صفحه 5 از 30 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 293

موضوع: اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

Junior Member DNK آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

دوست گرامی سلام ممنون از لطف شما

در مورد سوال دوم که فرمودید، برای اجاره 500 لیر ماهیانه 22 لیر مالیات باید بدهید. فقط یه توضیحی بدهم که باید دقت کنید اینه که برای عقد قرارداد با صاحبخانه باید دو قرار داد بسته شود یکی مبلغ اصلی اجاره یکی دیگه با پایینترین مبلغ ممکن که به اداره مالیات شما مبلغ کمتر مالیات بدهید که اون مبلغ زیر 500 لیر نمیتونه باشه. یعنی یه توافق با صاحبخانه است که برای ثبت شرکت شما اجاره نامه دوم را باید ارائه دهید که مالیات اجاره کمتر شود.
    در مورد ثبت شرکت، شرکت Limited است که شما هم میتوانید کار تولیدی ، صنعتی، تجاری راه اندازی نمایید.
    در پست خصوصی هم برای شما اطلاعات دیگر را ارسال خواهم کرد
    برخی ازسوالها را هم باید اجازه دهید به ترکیه بروم و برای شما بپرسم انشاالله از دوشنبه 13 آذر به بعد خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط solhjoo نمایش پست ها
    با سلام
    خدمت دوست عزيز DNK ي گرامي
    اينكه شما به سوالات من ودوستان ديگر پاسخ ميدهيد جاي سپاسگذاري دارد.اول در مورد شماره تلفن حسابدار اگر زحمت بكشيد و در يك پيام خصوصي آنگونه كه فرموديد در اختيار بنده قرار دهيد بسيار ممنون مي شوم.البته همانگونه كه اطلاع داريد براي راه انداري شركتهاي توليدي يك سري اقتضائاتي يا در حقيقت زير ساختهاي احتياج است كه من هم اكنون مشغول مهيا كردن اين زير ساختها هستم .اميدوارم كه در سال جاري ميلادي قادر باشم حضورا براي بررسي شرايط از تركيه بازديدي داشته باشم .
    1-در مورد ماليات بر درآمد شركت كه خوب شما بهتر ميدانيد كه اين ماليات به عنوان tax on corporate income شناخته ميشود كه در تركيه 20 درصد است. و هر شركت يك كد پرداخت ماليات بر درآمد دارد كه از سوي اداره ماليات اختصاص مي يابد و در انگليسي با نام corporate tax code يا ctc شناخته ميشود. و همانطور كه از اسمش پيداست ماليات بر درآمد (سود) شركت است. در مورد در آمد اشخاص هم به همين صورت است يعني هر شخصي با توجه به ميزان درآمدي كه دارد مي بايست ماليات پرداخت كند. مثلا يك كارمند بايد ماليات بر درآمد اشخاص را پرداخت كند كه در انگليسي tax on individual income شناخته ميشود كه با پرداخت آن هر شخص يك كد بنام ITC يا income tax code دريافت ميكند .حالا سوال من اين است كه من هم كه تنها مالك يا سهامدار يك شركت هستم (و از جايي حقوق نميگيرم بلكه خودم از يك شركت درآمد دارم)علاوه بر اينكه ماليات شركت رو دادم بايد از سود باقي مانده از در آمد شركت ماليات بر درآمد اشخاص يا همون tax on individual income رو هم پرداخت كنم؟
    2-در مورد ماليات اجاره كه فرموديد اين ماليات دقيقا چقدر است؟
    3-اينكه فرموديد هزينه تاسيس شركت در وزارت صنعت و تجارت با توجه به نوع شركت و سرمايه اوليه متفاوته لطفا يك ميزان حداقلي رو كه خودتون هزينه كرديد رو براي به دست آوردن يه تقريب بفرماييد.
    3-سوال ديگري كه برايم پيش اومده اينه كه با توجه به اينكه كار من يك كار توليدي است آيا من بايد نوع خاصي از شركت رو تاسيس كنم يعني مثلا بايد حتما شركت سهامي تاسيس كنم يا اينكه ميتونم كار توليديم رو با يك شركت مثلا تحت عنوان شركت با مسئوليت محدود به نام انگليسي limited liability company يا نام اختصاري tdt راه اندازي كنم؟يعني اگه كسي يك كالا يا يك برند(brand) يا نام تجاي جديد توليد كنه با همون شركت با مسئوليت محدود ميتونه يا بايد نوع ديگه اي از شركت رو تاسيس كنه؟
    4-در مورد شهر اگه ما در يك شهر ديگه مثلا در آنكارا شركت تاسيس كنيم و بخواهيم در استانبول فعاليت كنيم مشكلي پيش نمياد؟يعني احتياج پيدا ميكنيم به اون جايي كه شركت رو تاسيس كرديم در آينده مراجعه كنيم (براي كارهاي اداري يا هر كار ديگه )؟
    بازم ممنونم كه توجه ميفرماييد .

دوست گرامی جناب solhjoo
    در مورد پول مشاوران املاکی ها که پرسیده بودید. حق مشاوره قانونی اینجا در استانبول معادل 12 درصد اجاره خانه برای یک سال می باشد مثلا اگر شما ملکی را اجاره کنید که ماهیانه 800 لیر باشد شما باید 1152 لیر به بنگاه معاملات ملکی پرداخت کنید. 800x12x12%

با تشکر

دوستان عزیزم سلام

اول از همه دوستانی که مطالب من را خوندند و نسبت به من لطف داشتند تشکر می کنم،
    دوم اینکه بالاخره بعد از یه جدال 40 روزه برای انجام کارام تو ایران، بارو بندیلمو جمع کردم و اومدم ترکیه. راستش بدترین چیزی که تو ایران اذیتم کرد فروش لوازمم تو تهران بود واقعا که ........

اولین توصیه ای که به دوستان برای فروش لوازم دارم اینه که لوازمتونو آتیش بزنید بریزید دور ولی به این سمسارها نفروشید. یعنی آتیشتون می زنن با خرید لوازمتون، به طور مثال من یه دست مبل راحتی خریده بودم 2 سال پیش 1میلیون و پانصد هزار تومان، سمسار ها برای خرید این مبلها بیشترین مبلغی که به من گفتن هفتاد هزار تومان بود.
    ولی یادتون باشه اگر تصمیم داشتید بفروشید حتما یه قیمت گذاری مناسب داشته باشید یکی از منابعی که میتونه به شما کمک کنه 5شنبه بازار روزنامه همشهریه. و اگر همون جا هم یه آگهی 9000 تومانی بدید راحت تر میتونید بفروشید.
    بگذریم
    دوستان، من اولین کاری که رسیدم استانبول کردم این بود که رفتم فروشگاه مترو کارت عضویتشو گرفتم . لازم به توضیح است که اگر شرکت ثبت کنید شما میتونید کارت این فروشگاه رو بگیرید و با کارت این فروشگاه میتونید با قیمت پایین تر ملزومات خونه رو خریداری کنید. هم قیمتاش نسبت به جاهای دیگه بهتره هم پروموشنهای خوبی داره. (مترو یه فروشگاه بزرگه مثل شهروند یا هایپر استار خودمون)
    و امشبم با اجازتون 300 لیر خرید کردم که اگر میخواستم برم میگروس یا کرفور باید حدود 350 لیر میدادم
    یه چیز جالب برای اونایی که ثبت محل شرکتشون منزل مسکونیشون هست فاکتور خریدشون رو که میگیرن باید بدهند به حسابدارشون که KDV سر سالشون رو از فاکتورهایی که دارند کم کنند و مالیات کمتری بدهند.

حالا مطالب بعدی رو براتون مینویسم.

با تشکر

دوستان بازهم سلام
    خوب من سعی می کنم تا اونجا که میتونم مطالب روزانه را بنویسم.

امروز رفتم یه خط موبایل ثابت برای کارم گرفتم. البته این خط رو به خارجی ها نمیدهند و فقط مال خود ترکها یا سیتی زنها یا افرادی که شرکت ثبت می کنند هست. رفتم از ترک سل خط گرفتم چون شرایطش از بقیه اوپراتورها بهتر است. اینجا Turkcell, Avea, Vodafon اوپراتورهای اصلی موبایل هستند.
    و روی مدارک شرکت تونستم یه خط ثابت موبایل مثل 0912 همراه اول خودمون هست را بگیرم که سر ماه قبض در خونتون میاد.
    با این مسئول فروش ترکسل خیلی سرو کله زدم که بتونم یه قیمت مناسب برام در بیاد. چون اینجا خطهاشون کلی پکیج داره، خلاصه یه پکیج خوب رو تونستم خرید کنم و اونم اینه که 13000 دقیقه تماس با کل ترکیه و 90 دقیقه تماس با ایران در ماهه و باید ماهی 86 لیر بدم
    اگه میخواستم از خطهای PrePaid مثل خطهای اعتباری ایران این مقدار تماس را داشته باشم باید بیش از 150 لیر بدهم.
    اینجا هم مثل ایران پیش کد 532 شون از 530 شون بیشتر خواهان داره برا اونا که خیلی کارتجاری تو ترکیه دارند. مثل کد 1 همراه اول ایران.
    خلاصه حواستون باشه بعضی ها تو ترکسل این مبلغ رو 100 لیر براتون می زنند. یادتون باشه که این مبلغ را تا 86 لیر پایین بیارید. به یکی که اصلیت ترک داره گفتم این پکیج رو گرفتم باورش نمیشد که میتونه 13000 دقیقه را با این مبلغ بگیره تازه فهمیدم که ظاهرا پکیج خوبی رو گرفتم.

حالا باید از سرویسشون استفاده کنم تا ببینم چطوریه.

دوستان عزیز سلام

همونطور که قول داده بودم سعی میکنم روزانه اطلاعات بنویسم.
    امروز برای کم کردن هزینه حمل و نقل بررسی کردم و می خواستم ببینم افرادی که اینجا شرکت ثبت میکنند چه مزایایی دارند.
    کم ترین هزینه سفر درون شهری مترو و اتوبوس و تراموا می باشد. به طور مثال هزینه اتوبوس 4 لیر، مترو 3 لیر، تراموا 3 لیر.
    ولی یه سری کارت به نام Istanbulkart هست که مثل کارتهای اعتباری مترو تهران می باشد و قابل شارژه. اگر این کارت را بگیرید هزینه هر سفر می شود 1.95 لیر و اگر از طریق شرکت این کارت را تهیه نمایید هزینه به 1.35 لیر تقلیل می یابد. و خودش برای افرادی که مجبور هستند ازمترو استفاده کنند کاملا صرفه اقتصادی داره.

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

دوستان عزیز محبت کنین
    قوانین فروم را مطالعه نمایید ارسال هر گونه پست به منظور تشکر ، تبریک و ... مغایر با قوانین فروم می باشد . لطفا رعابت نمایید .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

دوستان گرامی دوباره سلام

یه خبر خوبی رو می خواستم به دوستان بگم اونم اینه که افرادی که تو ترکیه شرکت ثبت میکنند و اقامت یکساله ترکیه رو میگیرند. خیلی راحت تر ویزای توریستی برای آمریکا و اروپا رو میتونند بگیرند و مشکلات بقیه رو ندارند.
    و اگر یک بار تو پاسپورت شما ویزای آمریکا یا شینگن خورده باشه برای سفرهای مجدد دیگه مشکلی ندارید.

دوستان گرامی سلام

یکی از مشکلات ما ایرانیها برای زندگی خارج از کشور تبدیل پولی که با خودمون میاریم به پول رسمی اون کشوره و وقتی که میخواهید برای شروع زندگی برید لوازم خونه بخرید می بینید که ...........
    خوب بگذریم
    چیز جالبی که اینجا هست خرید قسطی لوازمه، که بدونه سود یه صورت قسطی میفروشند .. دقیقا مثل ایران
    برای کسایی که اقامت ندارند و سیتی زن نیستند نمیتونند قسطی خرید کنند و باید پول نقد بدهند چون برای قسطی خرید کردن نیاز به کارت اعتباری است. برای داشتن کارت اعتباری هم، داشتن حساب بانکی نیاز است و حساب بانکی هم نیاز به اقامت است.
    افرادی که شرکت ثبت می کنند بعد از یک هفته امکان افتتاح حساب وجود دارد و پس از شش ماه گردش حساب امکان دریافت کارت اعتباری را دارند. این از مزایای ثبت شرکت است.
    و شما با میزان اعتباری که کسب می کنید میتوانید خرید ها را به صورت قسطی انجام دهید.

Junior Member Erik آواتار ها

سلام بر دي ان كي عزيز
    واقعا بابت اطلاعات مفيد و وقتي كي ميگذاري ازت ممنونم.
    چند تا سؤال داشتم:
    ١. وقتي كة أجازه كار بگيري ميتوني براي كارفرماي ديگه أي بجز خودت هم كار كني يعني براي تأمين هزينه هات كارمند بشي تا وقتي كه شركتت رو فعال كني يا نه؟
    ٢. اگر جواب مثبته آيا بعد إز يكسال براي تمديد أقامت شاغل بودنت براي تمديد كافيه يا حتما بايد شركتت كار كرده باشه؟
    ٣. اگر سهامدار دوم همسر سهامدار اول باشه، سهامدار دوم با گرفتن اجازه كار ميتونه كارمند كارفرماي ثالث باشه در طي پنج سال؟
    ٤. اگر در طول پنج سال بيشتر از شش ماه خارج از تركيه باشيد آيا ميشه با ماندن بيشتر در خاك تركيه بازهم درخواست سيتيزن شيپ تركيه رو داد يا كلا قضيه پاسپورت گرفتن منتفي ميشه؟
    ٥. با ثبت شركت مي شه مثلا ية كافه يا رستوران بزني؟
    ٦. خريد و فروش و باز سازي ملك چطور، مي تونه فعاليت شركت شما قلم داد بشه از نظرشون؟

اميدوارم موفق باشي
    Visa office: Paris - QFN:APR.2011 - CSQ:NOV.2013 - FFN:APR.2014 - MEDICAL SENT:17.MAY.2014 - Received:14.June.2014 - PR: 25.06.2014? zzz

Erik عزیز سلام
    سعی می کنم جواب سئوالات را در جلوی هز سئوال بدهم

نقل قول نوشته اصلی توسط Erik نمایش پست ها
    سلام بر دي ان كي عزيز
    واقعا بابت اطلاعات مفيد و وقتي كي ميگذاري ازت ممنونم.
    چند تا سؤال داشتم:
    ١. وقتي كة أجازه كار بگيري ميتوني براي كارفرماي ديگه أي بجز خودت هم كار كني يعني براي تأمين هزينه هات كارمند بشي تا وقتي كه شركتت رو فعال كني يا نه؟ بله می تونید وقتی شما اجازه کار بگیرید تعداد جاهایی که بهتون کار میدهند بیشتر هم میشه چون این اجازه کار یک پوینت مثبته برای شما نسبت به دیگران
    ٢. اگر جواب مثبته آيا بعد إز يكسال براي تمديد أقامت شاغل بودنت براي تمديد كافيه يا حتما بايد شركتت كار كرده باشه؟ در سال اول زیاد به فعالیت شرکت شما کاری ندارند چون می دونند شرکت نو پایی هستید ولی از سال دوم اگر شرکت شما هیچ فعالیتی نداشته باشه برای اقامت مشکل می خورید.
    ٣. اگر سهامدار دوم همسر سهامدار اول باشه، سهامدار دوم با گرفتن اجازه كار ميتونه كارمند كارفرماي ثالث باشه در طي پنج سال؟ بله میتونه
    ٤. اگر در طول پنج سال بيشتر از شش ماه خارج از تركيه باشيد آيا ميشه با ماندن بيشتر در خاك تركيه بازهم درخواست سيتيزن شيپ تركيه رو داد يا كلا قضيه پاسپورت گرفتن منتفي ميشه؟ بله. باید 5 سال پربشه و بهتره که زیاد بیرون نباشید. یه سری سوال از شما میپرسند و باید ترکی حرف بزنید و نباید هم بدهی مالیاتی داشته باشید. بعد از اون می تونید وطن تاش یا سیتی زن بشید
    ٥. با ثبت شركت مي شه مثلا ية كافه يا رستوران بزني؟ بله خیلی از ایرانیها این کار را انجام دادند
    ٦. خريد و فروش و باز سازي ملك چطور، مي تونه فعاليت شركت شما قلم داد بشه از نظرشون؟ خیلی استقبال می کنند. حتی وام هم بهتون میدهند برای این کار. دولت خیلی حمایت می کنه این کار رو

اميدوارم موفق باشي
    امیدوارم شما هم موفق باشید دوست گرامی بخصوص در مورد کانادا