نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ECTS

Junior Member

پیش فرض ECTS

سلام
    كسي ميتونه راهنمايي كنه چجوري ميشه ECTS رو محاسبه كرد.رشته اي كه من انتخاب كردم، ECTS ، 120، لازم داره و من نميدونم چطوري ميتونم ببينم شامل من ميشه يا نه. از سايتهاي ديگه خوندم ولي باز درست متوجه نشدم.
    ممنون ميشم كمكم كنيد.

پیش فرض پاسخ : ECTS

e.g: in German Universities 1 ECTS = 30 Hours Workload
    Amount of work

Class attendance: 12 hrs
    Private study: 18 hrs
    Total: 30 hrs

در ایران تعداد ساعت تدریس هر واحد دروس نظری 17 ساعته و معولا دروس تخصصی 3 واحدی هستند. یعنی 51 ساعت حضور در کلاس. در حالی که در آلمان و اروپا معمولا دروس 5 ECTS دارن که میشه 5*12=60 ساعت حضور در کلاس البته کلاسها در ایران برای دروس 1 واحدی 1.5 ساعته و برای دروس 2 واحدی 3 ساعت و دروس 3 واحدی 4 یا 4.5 ساعت و طول ترم 16 تا 17 هفته که تقریبا میشه همون سیستم اروپا اما متاسفانه وزارت علوم به صورت رسمی این تعداد ساعات واقعی رو در نظر نمیگیره.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Europe...ulation_System

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

پیش فرض پاسخ : ECTS

سلام. دوستان، در پروسه اپلای این مورد از من خواسته شده، به نظرتون واحد های عمومی مثل اندیشه اسلامی و اینارو هم حساب کنم؟
    من 137 واحد درسی پاس کردم، هر واحد درسی در ایران 16 ساعته ، هر واحد درسی در فنلاند 27 ساعته. تقریبا 137 واحد با ضریب 1.6 معادل 219 etcs شد.

The extent of the degree in ECTSPlease, remember that if your course transcript record does not indicate the extent of course work in ECTS, give the conversion rate (1 ECTS = 27 hours of work) and convert the extent of your previous degree(s) in ECTS.
    ویرایش توسط nirman : January 18th, 2020 در ساعت 10:31 AM