صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 185

موضوع: Motivation Letter

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Motivation Letter

دوستان گرامی
    من توی این نامه ی ML میخوام چیزی از بالا بودن نمرات اختصاصیم در دوسال پایانی تحصیل بگم که اگه مثلا دوسال اول ضعیف عمل کردم ولی بعدش علاقه مند شدم و جبران کردم ، این واسه ML مفید هست یا نه ؟

سوال دومم بعضی اصطلاحات رو نمیدوم به انگلیسی چی میشه مثل اینها که زیر نوشتم:

دروس تخصصی؟
    واحد درسی؟
    دوره ی کارآموزی؟

میشه لطف کنین اگه میدونین بگید، مرسی

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    دوستان گرامی
    من توی این نامه ی ML میخوام چیزی از بالا بودن نمرات اختصاصیم در دوسال پایانی تحصیل بگم که اگه مثلا دوسال اول ضعیف عمل کردم ولی بعدش علاقه مند شدم و جبران کردم ، این واسه ML مفید هست یا نه ؟

سوال دومم بعضی اصطلاحات رو نمیدوم به انگلیسی چی میشه مثل اینها که زیر نوشتم:

دروس تخصصی؟
    واحد درسی؟
    دوره ی کارآموزی؟

میشه لطف کنین اگه میدونین بگید، مرسی
    در حد یکی دو جمله اونو توضیح بدین. مثلاً
    After the first tedious year of general courses, taking specialized courses such as X and Y, was a turning point in my education that changed my view toward this field
    البته به نظر من بهتره که به صورت موردی اشاره بشه که چه مفهومی یا چه تاپیکی در چه فیلدی باعث ایجاد علاقه شد. مثلاً توضیح بدین که من از حل کردن فلان مسئله در فلان درس خیلی حس خوبی داشتم. یا مشکلات و چالشهای فلان پروژۀ درسی رو دوست داشتم چون این چیزا رو یاد گرفتم و باعث ایجاد این تواناییها در من شد. یه چیزی که باعث شه استاد، در شما یه critical thinking رو ببینه. سعی کنید موارد خیلی ساده ای که در طول دوران تحصیل رخ داده رو به یاد بیارید و ازش استفاده کنید. لازم نیست دنبال افتخارات خاصی باشید.
    ترجمۀ اصطلاحات:
    دروس تخصصی: specialized courses
    واحد درسی: نمیدونم دقیقاً چی میخواید بگید، مثلاً اگه میخواید بگید یه درس سه واحدی میشه a three-credit course... در واقع واحد میشه credit
    دورۀ کارآموزی: internship

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

پیش فرض Killer Cover Letters -pdf

Learn the anatomy of killer cover letters and write your best cover letters ever. Get cover letter tips, killer cover letter examples......Hope it helpsAll the best
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elnazhat نمایش پست ها
    در حد یکی دو جمله اونو توضیح بدین. مثلاً
    After the first tedious year of general courses, taking specialized courses such as X and Y, was a turning point in my education that changed my view toward this field
    البته به نظر من بهتره که به صورت موردی اشاره بشه که چه مفهومی یا چه تاپیکی در چه فیلدی باعث ایجاد علاقه شد. مثلاً توضیح بدین که من از حل کردن فلان مسئله در فلان درس خیلی حس خوبی داشتم. یا مشکلات و چالشهای فلان پروژۀ درسی رو دوست داشتم چون این چیزا رو یاد گرفتم و باعث ایجاد این تواناییها در من شد. یه چیزی که باعث شه استاد، در شما یه critical thinking رو ببینه. سعی کنید موارد خیلی ساده ای که در طول دوران تحصیل رخ داده رو به یاد بیارید و ازش استفاده کنید. لازم نیست دنبال افتخارات خاصی باشید.
    ترجمۀ اصطلاحات:
    دروس تخصصی: specialized courses
    واحد درسی: نمیدونم دقیقاً چی میخواید بگید، مثلاً اگه میخواید بگید یه درس سه واحدی میشه a three-credit course... در واقع واحد میشه credit
    دورۀ کارآموزی: internship
    یک جا تو اینترنت دیدم این اصطلاح رو برای دروسی تخصصی گذاشته:major courses و یک جا هم همین specialized course

ولی من آخرش متوجه نشدم برای عنوان رشته مثلا (مهندسی مکانیک) که در کنکور واسه دانشگاه انتخاب میکنیم عنوان course استفاده میشه و تک تک دروسی هم که در این رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه میخونیم مثلا (ذرس سیالات ) بازهم با همون course بیان میشه؟

در مورد دو مورد دیگه هم ممنون.

Senior Member

بچه ها،
    در مورد تعداد صفحات ML نظرتون چیه. یک جا دیدم تو همین فروم نوشته بود معمولا یک صفحه است.
    SOP ظاهرا تا دو صفحه هم جا داره نوشته شه ، یعنی ML باید کوتاهتر باشه؟

اصول و روش خاصی واسه این دو تا وجود داره که هر کدوم چقدر باید باشه؟

مرسی

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

بچه ها،در مورد تعداد صفحات ML نظرتون چیه. یک جا دیدم تو همین فروم نوشته بود معمولا یک صفحه است.SOP ظاهرا تا دو صفحه هم جا داره نوشته شه ، یعنی ML باید کوتاهتر باشه؟اصول و روش خاصی واسه این دو تا وجود داره که هر کدوم چقدر باید باشه؟ مرسی
    Generaly, Not more than one A4 page
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl.paniz نمایش پست ها
    Generaly, Not more than one A4 page
    واقعا!!! مال من حدود ۲ صفحه شده چطوری کمش کنم!

سایز فونت این طور نامه ها معمولا 10 هست یا 12 ؟

یک مورد دیگه، در مورد خط اول باید کسی رو مورد خطاب قرار داد یا نه؟ تو این فروم و چند تا از نمونه هایی که دیدم با Dear Sir/Madam شروع کردن ولی توی اینترنت برای نوشتن
    motivation letter خوب دیدم که نوشتن نیازی نیست که با این جمله و بصورت رسمی نوشته بشه. منکه آخرش گیج شدم!
    با چه عنوانی شروع بشه بهتره؟

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

واقعا!!! مال من حدود ۲ صفحه شده چطوری کمش کنم!سایز فونت این طور نامه ها معمولا 10 هست یا 12 ؟یک مورد دیگه، در مورد خط اول باید کسی رو مورد خطاب قرار داد یا نه؟ تو این فروم و چند تا از نمونه هایی که دیدم با Dear Sir/Madam شروع کردن ولی توی اینترنت برای نوشتنmotivation letter خوب دیدم که نوشتن نیازی نیست که با این جمله و بصورت رسمی نوشته بشه. منکه آخرش گیج شدم! با چه عنوانی شروع بشه بهتره؟
    سلام دوست عزیزم معمولا 12 هست ببین این نامه فقط شامل سه پاراگراف هست1. پاراگراف اول :اینکه اول باید خودتو معرفی کنی به اینصورتاولا شما کی هستی و رشته ات چی هست درجت چی هست چرا داری مینویسی و نام اون دانشگاه یا ... که داری واسش اپلای میکنی و اینکه ابراز علاقه به اونجا.2. اینکه چرا فک میکنی مناسبی واسه اونجا مهارتهات و تجارب و .......یا یه مثال بزنی و تجربتو هایلایت کنی3. یه بار دیگه یاداوری میکنی که علاقه مندب که اونجا ادامه بدی و تشکر و تمام.ماکزیمم در حد یه برگ آ چها باید باشه در عین حال جذاب و گیرا...یادت باشه باید رو اون چیز هایی مانور بدی که بلدی نه لزوما چیزایی که اونا میخوان واسه اپلیکیشن یادت باشه تو این نامه نباید چیزی که تو رزومت هست بیاری....خیلی ساده و شیک باشهاگه خواستی واسم نامتو پ خ کن که من اصلاحش کنم ارادتمندیماما اینکه به چه کسی باید بزنی این بر میگرده به اون استاد اونجا معمولا خطاب به اون بزن اگر هم که آنلاین باید پر کنی و یا نمیدونی مخاطبی کی هست از این 2 تا مورد میتونی استفاده کنی:to whom it may concernو یاDear Sir or Madamباز هم اگه سوالی داشتی فیل فری....بدروود
    Steve Jobs

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl.paniz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم معمولا 12 هست ببین این نامه فقط شامل سه پاراگراف هست1. پاراگراف اول :اینکه اول باید خودتو معرفی کنی به اینصورتاولا شما کی هستی و رشته ات چی هست درجت چی هست چرا داری مینویسی و نام اون دانشگاه یا ... که داری واسش اپلای میکنی و اینکه ابراز علاقه به اونجا.2. اینکه چرا فک میکنی مناسبی واسه اونجا مهارتهات و تجارب و .......یا یه مثال بزنی و تجربتو هایلایت کنی3. یه بار دیگه یاداوری میکنی که علاقه مندب که اونجا ادامه بدی و تشکر و تمام.ماکزیمم در حد یه برگ آ چها باید باشه در عین حال جذاب و گیرا...یادت باشه باید رو اون چیز هایی مانور بدی که بلدی نه لزوما چیزایی که اونا میخوان واسه اپلیکیشن یادت باشه تو این نامه نباید چیزی که تو رزومت هست بیاری....خیلی ساده و شیک باشهاگه خواستی واسم نامتو پ خ کن که من اصلاحش کنم ارادتمندیماما اینکه به چه کسی باید بزنی این بر میگرده به اون استاد اونجا معمولا خطاب به اون بزن اگر هم که آنلاین باید پر کنی و یا نمیدونی مخاطبی کی هست از این 2 تا مورد میتونی استفاده کنی:to whom it may concernو یاDear Sir or Madamباز هم اگه سوالی داشتی فیل فری....بدروود
    حالا من یک طوری دارم از سر و تهش میزنم ببینم چی در میاد ولی حتما بعد از اتمامش ازتون کمک میگیرم.
    ولی خداییش سخته تمام این چیزا رو آدم بخواد تو یک صفحه خلاصه کنه!

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

دوستان
    از اونجايي كه ML شبيه اس او پي نيست، ميشه از مشكلات موجود در ايران مثل ا ر ز يا ت ح ر م هم صحبتي كرد؟
    کربلایم آرزوست...