صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 293

موضوع: اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

Exclamation اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

دوستان،
    با توجه به اينكه يكي از راههاي آسان و ارزان اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت است و تاپيكي تخصصي براي اين كار پيدا نكردم، و از آنجا كه اين روش ريزه كاريهاي مخصوص به خود را دارد و سوال و جوابهاي بسياري را ميتواند به همراه داشته باشد، اين تاپيك رو ايجاد كردم تا محلي باشد براي گرداوري اطلاعات لازم براي استفاده از اين روش و به اشتراك گذاشتن دانسته هاي سايرين تا براي اعضاي علاقمند قابل استفاده تر باشد.
    لطفا از اين پس سوالات خود در مورد اين روش و تمامي مسائل مرتبط در مورد نحوه اقدام و ثبت شركت در تركيه را در اين تاپيك مطرح كنيد. از مديران محترم هم درخواست دارم پستهاي مرتبط با اين موضوع را به اين تاپيك منتقل كنند.
    از دوستاني كه هم در اين مورد اطلاعات دارند خواهش ميكنم با پستهاي مفيدشون به سايرين كمك كنند.
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

Junior Member DNK آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت

ذوست عزیز من تاریخ 11 اکتبر 2012 شرکتم را تو استانبول ثبت کردم. البته پس از کلی جستجو 20 روزه تو استانبول و صرف هزینه لیر این روزا .
    با توجه به لطفی که شما کردی این تاپیک را ایجاد کردی که واقعا جاش در این سایت که فقط مختص به این موضوع باشدکم بود و باعث شد من رو درگیر بازی با وکلایی کرد که با عدد های نجومی خودشون فقط فکر پر کردن جیباشون هستند و کمترین اطلاعات در اختیارت میزارن که تو رو محتاج خودشون کنند. برای همین من سعی می کنم کل تجربیات خودمو تو این سایت بزارم تا دیگران دچار مشکل من نشوند. حالا سعی می کنم تو پست های بعدی شروع کنم تا تمام مراحل را بنویسم.

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

داستان از اینجا شروع شد که مدتی بود یکی از دوستانم که در زمینه پوشاک فعالیت داره فکر سفر به ترکیه را در ذهنم انداخت و حدود 6 ماه پیش خودش با همسر و فرزندش به ترکیه برای زندگی سفر کرد.
    در این مدت منم برای سفر به یک کشور دیگه خیلی جستجو کردم و می دیدم یکی از راه های دریافت اقامت ثبت شرکت در یک کشور دیگست ( مثل مجارستان - لهستان - ارمنستان - ازبکستان و برخی کشورهای اروپایی دیگر) وقتی با شرکتها یا وکیلهایی که این کارو انجام می دادند صحبت می کردم وقتی هزینه ها رو میگفتند دود از سرم بلند می شد. خلاصه تصمیم گرفتم در مورد ترکیه تحقیق بیشتری کنم کلی تو اینترنت سرچ کردم و با چندتا شرکت تماس گرفتم و قیمتهای مختلفی از 3000 تا 12000 دلار برای ثبت شرکت دریافت کردم وقتی با این دوستم صحبت کردم پیشنهاد داد که خودم به ترکیه برم و از اونجا اطلاعات بدست بیارم و اصلا ببینم جایی برای زندگی هست یا نه؟ این شد که یک بلیط یک طرفه گرفتم و با خودم عهد کردم تا اطلاعات کامل بدست نیاوردم برنگردم. و تنها شانسم این بودکه تو این مدت هزینه جا نمیدم و میتونم تو منزل دوستم بمونم.
    سفر آغاز شد (بلیطم ساعت 10:50 به وقت تهران با هواپیمایی زاگرس به قیمت 118000 تومان بود)
    چشمتون روز بد نبینه دقیقا انگار سوار یه مینی بوس شدی و رفتی تو تونل وحشت یه چند باری اشهدمو خوندم چون هوا خیلی طوفانی بود و این هواپیما هم که یک بویینگ ام دی بود مثل برگ تو باد اینورو اونور می رفت. خلاصه به فرودگاه آتا تورک رسیدم و پیاده شدم.
    مهترین چیزی که باید بدونید این هست که هزینه تاکسی در استانبول خیلی گران هست ( البته به پول ما)
    وسایل حمل و نقل عمومی بسیار خوبی دارند(ترن - مترو - ترانوا - اتوبوس تند رو - اتوبوس داخل شهری - مینی بوس) ولی ساعت کاریشون تا ساعت 12 شبه و بعد از اون تا ساعت 6 صبح باید با تاکسی اینور واونور برید.جالب اینجاست که مترو داخل خود فرودگاه آتا تورک ایستگاه داره.
    چون من از طریق گوگل ارتث مسیر منزل دوستم را دیده بودم می دونستم کجا باید پیاده شم که هزینه کمتری بدم. البته قبل از اینکه سوار بشم از راننده تاکسهیا پرسیدم کدومشون انگلیسی بلده تا با اون برم چون من ترکی اصلا بلد نیستم.
    بدشم شنیده بودم این راننده ها وقتی می فهمن که تو بلد نیستی شهرو و زبونشونو هم بلد نیستی کلی دور شهر می چرخوننت و یه پول حسابی ازت می گیرن.
    خلاصه به مقصد رسیدم و یه مسافتی هم باید پیاده می رفتم تا به منزل دوستم برسم. مبلغ تاکسی شد 18 لیر که اگه این پیاده روی رو نمی رفتم می شد 40 لیر.
    این 18 لیر بابت مسافتی حدود 4 کیلو متر بود
    ادامه دارد......

(دو نکته که تو پست قبلی یادم رفت بگم اینه که زمانی که وارد فرودگاه میشید حتما 1 لیری داشته باشید چون تو چرخ دستی ها باید 1 لیر بندازید تا زنجیرش باز بشه و چمدانها را روی آنها بگذارید و نکته دوم : تا اونجا که می تونید پولتونو تو فرودگاه چنج نکنید چون قیمت شون با بیرون فرودگاه خیلی فرق میکنه اگه هم مجبور شدید وقتی چمدانها را برداشتید و از گیت خروجی خارج شدید وارد یک محوطه می شید که استقبال کننده ها اونجا هستند سمت راست و چپتون چنتا صرافی هست ولی یک صرافی سمت راستتون آخر سالن هست که قیمتش از بقیه بهتره.)
    ------
    خلاصه من حدود ساعت 3 صبح منزل دوستم رسیدم و از ساعت 9 صبح فرداش شروع کردم.
    رفتم محل کار دوستم و با یه آقایی که اصلیتش ترک بود و برای مغازه دوستم نمونه پوشاک می آورد آشنا شدم ازم پرسید که برا چی اومدی اینجا البته به ترکی و این دوستم برام ترجمه کرد منم بهش گفتم برای اینکه اینجا کار پیدا کنم و یا شرکت ثبت کنم که بتونم اقامت و اجازه کار بگیرم. کلی در مورد کار تو استانبول صحبت کرد و ازم راجب کارم پرسید و بهش گفتم که کارم تو زمینه کامپیوتره، که گفت اینجا کار کامپیوتر هر چی باشه خوب درآمد داره.خلاصه کلی اطلاعات ازش گرفتم که براتون مینویسم.
    شب اون روز با یه نفر دیگه آشنا شدم (البته ایرانی) که حدود 12000 دلار هزینه کرده بود و به یک وکیل داده بود برای ثبت شرکت ولی اون وکیله هیچ کاری براش نکرده بود و کلی از دست این وکیلها عصبانی بود. خلاصه این بنده خدا با یه نفر دیگه آشنا شد بود که کلی کمکش کرده بود و هزینه هاشو کم کرده بود و یه قراری با اون گذاشتم که اطلاعات ازش بگیرم.
    فردا شبش دیدمش. و تازه بود که فهمیدم که اصلا ثبت شرکت یا دریافت اقامت یعنی چی؟
    اولین نکته که قابل توجه، این است که من فکر می کردم اگر شرکت ثبت کنم اقامت و اجازه کار خودبه خود انجام می شه ولی متوجه شدم که ثبت شرکت یه پروسه مخصوص به خود داره و بعد از اینکه شرکت ثبت شد تازه باید اجازه اقامت دریافت شود که اون هم مراحل مخصوص خودشو داره و بعدش تازه باید اجازه کار دریافت بشه.
    این یکی از همون چیزاست که وکلای عزیز نمی گن و با یه هزینه کم به شما میگن براتون ثبت شرکت انجام می دهند و شما به خیال اینکه همه چی درست شده سپس شما رو درگیر یه پروسه ای دیگه ای می کنند که بعدش باید کلی پول پرداخت کنی.
    ادامه دارد....

Junior Member

با سلام دوست عزیز جناب DNK بنده نیاز فوری به مشاوره در زمینه ثبت شرکت دارم خواهشمندم تلفن خود را در اختیار بنده قرار دهید تا با مزاحمتی کوتاه اطلاعات را دریافت نمایم با تشکر

دوست گرامی DML عزیز اگر سوال خودتون را در سایت بنویسید بنده اگه بتونم کمکی بکنم با کمال میل جواب خواهم داد زیرا شاید سوال شما بتونه کمکی به اطلاع رسانی به دیگران بکنه و این سوال جوابها به پر بار تر شدن سایت کمک کنه. با تشکر

دوستان سعی میکنم بعضی از مزایای ثبت شرکت در ترکیه را بنویسم
    1. پس از ثبت شرکت شما می توانید پروسه دریافت اقامت و اجازه کار را شروع کنید
    2. اگر فعالیت تولیدی راه اندازی کنید دولت به شما تسهیلات ویژه می دهد و این امکانات فقط برای شرکتهای خارجی میباشد و خود ترکها از این امکانات بهره نمی برندو برای همین آنها به دنبال شرکتهای خارجی می گردند که سهام دار این گونه شرکتها شوند
    3. شما امکان گشایش حساب در بانکهای ترکیه دارید و با این حساب امکان دریافت Debit card در زمان گشایش حساب و در آینده که سیتیزن بشید Credit card می شوید. و امکان انتقال پول به هرجای دنیا و دریافت آن را دارید.
    4. با ثبت شرکت امکان خرید ملک و اتومبیل برای شما راحتر می شود.
    5. با ثبت شرکت امکان خرید قسطی لوازم و ابزار آلات برایتان محیا می شود.
    6. با ثبت شرکت شما در سال اول امکان دریافت اقامت یکساله سپس 2 ساله و درآخر 5 ساله می شوید که بعد از 5 سال میتوانید پاسپورت ترکیه را بگیرید (سیتیزن می شوید)
    7. امکان فعالیت در free zone ها دارید.
    8. امکان دریافت تخفیفات ویژه جهت خرید و ثبت نام در کلاسها رو دارید. به طور مثال اگر بخواهید زبان ترکی یادبگیرید برای ثبت نام باید 700 لیر بدهید برای یک ماه ولی با ثبت شرکت ماهانه 480 لیر میدهید
    اینها تعدادی از مزایای ثبت شرکت بود که یادم بود بازم موارد دیگر را خواهم نوشت. این اطلاعات رو همون شب اول پس صحبت با دوستانی که اونجا شرکت ثبت کرده بودند به دست آوردم.
    ادامه دارد.....

Junior Member

با تشکر از راهنمایی شما
    لطفا شخص یا اژانسی که از طریق آن به ثبت شرکت و دریافت اجازه کار و اقامت اقدام نموده اید را به ما هم معرفی فرمایید؟
    سوال دوم: ایا برای هر نفر سهام دار شرکت میبایست پنج نفر را استخدام نمود؟ در این صورت هزینه بیمه و ... سر به فلک خواهد کشید؟ لطفا راهنمایی فرمایید.

DML عزیز در مورد سوال اول ظاهرا قانون این سایت هست که تبلیغ برای فرد خاص یا موسسه خواصی نباید کرد.
    در مورد سوال دوم: هر سهام دار باید 5 نفر ترک را بیمه نماید ولی وقتی شما اقامت و اجازه کار را گرفتید اون 5 نفر را می تونید بیرون کنید و هزینه بیمه آنها ماهیانه نفری 300 لیر می شود که شما حدود 6 تا 12 ماه فرصت دارید پول بیمه را تسویه کنید و شما فقط 2 ماه هزینه بیمه آنها را می دهید.
    در ضمن شما وقتی شرکت ثبت می کنید همسر و فرزندانتون تحت پوشش شما هستند. تا چند ماه پیش برای ثبت شرکت حتما باید دو نفر می بودید ولی الان 1 نفره هم می شه شرکت ثبت کرد.
    یه هزینه دیگه که باید پرداخت کنید هزینه حسابدار هست که ماهیانه حدودا 250 لیر است که اون الزامی است چون به تمام قوانین حاکم در ترکیه آگاه است و کمک می کنه که هزینه هاتو کنترل کنی.
    ببین یه چیز و باید همگی بدونیم اگه ثبت شرکت را فقط برای اقامت بخواهیم شاید زیاد بدرد نخوره و فقط یکسال اقامت برامون میاره و اگر شرکت سال دوم کار نکنه دولت اقامت سالهای بعد رو نمیده این واقعیتی که وکلا بهمون نمیگن.
    اجازه بدید یه آماره جالب بهتون بدم از ژانویه سال 2012 تا آگوست سال 2012 حدود 22 میلیون نفر به عنوان توریست وارد ترکیه شدند و این توریستها هرکدومشون نقش دلار رو واسه ما دارند شما هر کاری که بتونیدانجام بدید میتونید درآمد داشته باشید.
    ایرانیها اونجا خوب می تونند کار کنند پس ثبت شرکت را فقط به عنوان یک اقامت نبینید چون هزینه های مختلفی کنارش داره که باید پرداخت کنید وقتی لیر درآمد داشته باشید لیر هزینه کردن شمارو اذیت نمی کنه اما اگه بخواهی ریال درآمد داشته باشی و لیر هزینه کنی خیلی سخته.
    ببین اونجا شرایط کار برای ایرانیها خیلی سخت نیست.
    من دارم سعی می کنم کل اتفاقاتی که برای خودم افتاد رو مینویسم و تا یکی دو روزه دیگه شاید جواب خیلی از سوالاتتونو بگیرید.
    فقط چون شما عجله دارید سعی می کنم روزی چند پست بنویسم که کل اطلاعات رو داشته باشید.
    با تشکر

دوستان براتون نوشته بودم که روز اول حضورم در استانبول، با یک نفر که اصلیت ترکیه را داشت آشنا شدم این فرد روز سوم و چهارم متوجه شد که من دنبال ثبت شرکت هستم و حاضرم یه سری هزینه برای این کار انجام بدم این فرد از طریق دوستم به من اطلاع داد که من دو تا شرکت تو ترکیه از سال 1997ثبت شده دارم و بیا سهام دار شرکت من بشو که خیلی هزینه نکنی و باهم در مورد یه کاری شراکت کنیم. من خیلی خوشحال شدم که میتونم تو هزینه هام صرفه جویی کنم و گفتم قبول دارم بریم که کارو شروع کنیم. صبح روز بعد اول وقت اومد دنبالم و رفتیم که پاسپورتمو به ترکی ترجمه کنم و تو دفتر اسناد رسمیشون اونو ثبت کنه. با هم رفتیم ولی به من گفت یه جایی تو دفتر اسناد رسمیشون که اونجا بهش میگن (نوتر) بشینم و اون کارامو انجام می ده و مقداری ازم لیر گرفت. راستش از این کارش خیلی بدم اومد چون کلا من خیلی به همه راحت اعتماد نمیکنم ولی با خودم گفتم بی خیال اینقدر شکاک نباش.
    خلاصه همینطور که نشسته بودم یه خانمی کارمند اداری اونجا بود که صفحه مونیتورش رو میشد دید و دیدم داره فارسی تایپ می کنه ازش پرسیدم شما ایرانی هستید که گفت آره براش ماجرا رو تعریف کردم و ازش پرسیدم که آیا این کار اینجا مرسوم هست یا نه ؟ گفت خیلی ایرانیها این کارو اینجا انجام می دن ولی از من به شما نصیحت که به این راحتی پول تو حسابشون نریزید. چون از اینا پول گرفتن کاره سختیه.
    خلاصه کارمون تموم شد و من چون ترکی بلد نیستم نمیتونستم باهاش راحت حرف بزنم اونم یه خورده انگلیسی دستو پا شکسته بلد بود هی با من ترکی، انگلیسی حرف می زد منم نمیفهمیدم چی میگه. به دوستم زنگ زدم گفتم یه جایی بیاد که هم نهار بخوریم هم با این یارو بتونم حرف بزنم و ببینم چی میگه. همدیگرو دیدم و این آقا به دوست من گفت که از من 10000 لیر بگیره و بده بهش که فرداش بره بقیه کارا رو انجام بده.
    اینو بدونیدکه شما وقتی میخواهید شرکت ثبت کنید هر سهام دار حداقل 40000 لیر برای سرمایه اولیه نیاز داره و میتونه زمان تاسیس یک چهارم آن را که میشه 10000 لیر را در حساب بریزید و این پولو شما بعد از 4 روز کاری که کارای ثبت شرکت انجام شد میتونید از حساب خارج کنید.
    از این آقا پرسیدم این 10000 لیر چند روز باید تو حساب بمونه که گفت 15 روز، اینو که شنیدم دیگه حسابی به کاراش شک کردم و چون پولی رو که از من گرفته بود به من نگفته بود که چقدر هزینه کرده با خودم گفتم این آقا برام نقشه داره. به دوستم گفتم بهش بگه من یه وکیل دارم و تا با اون مشورت نکنم پولی بهش نمیدم. همونجا زنگ زدم به اون دوست ایرانیمون که کاراشو یه نفر درست کرده که تلفن او مشاور رو بهم داد و بهش زنگ زدم وقتی داستانو تعریف کردم جوابی که به من داد این بود.
    اگه این شرکت مال برادرت هم بود این کارو نکن. چون معمولا کسی که حاضر میشه تو رو سهام دار شرکتش کنه یا بدهی مالیاتی ، بیمه یا بانکی داره و وقتی تو سهام دار اون میشی همه این هزینه ها تقسیم به سهامداران میشه. گفت حتی اگه تو امنیت ترکیه ( پلیس )پرونده داشته باشه شما نمیتونید اقامت بگیرید.
    خلاصه که دوستان از یک خطر حسابی جستم، به اون آقای ترک گفتم که مدارک شرکتشو بیاره که من بدم یه نفر بره بررسی کنه و ایشون رفته که مدارک را بیاره از اون روز یه 25 روزی میگذره.
    ادامه دارد......

صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین