صفحه 4 از 45 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 448

موضوع: تجربیات آزمون 20 اکتبر 2012

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون روز 20 اکتبر

چند نکته دیگه:
    ۱- اگه در وربال وقت کم میارید به راهنمایی بهنام در مورد ترتیب جواب دادن به سوال‌ها دقت کنید.
    ۲- تعداد زیادی از بچه‌های فنی وقت زیادیو صرف وربال و رایتینگ می‌کنن و از کوانت غافل می‌شن. به نظر من نمره ۸۰۰ از کوانت برای یه فنی مهم‌تر از ۵۰ نمره کم و زیاد توی ورباله. پس به نظر من تمام سعیتونو بکنین که کوانت رو حتما ۸۰۰ بزنید اینکار با تمرین زیاد (حداقل نصف وقتی رو که برای وربال می‌زارید) امکان پذیره.
    ۳- بعد از تمام شدن یک سکشن اگه وقت اضاف آوردید حتما به سکشن بعدی برید (البته اگه این کارو غیر اخلاقی نمیدونید)

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام.
    خب این هم از اولین تجربه امتحان بنده!
    حوزه من دانشکده آمار و انفورماتیک سازمان سنجش بود، همونطور که بعضی دیگه از دوستان هم گفته بودند این سنتر، سنتر خیلی خوبی هست. من دانشکده زبان رو ندیدم، اما اینجا برای همه داوطلبین میز در نظر گرفته شده بود و فضای نسبتاً کافی اختصاص داده شده بود. بنابراین اگر حوزه اتون اینجا افتاد، خوشحال باشید.
    در مورد امتحان، رایتینگش به نظرم راحت بود. موضوع Issue هم شبیه به یکی از موضوعات Pool of Issue Topics بود. موضوع Argument هم نسبتاً ساده بود. در کل من سر رایتینگش وقت اضافه هم آوردم!
    بخش وربالش، خصوصاً سکشن اولش به نظرم خیلی سخت بود. حالا یا حول شدن و استرس من بود و یا اینکه واقعاً سخت بود. در هر صورت من یه مقدار وقت کم آوردم و دو سه تا سوال رو همینجوری زدم.
    بخش دوم وربال به نظرم کمی معقولتر بود. ولی باز هم از نمونه سوالهای ETS سخت تر بود.
    قسمت اول ریاضی آسون بود و تقریباً مشکل خاصی وجود نداشت.
    قسمت دوم ریاضی کمی مشکلتر بود، و یکی دو تا سوال داشت که توشون گیر بود. کلاً ETS همیشه یکی دو تا سوال اینجوری میده.
    در مجموع تجربه خوبی بود برای امتحان اول، ولی یه مقدار سخت بودن قسمت وربالش شوکه ام کرد. اما در کل سطح کلی امتحان خیلی متفاوت از نمونه سوالاتش نبود. اما جوی که بر شما در امتحان حاکم میشه یه جوریه که عملکردتون رو پایین میاره.
    من برای امتحان نوامبر هم ثبت نام کردم، باید صبر کرد و دید نتیجه اون آزمونم با نتیجه این یکی چقدر فرق خواهد داشت.
    برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.

Junior Member

سلام !
    من هم امروز میدان فردوسی امتحان دادم ، در کل فضا خوب بود ، من فقط چون برای تست زدن در زمان مربوطه تمرین نکرده بودم خیلی زمان کم آوردم ، Verbal که اصولا سخت بود و زمان کم آوردم - Essay ها رو زمان زیاد کم نیاوردم و راحتم بود به نظرم ، Quant هم آسون بود اما من متاسفانه خیلی زمان هدر دادم xD

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امروز دانشکده زبان های خارجی بودم:

AW: چیز تازه ای در مورد این بخش وجود نداره. به نظر من همون کتاب ETS-Official Guide بعلاوه دو سری سوالات گذشته که از طریق سایت ETS دانلود میشه کافیه. البته همه اینا توی همین سایت هم هستش و کسی که رایتینگ pbt پنج شده باشه میتونه اینجا چهار بگیره. من برای این بخش هدفم رو نمره 4 تعریف کرده بودم. با وجود اینکه نمره 5 هم برام شدنی هست ولی ترجیح میدم در حد 4 بنویسم. چرا؟ چون احتیاج دارم 10 دقیقه از وقت رایتینگ رو به وربال منتقل کنم. امروز همین کار رو کردم.

Quant: چیز تازه ای نیست. البته مقداری بخش دوم Q از اولیش زمان بر تر بود. افرادی که به توصیه های پست ها بالا توجه کنند به راحتی 170 میگیرن. من برای بخش اول 7 دقیقه و برای بخش دوم 3 دقیقه اضافه آوردم. حدس بزنید با این زمان چکار کردم.

Verbal: بله. من برای هر بخش وربال 10 دقیقه بیشتر از وقت قانونی زمان صرف کردم یعنی 45 دقیقه در هر بخش. 5 یا 6 بار مراقب به من تذکر داد ولی هر بار به محض رفتنش کارم رو ادامه دادم. شاید بگید این کارا بده. نمی دونم. مطمئن نیستم. ما داریم با کسایی رقابت میکنیم که native هستن و سالها در دبیرستان و دانشگاه به انگلیسی تحلیل کردن. من از نظر لغت قوی هستم و در آزمون امروز حتی یک لغت نبود مگر اینکه حتی کاربردش در جمله رو هم میدونستم. پس فکر نکنید که وربال مربوط به لغته. لغت پیش شرط وربال هست نه بیشتر. همونطور که ETS گفته وربال «ریزونینگ» هست. افرادی که دنبال نمره بالای 600 هستن معنی حرف من رو میدونن. من تنها یک سوال رو شانسی زدم و 49 تای دیگه رو خوندم- چند ثانیه تحلیل کردم و بعد زدم. زیاد حرف زدم ولی بزارید چند تا نکته بگم برای بچه هایی که دنبال بالای 600 هستن:

1) باید مقداری از زمان رایتینگ و کوانت رو برای وربال بیارید در غیر این صورت اگه یه دور از روی سوالات (بدون زره ای تامل) بخونید وقت تمام میشه. حالا دو تا کار دیگه میشه مرد : الف) بیش از دوسال متن سنگین بخونید تا نزدیک به بچه های native بشید و انگلیسی فکر کنید و بسیار سریع متن رو درک کنید. ب) اصلاً خودتون native باشید!

2) احتمال تصادفی زدن در سوالات sentence equivalent یک به 15 و در سوالات text completion با دو جای خالی یک به 9 و با سه جای خالی یک به 27 هست. پس فکر شانسی زدن رو برای اینها از سر به در کنید. برای سوالات ردینگ به شکل Select all that apply هم احتمال شانسی زدن یک به 7 هست. منظور بنده: اگه شما هم زمان کم میارید، که میارید، سوالاتی رو برای شانسی زدن قرار بدید که پنج گزینه ای ساده هستند و حداقل مقدار احتمال موفقیت دارن.

3) اگه شما هم زمان کم میارید، که میارید، کدوم سوالات رو برای حالات شانسی رها کنیم. جواب: اون متن هایی که تنها یک سوال دارند. دلیل: الف) احتما موفقیت یک به 5 هست. 2) اینها سوالات اصلی ریزونینگ هستن و زمان بیشتری از دیگر سوالات نیاز دارند. من معمولا 2 برابر دیگر سوالات ردینگ روی این سوالات زمان صرف میکنم و هر سوال ریزونینگ رو بعد از خوندن با احتمال 70 درصد درست میزنم. حالا. هر سوال ردینگ رو که ریزونینگ نباشه بعد از خوندن با احتمال 90 در صد درست میزنم. نتیجه منطقی: سوالات ریزونینگ کارایی بسیار کمتری دارند و میوه های دور از دسترسی هستن.

4) ترتیب زدن سوالات وربال بعد از آنکه برای هر بخش 10 دقیقه زمان اضافه تر از سایر بخش ها آورده بودید: الف) تمام سوالات مربوط به جملات دارای جای خالی. ب) ردینگ های غیر ریزونینگ ج) اگه خوش شانس بودید و وقتی موند برید سراغ ردینگ های ریزونینگ و اگر وقتی نبود شانستونو امتحان کنید.

در آخر: من با این استراتژی به وربال «حمله» میکنم. توی خونه وقتی زمان رو 10 دقیقه به خودم اضافه میدادم بین 158 تا 160 میاوردم. امروز هم دقیقا برای هربخش 45 دقیقه زمان گذاشتم و با استراتژی بالا به وربال هجوم آوردم. انتظار دارم همون نمراتی که توی خونه آوردم تکرار بشه. اگه 160 بیاد کاملا نتیجه تلاش چندین ماهم رو خواهم گرفت.
    سلام
    خیلی ممنون از توصیه های مفیدتون
    من میخام شروع کنم و برای امتحان بهمن که حدود 4 ماه ( روزی 3 ساعت ) وقت است آماده بشم. تا حالا هم نصف 504 را خوندم. زبانم خوبه ولی حوزه لغاتم ضعیفه. چه پیشنهاداتی دارید برای این 4 ماه !؟
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید
    منم امروز فردوسی ازمون دادم. متأسفانه دیشب بخاطر استرس زیاد حتی 5 دقیقه هم نخوابیدم به همین خاطر با شرایط بسیار بدی سر جلسه حاضر شدم. البته کلا من تو امتحان جی ار ای بد شانس هستم چون سال قبل هم تا ساعت 5 صبح روز ازمون بخاطر سکته قلبی پدرم بیمارستان بودم و از همونجا اومدم سر جلسه. شرایط ازمون خوب بود بجز صدای فردی که هر چند وقت یکبار زمان رو درست و نادرست اعلام میکرد که برای من با اون سردرد شدید کمی ازار دهنده بود و در کل این حوزه نسبت به حوزه زبانهای خارجی سختگیرتر بودند.
    رایتینگ بد نبود و کلاس دکتر برزابادی که ایندفعه رفتم خیلی کمکم کرد. وربال افتضاحترین بخش بود. با اینکه کتاب 1100 رو کامل خونده بودم و تمام لغاتی که دکتر برزابادی درس داده بود رو بلد بودم و تستهای سر کلاس ایشون رو زده بودم ولی نود درصد سوالات این بخش رو شانسی زدم. کوانت خوب بود ولی وقت کم اوردم و شدت سردرد و حالت تهوع ناشی از اون اجازه نداد که بتونم کامل به سوالات جواب بدم و یه تعدادی رو شانسی زدم. امیدوارم همه بچه ها نمرشون خوب بشه
    ویرایش توسط aghighi : October 20th, 2012 در ساعت 07:51 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

به همه ی دوستان خسته نباشید می گم، بهتره منم تجربیاتمو بگم، من هم امروز حوزه فردوسی بودم، به نظر من دو تا موضوع رایتنیگش خوب بود، و خوب می شد نوشت، اما من خودم به شخصه زیاد نمی خواستم انرژی بزارم واسشون یک و نیم صفحه برای هر کدوم نوشتم.
    بخش اول وربال به نظرم سخت بود، اصلا من کمی تا قسمتی شوکه شدم! تا ویندوزم بالا بیاد چند دقیقه ای طول کشید!!! رفتم روی ریدینگ ها و بعد برگشتم رو سوالهای اول که جناب اقایی که راهنمای ازمون بود تایم رو اشتباه گفت و استرس ما کم بود بیشترم شد! ولی به اعتقادم ریدینگهاش قابل خوندن بود و میشد زدشون. من موافق دوستانی نیستم که می گویند قسمت جمله کامل کن از قبل اسونتر شده و می گویند که لغتاشون اسونتر شده، به نظر من سختی خاص خودشو داره و تست های بیگ بوک تا حدودی نزدیک بودند( صرفا نظر شخصی) در مورد ریدینگ هم ریدینگهای بیگ بوک کمی سخت ترند.
    قسمت ریاضی هم که از ازمون نوع قدیم سخت تر شده، ولی با تمرین میشه نمره ی کاملشو اورد.

من توصیه م اینه که ریدینگ های مختلف از مجلات مختلفی که بارها معرفی شده خونده بشه، توی تایم کم، ازشون نوت برداری بشه، با دقت بالا در کمترین زمان ریدینگ باید خوند. باد در حال خوندن هم حواس آدم به قرائت های مختلف و تعابیر مختلف باشه. موضوعات ریدینگ هم غالبا چیزهایی باشه که بهشون علاقه ندارید! تایمینگ هم اینطوری باشه که مثلا دو پاراگراف در حدود 20 خط رو توی 4-5 دقیقه جمع کنید و اروم اروم فشرده تر بخونید.
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

سلام سلام
    منم امروز واسه اولین بار سنجش زبان های خارجی امتحان دادم. راستش همه همه چیو گفتن ولی توصیه اصلی من به بچه ها اینه حتما هر بار تمرین می کنن تایم رو شبیه امتحان تنظیم کنن یعنی 3:30 رو بشینن پای تمرین، اونم تمرین عین امتحان، یعنی اولش رایتینگ، بعد وربال و بعدشم ریاضی! این خیلی مهمه چون مثلا من ریاضیم خوب بود ولی بعد 2ساعت وربال و رایتینگ میخواستم از سر جلسه فرار کنم... پس حتما حتما هر دفعه 3:30 بشینین و آخرش هم ریاضی بزنین تا مختون به این مخمصه عادت کنه...
    واسه وربالم من همه تلاشمو گذاشتم رو کلمه ها و ریدینگ ها رو شانسی زدم! هر چند تمام تمرین های پرینستون ریدینگ هاشو درست زده بودم ولی دیدم اینجوری هول هولی فایده نداره مگه کاملا به قول دوستمون مسلط یا نیتیو باشی
    الانم اگه وقتتون کمه بشینین بکوب تمرین رایتینگ و ریاضی، چون تو زمانه کم پیشرفتش بعید نیست ولی واسه وربال زیاد وقت نذارید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    صنعتی اصفهان

مرسی از همه
    توصیه تون واسه تست کوانت و هم واسه وربال چی هستش؟
    و اینکه یکی از دوستان گفته بودند که بارونز و آفیشال گاید ای.تی.اس واسه کوانت خوبه ولی به نظر من بارونز آسونتره از آفیشال.سوالات در حد کدوم بود؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    siaavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شهرسازی - علوم تحقیقات

بارها گفته شده، جفتشونم باید خونده بشه!
    ** لطفا برای دانلود منابع مختلف GRE از جمله منابع GRE revised و کتب دیگر مرتبط به این تاپیک مراجعه کنید.**
    ( عکس سمت راست مربوط به جان استفن آکواری است مردی که هرگز نایستاد.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-سازه دانشگاه علم وصنعت

سلام
    من هم امروز دانشكده زبان امتحان دادم وبا اين كه براي قسمت رياضي بارونز و ets رو خونده بودم براي قسمت دوم وقت كم آوردم ومجبور شدم سه چهار تا تست رو شانسي بزنم(