صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 72

موضوع: به عنوان RA از ما چه انتظاراتی دارند ؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : به عنوان RA از ما چه انتظاراتی دارند ؟؟؟

ممکنه کسی یه چیزایی بلد باشه که شاید به استاد کمک کنه یا دانشجو یک هدفی داشته باشه ، فقط اینجوریه که استاد دستور بده یا نده؟
    پس دانشجو کی میتونه تحقیق بکنه و به هدفش برسه ؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush007 نمایش پست ها
    ممکنه کسی یه چیزایی بلد باشه که شاید به استاد کمک کنه یا دانشجو یک هدفی داشته باشه ، فقط اینجوریه که استاد دستور بده یا نده؟
    پس دانشجو کی میتونه تحقیق بکنه و به هدفش برسه ؟؟؟
    تمام کار شما تحقیق است. برای مقطع دکترا معمولا از شما انتظار میره که خودتون برنامه تحقیقاتی رو تعریف و با تصویب استاد اجرا کنید برای هدف نهائی که با همکاری استاد تعیین میکنید و در واقع شما تا حد زیادی هدایت کننده تحقیق خودتون هستید. برای مقطع فوق لیسانس معمولا شما برنامه تحقیقاتی تعریف شده توسط استاد را دنبال میکنید چون هنوز تجربه کافی پژوهشی ندارید. در هر دو حالت برنامه خودتون رو زیر نظر و با تصویب استاد راهنما پیش میبرید. اگر بودجه RA شما از یک پروژه خاص تامین میشود بهرحال انتطار از شما اینست که اهداف و برنامه تحقیق شما در راستای اهداف اون پروژه باشه.

در خارج بطور متوسط استادها خیلی بیشتر از ایران درگیر کار پروژه های تحقیقاتی دانشجویانشون هستند و اینطور نیست که مثل ایران بگویند شما برو پروژه رو خودت تعریف کن و انجام بده من هم امضا میکنم.

به نظر خود بنده پروژه ای که یک دانشجو از پیش خود و بدون همکاری با محققین با سابقه (مثل استادها) انجام بده معمولا ارزش کمی داره و بندرت به جایی میرسه. این البته نظر شخصی بنده است.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

با توجه به اینکه شما در ایران هر چقدر هم زبانت خوب باشه و آیلتس 6.5-7 هم داشته باشی باز با استانداردهای لازم جهت ارتباط برقرار کردن در جامعه مقصد و استاد و تحقیق ضعف داریم,
    آیا استادها این موضوع و درک می کنن؟یعنی با ضعف زبان در چند ماه اول مشکلی ندارن؟
    موقع مصاحبه اسکایپی یا تلفنی چطور؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    با توجه به اینکه شما در ایران هر چقدر هم زبانت خوب باشه و آیلتس 6.5-7 هم داشته باشی باز با استانداردهای لازم جهت ارتباط برقرار کردن در جامعه مقصد و استاد و تحقیق ضعف داریم,
    آیا استادها این موضوع و درک می کنن؟یعنی با ضعف زبان در چند ماه اول مشکلی ندارن؟
    موقع مصاحبه اسکایپی یا تلفنی چطور؟
    هیچ مشکلی نیست اصلا و ابدا! به خصوص اگر میخواید RA بشید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    گرفتن RA و TA در مقطع فوق لیسانس اصلا غیرممکن نیست، فقط یک کمی رقابتی تره. بنابراین هرچه رزومه تون قوی تر باشه بهتره. در مورد RA علاوه بر نکاتی که دوستان گفتند شما در نظر داشته باشید که استاد دستیار پژوهشی رو ترجیح میده که که هرچه سریعتر بتونه کار پروژه رو به جریان بندازه و با موفقیت پیش ببره. بنابراین به رزومه ای توجه میکنه که هم سابقه موفق پژوهش رو نشون بده و هم background کافی در زمینه موردنظرش، مثلا آشنائی کافی با زمینه مربوطه، نرم افزارها و ابزارهای موردنیاز و غیره. شما الآن دیگه باید بتونید بتدریج یک زمینه خاص پژوهشی رو انتخاب کنید، مراکز تحقیقاتی قوی در اون زمینه رو پیداکنید و ببینید روی چه پروژه هائی کار میکنند و چه ابزارهائی استفاده میکنند و نظیر آن.

درمورد TA بستگی به روال دانشکده داره. بعضی دانشگاهها استاد خودش TA رو انتخاب میکنه و بعضی دانشگاههای دیگر توسط دانشکده منصوب میشه. سابقه TAداشتن و زبان قوی کمک میکنه.

در مورد اینکه در مقطع فوق لیسانس دانشجوهای RA دار چکار میکنند: اینطور هم نیست که شما اکثر وقتتون به کلاس بگذره. در کانادا که من آشنا هستم دوره فوق لیسانس پژوهشی (تز دار) معمولا 5 یا 6 درس داره که شما ترمی دوتا درس برمیدارید. معمولا کار RA رو از همون ترم اول شروع میکنید. طبعا انتظارات از شما محدودتره و معمولا از استاد انتظار میره که قالب کار و research objective های شما رو تعریف کنه و کنترل بیشتری روی روال پیشرفت کار شما داشته باشه.
    بزرگوار، من یه سوال داشتم:
    من با استادی به توافق رسیدم که واسه ترم بعد تز رو شروع کنیم.(در واقع اول استاد نداشتم بعد چند ماه پیدا کردم) راجع به فاند که صحبت کردم دقیق نمیگه چقدر میده( من ارشد هستم) و البته ادم خیلی راحتی هست و همه چی رو میگه. ما تقریبا تحقیقات رو شروع کردیم و در واقع الان دارم تقریبا مفتی حمالی میکنم! البته برای خودم خوبه. میخواستم ببینم:
    1- با توجه به اینکه میگید هر ترم 2 ییا حتی 1 درس برمیداریم، چقدر اینا انتظار دارن من کار کنم براشون؟ اینکه از استاد بپرسم کار من از نظر اسمی 20 ساعت در هفته خواهد بود یا 10 ساعت خوب نیست؟ خودش گفته نگران هزینه نباش ولی خوب مهمه که چقدر قراره بده. البته این رو میدونم که چه 10 ساعت چه 20 ساعت در واقع 60 ساعت رو باید کار کنیم در هفته!
    بعدش به نظر شما از کی باید به فکر مقاله دادن بود در دوران ارشد و ایا همزمان با کار تز مقاله میشه داد یا بعد تمام کردنش میشه استخراج کرد؟کدوم بهتره؟

خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    بزرگوار، من یه سوال داشتم:
    من با استادی به توافق رسیدم که واسه ترم بعد تز رو شروع کنیم.(در واقع اول استاد نداشتم بعد چند ماه پیدا کردم) راجع به فاند که صحبت کردم دقیق نمیگه چقدر میده( من ارشد هستم) و البته ادم خیلی راحتی هست و همه چی رو میگه. ما تقریبا تحقیقات رو شروع کردیم و در واقع الان دارم تقریبا مفتی حمالی میکنم! البته برای خودم خوبه. میخواستم ببینم:
    1- با توجه به اینکه میگید هر ترم 2 ییا حتی 1 درس برمیداریم، چقدر اینا انتظار دارن من کار کنم براشون؟ اینکه از استاد بپرسم کار من از نظر اسمی 20 ساعت در هفته خواهد بود یا 10 ساعت خوب نیست؟ خودش گفته نگران هزینه نباش ولی خوب مهمه که چقدر قراره بده. البته این رو میدونم که چه 10 ساعت چه 20 ساعت در واقع 60 ساعت رو باید کار کنیم در هفته!
    بعدش به نظر شما از کی باید به فکر مقاله دادن بود در دوران ارشد و ایا همزمان با کار تز مقاله میشه داد یا بعد تمام کردنش میشه استخراج کرد؟کدوم بهتره؟

خیلی ممنون
    1. مقدار RA و نرخ اسمی و رسمی اش راستش از دانشگاه به دانشگاه متفاوت است و اصولا نرخ اسمی اش مطرح نیست. از استاد بپرسید دقیق بگه این RA شما سالی چقدره. در کانادا که باید قرارداد رسمی ببنده. دانشگاه شما باید تحقیق کنید ببینید روالشون چیه.
    2.مقاله رو هر وقت نتایج کافی از تحقیقات داشتید میتونید بدید حالا چه وسط کار چه آخرکار.

سلام.
    من RA گرفته ام ولی توی نامه فاند این طور گفته و فکر کنم باید از ترم دوم TA هم باشم؛ حالا نمیدونم حقوقش جداست، یا با همین RA حساب شده. ساعت کاری هم فکر نکنم بیشتر از 20 ساعت بشه؛ درسته؟

Our offer includes a full graduate research assistantship, including a living-expenses
    stipend plus tuition, curriculum fees, and health care coverage.

Though it will not affect you during your first semester of study in our Graduate
    Program, a departmental policy according to the Graduate Program Regulations provides that
    “Every graduate student shall be required, as part of the academic requirements, to participate in
    departmental teaching activities.” These activities normally consist of serving as a teaching
    assistant and assisting the faculty with the teaching of courses. Teaching assistants typically
    .perform such duties as grading homework assignments and leading recitation sessions
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    من RA گرفته ام ولی توی نامه فاند این طور گفته و فکر کنم باید از ترم دوم TA هم باشم؛ حالا نمیدونم حقوقش جداست، یا با همین RA حساب شده. ساعت کاری هم فکر نکنم بیشتر از 20 ساعت بشه؛ درسته؟

Our offer includes a full graduate research assistantship, including a living-expenses
    stipend plus tuition, curriculum fees, and health care coverage.

Though it will not affect you during your first semester of study in our Graduate
    Program, a departmental policy according to the Graduate Program Regulations provides that
    “Every graduate student shall be required, as part of the academic requirements, to participate in
    departmental teaching activities.” These activities normally consist of serving as a teaching
    assistant and assisting the faculty with the teaching of courses. Teaching assistants typically
    .perform such duties as grading homework assignments and leading recitation sessions
    ممنون
    حقوق جدا نمیدن٬ شما یا TA هستید یا RA. اکثرا هم دانشجوها یک یا دو ترم TA هستند بعدش میشن RA. البته اگه استاد پول نداشته باشه همچنان TA میمونن و همزمان هم باید ریسرچشون را انجام بدن. اگر استاد پول داشته باشه که دانشجو میشه RA. همش به پول بستگی داره. حقوق RA کمی بیشتر از TA هست با اینکه TA داره بیشتر کار میکنه ولی چون دانشکده داره پول را میده و از گرنت استاد نیست کمتره. مثلا۲۰۰ دلار
    ساعت کاری TA هم یه چیزی میگن ولی بستکی داره مثلا اگر دو تا آزمایشگاه بدن ۲۰ ساعت یا شاید بیشتر بشه چون اگر office hours ( منظور رفع اشکال ) بذارید ممکنه بیشتر بشه. ولی اگر مثلا grader بشه ممکنه کم و زیاد بشه بسته به اینکه grader چند تا دانشجو شدید یا اون استادی که شما grader شدید چقدر بخواد کار بکشه . دانشجوها هم میخوان همه RA‌باشن ولی اگر استادی که شما به کارش علاقه دارید گرنت نداشته باشه مجبور میشید که TA بشید. البته معمولا دانشجوهای سال بالایی فارغ التحصیل بشن مشکل حل میشه.
    امضا نامرئی

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    حقوق جدا نمیدن٬ شما یا TA هستید یا RA. اکثرا هم دانشجوها یک یا دو ترم TA هستند بعدش میشن RA. البته اگه استاد پول نداشته باشه همچنان TA میمونن و همزمان هم باید ریسرچشون را انجام بدن. اگر استاد پول داشته باشه که دانشجو میشه RA. همش به پول بستگی داره. حقوق RA کمی بیشتر از TA هست با اینکه TA داره بیشتر کار میکنه ولی چون دانشکده داره پول را میده و از گرنت استاد نیست کمتره. مثلا۲۰۰ دلار
    ساعت کاری TA هم یه چیزی میگن ولی بستکی داره مثلا اگر دو تا آزمایشگاه بدن ۲۰ ساعت یا شاید بیشتر بشه چون اگر office hours ( منظور رفع اشکال ) بذارید ممکنه بیشتر بشه. ولی اگر مثلا grader بشه ممکنه کم و زیاد بشه بسته به اینکه grader چند تا دانشجو شدید یا اون استادی که شما grader شدید چقدر بخواد کار بکشه . دانشجوها هم میخوان همه RA‌باشن ولی اگر استادی که شما به کارش علاقه دارید گرنت نداشته باشه مجبور میشید که TA بشید. البته معمولا دانشجوهای سال بالایی فارغ التحصیل بشن مشکل حل میشه.
    ممنون از جوابتون.
    البته من استاد ندارم و فاندم RA هست که بسیار عجیبه!
    استاد قراره دو ماه اول ترم اول تعیین بشه. فکر کنم همون RA باشه فاند ولی استاد دیگه TA درس هاش رو هم بهم میده و پولی جدا نمیده.
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.
    البته من استاد ندارم و فاندم RA هست که بسیار عجیبه!
    استاد قراره دو ماه اول ترم اول تعیین بشه. فکر کنم همون RA باشه فاند ولی استاد دیگه TA درس هاش رو هم بهم میده و پولی جدا نمیده.
    دانشگاه شما را نمیدونم ولی ٬ دانشجو وقتی RA میشه که استاد راهنماش را انتخاب کرده باشه و باهاش شروع به کار کنه همون معنی research assistant
    در مورد TA هم شما لزوما TA استاد راهنمای خودتون نخواهید بود٬ بلکه TA هر استادی که دپارتمان براتون تعیین کنه.
    تو پست قبلی هم گفتم شما ممکنه برید با یه استاد راهنمایی کار کنید که گرنت نداشته باشه که به شما پول بده بنابراین شما مجبوز میشید برای حقوقتون TA بشید. اینجا شما دیگه میشید TA . همه کسانی که TA هستند همون کارهای دانشجوی RA را انجام میدن ولی بخاطر پولشون یه کار اضافی دیگه به عنوان TA باید انجام بدن. اینکه به یک دانشجو میگن TA و به یکی RA فقط به منبعی که پول ازش میگیره ربط داره.
    امضا نامرئی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)