صفحه 6 از 30 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 293

موضوع: اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

Junior Member Erik آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

سلام

توى اين سايت خيلي اطلاعات بدرد بخور راجع به زندگي، كار، مهاجرت و ... در تركيه ميتونيد پيدا كنيد.
    questturkey.com
    راستي نوشتن اسم سايت كه توي اين فوروم غير قانوني نيست؟
    Visa office: Paris - QFN:APR.2011 - CSQ:NOV.2013 - FFN:APR.2014 - MEDICAL SENT:17.MAY.2014 - Received:14.June.2014 - PR: 25.06.2014? zzz

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Erik نمایش پست ها
    سلام

توى اين سايت خيلي اطلاعات بدرد بخور راجع به زندگي، كار، مهاجرت و ... در تركيه ميتونيد پيدا كنيد.
    questturkey.com
    راستي نوشتن اسم سايت كه توي اين فوروم غير قانوني نيست؟
    درود

ممنون به شرطی که جنبه تبلیعاتی نداشته باشه نه نیست

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member DNK آواتار ها

دوستان سلام

یکی ار مهمترین نکته هایی که بعد از ثبت شرکت وجود داره اگر بخواهید تو ترکیه اقامت داشته باشید اینه که بتونید محل مناسبی را برای زندگی انتخاب کنید.

چند نکته مهم رو باهاش روبرو شدم که فکرکنم بدونید بدنیست.

اول اینکه برای اجاره خونه شما معمولا یکماه اجاره رو به صورت پیش از شما می گیرند و یک ماهم اجاره رو به عنوان پول پیش می گیرند یا همون دیپازیت
    دوم اینکه اگر تو دفتر مشاوران املاک قرار داد بنویسید 12 درصد کل پول یک سال اجاره شما رو باید به املاکی بدهید و این پولو اجاره کننده باید پرداخت کنه
    سوم اینکه خونه ای که انتخاب می کنید حتما دقت کنید که سیستم گرمایش آن مرکزی نباشه چون چه شما از سیستم گرمایش استفاده بکنید چه نکنید باید پول حسابی پرداخت کنید.
    چهارم اینکه دقت کنید تو قراردادی که نوشته می شه یه نفر که میتونه قرارداد رو بخونه باهاتون باشه چون این نامردا یه چیزایی رو کاملا به نفع خودشون می نویسند و برای خودشون نون دونی باز می کنند.
    پنجم اینکه بعضی از خونه ها رو می شه بدونه اینکه تو املاکی برید اجاره کنید و رو اطلاعیه اجاره خونه که به خونه ها وصل می کنند نوشتن که با صاحب خانه میتونید قرارداد بنویسید این خوبیش اینه که اون هزینه 12 درصد رو نمیدید ولی باید حواستون باشه که سر یه ماه از خونه بیرونتون نندازند.
    ششم اینکه برای چک کردن خونه حتما دقت کنید که لوله کشی های خونه سالم باشه و دیوارها رطوبت نداشته باشه.
    هفتم اینکه تا می فهمند شما خونه رو دارید برای ثبت شرکت اجاره می کنید کلی داستان در میارند که باید از پس چونه زدن باهاشون بر بیایید

خلاصه حواستون رو به همه چی جمع کنید.اگر زبان بلد نیستید حتی حواستون به اونیکه داره براتون کارای اجارتونو انجام میده ....

دوستان گرامی سلام

در مورد هزینه های شرکت در ترکیه که یه سری موارد را در گذشته نوشته بودم. لازم به توضیح است که برای پلمپ دفاتر آخر سال مبنای پایان سال اینجا سال میلادی می باشد و حداقل مبلغ 500 لیر است که باید به حسابدار پرداخت گردد و جزو موارد مهمی است که مانند مالیات شرکت باید به موقع پرداخت گردد چون تمام این موارد برای اقامتتون و اجازه کارتون کمک خواهد کرد.
    و واقعا اگر کسی اینجا نتونه کار یا کاسبی راه اندازی کنه پرداخت این مبالغ برایش سنگین تمام خواهدشد.

با تشکر از همه دوستان ضمنا سال نوی میلادی را به همگی تبریک می گم و جای همه را اینجا خالی می کنم چون شنیدم اینجا مراسم سال نوی بسیار جذاب و زیبایی دارند.

دوستان عزیزم سلام
    قبل از همه چیز مجدد سال نوی میلادی رو به همه تبریک میگم چون واقعا تازه آدم می فهمه که سال نو یعنی چی!
    واقعا جای اونایی که تو ایران هستند اینجا خیلی خالیه. حالا جالبیش اینه که استانبول که یه شهر توریستی و مسلمان توش زیاد هست اینجوری جشن می گیرند اونایی که تو تایم اسکوئر نیویورک هستند چه حالی می کنند.
    من رفتم یه جایی اینجا هست به نام اورتاک ببک که بغل پل بغاز (Bogaz) استانبوله. یه کنسرت زنده از ساعت 10 شروع کردند و تا 12 که سال تحویل میشه ادامه داشت. جالب بود اونجا چندتا هم وطن ایرانی دیدم که همشون اینجا شرکت داشتند و زندگی می کردند و اونها هم سال اولی بود که تو استانبول بودند. و تو زمینه های مختلف فعالیت می کردند.
    دو تا از این دوستان تو یه محله ای به نام بیلیک دوزو هستند و زندگی می کنند. راستش امروز رفتم که ببینم چطوریه اونجا و دیدم که چقدر قیمت خونه اونجا چقدر خوبه به طور مثال یه سه خوابه با 2 تا حمام دستشویی و یه سالن بزرگ میگفتند ماهی 650 لیر و همین خونه تو مرکز شهر مثل شیشلی یا سمت مرتر بالای 2000 لیره.
    خلاصه بعد از کلی گشتن دیدم که واقعا محل خوبیه واسه زندگی.
    مثلا از فرودگاه آتاترک تا اونجا با متروبوس حدود 15دقیقه راهه و خیلی هم نسبت به مرکز شهر دور نیست. خلاصه خدمتتون بگم که یواش یواش دارم اطلاعاتم در خصوص زندگی تو استانبول تکمیل می کنم و امیدوارم که بتونم برای دوستان عزیزی که اینجا میان یه سورس اطلاعات خوب باشم.
    با املاکی اونجا که صحبت کردم در مورد خرید خونه می گفت به خارجی هایی که اینجا شرکت دارند با شرایط خیلی خوبی خونه واگذار می کنند چون تو اون منطقه دارند ساختمان سازی می کنند و پیش فروش با شرایط عالی دارند
    خلاصه که شرایط زندگی اینجا اگه درآمد داشته باشید خیلی خوبه.

سلام
    اگه خواستي پيش خريد بكني راجع به سازنده خيلي بايد مطمين باشي. من دو نفر رو شخصا ميشناسم كه بد جوري ضرر كردن. يكي از چيزايي كه مهمه اينه كه حتما بيمه مسووليت داشته باشن كه اگه پروژه رو تموم نكردن خسارت خريدار رو كامل پرداخت كنه. البته فكر ميكنم خودت اطلاعات خيلي بيشتري داشته باشي محض احتياط گفتم.
    پ ن: لطفا بيليك دوزو رو اسپل كن.
    (: iyi şanslar
    Visa office: Paris - QFN:APR.2011 - CSQ:NOV.2013 - FFN:APR.2014 - MEDICAL SENT:17.MAY.2014 - Received:14.June.2014 - PR: 25.06.2014? zzz

دوست گرامی Erik عزیز با سلام

ممنونم که اطلاعات خوبی را اعلام فرمودید و خیلی به درد ایرانی هایی که دارند اینجا سرمایه گذاری می کنند و خونه میخرند می خوره در مورد (بیلیک دوزو هم فرموده بودید Beylikdüzü)

با تشکر

Junior Member

با درود به شما dnk گرامی و سپاس از اطلاع رسانی امیدوارم که تعطیلات به شما خوش بگذره .
    چند تا سئوال دارم هر کدوم رو که فکر میکنی خصوصی هست پاسخ ندهید این ها رو فقط برای اینکه بتونم وضعیت خودم رو ارزیابی کنم میپرسم
    1. دلیل این مهاجرت چه بوده و شغل شما در ایران چی بود
    2. سرمایه ای که به ترکیه انتقال دادید برای شروع زندگی و سرمایه کار چه میزان بود
    3. فرمودید که قصد دارید در زمینه پوشاک فعالیت نمایید ایا در استانبول مغازه خریده و یا اجاره کرده اید و یا اینکه این فعالیت تنها در زمینه ارسال پوشاک به ایران میباشد
    4. ایا اون 2 ماه بیمه 5 نفر ترک را واریز کرده ابد و اقامت دریافت نمودید یا هنوز در حال انجام است
    5. برای یاد گرفتن زبان ترکی چه کار کردید و اگر فرزند دارید مشکل مدرسه فرزند و یاد گیری زبان را چطور حل کردید
    6. ایا راههای دیگری برای اقامت بدون مجوز کار پیدا کرده اید (تنها اقامت و زندگی) مثل ثبت نام فرزند در مدرسه که منجر به اخذ اقامت برای کل خانواده میگردد
    7. بطور کلی حالا که چند ماه از این کار میگذره ایا از کاری که انجام داده ای راضی هستید
    8. ایا سرمایه 200 هزار دلار برای مهاجرت و کار مناسب است و میتوان کاری مطمئن با درامد روزانه درست کرد
    در ضمن اگر کارت ابی خود را دریافت کرده اید میتونید با مراجعه به این سایت که اتوموبیل به خارجی هایی که کارت ابی دارند میفروشه اتوموبیل خود را کمتر از نصف قیمتبازار ترکیه تهیه نمایید ولی حتما باید کارت ابی داشته باشی http://fecatiotomotiv.araba.com
    ببخشید که سئوالات زیاد شد گفتم راستی به جای ما هم نفس بکش چون ما که تو تهران نمیتونیم نفس بکشیم
    پیشاپیش سپاسگذارم

kapita عزیز با سلام خدمت شما
    از اینکه دیر جواب دادم عذرخواهی می کنم درگیر جابجایی منزل و اجاره خونه بودم

دوست گرامی علت این سفر فقط دست یابی به یه شرایط بهتر برای زندگی بوده و واقعا اگر این شرایط در ایران وجود داشته باشه به شخصه فکر می کنم زندگی در ایران برای ما خیلی بهتر می تونه باشه ولی خوب شرایط به یه شکلی است که ما همیشه نگران فردای خودمون و خانواده هستیم و از آرامش هم خبری نیست. البته با توجه به تجربه کوتاه من برای زندگی خارج از ایران فکر می کنم زندگی با چیزی که ما توی ایران داریم خیلی فرق می کنه و مهم اینه که هرکی خواستش از زندگی چی باشه. میدونید من سعی کردم فقط بیان تجربیاتم را داشته باشم.
    من در تهران مدیر یک بخش در یک شرکت اینترنتی بودم و با توجه به اینکه زندگی کارمندی داشتم سرمایه خیلی زیادی با خودم نیاوردم و از اونجا که سابقه کاری حدود 15 سال به شکل کارمندی داشتم تغییر در نحوه درآمد زایی برایم خیلی فرق می کنه و راستش را بخواهید کمی هم سخت.
    در زمینه پوشاک و ارسال آن به ایران با شرایط دلار این روزها کار با ایران خیلی سخت شده ولی قطع نشده به طور مثال قیمت یک شلوار جین را اینجا می تونید با 10 دلار بخرید خوب اگر دلار 1200 بود تغریبا قیمت معقولی بود ولی با دلار 3250 و باربری و بقیه داستانها این شلوار به عمده فروش با چه قیمتی خواهد رسید و سپس مصرف کننده با چه عددی باید بخره؟؟؟؟
    ولی کار با عراق - مصر - کشورهای استقلال یافته روسیه خوبه...
    خرید مغازه در محل های اصلی تجاری برای ما گرونه ولی اجاره راحت تره و در حال حاضر من نتونستم مغازه اجاره کنم چون هنوز اجازه کارم نیومده و اگر بدون اجازه کار شروع کنم اینجا به مشکل خواهم خورد البته با حسابدارم صحبت که کردم گفت میتونی کار کنی چون شرکت ثبت شده و بقیه کارهات در حال انجامه ولی من ترجیح میدم ریسک نکنم. البته به واقع هم هنوز مغازه مورد نظرم رو و با قیمت مناسب پیدا نکردم. اینجا تو خیابونی که من مد نظرم هست مغازه از 3000 لیر ماهیانه به بالا پیدا می شه...
    چون هنوز اجازه کارم نیومده هنوز 5 نفر رو بیمه نکردم...
    برای زبان ترکی فعلا کلاس نرفتم و دارم به صورت فردی تمرین می کنم و اگر شما فرزندی داشته باشید که مدرسه بره اینجا مدرسه فارسی زبان وجود داره که بتونه فصل مدرسه را بگذرونه و برای زمان تعطیلی میتونه بره کلاس زبان.راستش در مورد روشهای دیگه دریافت اقامت ساده ترین روش و قانونی ترین روش ثبت شرکت و ازدواج می باشد و در مورد روشهای دیگر من اطلاعی ندارم. در مورد ثبت نام مدرسه و بدنیا اومدن فرزند در ترکیه که در گذشته وجود داشته این قوانین در حال حاضر تغییر کرده است. در مورد اینکه از این کارم رضایت دارم یا نه با توجه به اینکه من از 1 دسامبر زندگی را اینجا شروع کردم هنوز زوده که بگم، ولی در کل ،بله اینجا آرامشی که دارمو با هیچی عوض نمیکنم. میدونید وقتی تو ترافیک لعنتی تهران نیستم وقتی برام تغییر قیمت دلار دیگه معنی و مفهومی نداره وقتی که برات مهم نیست چی تحریمه چی نیست، وقتی .......... بگذریم در مورد سرمایه ای که فرمودید باید بپرسم که می خواهید ذر چه زمینه ای سرمایه گذاری کنید؟ چون من در مورد خیلی از کارها اطلاعاتی ندارم. ولی در مورد ساختمان و پوشاک میدونم که بله سرمایه گذاری با این مبلغ میتونه براتون بازگشت خوبی داشته باشه. در مورد کارت آبی هم اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید چون من نتونستم اطلاعات بیشتری بدست بیارم.

با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط kapita نمایش پست ها
    با درود به شما dnk گرامی و سپاس از اطلاع رسانی امیدوارم که تعطیلات به شما خوش بگذره .
    چند تا سئوال دارم هر کدوم رو که فکر میکنی خصوصی هست پاسخ ندهید این ها رو فقط برای اینکه بتونم وضعیت خودم رو ارزیابی کنم میپرسم
    1. دلیل این مهاجرت چه بوده و شغل شما در ایران چی بود
    2. سرمایه ای که به ترکیه انتقال دادید برای شروع زندگی و سرمایه کار چه میزان بود
    3. فرمودید که قصد دارید در زمینه پوشاک فعالیت نمایید ایا در استانبول مغازه خریده و یا اجاره کرده اید و یا اینکه این فعالیت تنها در زمینه ارسال پوشاک به ایران میباشد
    4. ایا اون 2 ماه بیمه 5 نفر ترک را واریز کرده ابد و اقامت دریافت نمودید یا هنوز در حال انجام است
    5. برای یاد گرفتن زبان ترکی چه کار کردید و اگر فرزند دارید مشکل مدرسه فرزند و یاد گیری زبان را چطور حل کردید
    6. ایا راههای دیگری برای اقامت بدون مجوز کار پیدا کرده اید (تنها اقامت و زندگی) مثل ثبت نام فرزند در مدرسه که منجر به اخذ اقامت برای کل خانواده میگردد
    7. بطور کلی حالا که چند ماه از این کار میگذره ایا از کاری که انجام داده ای راضی هستید
    8. ایا سرمایه 200 هزار دلار برای مهاجرت و کار مناسب است و میتوان کاری مطمئن با درامد روزانه درست کرد
    در ضمن اگر کارت ابی خود را دریافت کرده اید میتونید با مراجعه به این سایت که اتوموبیل به خارجی هایی که کارت ابی دارند میفروشه اتوموبیل خود را کمتر از نصف قیمتبازار ترکیه تهیه نمایید ولی حتما باید کارت ابی داشته باشی http://fecatiotomotiv.araba.com
    ببخشید که سئوالات زیاد شد گفتم راستی به جای ما هم نفس بکش چون ما که تو تهران نمیتونیم نفس بکشیم
    پیشاپیش سپاسگذارم

دي ان كي عزيز
    سلام
    من چند تا سوال داشتم ازتون. خيلي ممنون ميشم جواب بديد.
    ١. براي شروع و انجام پروسه ي ثبت شركت آيا لازمه همه ي سهامدارها تركيه باشند يا يك نفر مي تونه كارهاي بقيه رو انجام بده؟
    ٢. آيا ميشه بعد از ثبت كردن شركت چند ماه خارج از تركيه بود و بعد براي گرفتن اقامت و اجازه ي كار اقدام كرد؟
    ٣. اگر مثلا تعداد سهامدارها ٦ نفر باشه ولي فقط دو نفر اقامت و اجازه ي كار بگيرند و بقيه داخل ايران باشند، گردش حساب بالاتري براي تمديد اقامت اون دو نفر نسبت به وقتي كه دو نفر سهامدار باشند لازمه؟ (كلا مي دونيد حدودا چقدر ترن اور براي تمديد اقامت دو نفر لازمه؟)
    ٤. اگر پدر و مادر سهامدار باشند براي فرزند بالاي ١٨ سال "اقامت" و "بيمه تحت تكفل" صادر مي شه يا بايد اونا هم سهامدار باشند؟
    ٥. در مورد هزينه ي بيمه خصوصي و دولتي (در صورت امكان) مي تونيد اطلاعات بديد؟
    ٦. به نظرتون هزينه ي زندگي متوسط در استانبول (منهاي اجاره خانه - چون حدود قيمت ها رو توي اينترنت ميشه ديد) براي دو نفر چقدر خواهد بود؟
    ٧. قانون ١٠٠٠٠ لير براي چهار روز هنوز تغيير نكرده؟
    ٨. شماره تلفن خودتون يا مشاورتون رو ممكنه براي من بفرستيد؟

بازم متشكرم