صفحه 5 از 67 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 663

موضوع: مشاوره | شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

پیش فرض پاسخ : مشاوره | شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط zippo نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. البته این وکیا میگفت دانشگاه مجانی هست و شهریه نداره. منم هرچی گشتم دیدم همه جا گفتن دانشگاههای اتریش پولی شده. البته تو سایت دانشگاه موفق نشدم قسمت شهریه رو پیدا کنم و نمیدونم رو چه حسابی اون وکیل همچین چیزی گفته.
    شما در مورد اون 1200 یورو اطلاعی دارید؟
    ببینید این موسسات ...... اطلاع درستی ندارن و بعضیاشونم ادعا میکنن که ما اتریش وکیل داریم میره دنبال کارتون و ..... !! این 1200 یورو هم اصلن و ابدن حساب و کتابی نداره خود من یه در دوره ارشدم با معدل بالای 18 فارغالتحصیل شدم نتونستم فاند یا ... بگیرم ! دانشگاهها هم تا اونجایی که من میدونم همگی پولی شده ! تکنیک وین ترمی 740 یورو دانشگاه وین 380 یورو بوکو هم 740 یورو و ....
    اگر A یک معادله ی موفق باشد،آنگاه فرمول آن به این قرار است: Z+Y+X=A که در آن،X : کار و Y: تفریح و Z : دهانت را بسته نگه دار، تعریف شده است.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط zippo نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. البته این وکیا میگفت دانشگاه مجانی هست و شهریه نداره. منم هرچی گشتم دیدم همه جا گفتن دانشگاههای اتریش پولی شده. البته تو سایت دانشگاه موفق نشدم قسمت شهریه رو پیدا کنم و نمیدونم رو چه حسابی اون وکیل همچین چیزی گفته.
    شما در مورد اون 1200 یورو اطلاعی دارید؟
    والا تنها چیزی که میشه در توجیه این 1200 تا گفت اینه که شما پذیرش دکترا بگیری و بعد اونجا یکی از این پوزیشن ها رو بتونی بگیری که واسه یه دانشجوی دکترا با کسر مالیات شاید بشه یه چیزی حدود 1100 تا 1200 تا در ماه مثلن؛ که اینا هم همه تابع تعداد ساعت کاری ایه که دانشگاه واسه کسی که این پوزیشن دکترا رو میگیره در نظر میگیره و در واقع حقوقش میتونه اینقدر باشه. همونطور که گفتم این پوزیشن ها بسیاز محدوده و همونطوری که دوستمون mamali گفتن ممکنه حتی با معدل بالا هم نتونید همچین چیزی رو بگیرید. اما خب احتمال هست همیشه روی کاغذ که بزنه یهو یه استادی یه همچین پوزیشنی داشته باشه و به شما یا هرفرد دیگه ای پیشنهاد بده ولی اینکه به عنوان موسسه اعزام دانشجو از این احتمال اندک، برای گرم کردن بازار استفاده کنن خب به نظرم اخلاقی نیس چون ممکنه یه کسی روش حساب کنه و بعد بیاد و ببینه همچین چیزی نیست. راستی توی سایتهای دانشگاه ها قسمت شهریه ش که برید زده این مقدار 742یورو شهریه برای هر ترم رو بر اساس ملیت داوطلبان که ایران جزو کشورهاییه که دانشجوهاش باید این شهریه رو بدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. mechanic, sharif university of technology

باسلام
    من دنبال دکترا (حتما با فاند ) هستم- متاهل هستم و هزینه زیادی نمی تونم بکنم. لطفا راهنمایی فرمایید. کجا خوبه؟ آلمان، اتریش؟ یا جای دیگه. کدوم دانشگاه؟

دانشگاه کارشناسی :امیرکبیر
    معدل کارشناسی :15.73
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:
    مکانیک جامدات
    دانشگاه کارشناسی ارشد :
    شریف
    معدل کارشناسی ارشد :15.76
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد
    :سازه و بدنه خودرو
    تعداد مقالات :3 (2تا کنفرانس خارجی- 1 دونه isi)
    تعداد توصیه نامه:3تا
    سابقه کار:
    5 سال خودروسازی
    سابقه دریافت بورس :-
    تالیف و یا ترجمه کتاب :
    ترجمه کتاب در زمینه طراحی خودرو
    نمره زبان انگلیسی:ایلتس 6
    مدرک زبان آلمانی :-
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست:
    آلمان-اتریش

سپاس پیشاپیش

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

کاربران گرامی،

با توجه به تغییر عنوان تاپیک نحوۀ درس دادن در دانشگاه های اتریش و اضافه کردن تطبیق واحدهای درسی به آن، زین پس می توانید کلیه سوالات خود را در زمینۀ

تطبیق واحدهای درسی در این تاپیک مطرح کنید. کلیۀ ارسال های مرتبط با این موضوع به تاپیک مربوطه منتقل شدند.

با تشکر
    مدیریت انجمن اتریش
    ویرایش توسط artemis_743 : April 24th, 2013 در ساعت 12:40 AM

Junior Member

درود، لطفا شرایط من را برای پذیرش با فاند یا بورسیه بررسی کنید . متشکرم
    دانشگاه کارشناسی: فردوسی مشهد
    معدل کارشناسی : 17:75
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: روانشناسی بالینی
    دانشگاه کارشناسی ارشد : الزهرا تهران
    معدل کارشناسی ارشد : 18.75
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : روانشناسی بالینی
    تعداد مقالات : دو مقاله انگلیسی که در کنفرانس ارایه و در ژورنال چاپ شده – چهارمقاله فارسی علمی پژوهشی
    تعداد توصیه نامه: 2 -3 تا میتونم جور کنم
    سابقه کار: پروانه کار بالینی دارم
    سابقه دریافت بورس : ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب : ندارم
    نمره زبان انگلیسی: طبق پیش بینی خودم ایلتس شش و نیم به بالا ( انشا...)
    مدرک زبان آلمانی : ندارم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست( دانشگاه وین یا هردانشگاه خوب دیگه ای): --
    اسکلارشیپ مد نظرتون :: چیزی که برام مهمه گرفتن فاند یا اسکالرشیپ هست . ساپورت مالی ندارم
    ضمناً من دکترای ایران قبول شدم امسال و احتمالاً به مصاحبه دعوت میشم . این صحت داره که گواهی اشتغال به تحصیل اینجا برای گرفتن بورس اتریش کافیه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.ثواب داره

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط soyoof نمایش پست ها
    سلام با عرض خسته نباشی خدمت شما من لیسانس و فوق آزاد شیراز درس خوندم و معدلم به ترتیب ۱۷.۵ و ۱۸ هست که دست پایین می گیری چون تا الان ۱۸.۵ هست می خواستم ببینیم که من برای جبران معلدلم چی کار باید بکنیم دوست دارم تورنتو قبول باشم که دیپارتمان زده معدل بی پلاس به بالا از نظر رزومه 5 مقاله ای اس ای در بهترین ژنرال های رشته ی خودم دارم و ۱۵ کنفرانسو ۱۵مقاله کنفرانستالیف کتاب و 5 ایا با توجه به معدل پایین کاری می توانم بکنیم تافل ۱۱۲ ای بی تی نمره جی ار ای خیلی خوبم می توانم بیارم در حد ۱۵۰۰ ۱۶۰۰ از نظر رزومه با بهترین دانشجو های اون طرف مقایسه کردم یه سر و گردن بهتر بود اما این معدل منو می ترسونه البته هدفم دانشگاه های درجه یک اروپا واسترالیا و کانادا ست لزومی به دادن جی ار ای برای جبران معدل هست یا خیر ممنون از شکیبایی و مهربانی شما آیا شانسی برای بورس دارم
    .
    دوست عزيز، البته من متوجه خيلي نكات در سوال شما نشدم، منتها اين دو نكته اساسي است كه اولن معدل شما پايين نيست، و اگر هم باشد تاثيري درگرفتن پذيرش دوره دكترا از اتريش ندارد، دوم اينكه اين تاكيد شما بر تافل و جي آر اي براي دانشگاههاي امريكا و كاناداس، و اگه شما براي اتريش ميخوايد اقدام كنيد، مسير متفاوته و بايد طور ديگري اقدام كنيد.
    در هر حال من اين توضيحات را هم براي شما و هم ساير دوستان اينجا قرار ميدهم اميدوارم خوانده شود و مفيد باشد.
    ----------------------

ببنيد در سيستم اموزشي اتريش چيزي به معناي فاند يا بورس براي دكترا به معناي متداولش تعريف نشده، شما به عنوان يك متقاضي دكترا ، سه راه داريد:
    راه اول) يا از نظر تحقيقاتي آنقدر قوي هستيد ( تاكيد ميكنم خيلي خيلي قوي ) كه مراكز تحقيقاتي بين المللي يا اتحاديه اروپا كه بورسهاي معتبر بين المللي دارند ، در رقابت بين صدها نفر شما را انتخاب ميكنندكه روند تقاضا براي اين نوع اسكالرشيپها خارج از بحث اينجاس و برخلاف امريكا يا كانادا، از طريق خود دانشگاه صورت نميگيرد، به عنوان نمونه ممكن است بورس ارسموس كه بورسيه اتحاديه اروپا است براي دوره دكتراي رشته ي شما با يك دانشگاه اتريشي طرف قرارداد باشد كه اين مساله ممكن است هر چندسال يكبار اتفاق بيفتد، منتها رقابت در سطح بسيار بسيار بالا است كه شايد حدود يك به هزار باشد، ( اين روند معمولن قابل برنامه ريزي نيست و به ندرت پيش ميايد و بيشتر براي دانشگاههاي بسيار معروف اروپاست)

راه دوم) يا دانشكده ي مورد نظر شما در اتريش، يك پوزيشن تحقيقاتي دوره دكترا اعلام ميكند كه نسبت به جذب دانشجوي مورد نظر در يك زمينه خاص، ابراز تمايل ميكند. شما بايستي در آن زمينه و رشته خاص داراي معدل خوب، رزومه مناسب و مقالات معتبر باشيد، باز هم رقايت بالايي وجود دارد و در نهايت نفر برگزيده علاوه بر ثبت نام به عنوان دانشجوي دكترا، براي انجام تز دكترا به عنوان پروژه تحقيقاتي با دانشگاه قرارداد كاري ميبندد و در قبال آن ماهيانه حقوق دريافت ميكند كه اين پوزيشنها در سال يكي دوتا براي دانشكده هاي مختلف است كه از طريق سايت دانشگاه فراخوان داده ميشود، اساس انتخاب دانشجو هم تخصص شما و معدل، تعداد مقالات و رزومه شما ميباشد، مواردي مثل جي آر اي و اينچيزها در اتريش كاربردي ندارد. اين يكي از محتمل ترين روشها براي جذب دانشجويان متخصص است كه شما در رقابت با دانشجويان ساير كشورها قرار ميگيريد. اما چون دقيقن تخصص شما مورد نياز است، ممكن است كساني از حيث معدل از شما بهتر باشند، اما شما در رقابت با آنها به دليل زمينه خاص مورد نظر اساتيد و تجربه تحقيقاتي تان برنده شويد. اين كاملن به جزىىات پوزيشن ربط دارد. پس بازهم اصرار براي معدل بالا خيلي كاربرد ندارد.

راه سوم) اينكه شما با تكميل همه مدارك لازم ،پذيرش بگيريد و با هزينه شخصي براي دوره دكترا اقدام كنيد كه در اين صورت بازهم نيازي به معدل بالا نداريد، صرفن تهيه مدارك، از جمله گواهي اشتغال به تحصيل دكترا از ايران يا نامه عدم ممانعت از تحصيل لازم است نه معدل ١٩ يا جي آر اي، اگه هم رشته شما نيازمند دانستن زبان آلماني باشد، بر اساس مقررات دانشگاهي كه اپلاي ميكنيد، بايستي عمل كنيد و مدرك زبان آلماني ( يا انگليسي) ارائه دهيد.

در پايان باز هم تاكيد ميكنم، تنها راه ممكن گرفتن ساپورت مالي در حال حاضر مورد دوم است كه بايستي از طريق سايت دانشگاه نسبت به آگهي هاي جذب دانشجوي دكترا و پوزيشن هاي خالي دكترا اقدام شود.
    ویرایش توسط mahdi2010 : May 7th, 2013 در ساعت 08:37 AM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh275 نمایش پست ها
    درود، لطفا شرایط من را برای پذیرش با فاند یا بورسیه بررسی کنید . متشکرم
    دانشگاه کارشناسی: فردوسی مشهد
    معدل کارشناسی : 17:75
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: روانشناسی بالینی
    دانشگاه کارشناسی ارشد : الزهرا تهران
    معدل کارشناسی ارشد : 18.75
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : روانشناسی بالینی
    تعداد مقالات : دو مقاله انگلیسی که در کنفرانس ارایه و در ژورنال چاپ شده – چهارمقاله فارسی علمی پژوهشی
    تعداد توصیه نامه: 2 -3 تا میتونم جور کنم
    سابقه کار: پروانه کار بالینی دارم
    سابقه دریافت بورس : ندارم
    تالیف و یا ترجمه کتاب : ندارم
    نمره زبان انگلیسی: طبق پیش بینی خودم ایلتس شش و نیم به بالا ( انشا...)
    مدرک زبان آلمانی : ندارم
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست( دانشگاه وین یا هردانشگاه خوب دیگه ای): --
    اسکلارشیپ مد نظرتون :: چیزی که برام مهمه گرفتن فاند یا اسکالرشیپ هست . ساپورت مالی ندارم
    ضمناً من دکترای ایران قبول شدم امسال و احتمالاً به مصاحبه دعوت میشم . این صحت داره که گواهی اشتغال به تحصیل اینجا برای گرفتن بورس اتریش کافیه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.ثواب داره
    اشتغال به تحصيل شما در دكتراي ايران، صرفن براي گرفتن پذيرش لازمه، براي ساپورت مالي پاسخ شما رو اينجا دادم. در كل اگر با اساتيد در تماس باشيد و موقعيت تحقيقاتي وجود داشته باشد، با توجه به مقالاتتون از شانس خوبي برخورداريد

Junior Member

دانشگاه کارشناسی :دانشگاه دامغان
    معدل کارشناسی :14.37
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:ریاضی محض
    دانشگاه کارشناسی ارشد :دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان
    معدل کارشناسی ارشد :17.5
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :ریاضیات گرایش جبرمحاسباتی

تعداد مقالات :1
    تعداد توصیه نامه:2
    سابقه کار:2 سال
    سابقه دریافت بورس :0
    تالیف و یا ترجمه کتاب :0
    نمره زبان انگلیسی:6.5
    مدرک زبان آلمانی :-
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست(مثال :دانشگاه فنی وین و رشته علوم کامپیوتر - دانشگاه وین و رشته علوم کامپیوتر):TU of wien-JKU-graz
    اسکلارشیپ مد نظرتون :1000 euro per month
    نکته دیگه ای اگه هست:
    همسرم در دانشگاه JkU در حال تحصیل در مقطع دکتری میباشد

Member mamali1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student in OR,University of Vienna

نقل قول نوشته اصلی توسط sarmm نمایش پست ها
    ببینید شما از اتریش راحت پذیرش میگیرید ! بهتره برید تو سایت دانشگاه و دانشکده ببینید پوزیشن دارن یا نه ! یا اینکه استاد پیدا کنید باهاش مکاتبه کنید اوکی بده بعد پذیرش بگیرین بیایین اینجا که استاد بتونه براتون حقوقی رو در نطر بگیره ! تنها راهش اینه ! آلمان رو نمیدونم بهتره به انجمن مربوطش مراجعه کنید !
    اگر A یک معادله ی موفق باشد،آنگاه فرمول آن به این قرار است: Z+Y+X=A که در آن،X : کار و Y: تفریح و Z : دهانت را بسته نگه دار، تعریف شده است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. mechanic, sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1983 نمایش پست ها
    ببینید شما از اتریش راحت پذیرش میگیرید ! بهتره برید تو سایت دانشگاه و دانشکده ببینید پوزیشن دارن یا نه ! یا اینکه استاد پیدا کنید باهاش مکاتبه کنید اوکی بده بعد پذیرش بگیرین بیایین اینجا که استاد بتونه براتون حقوقی رو در نطر بگیره ! تنها راهش اینه ! آلمان رو نمیدونم بهتره به انجمن مربوطش مراجعه کنید !

مرسی از اینکه جواب دادید.
    امیدوار شدم.
    حالا برای مکاتبه با استاد باید "پروپوزال بدم که میخوام توی این موضوع کار کنم" یا اینکه فقط بگم "توزمینه کاری اون استاد تجربه دارم و علاقه مندم موضوعی که استاد پیشنهاد کنه را کارکنم"؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)