صفحه 2 از 19 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 185

موضوع: Motivation Letter

پیش فرض پاسخ : Motivation Letter

سلام
    اول از همه ببخشيد كه اگه سوالم رو جاي بي ربطش مي نويسم ؟ آخه هيچ جاي ديگه رو پيدا نكردم
    من دارم واسه يكي از دانشگاههاي آلمان اپلاي مي كنم ازم اينو هم خواستن :
    Describe your social and multi-cultural competencies
    كسي نمونه اي از اين نامه ها داره بمن كمك كنه؟ اصلا چي بايد نوشت و چه جوري؟
    ممنون

سلام بچه ها من چند نمونه motivation letter از كجا ميتونم پيدام كنم خيلي عجله دارم

سلام ،من هم motivation letter مي خوام.اگر كسي داره چند تا نمونشو بذاره

ممنون ميشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agr. Entomology-Isfahan University of Technology

کافیه با گوگل یه سرچ کنید، "motivation letter sample" کلی نمونه میاره براتون که البته بهتره از اونایی استفاده کنید که مربوط به دانشگاهه. نمونه های کاری یه مقدار جزئی اصول نوشتنشون فرق میکنه

Junior Member

دوستان با تجربه می شه بگن اون مطالبی که در مورد SoP تو این فروم گفته شده بطور کلی برای Motivation letter هم صدق می کنه یا نه؟ چون اونطور که من فهمیدم SoP بیشتر برای اپلای برای دکتراست و طولانی تر و جامع تر از Motivation letter هستش.
    اگر اینطوره چرا انقدر حجم مطلب راجع به Motivation letter کمه؟ چون ظاهرا بیشتر دوستان دارن برای فوق اپلای می کنن.لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

دوستان عزيز انواع motivation letter, SOP و coverletter را مي توانيد از اينترنت پيدا کنيد حتي sample هايي هم هست که ازشون استفاده کنيد. فقط لازمه تو google سرچ کنيد.من دو تا فايل گذاشتم که اميدوارم بدردتون بخوره.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 02:06 PM دلیل: بروزرسانی فایل از کار افتاده

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

دوستان
    من خيلي زياد روي SOP كار كردم و سعي كردم كه يه چيز خوب بنويسم . الان متوجه شدم يكي از دانشگاهها motivation letter ميخواد و من وقت كافي براي براي آشنايي با ساختار و روش نوشتنش ندارم . (البته چند تا نمونه را ديدم ). كسي ميتونه منو راهنمايي كنه كه بتونم از SOP يك motivation letter خوب دربيارم ؟ اين كار شدني هست؟

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط superwise نمایش پست ها
    دوستان
    من خيلي زياد روي SOP كار كردم و سعي كردم كه يه چيز خوب بنويسم . الان متوجه شدم يكي از دانشگاهها motivation letter ميخواد و من وقت كافي براي براي آشنايي با ساختار و روش نوشتنش ندارم . (البته چند تا نمونه را ديدم ). كسي ميتونه منو راهنمايي كنه كه بتونم از SOP يك motivation letter خوب دربيارم ؟ اين كار شدني هست؟
    من تا حالا 10 تا ازین متنها نوشتم! چه به نام motivation letter و چه به نام Statment Of Purpose و چه به هر اسم دیگه ای.
    همه شون از یک متن خام ابتدایی سرچشمه گرفتند!
    زمانیکه دیدم اینها خودشون حتی بعضی دانشگاهها، LOM رو معادل SOP می گیرند، دیگه حساسیتی به این موضوع نشون ندادم. فقط اونطور که از اسمشون بر میاد، یکی «انگیزه نامه» هست و یکی «هدف نامه»!
    خب با در نظر گرفتن این موضوعات می تونید به نوشته تون شکل بدید. جایی که صحبت از انگیزه ست، بیشتر به دلایل منحصر به فردی که باعث شده اون رشته ی خاص در اون دانشگاه خاص در اون کشور خاص رو انتخاب کنید، با توجه به سلیقه و بکگراندتون، حرف می زنید. و جایی که صحبت از مقصودتون هست: چرا اینجا این رشته رو انتخاب کردین، این برنامه ی آموزشی چطور قرار هست به برنامه های آینده تون که بیان کردید کمک کنه ووو. می بینید که خیلی هم قابل تمیز نیستند و من هر دو مورد رو در نوشته هام می گنجوندم. اما گاهی اوقات هم از شما خواسته میشه که صراحتا به پرسشهایی پاسخ بدید، یا در متنتون (هر چی میخواین بذارین اسمشو) پاسخ فلان پرسشها رو هم جای بدید. پس شما کار سختی ندارید:
    فقط بشینید به چند تا سوال جواب بدید (در محدوده ی تعداد حروف یا واژه های مجاز)
    همین!

توی اکثر خودآموزهایی که دوستان قرار دادند هم اشاره میشه که اینها اسمهاشون ممکنه فرق کنه با هم، ولی خیلی جاها یکی هست. مهم اینه که اگر سوالی ازتون پرسیدن حتما به اون جواب بدید! (در کنار حاشیه هایی که اگر جا باشه می نویسید)
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

اول motivation letter هم لازمه جمله خاصی بکار ببریم مثلا مثل recommendation letter که باید مینوشتیم to whom it may concern اینجا هم لازمه که dear sir/madam یا چیزه دیگه ای بنویسیم یا نه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering-AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط siana_k1980 نمایش پست ها
    اول motivation letter هم لازمه جمله خاصی بکار ببریم مثلا مثل recommendation letter که باید مینوشتیم to whom it may concern اینجا هم لازمه که dear sir/madam یا چیزه دیگه ای بنویسیم یا نه؟
    سلام سیانا!شما باید SOP خودتون و اونجا copy & paste کنین.پیشنهاد می کنم تاپیک های مربوط به SOP رو بخونین اگه تا حالا SOP اماده نکردین!(چند نمونه در تاپیک مربوطه هست ببینید دستگیرتون می شه چی باید بنویسین.)
    شما باید فقط و فقط از خودتون بگین، Dear sir madam چیه!
    ویرایش توسط MAnewzealand87 : February 20th, 2011 در ساعت 04:46 PM