صفحه 1 از 24 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 233

موضوع: تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

Junior Member

پیش فرض تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

سلام دوستان چند تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید:
    1-مدارک برای پذیرش حتما باید تاییدیه سفارت بشن؟
    2-برای پذیرش برای ترم پاییز از کی باید مدارک رو بفرستم؟
    دانشگاه هاییم که میخوام اقدام کنم tu vienna و fh technikum هستن
    ممنون

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اتریش

دوستان اینطوری که من از مباحث این تاپیک فهمیدم وزارت علوم ایران FH ها رو قبول داره.فقط دقیق متوجه نشدم ارزیابی کیفی هم باید داد یا نه.ما ها که سربازیم اگه پذیرش از FH ها بگیریم وزارت علوم واسه کارهای نظام وظیفه اذیت نمی کنه؟من می خوام برای technikum-wien اقدام کنم.کسی پذیرش گرفته که رفته باشه؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    FHهای اتریش تا چه حدی قابل اعتماد هستند؟اصلا ارزشی برای اپلای کردن دارن؟
    چون تو اتریش بیشتر همین علمی کاربردی ها هستند که انگلیش ارائه میدن کورس هارو واز این نظر فقط خوبن.شهریه ی کمی هم دارن تقریبا! رنکینگ زیاد مناسبی هم ندارن انگار! میشه برای دکترا ادام داد؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

وای چقدر بد!!! پس عملا باید این جور دانشگاه ها رو از سبد اپلای حذف کرد. باز جای شکرش باقیه که زودتر فهمیدیم!!! چطوریه که خودشون تاسیسش کردن این جور دانشگاه هارو اما نمیشه تو کشور خودشون ادامه تحصیل داد!!! دسته کمی از ا ز ا د ندارن. FHهای المانم همینن؟!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    وای چقدر بد!!! پس عملا باید این جور دانشگاه ها رو از سبد اپلای حذف کرد. باز جای شکرش باقیه که زودتر فهمیدیم!!! چطوریه که خودشون تاسیسش کردن این جور دانشگاه هارو اما نمیشه تو کشور خودشون ادامه تحصیل داد!!! دسته کمی از ا ز ا د ندارن. FHهای المانم همینن؟!
    زاستش من پارسال که برای این دانشگاهها اپلای کردم (هرچند الان اونجا درس نمی خونم، اینو گفتم که نگید داره تعریف می کنه ازشون) هم اتریش و هم آلمان خیلی بررسی کردم و با استادای مختلفی تو اونجا صحبت کردم. اول از همه بگم که اصلا قیاس خوبی نیست که با دانشگاه علمی کاربردی ایران یا آزاد مقایسه بشه، هدف از تاسیس این دانشگاهها چیز دیگس، اگه به سیلابس رشته ها توجه کنید می بینید که بیشتر رو مباحث عملی کار کردن تا دروس معمول همون رشته در دانشگاههای عادی. از لحاظ کار هم بهتر جذب بازار کار میشن ولی برای دانشجوهای خودشون نه ایرانی هایی که بخوان بعدش برگردن ایران یا اینکه بخوان دکترا بخونن. اینقدر کار این آلمانی ها رو حساب کتاب هست و میدونن چه کار کنن و چه تصمیمی بگیرن. اتریش هم با توجه به سیاست موفق آلمان تو این زمینه این دانشگاهها رو بعد از آلمان تاسیس کرد. اول از همه تکلیف خودتون رو باید با خودتون روشن کنید دوستان عزیز.

Junior Member maryam81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما.
    اما من این تاپیک تحصیل در اتریش رو مطالعه کردم اما جایی یا دوستان سایتی رو برای اطلاع از نحوه ی ارائه دروس به انگلیسی رو قرار ندادند.
    میشه لطف کنید اگر اطلاعی دارید. ممنون
    دوست عزیز اتریش 2 نوع دانشگاه داره یکی که مثل دولتی و آزاد خودمونن حالا بعضی با شهریه بعضی رایگان و دیگری دانشگاههای علمی کاربردیش هستند که فقط اونجوری که من شنیدم تا مقطع ارشد ساپورت می کنند و بیشتر دانشگاههای علمی کاربردی کورس هاش به زبان انگلیش ارائه می شه ولی بقیه دانشگاهها هم بعضی رشته هاشون به انگلیش هست شما باید از تو نت دانشگاههای اتریش رو سرچ کنید و تک تک برید سایتشونو مطالعه بفرمائید و اگر سوالی دارید بشون ایمیل بزنید به شما سریعا جواب خواهند داد و ببینید که رشته مورد نظر شما رو کدوم دانشگاه به زبان انگلیسی ساپورت می کنه . برای رشته شما FH teknikom هست که علمی کاربردیه و tu wein که معمولیه این 2 تا رو من میشناسم تو گوگل سرچ کنید میان ولی برای مهندسی دانشگاههای بسیاری هست .

موفق باشید

Junior Member

درود بر شما
    من سوالی داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید, من از دانشگاه تکنولوژی گراتس پذیرش گرفتم و همه کارامم انجام دادمو منتظر ویزا هستم, در دوره لیسانس برق اکسپت شدم, ولی به زبان آلمانی هستش, میخواستم بدونم قضیه دانشگاه علمی کاربردیش چی هست که نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل نداره؟
    دانشگاههای FH چی هستن؟
    آیا بعد گرفتن مدرک علمی کاربردی یا مدرک گرفتن از همین دانشگاههای FH از اونجا میشه برای دکترا ادامه داد؟
    زبان تدریسشون انگلیسیه؟
    بعد از گرفتن مدرک علمی کاربردی اونجا, مدرک اونقدر معتبر هست که بشه برای کشورهای دیگه در دوره دکترا درخواست پذیرش داد؟
    ممنون میشم پاسخ بدید....

Member alexy_336 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -

دوستان عزیز من میخوام یک مطلبی رو بگم که فکر کنم واسه همتون خوب باشه
    FH دانشگاه نیست! یک جور کالجه
    مدرکش فقط واسه کار معتبره ، حتی دانشگاه های سراسری اتریش هم قبولش ندارن
    قوانین مزخرفی داره ... یکیش اینجوریه که اگه شما یک درسی رو اولین بار بیافتی میتونی یه بار دیگه امتحان بدی ولی اگه بار دوم بیافتی باید بری کمیسیون که اونجا هم اغلب موارد بچه ها افتادن
    تا اینجاش مشکلی نیست
    ولی اگه برای بار سوم (کمیسیون) درسی رو رد بشین باید از سال اول (بله سال اول دانشگاه) دوباره شروع کنین و هر درسی رو که نمره 4 گرفتین رو دوباره باید بگذرونین (نمره ها از 1 تا 5 هست، 5 یعنی رد و 1 بالاترین نمره است)
    من یکی رو اینجا میشناسم که 2 سال متوالی داره درس میخونه ولی تو همون سال اولش مونده!
    پس اگه قصد ادامه تحصیل دارین دور مدارس عالی فنی رو خط بکشین (این یه نصیحت دوستانه است)
    ولی اگه میخواین فقط از کشور خارج شین یکی از بهترین گزینه هاس و هر سال هم همون رشته ثبت نام میکنین و ویزاتون تمدید میشه

واسه کسانی که میخوان از نظر مالی و وقت هزینه کنن ،بگم بهتره اول تو همون ایران زبان آلمانی رو بخونن و دانشگاه سراسری اتریش اکسپت بگیرن چون اصلا نمیصرفه وقتتون رو اینجا تلف کنین

امیدوارم دلسردتون نکرده باشم ولی اگه خود من این اطلاعات رو داشتم هیچوقت این اشتباه رو نمیکردم
    موفق باشید
    دانشگاه های جمهوری چک پذیرش دانشجوی ایرانی در رشته های فنی و مهندسی رو تحریم کردن!!!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Elektrotechnik نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که رشتت الکترونیک هستش.اگه بتونی‌ یه گواهی جور کنی‌ که توش ذکر شده باشه که میتونی فوق لیسانس در رشته ی مهندسی‌ پزشکی‌ یا MBA ادامه بدی ، شاید بشه . حالا فرض کن پذیرش بهت دادن که فوقت را مهندسی‌ پزشکی‌ بخونی. زیاد عاقلانه به نظر نمیرسه. چون لیسانست یه‌چیز دیگه بود. خیلی‌ سخت می‌گذره بهت. MBA زیاد اطلاعی ندارم
    ممنون جناب الکترونیکا!!
    درسته که شما می فرمایید رشته من الکترونیک بوده الان به دنبال مهندسی پزشکی یا MBA میگردم خب اونم بدلیل مشکلاتی بود که حین تحصیل برام پیش اومد و نتونستم مطالب خوب به ذهنم بمونه!! تازه مگه شما فکر میکنید با این اطلاعات تحصیلی که دارم میشه واسه فوق برق پذیرش گرفت؟؟؟؟ چرا باید گواهی اشتغال بگیرم؟؟؟ مگه دوستانی که میرن واسه مستر باید حتماً گواهی جور کنن؟
    به این سوالام پاسخ ندادید!!! که ایا میشه واسه دوره انگلیسی زبان پذیرش گرفت؟

Junior Member Elektrotechnik آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TU Graz, Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    ممنون جناب الکترونیکا!!
    درسته که شما می فرمایید رشته من الکترونیک بوده الان به دنبال مهندسی پزشکی یا MBA میگردم خب اونم بدلیل مشکلاتی بود که حین تحصیل برام پیش اومد و نتونستم مطالب خوب به ذهنم بمونه!! تازه مگه شما فکر میکنید با این اطلاعات تحصیلی که دارم میشه واسه فوق برق پذیرش گرفت؟؟؟؟ چرا باید گواهی اشتغال بگیرم؟؟؟ مگه دوستانی که میرن واسه مستر باید حتماً گواهی جور کنن؟
    به این سوالام پاسخ ندادید!!! که ایا میشه واسه دوره انگلیسی زبان پذیرش گرفت؟
    اگه دانشگاه هایTU Graz یاTU Wienبخواین برین باید پذیرش فوق داشته باشین که با اون راهی‌ که گفتم میتونین پذیرش بگیرین.. ولی‌ اگهFachhochschule بخواین برین نیازی به پذیرش فوق ندارین.. که البته از نظر منFH واسه برق توصیه نمیشه.

زبان :
    در دانشگاهTU Graz & TU Wienفوق برق فقط آلمانی‌ تدریس میشه اما Fachhochschuleانگلیسی‌ هم داره که خوب البته میتونی به انگلیسی‌ ادامه بدی.

در رابطه با اطلات تحصیلی‌:
    اون دیگه بستگی به خودت داره داداش... باید بخونی دیگه..پذیرشو بهت میدن اگه مدارکت کامل باشه..خوندن و پاس کردن درس دیگه با خودته
    E.ZM

صفحه 1 از 24 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)