صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 72

موضوع: به عنوان RA از ما چه انتظاراتی دارند ؟؟؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : به عنوان RA از ما چه انتظاراتی دارند ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reza2222
    خوب من هم نګفتم که نمیشه. ګفتم اګر اون استاد خیلی مرام داشته باشه این کار رو میکنه. وګرنه همون 50 رو میده ولی ۲ برابرش کار میکشه. من توو ترم fall ۵۰ TA بودم با ۲۰ ساعت کار در هفته (طبق قرارداد) ولی دقیقا ۶۰ ساعت در هفته از من کار میکشید ! حالا ممکنه یه دانشګاهی قانونش این باشه که تابستون به همه ۹۰ TA بده که اون قضیه اش فرق می کنه. کسی رو هم دیدم که استاد بهش ګفت تابستون برو ایران و stipend اش رو هم قطع نکرد ! میخوام بګم کاملا بستګی به استاد داره. بعضیاشون آخر مرام هستن و بعضیاشون هم فکر میکنن برده استخدام کردن ! البته به نظرم بستګی به ملیت استاد هم داره. معمولا آمریکاییها نرمال تر هستند تا بقیه.
    اصلا به مرام بستگی نداره. بستگی به قوانین دانشگاه داره.

مثلا توی دانشگاه ما کسی‌ که به عنوان RA 50% داره کار می‌کنه حتما باید توی حداقل ۸ واحد (حداکثر ۱۰ واحد) در هر quarter ثبت نام کنه که پولش از استاد کم می‌شه. حتا اگه توی تابستون RA 50% هستی‌ باید توی ۸ واحد ثبت نام کرده باشی‌. حالا اگه RA 90% باشی‌ دیگه لزومی نداره توی 8 واحد ثبت نام کنی‌ و نهیاتا میتونی‌ فقط ۳ واحد برداری که بازم پول این ۳ واحد از استاد گرفته می‌شه که طبیعیه این پول خیلی‌ کمتر از زمانی‌ که ۸ تا ۱۰ واحد ثبت نام کردی. سر جمع بگم: با RA 90% شدن استاد نه تنها ضرر مالی نمی‌کنه بلکه یه پولی‌ (البته کم) سود می‌کنه چون شهریه اینجا خیلی‌ گرونه ولی‌ در عوض ازت انتظار کار بیشتری داره پس اصلا مرام در کار نیست
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

نقل قول نوشته اصلی توسط reza2222
    از طرفی توو همین UIC و همون department استاد دیګه ای هست که تابستون سال قبل ګفت برو ایران...stipend اش رو هم داد !! همه چیز بستګی به استادتون داره. من چیزی رو که دارم "اینجا" میبینم رو میګم. حالا دانشګاه شما قانونش جور دیګه ای ه تقصیر من نیست !
    شما با IES دانشگاهتون تماس گرفتید؟ این چیزی نیست که باهاش سلیقه ای برخورد شه. به عنوان RA یا TA شما استخدام دانشگاه هستی و در برابر کاری که می کنی حقوق میگیری. با Payroll Coordinator دانشکدتون هم چک کن این موضوع رو.

Senior Member

یکی از دوستان راجع به fellowship گفت آیا ارتباط خاصی بین اون و RA بودن
    از نظر تامین مالی وجود داره و به RA های خارجی هم تعلق میگیره یا نه ؟؟؟
    اصلا دوستان تجربه گرفتن اون رو در حین RA بودن داشتند ؟

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra نمایش پست ها
    یکی از دوستان راجع به fellowship گفت آیا ارتباط خاصی بین اون و RA بودن
    از نظر تامین مالی وجود داره و به RA های خارجی هم تعلق میگیره یا نه ؟؟؟
    اصلا دوستان تجربه گرفتن اون رو در حین RA بودن داشتند ؟
    به همه می تونه تعلق بگیره ولی کیساش برای citizen ها (خیلی) بیشتر هست. می شه RA هم بود ولی fellowship ها خودشون تحت تعریف یه پروژه به شما داده می شه (مثلا از وزارت دفاع) ولی معمولا کار رو شما تعیین می کنی نه استاد (برده استاد نیستی چون شما ازون حقوق نمی گیری) به عبارتی شما می شی استاد یه جورایی و ایده می دی و طرح می دی! ولی خب پول های چرب تری می گیری (چون یه جورایی شماPI هستی) و همونطور که گفتم شما خیلی آزادی عمل بیشتری داری و خب توانایی استفاده از این فرصت رو هر کسی نداره و fellowship هم به هر کسی نمی دن! اما در نهایت شما یه تز باید تحویل دانشگاه بدی به علاوه حداقل یه مقاله تا بگن دکتری! شما می تونی RA باشی برای استادت به اندازه یه تز اونجا کار کنی، یه خروار کارم که شاید از یه تز تحت RA بیشتر باشه به عنوان اخذ fellowship انجام بدی. هیچ کس به شما احیانا پول در راه خدا نمی ده، فقط بحث هایی نظیر فرصت بروز خلاقیت و اینا... هستش! که اونم باید قبلش یه رزومه عریض و طویل در حد یه استادچه داشته باشی! مدال های المپیاد جهانی یا رتبه کنکور یکی GRE 1600/6 از این چیزا... کمک کنندس
    تقریبا همه جای امریکا این طوره. نوع های دیگه ای از fellowship هم هست که اونا در این قضیه نمی گنجه و ترجیحا نباید از اصطلاح fellowship استفاده کرد، مثلا شما معدلت بالا می شه یه پول چند 100 دلاری بهت می دن این یه چیز دیگس!

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

در مورد نوع وظایف (نه مقدار و ساعتش) که استاد میخواد به دانشجوی RA بده سوال داشتم.

آیا دانشجو جای ایده و حرف نو داره؟ مثلا یه استادی فقط بخواد کار بکشه و اهمیتی به یک ایده‌ی نو نده؟ فقط یه کد نویس بخواد تا کارهاش دقیقا اون طور که خودش میخواد پیش بره. این یعنی دانشجو هیچ کارس. اگر این طوره، پس همین دوران پایان نامه در ایران خیلی شیرین‌تر بود که خودمون همه کاره بودیم و ارباب ایده‌های پروژمون، خودمون بودیم.

سوال بعد: آیا همه کارهایی که استاد راهنما میده دقیقا در راستای تز دکترا هست؟ ممکنه فرق کنه؟ مثلا بگه این چندماه یه پروژه از فلان جا گرفتیم و اول میخوایم روی این کار کنیم و همش خرکاری کد نویسی هست! و بعدا میریم سراغ کار خودمون و مقالات! این مرسومه؟ خوب اون دانشجو عملا به جای جلو بردن تز‌ اش داره واسه یه جای دیگه کار میکنه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    در مورد نوع وظایف (نه مقدار و ساعتش) که استاد میخواد به دانشجوی RA بده سوال داشتم.

آیا دانشجو جای ایده و حرف نو داره؟ مثلا یه استادی فقط بخواد کار بکشه و اهمیتی به یک ایده‌ی نو نده؟ فقط یه کد نویس بخواد تا کارهاش دقیقا اون طور که خودش میخواد پیش بره. این یعنی دانشجو هیچ کارس. اگر این طوره، پس همین دوران پایان نامه در ایران خیلی شیرین‌تر بود که خودمون همه کاره بودیم و ارباب ایده‌های پروژمون، خودمون بودیم.

سوال بعد: آیا همه کارهایی که استاد راهنما میده دقیقا در راستای تز دکترا هست؟ ممکنه فرق کنه؟ مثلا بگه این چندماه یه پروژه از فلان جا گرفتیم و اول میخوایم روی این کار کنیم و همش خرکاری کد نویسی هست! و بعدا میریم سراغ کار خودمون و مقالات! این مرسومه؟ خوب اون دانشجو عملا به جای جلو بردن تز‌ اش داره واسه یه جای دیگه کار میکنه!
    برای چه مقطعی؟ فوق لیسانس یا دکترا؟
    شما در هر حال در قالب موضوع اصلی موردنظر استادتون کار میکنید ولی برای مقطع دکترا از دانشجو انتظار میره که بتونه ایده های جدید بده و کار تحقیق را تا حد زیادی خودش پیش ببره. در عین حال استاد هم انتظار داره که کار شما به پروژه ای که از طریق اون داره هزینه RA شما رو میده کمک کنه. این یک بالانس ظریفی داره که باید با دقت و هماهنگی با استاد پیش ببرید.

نکته دیگه اینه که تا حد زیادی این موضوع به شخصیت استاد بستگی داره. بعضی استادهای خیلی تاپ و درجه یک وجود دارند که صرف کار کردن با اونها غنیمت است ولو اینکه نصف وقت آدم به حمالی کد نویسی بگذره. از طرف دیگر اگر شما مثلا به سال سوم دکترا رسیده اید و هنوز بجز خرکاریهای عادی کاری برای تزتون نکرده اید باید بطور جدی موضوع رو با استادتون در میان بگذارید.

یک نکته مهم رو هم فراموش نکنید: در دانشگاهها هیچ چیز برای اعتبار استاد بدتر از این نیست که دانشجوی دکتراش نتونه تز خوبی ارائه بده یا نتونه دفاع کنه یا بهردلیل دوره رو ول کنه. بنابراین مطمئن باشید استادتون هم صد درصد علاقمنده که شما با موفقیت تحقیق تون رو به اتمام برسونید. هرموقع ایده جدیدی دارید با استادتون مطرح کنید و به تجربه اون اعتماد داشته باشید.

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

سلام ghlobe جان..
    اینایی که گفتی درست ... ولی برای دوره دکتراست.
    میخواستم ببینم کسانی که برای دوره ارشد فاند ra یا ta میگیرن چیکار باید کنن.. اونا که دوسال اونجان اکثر وقتون هم برای واحد پاس کردن میگذره...
    چه خصوصیتی تو دانشجو لیسانس باعث میشه که بتونه برای ارشد فاند ra یا ta بگیره. ترم 6 ام و تقریبا میخوام شروع کنم ارتباط با اساتید رو .. سابقه پژوهشی فقط دوتا همایشی دارم ولی بنیه پژوهشی بالایی دارم. معدلم هم 18 است..

ApplyAbroad Guru

گرفتن RA و TA در مقطع فوق لیسانس اصلا غیرممکن نیست، فقط یک کمی رقابتی تره. بنابراین هرچه رزومه تون قوی تر باشه بهتره. در مورد RA علاوه بر نکاتی که دوستان گفتند شما در نظر داشته باشید که استاد دستیار پژوهشی رو ترجیح میده که که هرچه سریعتر بتونه کار پروژه رو به جریان بندازه و با موفقیت پیش ببره. بنابراین به رزومه ای توجه میکنه که هم سابقه موفق پژوهش رو نشون بده و هم background کافی در زمینه موردنظرش، مثلا آشنائی کافی با زمینه مربوطه، نرم افزارها و ابزارهای موردنیاز و غیره. شما الآن دیگه باید بتونید بتدریج یک زمینه خاص پژوهشی رو انتخاب کنید، مراکز تحقیقاتی قوی در اون زمینه رو پیداکنید و ببینید روی چه پروژه هائی کار میکنند و چه ابزارهائی استفاده میکنند و نظیر آن.

درمورد TA بستگی به روال دانشکده داره. بعضی دانشگاهها استاد خودش TA رو انتخاب میکنه و بعضی دانشگاههای دیگر توسط دانشکده منصوب میشه. سابقه TAداشتن و زبان قوی کمک میکنه.

در مورد اینکه در مقطع فوق لیسانس دانشجوهای RA دار چکار میکنند: اینطور هم نیست که شما اکثر وقتتون به کلاس بگذره. در کانادا که من آشنا هستم دوره فوق لیسانس پژوهشی (تز دار) معمولا 5 یا 6 درس داره که شما ترمی دوتا درس برمیدارید. معمولا کار RA رو از همون ترم اول شروع میکنید. طبعا انتظارات از شما محدودتره و معمولا از استاد انتظار میره که قالب کار و research objective های شما رو تعریف کنه و کنترل بیشتری روی روال پیشرفت کار شما داشته باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

من از صحبت های بعضی از دوستان اینطور برداشت کردم که :
    دانشجو به هیچ وجه نمی تونه با استادش رابطه دو طرفه داشته باشه و استاد هرچی بگه ما باید بپذیریم.
    منظورم در RA
    ویرایش توسط shamim65 : June 6th, 2011 در ساعت 11:35 PM دلیل: کلام نامناسب

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    من از صحبت های بعضی از دوستان اینطور برداشت کردم که :
    دانشجو به هیچ وجه نمی تونه با استادش رابطه دو طرفه داشته باشه و استاد هرچی بگه ما باید بپذیریم.
    منظورم در RA
    دقیقا. دوست من در محیط کار شما به رئیستون دستور میدید یا رئیستون به شما؟
    استاد راهنمای شما در بین وظایف دیگرش تصمیم گیرنده این موضوع هم هست که ایا شما صلاحیت پژوهشی برای دریافت مدرک فوق یا دکترا را دارید یا نه. البته چهارچوب مشخصی برای ارتباط استاد و دانشجو وجود داره ولی در محدوده اون چهارچوب شما آنچه را که ازتون خواسته شده انجام میدید و ایشان بر اون مبنا صلاحیت شما رو ارزیابی میکنه.
    ویرایش توسط shamim65 : June 6th, 2011 در ساعت 11:36 PM دلیل: اصلاح نقل قول

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)