعدی و برای تحقق وربال 160 توضیحاتی از چالش های آماده سازی و نهایتاً مدیریت زمان در روز آزمون رو شرح دادم.

اگر کسی از بچه های قوی در مقوله اپلای، بتونه از قسمتی از تجارب من که حاصل بیش از یکسال (اون هم بعد از آوردن نمره 653 از pbt) کار روی GRE هست بهره ای ببره من خوشحال خواهم بود. بنابراین دوستانی که توصیه های من رو قبول ندارن یا افرادی که به یک نمره دم دستی راضی هستن، نوشته های من رو Ignore بکنند.
    گرفتاری که توصیه شما داره اینه که اصولا کژتابی داره.یعنی اپلیکیشینی که با نمره 160 وربال(ان شا الله) برای "بیزنس" انجام میشه ، خیلی عجیبه که نمره " IBT "اسپیکینگ(حداقل 26) نداشته باشه. همین طور اپلیکیشنی که برای تاپ 50 (و نه تاپ 5، چون استفورد !!!! تاپ 5 هستش) بیزنس انجام میشه خیلی عجیبه که به جای GMAT از GREاستفاده کنه. اون مدل مدیریت زمانی که توضیح دادید هم همین مشکل درش واضحه! در واقع نحوه مدیریت زمان شما در وربال
    GRE، در بقیه بخش های اپلیکیشن تون هم دیده میشه.اینکه Pbt بدیم، چون خیلی راحت تره از IBT، یا GRE بدیم چون
    از جهاتی راحت تره از GMAT، یا وقت ارگیومنت رو بدیم به وربال چون راحت تره، این ها همه تکرار یک گرفتاری در اپلیکیشن شماست.
    و البته واقعا به من ربطی نداره که بخوام در مورد اپلیکشن شما اظهار نظر کنم، ولی باور کنید اون رقبای شما شاید این
    خطاها رو انجام ندن.
    ویرایش توسط shadbasham1 : October 23rd, 2012 در ساعت 02:01 PM