صفحه 64 از 67 نخستنخست ... 145455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 663

موضوع: مشاوره | شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا

پیش فرض پاسخ : مشاوره | شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا

سلام دوستان

دانشگاه کارشناسی :صنعتي اصفهان
    معدل کارشناسی :١٤/٢٦
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مهندسي نساجي، گرايش نانوتكنولوژي
    دانشگاه کارشناسی ارشد : اميركبير تهران
    معدل کارشناسی ارشد :١٧/١
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مهندسي نساجي، گرايش نانو تكنولوژي

تعداد مقالات : ٣ مقاله ISI نويسنده اول، ٣ مقاله كنفرانس بين المللي نويسنده اول
    تعداد توصیه نامه:٢ يا ٣ تا
    سابقه کار:-
    سابقه دریافت بورس :-
    تالیف و یا ترجمه کتاب :-
    نمره زبان انگلیسی:آيلتس ٦
    مدرک زبان آلمانی :-
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست): رنك دانشگاه مهم نيست، نياز به فاند كامل دارم، رشته مورد نظر: براي دكتراي مهندسي شيمي يا پليمر يا مواد يا مكانيك يا نانو، هر كدام كه روي نانوكامپوزيت ها كار كنند ميخوام اقدام كنم، چون هم پروژه ي كارشناسي هم كارشناسي ارشدم در زمينه ي نانو كامپوزيت پليمري بود.
    اسکلارشیپ مد نظرتون :
    نکته دیگه ای اگه هست:نياز به فاند كامل، و اينكه
    سه و نيم سال از فارغ التحصيلي من ميگذرد كه در اين مدت مقاله مينوشتم و زبان ميخونم، و اين گپ تحصيلي رو چطور توجيه كنم؟ اگر نمره ي آيلتس ام خيلي پايين هست، ٦ ماه ديگه دوباره آيلتس ميدم. اگر شانسي براي گرفتن فاند كامل از موسسه اي رو دارم لطفا راهنمايي كنيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    immunology

با سلام خدمت دوستان عزیز. من دو تا سوال دارم. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    یکی اینکه برا مقطع دکترا بخوایم اقدام کنیم، حتما باید دکترای ایران قبول شده باشیم؟ (توی پست های قبلی اشاره شده بود). البته من مرحله اول قبول شدم، توی مصاحبه رد شدم ولی کلا شانسی امتحان دادم. قصد ادامه تحصیل توی ایران رو ندارم.
    سوال دوم اینکه برای دانشگاه های اتریش مدرک زبان ضروریه؟ چندسال قبل توی سایت هاشون خونده بودم که زبان انگلیسی نیاز نیست و دانشگاه اجازه میده مدت یکسال زبان آلمانی رو یاد بگیری، مثل دانشگاه های ترکیه که یکسال اجازه میدن زبان ترکی اموزش ببینی. ایا همچین چیزی هست؟
    ممنون از همه دوستان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    immunology

دانشگاه کارشناسی : تربیت معلم تهران (خوارزمی)
    معدل کارشناسی : پانزده و نود و چهار صدم
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: زیست سلولی

دانشگاه کارشناسی ارشد : علوم پزشکی شیراز
    معدل کارشناسی ارشد : شانزده و نود و شش صدم
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : ایمونولوژی

تعداد مقالات : دو مقاله اسم دوم و یک مقاله اسم اول ولی همه در ژورنال های با ایمپکت پایین
    تعداد توصیه نامه: دو تا سه
    سابقه کار: دوسال کار مشاوره اموزشی و سه سال و نیم کار علمی اموزشی
    سابقه دریافت بورس : -
    تالیف و یا ترجمه کتاب : -

نمره زبان انگلیسی: تافل 90 با کمی مطالعه
    مدرک زبان آلمانی : - یادگیری زبانم خیلی خوبه.

دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست(مثال :دانشگاه فنی وین و رشته علوم کامپیوتر - دانشگاه وین و رشته علوم کامپیوتر): دانشگاه خاصی مد نظرم نیست
    اسکلارشیپ مد نظرتون : بله فول فاند!! (اشتهام خوبه!)
    نکته دیگه ای اگه هست: دوستان عزیز، من شش سال از فارغ التحصیلیم میگزره و الان مدت سه سال هست که عملا بیکارم. میشه در مورد این گپ تحصیلی و بیکاری و شانس پذیرش درحالی که الان 35 سالمه، راهنمایی کنین. نمره زبان المانی چقدر تاثیر داره؟ من اگه نمره عالی بگیرم، شانس پذیرشم رو بالا میبره؟ ممنون از همه دوستان

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط baaran نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز. من دو تا سوال دارم. ممنون میشم راهنمایی کنین.
    یکی اینکه برا مقطع دکترا بخوایم اقدام کنیم، حتما باید دکترای ایران قبول شده باشیم؟ (توی پست های قبلی اشاره شده بود). البته من مرحله اول قبول شدم، توی مصاحبه رد شدم ولی کلا شانسی امتحان دادم. قصد ادامه تحصیل توی ایران رو ندارم.
    سوال دوم اینکه برای دانشگاه های اتریش مدرک زبان ضروریه؟.
    ببینید استدلال دانشگاه‌های اتریش در گذاشتن شرط قبولی کنکور به عنوان شرط پذیرش، اینه که کسی‌ که در کشور خودش صلاحیت علمی‌ کافی‌
    برای تحصیل در یک مقطعی رو نداره، نخواد بیاد اتریش. برای ایرانی‌ ها، قبولی کنکور می‌خواد چون کنکور در همه مقاطع برگزار می‌شه.
    اما طبیعیه که قبولی در کنکور ارشد خیلی‌ ساده تر از قبولی کنکور دکتراس. در نتیجه، اگر شما بتونید به شکل دیگه‌ای هم صلاحیت خودتون رو نشون بدید، مثلا یه نامه‌ای از
    دانشگاهی که توش ارشد گرفتید بیارید مبنی بر اینکه شما صلاحیت علمی‌ ورود به دکترا رو دارید، دانشگاه‌های اتریش همون رو به عنوان صلاحیت علمی‌
    شما در نظر میگیرن. این فقط در مورد دکترا جواب داده توی سالهای اخیر. در مورد مدرک زبان هم: در رشته‌های فنی معمولن زبان انگلیسی‌ هستش و هر دانشگاه
    ملاک‌های خودشو داره. اما در رشته‌های غیر فنی، دانشگاه خودش تو سایتش مینویسه که چه مدرک زبانی لازمه. معمولن آلمانی‌ B2 برای شروع لازمه.

چندسال قبل توی سایت هاشون خونده بودم که زبان انگلیسی نیاز نیست و دانشگاه اجازه میده مدت یکسال زبان آلمانی رو یاد بگیری، مثل دانشگاه های ترکیه که یکسال اجازه میدن زبان ترکی اموزش ببینی. ایا همچین چیزی هست؟
    ممنون از همه دوستان
    اگر بقیه پست‌ها رو بخونید متوجه میشید که اینم امکان پذیره.

Junior Member

دانشگاه کارشناسی :تربیت معلم همدان
    معدل کارشناسی :16.5
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:آموزش ریاضی
    دانشگاه کارشناسی ارشد :گیلان
    معدل کارشناسی ارشد :14.4
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :کنترل و بهینه سازی

تعداد مقالات :0
    تعداد توصیه نامه:پیگیری نکردم
    سابقه کار:10 سال دبیر ریاضی
    سابقه دریافت بورس :0
    تالیف و یا ترجمه کتاب :0
    نمره زبان انگلیسی:ندارم
    مدرک زبان آلمانی :ندارم ولی ببینم میتونم برم شروع میکنم خوندنش
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست(مثال :دانشگاه فنی وین و رشته علوم کامپیوتر - دانشگاه وین و رشته علوم کامپیوتر):دانشگاه وین و رشته ریاضی
    اسکلارشیپ مد نظرتون :

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر -

لیسانس دانشگاه ازاد رشته مهندسی شیمی- صنایع گاز معدل 12.19
    فوق لیسانس دانشگاه ازاد رشته مهندسی شیمی-بیوتکنولوژی معدل 15.19
    تعداد مقاله ISI یک
    تعداد مقاله بین المللی و داخلی 5
    تعداد توصیه نامه 2
    مجاز شده در ازمون دکتری سال 97
    مدرک زبان المانی ب1 و در حال خواندن ب2
    سابقه کار مرتبط 2 سال

دوستان آیا شانسی برای دکتری دارم در اتریش ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سلام
    من متوجه نشدم این مدرک منع ادامه تحصیل از دانشگاه قبلی تو دکتری چی هست که جزو مدارک لازم محسوب میشه
    یعنی از دانشگاه دکتری تو ایران نامه بگیریم که ادامه تحصیل ما مشکلی نداره؟
    در ضمن من به صورت استعداد درخشان دارم دکتری میخونم و رتبه کنکور ندارم. این مزیته برای گرفتن فاند؟
    من ارشد مکانیک معدل 17.5 ایلتس ۷، چهار مقاله ای اس ای دارم و هفت هشت تا هم ژورنال و کنفرانس داخلی که فکر نمیکنم مهم باشه. معدل لیسانس هم همون 17.5هست.
    با این شرایط به نظرتون چقدر شانس دریافت بورس دارم
    ممنون از همگی شما

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaedin نمایش پست ها
    سلام
    من متوجه نشدم این مدرک منع ادامه تحصیل از دانشگاه قبلی تو دکتری چی هست که جزو مدارک لازم محسوب میشه
    در ضمن من به صورت استعداد درخشان دارم دکتری میخونم و رتبه کنکور ندارم. این مزیته برای گرفتن فاند؟
    من ارشد مکانیک معدل 17.5 ایلتس ۷، چهار مقاله ای اس ای دارم و هفت هشت تا هم ژورنال و کنفرانس داخلی که فکر نمیکنم مهم باشه. معدل لیسانس هم همون 17.5هست.
    ممنون از همگی شما

البته در این فروم توضیح داده شده چند بار که دانشگاه‌های اتریش بورسیه نمیدن. در عوض، یک سری پوزیشن کاری دکترا ارائه میدن که باید استاد و گروه مرتبط با رشتتون رو پیدا کنید
    و از سایتشون ببینید پوزیشن خالی‌ دارن که شما رو به عنوان ریسرچر استخدام کنن یا خیر. غیر از این مورد، شما امکان دیگه‌ای برای گرفتن فاند ندارید و باید با هزینه شخصی‌ تحصیل کنید
    که با توجه به رزومه شما منطقی‌ نیس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaedin نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از همگی شما
    سلام
    آقای مهدی، برای شما توضیح دادن که چطوری میتونید روی پوزیشن‌های خالی،‌ درخواست بفرستید و با استاد مربوطه مکاتبه کنید تا شاید روزمه‌ی شما به کار اونها نزدیک باشه و...
    اما نامه‌ی منع تحصیلی برای دانشجویان ارشدی هستش که قصد ادامه تحصیل برای دکتری در خارج از کشورو دارن. شما که دانشجوی دکترای وزارت علوم هستید به مراتب فکر میکنم سختتر میتونید به این نامه برسید و باید هزینه‌‌ی تحصیل تا انتهای چهار سال را پرداخت کنید... چون انصراف باعث میشه که شما هزینه‌ی معادل با شهریه‌ی شبانه‌ی ورودی خودتونو پرداخت کنید. فکر میکنم بالای پنجاه میلیون باشه. حالا مگه اینکه شرایطتون خاص باشه و همین الآنش هم مشغول پرداخت شهریه هستید که خب دیگه در این حالت فکر نکنم انصرافتون مانعی داشته باشه. از آموزش دانشگاه‌تون هم سوال بپرسید تا بیشتر مطمئن بشوید.

Junior Member

سلام دوستان
    شرایط من به شکل زیر هست:
    دارای لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه قم با معدل 13.66
    دارای کارشناسی ارشد مهندسی طراحی راکتورهای هسته ای با معدل 15.5 از دانشگاه اصفهان
    سابقه 3 سال تدریس زبان انگلیسی در مرکز جهاد دانشگاهی
    دارای 3 مقاله ISI که یکی از مقالات دارای IF 5 میباشد.
    آیلتس 7
    هدفمم در درجه اول تغییر رشته به سمت رشته های نزدیک به خودم مثل انرژی یا مکانیک هست.(دوتا از مقالاتم کاملا مکانیکی و انتقال حرارتیست)
    سوالایی که داشتم به اینصورت هست که :
    1- چقدر شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه رو دارم؟
    2- حدود دریافتی ماهانه در صورت گرفتن فاند با احتساب کسورات چقدر هست؟
    3 - سوال اخر هم اینکه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از باب آینده شغلی و درامدی و اقامت برتری ای برای اتریش هست یا خیر؟
    با تشکر فراوان از دوستانی که وقت میذارن و راهنمایی میکنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)