صفحه 46 از 67 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 663

موضوع: مشاوره | شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره | شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    نه متاسفانه راه خاص دیگه ای برای حل این مشکل با ادمیشن افیس و از طریق مدارک وجود نداره.
    اما بودن کسانی که با رزومه ی خوب و اصرار و کمک استاد راهنما تونستن پذیرش بگیرن بدون نامه ای از دانشگاه در ایران (البته در این موارد
    دانشجو برای پوزیشن دکترا تونسته بود پذیرفته بشه و چون استاد میخواست که حتمن این دانشجو رو بگیره و پروژه رو باهاش جلو ببره، حاضر
    شد تلاش کنه. ولی خب در موارد معمولی اگه استاد پروژه نداشته باشه و فقط موافق باشه که استاد راهنما باشه، نمیشه ازش انتظار زیادی
    داشت که تلاش کنه) ولی خب ضرر نداره باهاش صحبت کنید و نامه وزارت علوم رو نشون بدید بهش و بگید من این نامه رو دارم اما ادمیشن افیس
    یه چیزی میخواد که گرفتنش خیلی سخته.
    به صورت همزمان،
    شما مجددن تلاش کنید یکی از خانواده رو بفرستید دنبال اینکه ببینید دانشگاه ارشد در ایران به شما این نامه رو میده یا خیر.
    سلام
    ممنون از شما. حالا اگر من این نامه رو به زیان انگلیسی از دانشگاه بگیرم باز هم یاید تایید دادگستری و امور خارجه بشه یا نه؟ و سفارت نامه انگلیسی رو تایید میکنه؟ ممنون.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط parnaz2015 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از شما. حالا اگر من این نامه رو به زیان انگلیسی از دانشگاه بگیرم باز هم یاید تایید دادگستری و امور خارجه بشه یا نه؟ و سفارت نامه انگلیسی رو تایید میکنه؟ ممنون.

بله. مشکلی نیست و باید دانشگاه قبول کنه. من توی این پست هم مطرح کردم که سفارت اتریش از نظر حقوقی نمیتونه مدارکی که اصلشون فارسی نیست رو تایید کنه. چون
    تایید سفارت اتریش یعنی تایید مهر وزارت خارجه ایران و دادگستری و دارالترجمه و نه لزومن محتوای داخل مدرک. یعنی با تایید سفارت اتریش، شما به "ترجمه" ی مدرکتون اصالت
    و اعتبار میدید. حالا اگر مدرکی از ابتدا به زبان فارسی نباشه، در نتیجه مترجم چی رو باید ترجمه کنه و دادگستری و خارجه چی رو تایید کنن و سفارت چی رو مهر کنه؟

منتها در جواب پست من (که مطمئنم درسته و تا بحال هرکسی رو دیدم که این نامه رو به انگلیسی گرفته دانشگاه اتریشی قبول کرده) ، دوستی نوشتن که اشتغال به تحصیل
    انگلیسی رو فرستادن واسه دانشگاه وین و دانشگاه گفته باید تایید سفارت رو داشته باشه. من نمیدونم این مساله دقیقن چی بوده. ولی شما میتونید امتحان کنید. چون همونطور
    که گفتم دیدم کسی رو که با این نامه به زبان انگلیسی از دانشگاه ایران؛ تونسته پذیرش دکترا بگیره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله. مشکلی نیست و باید دانشگاه قبول کنه. من توی این پست هم مطرح کردم که سفارت اتریش از نظر حقوقی نمیتونه مدارکی که اصلشون فارسی نیست رو تایید کنه. چون
    تایید سفارت اتریش یعنی تایید مهر وزارت خارجه ایران و دادگستری و دارالترجمه و نه لزومن محتوای داخل مدرک. یعنی با تایید سفارت اتریش، شما به "ترجمه" ی مدرکتون اصالت
    و اعتبار میدید. حالا اگر مدرکی از ابتدا به زبان فارسی نباشه، در نتیجه مترجم چی رو باید ترجمه کنه و دادگستری و خارجه چی رو تایید کنن و سفارت چی رو مهر کنه؟

منتها در جواب پست من (که مطمئنم درسته و تا بحال هرکسی رو دیدم که این نامه رو به انگلیسی گرفته دانشگاه اتریشی قبول کرده) ، دوستی نوشتن که اشتغال به تحصیل
    انگلیسی رو فرستادن واسه دانشگاه وین و دانشگاه گفته باید تایید سفارت رو داشته باشه. من نمیدونم این مساله دقیقن چی بوده. ولی شما میتونید امتحان کنید. چون همونطور
    که گفتم دیدم کسی رو که با این نامه به زبان انگلیسی از دانشگاه ایران؛ تونسته پذیرش دکترا بگیره.
    واقعا سپاسگزارم ميشه لطف كنيد اين سؤالم رو هم پاسخ بديد. نامه انگليسي دانشگاه رو وزارت علوم بايد تاييد كنه يا اينكه ديگه لازم نيست تاييد كنه؟ممنون.

Senior Member Austrian آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parnaz2015 نمایش پست ها
    واقعا سپاسگزارم ميشه لطف كنيد اين سؤالم رو هم پاسخ بديد. نامه انگليسي دانشگاه رو وزارت علوم بايد تاييد كنه يا اينكه ديگه لازم نيست تاييد كنه؟ممنون.
    اخیرا یکی از بچه ها در همین فروم و یکی از دوستان بنده خارج از این فروم اقدام کرده بودند با نامه انگلیسی که بهشون گفتند باید هم تایید وزارت علوم بشه هم سفارت
    و البته داخل ایمیل به دوست بنده هم گفته بودند نامه انگلیسی براشون کافیه ولی بعد از اینکه براشون نامه رو ارسال کرد ، دانشگاه قبول نکرد و گفت باید سفارت تایید کنه و ایشون پیغام داد به دانشگاه که خودتون گفتید انگلیسی مورد قبوله اون ها هم گفتند بله مورد قبوله ولی باید سفارت ما تایید کنه که دوستم پیغام داد که سفارت تایید نمی کنه و دانشگاه پاسخ داده متاسفانه بدون تایید مورد قبول نیست !
    کاربران جدید توجه کنید که می بایست inbox خود را خالی کنید تا بنده و دیگر دوستان بتوانیم پاسخگوی سوال خصوصی شما باشیم.

Junior Member

سلام دوستان.وقتتون بخیر.
    در فرم پذیرش دانشگاه تکنیک وین در مقطع دکترا ، قسمتی هست که باید اسم استاد راهنما نوشته بشه.من به اساتید مرتبط با رشته خودم حدود 2 هفته هست که ایمیل می زنم اما هیچ کدوم جوابی نمیدن.نه جواب منفی جهت و نه جواب مثبت.
    سوالم این هست که اگر نتونم استادی رو پیدا کنم تکلیف چیه ؟ چکار باید بکنم.اگر ممکنه منو راهنمایی بفرمایید .حسابی گیر افتادم.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط vesi نمایش پست ها
    سلام دوستان.وقتتون بخیر.
    در فرم پذیرش دانشگاه تکنیک وین در مقطع دکترا ، قسمتی هست که باید اسم استاد راهنما نوشته بشه.من به اساتید مرتبط با رشته خودم حدود 2 هفته هست که ایمیل می زنم اما هیچ کدوم جوابی نمیدن.نه جواب منفی جهت و نه جواب مثبت.
    سوالم این هست که اگر نتونم استادی رو پیدا کنم تکلیف چیه ؟ چکار باید بکنم.اگر ممکنه منو راهنمایی بفرمایید .حسابی گیر افتادم.
    راستش کار خاصی نمیتونید بکنید بدون استاد راهنما. چون بهرحال اگر اسم هر استادی رو بنویسید بعدن ادمیشن افیس با اون استاد
    تماس میگیره و اون استاد تایید میکنه که با شما هماهنگ کرده یا نه. در نتیجه تلاش کنید باز با اساتید صحبت کنید. توصیه میکنم فقط به اساتید
    ایمیل ندید، شاید بتونید با اسیستنت های اساتید یا پژوهشگرهای پست داکی که توی گروهش کار میکنن مکاتبه کنید. اونا بیشتر میتونن بهتون
    اطلاع بدن و شاید حاضر بشن کاتالیزور ارتباط شما با اساتید بشن.

سلام دوستان
    من می خوام برای مقطع phD برای دانشگاه های اتریش اقدام کنم. اما این طور که از تاپیک ها متوجه شدم باید از دانشگاه ایران پذیرش داشته باشم تا بتونم در اتریش درس بخونم، این درسته یا من بد متوجه شدم؟ البته به نظر خیلی منطقی نمی رسه اگر درست باشه، مثلا خود من اصلا نمی خوام ایران phD بخونم و از یکی دانشگاه های آمریکا هم پذیرش داشتم اما به علت مشکلات سیاسی اخیر نتونسنتم ویزام رو بگیرمو برم.
    ممنون میشم از دوستان راهنماییم کنن.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_9133 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام برای مقطع phD برای دانشگاه های اتریش اقدام کنم. اما این طور که از تاپیک ها متوجه شدم باید از دانشگاه ایران پذیرش داشته باشم تا بتونم در اتریش درس بخونم، این درسته یا من بد متوجه شدم؟ البته به نظر خیلی منطقی نمی رسه اگر درست باشه، مثلا خود من اصلا نمی خوام ایران phD بخونم و از یکی دانشگاه های آمریکا هم پذیرش داشتم اما به علت مشکلات سیاسی اخیر نتونسنتم ویزام رو بگیرمو برم.
    ممنون میشم از دوستان راهنماییم کنن.
    ببینید دوست عزیز. این مساله کاملن درسته. شاید منطقی نباشه ولی قانون نحصیل در کشور اتریش هستش. شما اگر رزومه خوبی دارید سعی کنید
    دنبال اوپن پوزیشن در دانشگاههای اتریش بگردید. معمولن کسانی که برای پوزیشن ها (همراه با قرارداد با دانشگاه و دریافت حقوق ماهیانه) اقدام میکنن
    مورد مصاحبه با استاد قرار میگیرن و ممکنه استاد کمک کنه که نیازی به قبولی در دکترای ایران یا ... وجود نداشته باشه.

این پست و این و این یکی هم در همین رابطه شاید بتونه بیشتر کمک کنه.

ممنون مهدی جان بابت جوابت، من اون پست ها رو هم خوندم.
    من مشکل مدرک ندارم و همه مدارکم آزاده، پس میشه اول با استاد مکاتبه کنم و اگر باهاش مصاحبه کنم و قبولم کنه، دیگه نیازی به پذیرش در دانشگاه ایران نیست، درسته؟
    خیلی مرسی از وقتی که میذاری

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak_9133 نمایش پست ها
    ممنون مهدی جان بابت جوابت، من اون پست ها رو هم خوندم.
    من مشکل مدرک ندارم و همه مدارکم آزاده، پس میشه اول با استاد مکاتبه کنم و اگر باهاش مصاحبه کنم و قبولم کنه، دیگه نیازی به پذیرش در دانشگاه ایران نیست، درسته؟
    خیلی مرسی از وقتی که میذاری
    نه ببینید. اینکه با استاد مکاتبه کنید و قبول کنه سوپروایزر شما بشه، جزئی از روند پذیرش گرفتنه. اگر با استاد مکاتبه نکنید و نتونید نظرش رو جلب کنید، نمیتونید جلوی بخش مربوط به اسم سوپروایزر
    توی فرم اپلیکیشن دکترا، چیزی بنویسید و در نتیجه نمیتونید اپلای کنید. (مثه این می مونه که یکی از مدارکتون رو نفرستید). وقتی اینکار رو کردید هنوز باز هم نیاز به نامه قبولی از ایران دارید.
    چون اتفاقی نیفتاده فقط استادی پذیرفته که با شما کار کنه.
    اون چیزی که من گفتم در مورد اوپن پوزیشن های دانشگاهه. ببینید توی اروپا خصوصن المان و اتریش و سوییس، دوره دکترا میتونه به عنوان یک شغل تحقیقاتی در دانشگاه حساب بشه همراه با حقوق
    و بیمه و مزایای استخدامی. این به اصطلاح موقعیت های تحقیقاتی یا همون اوپن پوزیشن دکترا توی هر گروه و دپارتمان ممکنه به طور متناوب در طول سال اعلام بشه. شما باید بگردید ببینید در رشته مورد
    نظرتون ایا همچین پوزیشنی اعلام شده یا خیر. اگر چندهفته مداوم سایت دانشگاه یا صفحه اساتید رو چک کنید میبینید در قسمت jobs یا vacancy ممکنه چیزی اعلام کرده باشن.
    در اون صورت مثل کسی که میخواد استخدام بشه، باید اپلای کنید، رزومه ، موتیویشن لتر، ریزنمره، توصیه نامه ، لیست مقاله اختراع و کلن هرچیزی که نشون بده شما برای اون پوزیشن مناسبید رو میفرستید
    و مثه دانشگاههای امریکا اپلیکیشن فی هم نداره. با ایمیل میشه اپلای کرد. رقابت هم بسیار بسیار بسیار بالاس. چون هرکسی که فوق لیسانس داره از هرجای دنیا میتونه با فرستادن یک ایمیل اپلای کنه.
    با وجود این رقابت اگر شما رزومه خوبی داشته باشید و در نهایت اساتید شما رو بخوان باهاتون مصاحبه میکنن و اگر واقعن تصمیم بگیرن که شما رو برای اون پوزیشن بگیرن
    اونوقت دستشون باز هست که با ادمیشن افیس صحبت کنن و این مشکل نامه قبولی از ایران رو ازتون نخوان. تاکید میکنم این هیچ الزامی واسه اساتید ایجاد نمیکنه و حتی اگه شما رو انتخاب کنن
    باز میتونن بگن این نامه رو باید بیارید. چون دوتا سیستم جداس. دوتا اداره جداس. یکیش اساتیدن که بر اساس پروفایل علمی شما نظر دادن که به شما یک پوزیشن با حقوق بدن، و یکی دیگه ادمیشن افیسه
    که کاری به این حرفا نداره. اونا مدارک رو میخوان. ولی اگر این دوتا تصمیم بگیرن باهم توافق کنن خیلی راحت شدنیه. من به وفور دیدم که این مشکل اینجوری حل شده. همینطور چندین مورد هم دیدم که طرف
    پوزیشن رو گرفته ولی دانشگاه ادمیشن رو صادر نکرده و طرف یکی دو ترم درگیر این دوتا بوده به دلیل اینکه رزومه خوبی داشته ولی قبولی دکترای ایران رو نداشته. میدونم خنده دار به نظر میرسه ولی متاسفانه
    این قانون توی اتریش هست و با اینکه مدتهاست زمزمه ای برای تغییرش هست، ولی دستکم توی 4 سال اخیر تغییر نکرده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)