صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: دیتابیس متوسط نمرات GRE Revised پذیرفته شدگان در دانشگاههای آمریکا و کانادا

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : دیتابیس متوسط نمرات GRE Revised پذیرفته شدگان در دانشگاههای آمریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    من از دانشگاه Texas Woman's University میانگینی ندیدم، شما اطلاعی در مورد این دانشگاه ندارید؟
    به نظرم میاد این لیست برای دانشگاههای هست که در رنکینگ US News وجود دارند. دانشگاه مورد نظر شما توی این سایت دارای رنکینگ نیست.
    مثلاً دانشگاه Texas at Arlington هم وضعیت مشابهی داره.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دیتابیس متوسط نمرات GRE Revised پذیرفته شدگان در دانشگاههای آمریکا و کانادا

دوست عزیز و گرامی vv_matin در وهله ی اول یک دنیا سپاس به خاطر این کار قشنگت که واقعا جاش توی فروم خالی بود.
    یک سوال: این ها میانگینه، به نظر من بیشتر هم شاید در مورد رشته های فنی موضوعیت داره (البته استنباط من اینه و شاید هم درست نباشه). می شه گفت باز رشته به رشته هم متفاوته و تفاوت هایی ممکنه داشته باشه؟؟؟

رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز و گرامی vv_matin در وهله ی اول یک دنیا سپاس به خاطر این کار قشنگت که واقعا جاش توی فروم خالی بود.
    یک سوال: این ها میانگینه، به نظر من بیشتر هم شاید در مورد رشته های فنی موضوعیت داره (البته استنباط من اینه و شاید هم درست نباشه). می شه گفت باز رشته به رشته هم متفاوته و تفاوت هایی ممکنه داشته باشه؟؟؟
    سلام.
    خواهش میکنم. خوشحالم که مفید بوده.
    حضور شما عرض کنم که صد در صد این رقم ها میانگین هست. مطمئن باشید اگر کسی بتونه نظر استادی رو جلب کنه، با داشتن حداقل ها هم به احتمال زیاد میتونه پذیرش و فاند بگیره. مثلا همین دانشگاه ایالتی اورگان، توی سایت دانشکده عمرانش نمره 300 رو ذکر کرده، ولی اینجا میبینیم که حول و حوش 320 درج شده. نتیجه این که طبق فرمایش شما رشته به رشته فرق میکنه.
    مورد بعدی این هست که دانشگاهها تا جایی که من فهمیدم بیشتر به Percentile توجه میکنن تا نمره. مثلاً یه امتحانی ممکنه خیلی سخت باشه و یکی با نمره 160 وربال توی Percentile 95 قرار بگیره. یه وقت هم ممکنه امتحان آسون باشه و به همون نمره توی رتبه پایینتری. اینجوریه که به نظرم دانشگاهها بیشتر توجه میکنند که نمره شما نسبت به بقیه چطور هست و اساس GRE هم تقریباً همینه. البته از اونجایی که GRE امتحان استانداردیه، زیاد پیش نمیاد که نمره کل یک نفر با یک سطح مشخص اطلاعات توی دو تا امتحان خیلی متفاوت بشه. ممکنه یه بخش سخت باشه، ولی بخش دیگه آسون باشه و جبران کنه. اینجاست که اهمیت این نمره ها تا حدودی نمود پیدا میکنه.
    باز هم میگم که به این نمره ها فقط به عنوان یک حدود نگاه کنید و من دوست خودم پارسال با نمره ای به مراتب پایینتر از این نمرات پذیرش شد و از ترم دوم فاند گرفت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    دوستان ضمن تشکر از جوابهاتون.
    چند تا نکته رو خدمتتون عرض کنم.
    1- این مقادیر میانگین هستند. میانگین هم میدونید که یعنی ممکنه یه سری بالاتری از این نمره آورده باشند، و یه سری هم پایینتر.
    2- این نمره نمره کسایی هست که قبول قطعی شدند احتمالاً. بدون تماس با استاد و ... چون خودتون بهتر میدونید که اگر استاد چراغ سبز نشون بده با داشتن مینیمم ها هم پذیرش و فاند میگیرن. دوست خود من پارسال دانشگاه نیو مکزیکو قبول شد. البته ترم اول بدون فاند رفت و از ترم دوم فاند گرفت. اما نمره GRE اش اصلاً این رقم نبود. هیچی هم مقاله نداشت و فقط معدل فوقش 18.3 بود.
    3- عطف به مورد بالا، قطعاً GRE پارامتر مهمیه، اما تنها پارامتر مهم نیست.
    4- دانشگاهها خودشون میدونند که بچه های International به هر حال تو نمره وربال عقب میمونن. خصوصاً توی رشته های فنی، نمره وربال فاکتور خیلی تعیین کننده ای نیست توی پذیرش. یه نمره 160 کوانت و یه نمره 4.5 رایتینگ در کنار یه نمره 150-155 احتمالا نمره خیلی خوبی برای بچه های International حساب بشه.
    بنابراین به این عددها فقط به عنوان یک رقم سر انگشتی نگاه کنید. این عددها نه به خاطر تضعیف روحیه، که به این منظور قرار داده شده اند که یهو جوگیر نشین Caltech رو اپلای کنین، وقت معدل و رزومه تون تاپ نیست! البته میتونین اپلای کنین، ولی یه 300-400 تومنی ضرر کردید!!!
    ضمناً از امتیازات زیادی که دوستان بابت تاپیک دادن هم ممنون.
    درود
    شاید جای این پرسش اینجا نباشه ولی چون به موضوع چراغ سبز استاد اشاره شد می شه بگید چه جوری می شه این چراغ سبزو گرفت؟ من که به هر کی ایمیل زدم یاگفته متاسفانه...، یا که گفته برو تو سایت دانشگاه اول ثبت نام کن تا بعد تصمیم گیری بشه!

رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام.
    توی این قسمت به طور مبسوط میتونید جواب سوالاتون رو بگیرید.
    http://www.applyabroad.org/forum/for...AF%D8%A7%D9%86

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

سلام.
    توی این قسمت به طور مبسوط میتونید جواب سوالاتون رو بگیرید.
    http://www.applyabroad.org/forum/for...AF%D8%A7%D9%86
    سلام دوست عزیزم.ببینین با نمره کل 310 گفتین دانشگاه متوسط میشه امیدوار بود.میشه بفرمایین دانشگاه متوسط در سایت زیر چه رنکی رو شامل می شه؟؟
    ممنونم
    http://www.usnews.com/

رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم.ببینین با نمره کل 310 گفتین دانشگاه متوسط میشه امیدوار بود.میشه بفرمایین دانشگاه متوسط در سایت زیر چه رنکی رو شامل می شه؟؟
    ممنونم
    http://www.usnews.com/
    سلام.
    شما باید رنکینگ US News رو در رشته خودتون پیدا بکنید، که تاپیکی توی انجمن به این منظور هست. بعد از اون لیست، وسط جدول رو پیدا کنید و برای اون حول و حوش اپلای کنید.
    موفق باشید.

دوستان به نظرم هر دانشگاهی می‌خواید اپلای کنید، قبلش یه میل بزنید و ازشون بخواید نمره‌های متوسط سال‌های قبلشون بهتون بدن. بعضی‌ها این کارُ میکنن. خوبیش اینه که تو رشته خودتون دستتون میاد که نمره‌ها چی بوده. من امروز از دانشگاه واشنگتن گرفتم و خیلی تعجب کردم! متوسط اون‌هایی که قبول شده بودن (تو رشته طراحی و برنامه‌ریزی شهری/دکترا) سال قبل 655 و 720 بود و متوسط اون‌هایی که رد شده بودند 552 و 732. این فایل‌ها اطلاعات مفید دیگه‌ای هم بهتون میدن مثلاً متوسط GPA پذیرفته شده‌ها 3.72 بود و رد شده‌ها 3.59 (جالب بود که متوسط اون‌هایی که پذیرش شده بودند ولی ثبت‌نام نکرده بودن 3.81 بود (احتمالاً پذیرش‌های بهتری داشتن...) ) در ضمن نوشته بود که حدود 60 تا international درخواست دادن که ازونا کلاً دو نفر پارسال گرفتن.

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

سلام.
    شما باید رنکینگ US News رو در رشته خودتون پیدا بکنید، که تاپیکی توی انجمن به این منظور هست. بعد از اون لیست، وسط جدول رو پیدا کنید و برای اون حول و حوش اپلای کنید.
    موفق باشید.
    خوب منظور منم همین هست که من برای مهندسی مکانیک فهمیدم در USnews یک سری دانشگاه هستن با رنک 50 تا 200..میخوام بدونم با نمره GRE که 310 هست برم سراغ کدومها؟ برداشت من از رنک متوسط این هست که دانشگاهی که در USnews رنکش 150-200 هست میشه متوسط..میخوام بدونم شما هم منظورتون همینه؟

رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    خوب منظور منم همین هست که من برای مهندسی مکانیک فهمیدم در USnews یک سری دانشگاه هستن با رنک 50 تا 200..میخوام بدونم با نمره GRE که 310 هست برم سراغ کدومها؟ برداشت من از رنک متوسط این هست که دانشگاهی که در USnews رنکش 150-200 هست میشه متوسط..میخوام بدونم شما هم منظورتون همینه؟
    به نظرم محدوده رنک 50 تا 150 رو در نظر داشته باشید. بعد یکی دو تا هم از اون پایینا، حول و حوش 190-200 بزنید، این بهترین Approach هست به نظرم. باز هم نظر دوستان با تجربه تر رو جویا بشید.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)