صفحه 6 از 45 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 448

موضوع: تجربیات آزمون 20 اکتبر 2012

Member
    رشته و دانشگاه
    برق

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون روز 20 اکتبر

یه چیز جالبی هست و اون اینکه بعضی بچه ها میگن ما وقت اضافمون رفتیم سراغ بخش های دیگه در حالی که قانون امتحان و مرکزی که من امتحان دادم یعنی اصفهان اجازه این کار را نمیدادند و تقلب محسوب میشد اونوخت این چه امتحانیه که بر اساس اون سنجش میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nhzgroup نمایش پست ها
    یه چیز جالبی هست و اون اینکه بعضی بچه ها میگن ما وقت اضافمون رفتیم سراغ بخش های دیگه در حالی که قانون امتحان و مرکزی که من امتحان دادم یعنی اصفهان اجازه این کار را نمیدادند و تقلب محسوب میشد اونوخت این چه امتحانیه که بر اساس اون سنجش میشه؟
    دوست عزیز سنتر سنجش هم مراقب‌های به نسبت سختگیرس (ولی خوش برخورد) داشت و اجازه این کار رو نمی‌دادند. جدای از این موضوع این قانون امتحان هست که تو زمان مشخص هر قسمت کسی نباید بره بخش بعذ، ولی خب یه عده همیشه قانون‌شکنی می‌کنن. من حتا تو کنکور هم این موضوع دیدم (که اونجا شرایط رقابتی هست و حق خیلی بیشتر ضایع میشه) ولی چه کنیم... پیشنهاد من اینه که بچه‌ها خودشون این کارو نکنن مخصوصاً که ما خودمون همیشه ازین موارد می‌نالیم ولی به خودمون که میرسه... من امروز یکی تو کلاس دیدم که حتی قبل از شروع امتحان (حدود 2 دقیقه به شروع) سعی داشت برگه رو برگردونه و سؤال رایتینگ ببینه، آخه من نمیدونم این دو دقیقه چیو میخواد حل کنه؟!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط zdesign نمایش پست ها
    دوست عزیز سنتر سنجش هم مراقب‌های به نسبت سختگیرس (ولی خوش برخورد) داشت و اجازه این کار رو نمی‌دادند. جدای از این موضوع این قانون امتحان هست که تو زمان مشخص هر قسمت کسی نباید بره بخش بعذ، ولی خب یه عده همیشه قانون‌شکنی می‌کنن. من حتا تو کنکور هم این موضوع دیدم (که اونجا شرایط رقابتی هست و حق خیلی بیشتر ضایع میشه) ولی چه کنیم... پیشنهاد من اینه که بچه‌ها خودشون این کارو نکنن مخصوصاً که ما خودمون همیشه ازین موارد می‌نالیم ولی به خودمون که میرسه... من امروز یکی تو کلاس دیدم که حتی قبل از شروع امتحان (حدود 2 دقیقه به شروع) سعی داشت برگه رو برگردونه و سؤال رایتینگ ببینه، آخه من نمیدونم این دو دقیقه چیو میخواد حل کنه؟!
    بچه ها معمولاً اگه کسی تقلبی بکنه نمیگه. خب چرا خودش رو در معرض قضاوت ها و نقدهای دیگران قرار بده. من یک بار نه دوبار پذیرفتم که اصل این کار غیر اخلاقی هست و به خواست خودم برای بیان صادقانه تجربم اشاره کردم. به هر حال این آخرین باری بود که به اینجور کامنت ها واکنشی نشون میدم. من اصلاً حوصله جر و بحث های معمول رو ندارم. اگه توجه میکرید توی گفته های من نکاتی برای استفاده همه شما وجود داشت. به هر حال قضاوت کردن دیگران کار ناپسندی هست و اگه اون دیگران قبلاً خودشون پذیرفته باشن دیگه کار .....ی میشه.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    درود

از حسن نظر شما سپاسگذارم.

یک مقدار با صحبتتون در مورد 504 نا امید شدم. لطفا پست اولیه من رو مرور کنید. گفته بودم که لغت دروازه ورود به GRE هست ولی وقتی وارد شدید چالش های زیادی درون مقوله GRE وجود داره. در زمان 4 ماه و وقتی از 504 صحبت میشه، نمیتونم امیدواری واهی بدم. برای بالای 160 کسی که مشغول خوندن 504 هست باید بیش از یک سال دیگه برنامه ریزی بکنه. توی این شرایط نمره ای حدود 150 رو در بهترین حالت پیش بینی میکنم. به هر حال اینها نظرات من هست نه وحی منزل. توصیه برای ادامه راه بعد از پایان 504:

1) 1100 2) لغات پایان کتاب «وربال کاپلان ورژن قدیم» که تحت mini dictionary ظاهر شدند. 3) 4400 لغت موجود در کتاب Nova

تمام اینها دست گرمی هست و لغت یاد گرفتن تا روز آزمون ادامه خواهد داشت ولی به تدریج فشار اون را کمتر و کمتر حس میکنید تا جایی که به ندرت در یک آزمون کامل، لغتی پیدا میشه که ندونید. برای لغت لازمه از نرم افزار و روش مربوطه استفاده بشه که چندین جا توی این سایت بچه هایی بهتر از من توضیح دادن

از لغت بگذریم چون الفبای gre هست نه مغز کار. شما باید با خوندن کتابهای مختلف (اگه فرصت دارید همشون رو) و مخصوصا بیگ بوک و نهایتاً Oficcial Guide به خواندن متن ها و جملات خشک و پیچیده عادت کنید و کم کم خو بگیرید. این کاری بلند مدت هست و انتظار از کوتاه مدت به نا امیدی میرسه. وقتی شما در خواندن متون و جملاتی در سطح GRE روان شدید نوبت به یادگرفتن ظرافت های ریزونینگ میرسه. این ظرافت ها تدریجاً با تمرین و تمرین جزئی از مهارت های شما میشه و چندان با بررسی قالب های کتب مختلف بدست نمیاد. برای اینکه حس بگیرید به مهارت ریزونینگ خودتون وقتی در Quant نمره 170 میگیرید توجه کنید. چی شد که به این نمره رسیدید. جواب: به تدریج تفکر منطقی در ریاضی رو تمرین کردید تا جزء مهارتهای شما شد. توجه کنید که ضرب و تقسیم الفبای مهارت ریاضی شما هستند نه مغز کار. این موضوع را با گفته های من در مورد وربال یکی بدونید.

با پوزش از اکثریت بچه ها و اغلب کتاب های کمکی GRE ،برای تقویت مهارت های وربال «ریزونینگ» خواندن مجلات و روزنامه ها رو فراموش کنید. با این روش به شما کمک میشه ولی راه سر راست تری هست: حدود 12 کتاب مربوط به ورژن قدیم GRE و 10 کتاب از ورژن جدید GRE. اینها Right on Subject هستن و اونقدر حجمشون زیاده که یک برنامه 2 ساله از مطالعه چالشی رو جواب میدن. پس چرا از جاده خاکی حرکت کنیم وقتی مطالب کاملاً مربوط وجود داره.

من تمام مسیر فوق رو رفتم و امروز توی آزمون لغتی نبود که کاربردش در جمله رو ندونم و متنی نبود که اگه کمی بیشتر وقت داشتم سوالاتش رو به راحتی جواب میدادم. با این وجود از استراتژی ای که خودم اسمش رو مدیریت زمان میزارم و محاسبات احتمالی که همشون رو توی پست اولیه آوردم استفاده کردم.

راه طولانی هست ولی جذابه: به تدریج با مطالب متون gre حال میکنید، من امروز آزمون دادم ولی هنوز دوست دارم متن GRE بخونم.
    خیلی ممنون از پاسخ کامل و جامعتون
    چند تا سوال برام پیش اومد :
    1) خوندن کتابهای متن مثل بیگ بوک و . . . را از همون اول شروع کنیم یا بذاریم وقتی که مثلا 1100 را تمام کردیم بریم سراغشون !؟ در واقع میخام بدونم زمان بندی مطالعه برای بخش های مختلف امتحان در طی این 4 ماه چجوری باشه بهتره !!؟
    2) راستش به خاطر سپردن معنی لغات و کاربرد اونا خیلی مشکل به نظر میرسه ؛ مخصوصا وقتی میبینم که باید مثلا این 1100 تا لغت را ( که شاید حتی 50 تاش را هم ندونم !! ) ، حفظ کنم ، کمی دلسرد میشم. برای این مشکل چه راه حلی پیشنهاد می کنید !؟
    3) اولویت اهمیت برای من اول Q بعد AW و بعدا V هستش. برای Q و مخصوصا مخصوصا AW چه پیشنهادی دارید !؟

خیلی ممنون
    ویرایش توسط OMID-313 : October 20th, 2012 در ساعت 10:42 PM
    .You can either have results or excuses; not both

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

درود

درمورد موارد مورد نظر شما:

1) کاری که من کردم همون ترتیبی هست که توی پست قبلی گفتم. یعنی اول لغت دوم چندین کتاب بجز کتب ets و در آخر کتب ets. چون دلم نمیخاست وقتی لغت یا توان استنتاجم ضعیفه سوالات محدود ets رو بسوزونم. ولی باتوجه به زمان محدود شما من نمیتونم اظهار نظری بکنم. من فقط مسیری با برنامه ریزی 1 ساله رو طی کردم و تجربه ای از زمان کوتاه ندارم و راستش منطقی هم نمیدونم که در مورد GRE کوتاه مدت فکر کنم مگر اینکه دانشگاه مقصد شما به نمرات پایین راضی باشه.

2) لغت: همونطور که گفتم کاربرد نرم افزار اجتناب ناپذیر هست. وقتی از نرم افزار استفاده میشه، موهبت تلفظ دیکشنری هم اضافه میشه: استفاده از گوش و چشم بصورت همزمان یادگیری و به خاطر سپاری رو دوبرابر میکنه. میتونید از زبانتون هم استفاده کنید و جملات مثال رو به زبان بیارید. به این ترتیب از سه حس کمک کیگیرید. به هر صورت، حفظ کردن لغت کار گله یعنی دشوار، تا حدی خشک و بسیار زمانبر هست. چاره ای نیست. بعضی کتب به حفظ کردن ریشه لغات و استناج معنی بواسطه prefix و suffix اشاره میکنن. بسار روش نادرستی هست زیرا: الف) لغات بیقاعده یا کم قاعده زیاد هستند. ب) اگر لغت فابل decode شدن هم باشه فقط حسی مبهم ازش بدست میاد و نه کاربرد واقعیش توی جمله. ج) سر جلسه زمانی برای این کارا نیست. گفتم امروز لغتی نبود که برام دشوار باشه ولی بازهم توسط زمان تحت فشار بودم. د) فقط برای بخاطر سپاری لغاتی که با روش نرم افزار و در مثال آموختید ریشه ها و prefix و suffix مفید میشه و حقیقتا هم که مفید میشه.

3) پیشنهاد من برای Q همانی هست که بقیه بچه ها گفتند: اگر قوی هستید فقط بیگ بوک و Official Guide ولی اگه ضعیف هستید از بارونز و کاپلان هم استفاده کنید. در مورد AW تجربه من اینه که اگه وربال شما قوی باشه کم کم شکل همون متون مینویسید و نیازی به توجه ویژه به رایتینگ وجود نداره. عملاً با یک وربال قوی فقط همون Official Guide کفایت میکنه به شرطی که کامنت های کارکنان ets زیر هر انشاء رو بررسی کنید.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisaze نمایش پست ها
    دوستان یه سوال

دوستم امروز تقلب کرد و برگشو گرفتن.باهاش چیکار میکنن؟
    اگر گزارش کنند از آزمونهای ETS تا چند سال محروم میشه!

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان. من امروز دانشکده زبان بودم .
    سر issue نمیدونم چرا زیاد خوب کار نکردم یا اینکه موضوعش سخت نبود. ولی argument به نظرم خیلی راحت بود.به نظرم توضیحات آخر جلد 7 منهتن خیلی خوبه واسه AW
    وربال واقعا سخت بود. متن رو میخونی میفهمی ولی گزینه ها واقعا گیج کنندن. در کل ای بدک نبود وربال.
    ریاضی قسمت اولش خییییییییییییلی آسون بود. من 10 دقیقه وقت اضافه آوردم. ولی همین باعث شد سر قسمت دوم شل بگیرم و وقتی 10 دقیقه مونده بود به آخر 7 تا سوال نزده بودم. یه دونه هم خالی گزاشتم ریاضی رو (واقعا که). اشتباه من رو نکنید.آسون بودن یه قسمت از وربال یا ریاضی دلیل بر آسون بودن قسمت بعدش نیست.
    دوستان واسه ریاضی من فقط به آمار نگاه کردم. آمار آفیشال گاید راحته. به سوالش هم کاملا شبیه تست خود کتاب بود تو قسمت آمار.
    به نظرم 1100 واقعا واجبه که خونده شه. وتا میتوانید متن و وقتی راه افتادید تست ریدینگ.
    امیدوارم 400 وربال رو بگیرم کارم به 21 بهمن نکشه
    ... Threatened by shadows at night

Junior Member

من کارگر شمالی امتحان دادم. همه چی خوب بود. بخش Verbal قسمت اولش فوق العاده از حد انتظارم آسونتر بود و من فکر میکنم که حداقل 15تاشو درست زدم ولی بخش دوم یکم از نظر من سخت تر بود چون اون متنی که در مورد قاره آمریکا و استرالیا بود وقتم رو بد گرفت و اعصابمو خرد کرد. فکر کنم از وربال دوم 6تاشو درست زده باشم. اما ریاضیش کلا واسه من آب خوردن بود شاید چون رشتم مهندسی بوده مثل خیلیای دیگه.
    و اما توصیه:
    1. دستشویی برید قبل آزمون
    2. اگه تمام لغات زبان انگلیسی و فرانسه و چینی و ژاپنی رو هم بخونید ولی با معنی فارسی و بدون کاربرد دقیق در جمله یادبگیرید، تاثیر بسیار اندکی روی نمره وربالتون خواهد داشت. اگه فقط و فقط 500 تا لغت میخونید، دقیق با معنی انگلیسی و مثال و هم خانواده هاش بخونید.

وربال بخش اولش خیلی سخت بود، ریدینگاش طولانی و پیچیده بود و من کلی وقت کم آوردم ولی دومی بهتر بود. ریاضی هم یک بخشش خیلی آسون بود ولی دومی وقت گیر بود و کلی محاسبه می خواست، شاید هم من خسته شده بودم! رایتیگم از اون چیزی که فکر می کردم خیلی آسون تر بود. فقط یک نکته اینکه من احساس کردم تو آزمون امروز- برخلاف بقیه آزمون ها- لازم بود کلمه های متفاوت با اون چیزی که اغلب برای GRE معرفی میشن بلد باشیم.

Junior Member

دوستان بنظرتون نتیجه امتحان کی آماده می شه.من خیلی نگرانم که نتیجه امتحانم سر وقت به دستم نرسه.البته من امتحان بعدی Gre رو روز 27 آبان میدم.می ترسم تا 20 دسامبر که میرم ترکیه بدستم نرسه.البته یک دونه هم report به دانشگاه قراره ارسال بشه.