صفحه 3 از 30 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 293

موضوع: اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

Junior Member DNK آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات و تجربه مفیدی که توضیح دادین ،

برای استخدام 5 نفر ترک ، به من گفتن فقط پرداخت بیمه کافی هست و لازم نیست استخدام بشن ، واسه خود منم سوال بود که پرداخت بیمه بدون استخدام که نمیشه ، چون وقتی استخدام میشن باید کار کنن و حضور داشته باشن و حقوق بگیرن ، روال درستش چطوریه ؟ و اینکه روی چه حسابی میشه بعد از دوماه این حق بیمه رو کنسل کرد ؟

در مودر اقامت هم چیزی که من پرس و جو کردم ،بعداز اقامت 5 ساله ، اقامت 10 ساله صادر میشه و قدم بعدی ظاهرن اقامت دائمیه !؟ ولی پاسپورت و شهروندی رو کلن بعید میدونم ازین روش بشه.

دوست عزیز با تشکر از سوالات بسیار مفیدتون

در مورد 5 نفر که فرموده بودید: لازم به توضیح است که اون حسابداری که در پستهای قدیم نوشته بودم برای شرکت الزامی است. این افراد خودشون این 5 نفر رو بدون اینکه حقوقی بهشون بدید فقط برای آنها بیمه رد می کنند. یعنی این روالی هست که حسابدارانی که کار ثبت شرکتهای خارجی رو انجام میدن میدونند و بدون اینکه هزینه اضافی شما پرداخت کنید. معمولا حسابدارها چندین نفر از اقوام و آشنایان خودشونو همیشه کاندید دارن و حسابدارها میدونند که اگر برای شما درست کارنکنند از شما حقوقی هم نخواهند داشت.
    در مورد سوال دوم که بعد از 5 سال اقامت نمیدهند..... قانون ترکیه هنوز تغییر نکرده و طبق قانون آنها بعد از 5 سال اقامت دائم خواهند داد. جهت جواب این سئوال شما از این مشاور خواستم که از اداره امنیت استانبول دوباره سوال کنه و جوابی که گرفته این هست که بعد از 5 سال اقامت دائم داده خواهد شد. علت دیر جواب دادن من هم به خاطر این بود که منتظر جواب از ایشان بودم.

خوشحال می شم که اگر سوال دیگری دارید بپرسید چون اینگونه سوالات اطلاعات سایت رو بروز تر میکنه.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط sdd نمایش پست ها
    با سلام و با تشکر از اطلاعات خیلی خوبتون DNKمن هم میخواستم در مورد این اقامت که تبدیل میشود به اقامت دائم و زمان آن که به چه صورت است سوال کنم ؟
    دوست عزیز ممنون از سوال بسیارخوبتون
    ابتدا شما یک اقامت یکساله میگیرید و بعد از یک سال برای تمدید شما میتوانید یک اقامت دوساله بگیرید که دریافت این اقامت به شرط آن هست که شرکتتان کار کرده باشد و دولت بدونه که شما فعال هستید. بعد از سال سوم شما یک اقامت دوساله دیگر می گیرید که جمعا می شود 5 سال و به امید خدا به جام جهانی راه پیدا خواهید کرد.

یعنی اقدام می کنید پاسپورت ترک یا همون وطنتاش رو بگیرید. فقط نکته مهم این هست که تو این 5 سال بیش از 6 ماه نمیتونید بیرون از ترکیه باشید.

با تشکر

Junior Member

با سلام دوست عزیز DNK ممنون از جواب کامل شما و اما سوالی دیگر در مورد اینکه فرموده بودید که اگر یک فرد شرکت ثبت کنه به غیر از همسر و فرزندانش میتونه مادرو پدرش هم تحت پوشش خودش بیمه کنه می خواستم ببینم این به چه صورت است؟در ضمن ما بی صبرانه منتظر بقیه ماجرای شما هستیم چون من میخواهم شرکت ثبت کنم و اطلاعات و کمکهای شما خیلی به دردم میخوره با تشکر.
    ویرایش توسط sdd : October 30th, 2012 در ساعت 03:06 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط DNK نمایش پست ها
    دوست عزیز با تشکر از سوالات بسیار مفیدتون

در مورد 5 نفر که فرموده بودید: لازم به توضیح است که اون حسابداری که در پستهای قدیم نوشته بودم برای شرکت الزامی است. این افراد خودشون این 5 نفر رو بدون اینکه حقوقی بهشون بدید فقط برای آنها بیمه رد می کنند. یعنی این روالی هست که حسابدارانی که کار ثبت شرکتهای خارجی رو انجام میدن میدونند و بدون اینکه هزینه اضافی شما پرداخت کنید. معمولا حسابدارها چندین نفر از اقوام و آشنایان خودشونو همیشه کاندید دارن و حسابدارها میدونند که اگر برای شما درست کارنکنند از شما حقوقی هم نخواهند داشت.
    در مورد سوال دوم که بعد از 5 سال اقامت نمیدهند..... قانون ترکیه هنوز تغییر نکرده و طبق قانون آنها بعد از 5 سال اقامت دائم خواهند داد. جهت جواب این سئوال شما از این مشاور خواستم که از اداره امنیت استانبول دوباره سوال کنه و جوابی که گرفته این هست که بعد از 5 سال اقامت دائم داده خواهد شد. علت دیر جواب دادن من هم به خاطر این بود که منتظر جواب از ایشان بودم.

خوشحال می شم که اگر سوال دیگری دارید بپرسید چون اینگونه سوالات اطلاعات سایت رو بروز تر میکنه.
    با تشکر
    ممنون ، بیمه هر نفر هنوز هم 350 لیر هست ؟ و اینکه اون جریان کنسل کردن پرداخت بیمه بعد از دوماه چطوریه ؟
    پیدا کردن حساب دار مطمئن هم خودش مورد مهمی هست ، چون نمیشه حقوق نداد ، حالا با هر کیفیت کاری و این شمای نوعی و غیربومی هستی که به حسابدار احتیاج داری .

اگر بعد از 5 سال اقامت دائم باشه که چه بهتر ، ولی بازم شهروندی و گرفتن پاسپورت بعید میدونم به این راحتی باشه ، احتمالن بعداز 10 سال یا از طریق ازدواج و ... .

دوست عزیز سوالات شما بسیار به جا می باشد و خوشحالم که این پرسشها رو دارید

در مورد مبلغ بیمه این عدد دقیقا 309 لیر برای هر نفر می باشد.
    در مورد نحوه قطع این مبلغ کار خواستی لازم نیست انجام دهید فقط توسط حسابدار شما اعلام می شود این افراد قطع همکاری کردن. اگر نگران این هستید که اون افراد از شما شکایت کنند که شما آنهارا بیرون کردید و درخواست بازگشت به شرکت یا مبلغ دیگر بخواهند، لازم به ذکر است طبق قانون ترکیه افرادی که یکسال و یکروز در شرکتی مشغول به کار بوده باشند حق شکایت را دارند. ولی افرادی که برای 2 ماه در یک شرکت بوده باشند نمی توانند حق خواصی از شما بخواهند و جواب حسابدارشما درخصوص علت قطع همکاری آنها به اداره کار این خواهد بود چون شرکت تازه تاسیس شده است برای کسر هزینه ها مجبور به قطع همکاری شده است و دولت هم به اینگونه شرکتها در سال اول تاسیس کاری ندارد.
    در مورد دریافت اقامت دائم یا پاسپورت ترک که فرموده بودید. لازم به توضیح است برای دریافت صحت این موضوع در استانبول کنار سفارت ایران مرکز استانداری ترکیه (بخش اتباع خارجی و سیتیزنها) می باشد که اعلام می دارد افرادی که بتوانند ترکی صحبت کنند و سوء سابقه کیفری و مالی نداشته باشند و بر علیه موازین و قوانین حکومت ترکیه اقدام سوء نداشته باشند بعد از مدت 5 سال امکان دریافت پاسپورت ترکیه را دارند.

من خواهش می کنم اگر شما مورد خواصی دیگری را غیر از این میدانید اعلام فرمایید
    باز هم تشکر از سوالات خوبتان

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    ممنون ، بیمه هر نفر هنوز هم 350 لیر هست ؟ و اینکه اون جریان کنسل کردن پرداخت بیمه بعد از دوماه چطوریه ؟
    پیدا کردن حساب دار مطمئن هم خودش مورد مهمی هست ، چون نمیشه حقوق نداد ، حالا با هر کیفیت کاری و این شمای نوعی و غیربومی هستی که به حسابدار احتیاج داری .

اگر بعد از 5 سال اقامت دائم باشه که چه بهتر ، ولی بازم شهروندی و گرفتن پاسپورت بعید میدونم به این راحتی باشه ، احتمالن بعداز 10 سال یا از طریق ازدواج و ... .

دوست عزیز ممنون از سوالهاتون
    همانطور که در ایران قانون حق کفالت برای بیمه وجود دارد در ترکیه هم این قانون هست یعنی شما میتوانید همسر، فرزند یا پدر و مادر خود را تحت پوشش بیمه خود نمایید. در مورد ثبت شرکت هم فرموده بودید بسیار کار خوبی است که تصمیم گرفتید و چون من خودم بعد از یه سرچ چند ماهه دیدم فعلا ترکیه امکانات بهتری نسبت به جاهای دیگر دارد. اگر هم کاری از من بر بیاد خوشحال می شم براتون کاری انجام بدم. چون راستش خودم با هزار ترس ولرز و کلی داستان شرکتم رو به ثبت رسوندم. ولی خوب تو این راه هم کلی چیز یاد گرفتم و هم کلی خطر از سرم گذشت و بدونید که خوشحال میشم تجربیاتم را در اختیار هموطنانم بگذارم.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط sdd نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز DNK ممنون از جواب کامل شما و اما سوالی دیگر در مورد اینکه فرموده بودید که اگر یک فرد شرکت ثبت کنه به غیر از همسر و فرزندانش میتونه مادرو پدرش هم تحت پوشش خودش بیمه کنه می خواستم ببینم این به چه صورت است؟در ضمن ما بی صبرانه منتظر بقیه ماجرای شما هستیم چون من میخواهم شرکت ثبت کنم و اطلاعات و کمکهای شما خیلی به دردم میخوره با تشکر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهنذسی برق - شهید باهنر کرمان

سلام - ممنون از اطلاعات خوبتون - اگر کسی حساب بانکی به نام خودش بخواد و اقامت بهتره پس از طریق دانشجوئی اقدام کنه - چون اینجور که شما فرمودید حساب در این حالت به نام شرکت هست ؟ من از یک کمپانی آمریکائی در نروژ از اینترنت کار میکنم و فقط می خوام یه حساب بانکی در ترکیه و اقامت یکساله داشته باشم که حقوقمو بگیرم و بعد هم برا نروژ اقدام کنم از همونجا

Junior Member

با سلام به DNK گرامی و سپاس از زحمتی میکشید ما همچنان در انتظار ادامه داستان شیرین شما جهت کسب تجربیات بیشتر میباشیم .
    دوست عزیز سئوالی به ذهنم رسید که خواستم با شما مطرح کنم برای دریافت اقامت در سال اول فرمودید که باید بیمه 5 نفر را برای دو ماه پرداخت کنید یعنی حدود 1500 لیر برای هر ماه که دو ماه حدود 3000 لیر میشود تا بتوانید برای سال اول اقامت اخذ کنید لطفا بفرمایید که برای سال دوم که فرمودید اقامت دو ساله تعلق میگیرد هم باید این کار را انجام دهید یعنی قبل از پایان سال اول باید مجدد 5 نفر را بیمه نمایید سپس اقامت 2 ساله دریافت و مجدد ان 5 نفر را مرخص کنید یا به شکل دیگری میباشد و ایا برای شرکت خانوادگی گه زن و شوهر تاسیس کنند باید 10 نفر بیمه پرداخت کرد یا همان 5 نفر اقامت هر دو را اخذ مینماید.
    از کمکهای شما دوست گرامی ممنونم

با سلام افشین هستم .دوسال ترکیه هستم .1 ساله پیش شرکت خودم رو خودم ثبت کردم اماده کمک به دوستان در این مورد هستم .تمامی قوانین لازم و راهنمایی لازم رو دارم شرکتم درحال کار هست و تا حالا هیچ مشکلی نداشته .امسال خونه هم خریدم .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمت هستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

من هیج اطلاعی از ثبت شرکت ندارم اما چند تا نکته رو بهتون بگم به عنوان کسی که یه سال قاطی ترکا زندگی کرده

1. تو شهرای بزرگ ترکیه اصلا به کسی اطمینان نکنید ترک ها 2 دسته هستن... یا خیلی ساده ان و خوب ... یا خیلی شارلاتان.... حد وسط ندارن... هر کس گفت فلان قدر پول بهم بدید فلان کار می کنم و اینا اصلا اعتماد نکنید... همشونم فکر می کنن چون شما یابانجی (خارجی) هستید می تونن راحت سرویستون کنن و کاری از دستتون بر نمیاد... پس حواستون جمع باشه. هیچ وقتم درگیر پلیس نشید چون سریع تر از چیزی که فکر کنید براتون سابقه الکی درست میشه فقط از ادمایی که احساس می کنید مشکل زان فاصله بگیرید

2. زبون ترکی به خاطر کلمات فارسی بساری که توش هست.. تو یک سال یا حتی کمتر میتونید راحت یاد بگیرید... بعد یه مدت از فارسی حرف زدن براتون راحت تر میشه... و ترک ها با ایرانیا سریع جور میشن و شما سریع کلی دوست پیدا می کنید و همشون کمکتون میکنن زبونشون رو یاد بگیرید. تا جایی میرسه که وقتی بگید دارید میرید مثلا اروپا می گن نرو ! اونجا قربته... همینجا بمون..

خلاصه سرتون رو در نیارم و امیدوارم ثبت شرکتتون با موفقیت باشه... من 1 ماه تو یک اژانس مسافرتی تو بدروم کار کردم دیدم خیلی در امد خوبه ... میخواستم از بابام یه پولی بگیرم کار راه بندازم بعد دیدم کلی سخته.... خیلی مافیایی هست همه چیز بعد اگر مدرک توریسم نداشته باشید نمی تونید باز کنید محل رو... واسه همین بیخیال شدیم....

3. به وکلا هم اصلا اعتماد نکنید چون شما پناهندگی نمیخواید بگیرید که نیار به کار های قضایی باشه.... خودتون میتونید دنبال همه چیز برید اگر مشکل زبان نداشته باشید.

سوالی داشتید در خدمتم.