صفحه 3 از 45 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 448

موضوع: تجربیات آزمون 20 اکتبر 2012

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 20 اکتبر 2012

تجربه من در مورد آزمون جی آر ای امروز:
    ۱- حتما پیش از امتحان شرایط فیزیکی و بدن خود را تست کنید تا در سر جلسه با مشکلاتی مثل کاهش فشار مواجه نشوید چرا که در صورت رخداد این مساله تمرکز خود را تا حد زیادی از دست می‌دهید. حتما صبحانه مناسب بخورید.
    ۲- تاکید بیش از اینکه بر روی کلمات باشد بر روی ریدینگ است. حتما ریدینگ‌های مشابه را تمرین کنید (در شرایط واقعی امتحان) تا بتوانید ظرفیت فکری (اکتیو مموری) خود را در زمان امتحان بهبود دهید.
    ۳- در ریاضی سوال‌های آماری مربوط به انحراف معیار میانه مود و ... را بخوبی مطالعه کنید.
    ۴- حتما خود را برای ۳.۵ ساعت نشستن روی صندلی (بدون رفتن به دستشویی) آماده کرده و خوردن مایعات را تنظیم کنید.

موفق باشید

Member kokomalo63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Indusrtial engineering

من امروز امتحان داشتم تو دانشکده زبان. تو قسمت ریاضی وقت کم اوردم. خیلی بد شد. با 10 تا اشتباه نمره از 170 حدودا چند میشه؟

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام.
    خب این هم از اولین تجربه امتحان بنده!
    حوزه من دانشکده آمار و انفورماتیک سازمان سنجش بود، همونطور که بعضی دیگه از دوستان هم گفته بودند این سنتر، سنتر خیلی خوبی هست. من دانشکده زبان رو ندیدم، اما اینجا برای همه داوطلبین میز در نظر گرفته شده بود و فضای نسبتاً کافی اختصاص داده شده بود. بنابراین اگر حوزه اتون اینجا افتاد، خوشحال باشید.
    در مورد امتحان، رایتینگش به نظرم راحت بود. موضوع Issue هم شبیه به یکی از موضوعات Pool of Issue Topics بود. موضوع Argument هم نسبتاً ساده بود. در کل من سر رایتینگش وقت اضافه هم آوردم!
    بخش وربالش، خصوصاً سکشن اولش به نظرم خیلی سخت بود. حالا یا حول شدن و استرس من بود و یا اینکه واقعاً سخت بود. در هر صورت من یه مقدار وقت کم آوردم و دو سه تا سوال رو همینجوری زدم.
    بخش دوم وربال به نظرم کمی معقولتر بود. ولی باز هم از نمونه سوالهای ETS سخت تر بود.
    قسمت اول ریاضی آسون بود و تقریباً مشکل خاصی وجود نداشت.
    قسمت دوم ریاضی کمی مشکلتر بود، و یکی دو تا سوال داشت که توشون گیر بود. کلاً ETS همیشه یکی دو تا سوال اینجوری میده.
    در مجموع تجربه خوبی بود برای امتحان اول، ولی یه مقدار سخت بودن قسمت وربالش شوکه ام کرد. اما در کل سطح کلی امتحان خیلی متفاوت از نمونه سوالاتش نبود. اما جوی که بر شما در امتحان حاکم میشه یه جوریه که عملکردتون رو پایین میاره.
    من برای امتحان نوامبر هم ثبت نام کردم، باید صبر کرد و دید نتیجه اون آزمونم با نتیجه این یکی چقدر فرق خواهد داشت.
    برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

Banned

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون روز 20 اکتبر

بچه ها ریاضیش خیلی راحت بود واسه اولی من 10 دقیقه اضافی و برای دومی 5 دقیقه اضافه وقت آوردم. ولی با اینکه 90% معانی لغات را میدونستم تقریبا همه قسمت وربال شانسی زدم خیلی سخت بود. رایتینگش هم نرمال بود.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

سلام دوستان

من امروز دانشکده زبان های خارجی بودم:

AW: چیز تازه ای در مورد این بخش وجود نداره. به نظر من همون کتاب ETS-Official Guide بعلاوه دو سری سوالات گذشته که از طریق سایت ETS دانلود میشه کافیه. البته همه اینا توی همین سایت هم هستش و کسی که رایتینگ pbt پنج شده باشه میتونه اینجا چهار بگیره. من برای این بخش هدفم رو نمره 4 تعریف کرده بودم.

Quant: چیز تازه ای نیست. البته مقداری بخش دوم Q از اولیش زمان بر تر بود. افرادی که به توصیه های پست ها بالا توجه کنند به راحتی 170 میگیرن. من برای بخش اول 7 دقیقه و برای بخش دوم 3 دقیقه اضافه آوردم.

Verbal: من از نظر لغت قوی هستم و در آزمون امروز حتی یک لغت نبود مگر اینکه حتی کاربردش در جمله رو هم میدونستم. پس فکر نکنید که وربال مربوط به لغته. لغت پیش شرط وربال هست نه بیشتر. همونطور که ETS گفته وربال «ریزونینگ» هست. افرادی که دنبال نمره بالای 600 هستن معنی حرف من رو میدونن. من تنها یک سوال رو شانسی زدم و 49 تای دیگه رو خوندم- چند ثانیه تحلیل کردم و بعد زدم. زیاد حرف زدم ولی بزارید چند تا نکته بگم برای بچه هایی که دنبال بالای 600 هستن

1) بیش از دوسال متن سنگین بخونید تا نزدیک به بچه های native بشید و انگلیسی فکر کنید و بسیار سریع متن رو درک کنید. ب) اصلاً خودتون native باشید!

2) احتمال تصادفی زدن در سوالات sentence equivalent یک به 15 و در سوالات text completion با دو جای خالی یک به 9 و با سه جای خالی یک به 27 هست. پس فکر شانسی زدن رو برای اینها از سر به در کنید. برای سوالات ردینگ به شکل Select all that apply هم احتمال شانسی زدن یک به 7 هست. منظور بنده: اگه شما هم زمان کم میارید، که میارید، سوالاتی رو برای شانسی زدن قرار بدید که پنج گزینه ای ساده هستند و حداقل مقدار احتمال موفقیت دارن.

3) اگه شما هم زمان کم میارید، که میارید، کدوم سوالات رو برای حالات شانسی رها کنیم. جواب: اون متن هایی که تنها یک سوال دارند. دلیل: الف) احتما موفقیت یک به 5 هست. 2) اینها سوالات اصلی ریزونینگ هستن و زمان بیشتری از دیگر سوالات نیاز دارند. من معمولا 2 برابر دیگر سوالات ردینگ روی این سوالات زمان صرف میکنم و هر سوال ریزونینگ رو بعد از خوندن با احتمال 70 درصد درست میزنم. حالا. هر سوال ردینگ رو که ریزونینگ نباشه بعد از خوندن با احتمال 90 در صد درست میزنم. نتیجه منطقی: سوالات ریزونینگ کارایی بسیار کمتری دارند و میوه های دور از دسترسی هستن.

4) ترتیب زدن سوالات وربال: الف) تمام سوالات مربوط به جملات دارای جای خالی. ب) ردینگ های غیر ریزونینگ ج) اگه خوش شانس بودید و وقتی موند برید سراغ ردینگ های ریزونینگ و اگر وقتی نبود شانستونو امتحان کنید.
    ویرایش توسط nilo0far : May 10th, 2013 در ساعت 10:29 PM دلیل: درخواست کاربر

ممنون از همه به خاطر اشتراک تجربیات
    ضمن گفتن تجربه هاتون، هرچی از توصیه هاتون هم بگید برای ایندگان مفید خواهد بود
    موفق باشیم
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گـر مـراد نیابم به قـدر وسع بکـوشم

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امروز دانشکده زبان های خارجی بودم:

Quant: چیز تازه ای نیست. البته مقداری بخش دوم Q از اولیش زمان بر تر بود. افرادی که به توصیه های پست ها بالا توجه کنند به راحتی 170 میگیرن. من برای بخش اول 7 دقیقه و برای بخش دوم 3 دقیقه اضافه آوردم. حدس بزنید با این زمان چکار کردم.

Verbal: بله. من برای هر بخش وربال 10 دقیقه بیشتر از وقت قانونی زمان صرف کردم یعنی 45 دقیقه در هر بخش. 5 یا 6 بار مراقب به من تذکر داد ولی هر بار به محض رفتنش کارم رو ادامه دادم.
    در آخر: من با این استراتژی به وربال «حمله» میکنم. توی خونه وقتی زمان رو 10 دقیقه به خودم اضافه میدادم بین 158 تا 160 میاوردم. امروز هم دقیقا برای هربخش 45 دقیقه زمان گذاشتم و با استراتژی بالا به وربال هجوم آوردم. انتظار دارم همون نمراتی که توی خونه آوردم تکرار بشه. اگه 160 بیاد کاملا نتیجه تلاش چندین ماهم رو خواهم گرفت.
    با این‌که خیلی‌ها شاید با شما موافق باشن ولی من مخالفم (جملم مثل پاراگراف اول رایتینگ‌ها شد ) امروز تو سنجش از بلندگو اعلام کرد که اگر زمان هر بخش رو به بقیه اختصاص بدیم، مراقب فقط یک‌بار باید تذکر بده و دفعه دوم شماره شما رو یادداشت کنه و در نهایت اون‌ها هم به ets گزارش بدن... هرچند شاید بگین احتمال این کار کم باشه، ولی اصلاً به ریسکش نمی‌ارزه چراکه اونوقت در تافل و بقیه امتحانات هم مشکل‌دار میشید. و بدتر از اون این‌کار استرس زیادی وارد میکنه: هی بری یه صفحه جلو و برگردی و طوری عمل کنی که مراقب متوجه نشه و... همه استرس میاره، علاوه بر اینکه ممکن حتی به بچه‌هایی که کنار شما هم نشستن استرس وارد کنه که کناریم تموم کرده ولی من نه، پس من معلومه که بلد نیستم یا هزارتا از این فکرا. به نظرم شما خیلی خوش‌شانس بودین که شش! بار بهتون تذکر داده...

سلام به همه من هم سنجش فردوسی بودم امروز، رایتینگ رو با کمی تمرین میشه نمره خوبی گرفت و سوالاش امروز خیلی شباهت به نمونه های ای تی اس داشت همون کتاب کفایت می کنه البته خودم 2-3 تا رایتینگ بیشتر نخوندم!
    کوانت ریدینگاش سخت بود و وقت کم آوردم بقیه ش هم تعداد 2گزینه ای رو میشد تا حدی کنترل کرد ولی 3گزینه ای ها هرچه چلوتر می رفت یکم مشکل تر میشد
    ریاضی آسون بود نسبتا قسمت دوم سوال آخر رو نرسیدم به نظرم برای ریاضی بایبل بهترین جوابه.
    بدترین بخش ها اونجاس که بلندگو میگه 5مین مونده سعی کنید هول نشین و از نهایت وقت استفاده کنین

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

سلام دوست عزیز

اعتراض شما وارده. ولی من همه حرف هام رو توی پست قبلی گفتم. برای استفاده احتمالی بچه ها هم گفتم. این ریسکی هست که هر کسی خودش یا میپذیره یا نمی پذیره.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_tj نمایش پست ها
    سلام دوستان.والا راجع به قسمت رایتینگش بگم که خیلی حال داد بهم به جز یه سوتیه کوچیک که دادم چون موضوع اول که issue بودو دکتر برزابادی تو کلاسش بهمون داده بود بنویسیم و منم نوشته بودم و فقط سر امتحان یبار دیگه نوشتمش با توجه به ساختاری که دکتر بهمون گفته بود.argument هم که باز دکتر موضوع مشابه رو بهمون گفته بود و من قشنگ ترکوندم جفتشو(البته امیدوارم) ولی تو argument یه چیزی که گفته بود دکتر یادم رفت بنویسم ولی در مجموع خوب بود.و اما امان از قسمت وربال.با اینکه باز دکتر اکثر کلماتو باهامون کار کرده بود و حتی یکی از تستای کلاسش سر امتحان اومد ولی باز خیلی سخت بود.قسمت اول وربال که تا اومدم به خودم بجنبم دیدم میگن 10 دقیقه مونده.ریدینگای قسمت اول وربالو که به جز یکی 2 تا کوتاهشو بقیه شانسی زدم.قسمت دوم هم یکی 2 تا وربال ریزنینگاشو زدم ولی باز مغزم انقدر داغ کرده بود که چشام نمیتونست ریدینگارو بخونه و تمرکز کنه( واقعا 3ساعت و نیم پشت هم خیلی نامردی بود).قسمت دومم ریدینگاشو شانسی زدم.ولی جملات وربالو خوندمو زدم که البته اشتباهم توشون بود.و اما قسمت ریاضی.قسمت اولو که کامل حل کردمو زدم و 5 دقیقه هم اضاف آوردم ولی قسمت دوم با اینکه همشو بلد بودم ولی گلاب به روتون از امتحان دیگه حالت تهوع بهم دست داده بود و میخواستم هر چه زودتر برم بیرون از سر جلسه چون واقعا مغز آدمو میترکونه امتحانش.قسمت دوم ریاضیرو فکر کنم 5 تا سوالشو شانسی زدم چون نرسیدم ولی بقیشو حل کردم.پیشنهاد من برای آیندگان: شرکت در کلاسهای دکتر برزآبادی و اینکه مغزتونو پرورش بدین که بتونه 4 ساعت رایتینگ بنویسه, وربالو بزنه و در آخر سر ریاضی قفل نکنه دیگه.یعنی بشینید 4 ساعت پشت هم زبان بخونید.موفق باشین
    من کاملا با قسمت آخر پیشنهاداتون موافقم. اگه خودم بخوام دوباره این امتحان رو بدم حتما حتما "توانایی حل مسایل ریاضی در خستگی مفرطم" رو بالا میبرم! این قابلیت به طرز ناباورانه ای روی نتیجه نهایی اثر میذاره.