سلام دوستان اوقات خوش.سپهر هستم.بنده مدرک دیپلم دارم و شهریور امسال یعنی دو ماه دیگه وارد سن 18 سالگی خواهم شد.رشته ی بنده تجربی هست.10 روز دیگر هم کنکور خواهم داشت.معدل نهایی بنده حول و حوش 12 هست و معدل نهایی امسال هم احتمالا در همین حدود باشه.بنده قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشوری دیگر رو دارم.یه کشور میخوام که به شرایط و رشته های مورد علاقه ی بنده بخوره. خودم خیلی علاقه به مهندسی خودرو دارم و بعد از اون دندانپزشکی و فیزیوتراپی و دامپزشکی و رشته های طراحی و دیزاین و معماری و از اینجور رشته ها و رشته ی عمران.سوالی که دارم اینه که چه کشوری رو به بنده پیشنهاد میدید و چگونه بنده میتونم به اون کشور مهاجرت کنم و ادامه تحصیل بدم؟چه راه هایی هست و باید چه کار کرد.به چه چیز هایی نیاز هست و برای ورود به هر رشته از رشته های مورد علاقه ی بنده باید چه اقدامی بکنم؟
ثانیا از بین این رشته های مورد علاقه ی بنده کدوم رشته امکان تحصیل در اون آسان تره و راحت تر میتونم وارد اون رشته بشم و کدام یک تحصیل در آن آسان تر هست و بازار کار بهتری داره؟
ثالثا هزینه ی کلی که باید داشته باشم تا بتوانم به اون کشور مهاجرت کنم چقدر هست و هزینه ی ماهانه ای که اونجا باید داشته باشم تا بتونم بدون دردسر زندگی کنم چقدر هست؟
ممنون میشم یه راهنمایی کلی بکنید که خیلی بلاتکلیف موندم