صفحه 2 از 30 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 293

موضوع: اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

Junior Member DNK آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

بعد از اینکه نتونستم ثبت شرکت را انجام بدم تصمیم گرفتم ببینم چطور از راه کار کردن میشه اجازه کار گرفت اگر شرکتی به کار شما نیاز داشته باشه میشد اجازه کار گرفت و در مورد اقامت هم میدونستم وقتی وارد ترکیه میشید تا 3 ماه میتونید بمونید و بعدش میشه یه اقامت 6 ماهه توریستی گرفت ولی نمی دونستم بعد از 6 ماه باید 6 ماه دوباره تو کشور خودم بمونم و نمیتونم به ترکیه برگردم و تازه این نوع اقامت امکان دریافت پاسپورت ترکیه ندارد. این روش هم روش خوبی نبود. شنیده بودم از طریق خرید خونه میشه اقامت گرفت شروع کردم به پرسوجو که ببینم امکان دریافت اقامت از این طریق وجود داره و متوجه شدم که با خرید خانه فقط اقامت یک ساله میشه گرفت ولی اجازه کار نداره و نمیشه بیشتر از یکسال تو ترکیه موند چون هنوز لایحه اون تو مجلس اونا تصویب نشده و این همه تبلیغ و داستان فقط روشی برای سرکیسه کردن مردمه.
    خلاصه رفتم پیش همون فردی که تلفنی ازش در مورد ثبت شرکت با ترکیه ای ها سئوال کرده بودم. قبل از اون هم با چنتا وکیل صحبت کرده بودم که یه سری اطلاعات از اونها هم گرفته بودم ولی هزینه هایی که به من میگفتن خیلی بالا بود.
    ادامه دارد......

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

سلام

DNK عزيز، ممنون بابت اطلاعات خوبي كه ميگذاريد. راستش توي پستهاتون حجم زيادي از اطلاعات مفيد وجود داره كه مغز من گنجايش همش رو يكجا نداره و بيشتر استرس گرفتم. مخصوصا اون قسمت توي نوتر. اگه امكان داره در انتهاي داستان و در يك پست جدا چكيده مراحل از 1 تا 100 رو با ذكر نكاتي كه بايد احتياط كنيم مورد به مورد بفرماييد.

راستش از وقتي پستهاي شما رو خوندم الان به همه دو رو بريهام شك دارم نكنه سرم كلاه بذارند

بيصبرانه منتظر ادامه داستان هستيم تا سوالاتمون رو شروع كنيم.
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

Junior Member

با سلام من می خواستم سوال کنم که اگر من در ترکیه شرکت ثبت کنم و اجازه کار و اقامت بگیرم همسر و فرزندم اتوماتیک اجازه واقامت زندگی خواهند گرفت?

Imdastyar عزیز ممنون از اطلاع رسانی، راستش وقتی آدم داره داستان خودشو می نویسه چون همه چی رو می دونه فکر می کنه همه چی واضحه.
    چشم، من حتما سعی میکنم مراحل را به صورت کامل که چه چیزهایی رو باید مراقب باشید رو بنویسم.
    دوست عزیز نگران نباش من چون خطر از سرم گذشته دارم مواردی که شاید برای دوستان ایرانی خطرناک باشه رو بنویسم و سعی می کنم کامل تر بنویسم
    با تشکر

SDD عزیز سوال خوبی رو پرسیدید. اگر شما به عنوان سرپرست خانواده شرکت ثبت کنید اجازه اقامت برای همسر و فرزند یا فرزندانتان خواهید گرفت ولی اگر اجازه کار بگیرید فقط شما اجازه کار دارید و همسرتون برای دریافت اجازه کار باید سهام دار شرکت شما شود.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط sdd نمایش پست ها
    با سلام من می خواستم سوال کنم که اگر من در ترکیه شرکت ثبت کنم و اجازه کار و اقامت بگیرم همسر و فرزندم اتوماتیک اجازه واقامت زندگی خواهند گرفت?

دوستان بعد از این داستانهایی که برام پیش آمد تصمیم گرفتم که دیگه صبر نکنم و شرکتمو ثبت کنم و پس از کلی سوال با اون فردی که مشاوره خوبی داده بود، قرار گذاشتم و خواستم که با کمک اون شرکتم رو به ثبت برسونم.(چون یک سری کارها رو خودم به تنهایی از پسش بر نمیومدم )
    پس از یک سری بررسیهایی که انجام دادم تصمیم گرفتم با دوستم که با خانوادش اونجا زندگی می کردن شرکت رو شریک بشم و دونفری شرکت رو به ثبت رسوندیم.
    حالا مواردی که باید بدونید این هست که:
    1- برای ثبت شرکت سرمایه اولیه ای که ثبت می کنید حداقل برای هر سهام دار 40000 لیر باید باشد و شما می تونید یک چهارم این مبلغ رو که معادل 10000 لیر می شود را در حساب بریزید و بعد از 4 روز کاری این مبلغ رو از حساب می توانید در بیاورید.
    2- در زمان ثبت شرکت شما به یک حسابدار نیاز دارید که اساس نامه و مسائل اولیه شرکت رو اون براتون تهیه می کنه و این حسابدار تا زمانی که شرکت شما فعال هست باید به او ماهیانه پرداخت نمایید البته شما می تونید حسابدار رو عوض کنید ولی نمی تونید شرکت بدون حسابدار داشته باشید. عملا کلیه امور حقوقی و مالی شرکت شما رو انجام میدهد
    3- شما در زمان ثبت شرکت یک مکانی رو به عنوان محل کارتون باید اعلام کنید و در ابتدا این محل میشه محل مسکونی شما در ترکیه باشد که اجاره کرده اید و یک اتاق رو باید با یک میز و صندلی و کامپیوتر به مامور اداره مالیات نشون بدید.
    4- هر سهام دار پس از ثبت شرکت باید 5 نفر ترک را به عنوان نیروی کار شرکت استخدام و فقط هزینه بیمه آنها را بدهد. که بعد از 2 ماهی که شما اجازه اقامت و اجازه کار می گیرید میتونید هزینه بیمه آنها را حذف کنید.
    5- یادتان باشد هرگونه تغییر در اساس نامه و روزنامه رسمی پس از تایید، حدود 400 تا 500 لیر هزینه برای شما خواهد داشت.
    6- شما برای یک شرکت میتوانید چند نوع فیلد کاری انتخاب کنید( مثلا زمینه پوشاک - مواد غذایی - فعالیت ساختمانی و ......
    7- شما به اسم شرکت حساب بانکی خواهید داشت
    8- شما مینونید در حساب بانکیتون یا پول نقد داشته باشید یا معادل آن طلا نگهداری کنید.
    9- برای سال اول دولت زیاد از شما گردش مالی نمی خواهد ولی از سال دوم به بعد باید شرکت فعال باشد زیرا اقامت سالهای بعدی شما بستگی به گردش مالی خوب دارد.
    10- شما بعد از 5 سال اقامت در ترکیه میتونید اقامت دائم یا پاسپورت ترک بگیرید.
    11- دقت کنید در این 5 سال بیش از 6 ماه از کشور ترکیه نمیتونید بیرون بوده باشید.
    .......
    مواردی دیگر که به ذهنم برسه براتون خواهم نوشت. لطفا اگر موردی به ذهن تون میرسه که در پستهام جوابشو نگرفتید بپرسید من درخدمتتون هستم.

دوستان یه موردی که یادم اومد این هست که وقتی شما شرکت ثبت می کنید و اقامت و اجازه کار میگیرید، سهام دار که بیمه می شود که هیچ ،هر سهام دار همسر و فرزندان و پدر و مادر خود را میتواند تحت پوشش خود قرار دهد. ضمنا خبر خوب این هست که سابقه بیمه ایران را هم به اونجا می توان انتقال داد.
    با تشکر

دوستان در پستهای قبلی در مورد سرمایه اولیه که معادل 40000 لیر بود توضیح دادم و گفتم که امکان اینکه شما یک چهارم آن یعنی 10000 لیر را در حساب بریزید و بعد از ثبت شرکت آن را خارج کنید و امروز طی تماسی که با مشاورم داشتم، شنیدم که در سال میلادی جدید قرار هست این قانون را بگذارند که شما 40000 لیر را باید کامل واریز نماییدو تا یک سال این مبلغ باید در بانک بماند. اگر این قانون تصویب شود ثبت شرکت یخورده سخت خواهد شد. و فکر کنم من شانس اوردم که شرکت را زودتر ثبت کردم و به شما هم توصیه می کنم اگر قصد ثبت شرکت دارید زودتر اقدام کنید تا درگیر قوانین جدید نشوید.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط DNK نمایش پست ها
    4- هر سهام دار پس از ثبت شرکت باید 5 نفر ترک را به عنوان نیروی کار شرکت استخدام و فقط هزینه بیمه آنها را بدهد. که بعد از 2 ماهی که شما اجازه اقامت و اجازه کار می گیرید میتونید هزینه بیمه آنها را حذف کنید.

10- شما بعد از 5 سال اقامت در ترکیه میتونید اقامت دائم یا پاسپورت ترک بگیرید.
    ممنون از اطلاعات و تجربه مفیدی که توضیح دادین ،

برای استخدام 5 نفر ترک ، به من گفتن فقط پرداخت بیمه کافی هست و لازم نیست استخدام بشن ، واسه خود منم سوال بود که پرداخت بیمه بدون استخدام که نمیشه ، چون وقتی استخدام میشن باید کار کنن و حضور داشته باشن و حقوق بگیرن ، روال درستش چطوریه ؟ و اینکه روی چه حسابی میشه بعد از دوماه این حق بیمه رو کنسل کرد ؟

در مودر اقامت هم چیزی که من پرس و جو کردم ،بعداز اقامت 5 ساله ، اقامت 10 ساله صادر میشه و قدم بعدی ظاهرن اقامت دائمیه !؟ ولی پاسپورت و شهروندی رو کلن بعید میدونم ازین روش بشه.
    ویرایش توسط Astm1834 : October 29th, 2012 در ساعت 03:38 AM

Junior Member

با سلام و با تشکر از اطلاعات خیلی خوبتون DNKمن هم میخواستم در مورد این اقامت که تبدیل میشود به اقامت دائم و زمان آن که به چه صورت است سوال کنم ؟