صفحه 7 از 30 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 293

موضوع: اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

Junior Member DNK آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اخذ اقامت تركيه از طريق ثبت شركت و مسائل مرتبط

دوست گرامی سلام

وجود کلیه سهام داران در ابتدای کار الزامی است و مهمترین فردی که باید اینجا باشه مدیر عامل می باشد چون اون حق امضا داره و باید یه سری از کارای اصلی رو اون انجام بده البته وجود سهام دران بیشتر از یک روز الزامی نیست.
    قانون جدید که بعد از 2013 اجرایی شد اینه که مدیر عامل و سهام داران بعد از ثبت شرکت یک ماه فرصت دارند که اقامت 6 ماه را گرفته باشند و یا باید برگه تعیین وقت جهت اخذ اقامت را گرفته باشند. و ارائه دهند.
    برای دریافت اقامت و اجازه کار حتما باید هر نفر بالای 20 در صد سهام داشته باشه و زیر 20 درصد امکان دریافت اقامت و اجازه کار وجود نداره.
    در حال حاضر برای هر سهام دار گردش حساب 40000 لیر الزامی است ولی به زودی با قانون جدید 50000 لیر لازمه
    برای فرزند بالای 18 سال دریافت سهام جهت اقامت و اجازه کار ضروری است
    در مورد هزینه بیمه بیشتر توضیح دهید منظورتان را متوجه نشدم
    هزینه زندگی برای دونفر بدون هزینه اجاره خونه حداقل 1000 لیر مناسب می باشد. البته پایین تر از این هم میشه زندگی کرد بستگی به نوع خرج کردن داره
    قانون یک چهارم سرمایه برای هر سهام دار هنوز تغییر نکرده است
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط Erik نمایش پست ها
    دي ان كي عزيز
    سلام
    من چند تا سوال داشتم ازتون. خيلي ممنون ميشم جواب بديد.
    ١. براي شروع و انجام پروسه ي ثبت شركت آيا لازمه همه ي سهامدارها تركيه باشند يا يك نفر مي تونه كارهاي بقيه رو انجام بده؟
    ٢. آيا ميشه بعد از ثبت كردن شركت چند ماه خارج از تركيه بود و بعد براي گرفتن اقامت و اجازه ي كار اقدام كرد؟
    ٣. اگر مثلا تعداد سهامدارها ٦ نفر باشه ولي فقط دو نفر اقامت و اجازه ي كار بگيرند و بقيه داخل ايران باشند، گردش حساب بالاتري براي تمديد اقامت اون دو نفر نسبت به وقتي كه دو نفر سهامدار باشند لازمه؟ (كلا مي دونيد حدودا چقدر ترن اور براي تمديد اقامت دو نفر لازمه؟)
    ٤. اگر پدر و مادر سهامدار باشند براي فرزند بالاي ١٨ سال "اقامت" و "بيمه تحت تكفل" صادر مي شه يا بايد اونا هم سهامدار باشند؟
    ٥. در مورد هزينه ي بيمه خصوصي و دولتي (در صورت امكان) مي تونيد اطلاعات بديد؟
    ٦. به نظرتون هزينه ي زندگي متوسط در استانبول (منهاي اجاره خانه - چون حدود قيمت ها رو توي اينترنت ميشه ديد) براي دو نفر چقدر خواهد بود؟
    ٧. قانون ١٠٠٠٠ لير براي چهار روز هنوز تغيير نكرده؟
    ٨. شماره تلفن خودتون يا مشاورتون رو ممكنه براي من بفرستيد؟

بازم متشكرم

Junior Member Erik آواتار ها

دي ان كي عزيزمرسي از جوابتون. منظورم از بيمه، بيمه ي پزشكي و داروييه. ميدونين هزينش چقدر ميشه حدودا؟با احترام
    Visa office: Paris - QFN:APR.2011 - CSQ:NOV.2013 - FFN:APR.2014 - MEDICAL SENT:17.MAY.2014 - Received:14.June.2014 - PR: 25.06.2014? zzz

دوست گرامی سلام

برای بیمه شدن هزینه ای حدود 300 لیر باید در ماه پرداخت بشه. البته برای سرپرست خانواده.

با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erik نمایش پست ها
    دي ان كي عزيزمرسي از جوابتون. منظورم از بيمه، بيمه ي پزشكي و داروييه. ميدونين هزينش چقدر ميشه حدودا؟با احترام

Junior Member

سلام
    دی ان کی عزیز خیلی ممنون که اینقدر خوب راهنمایی می کنید
    من با توجه به شرایطم و با توجه به اینکه نمیشه تو 5 سال بیشتر از 6 ماه بیرون از ترکیه بود این امکان ندارم که 5 سال در ترکیه باشم و اگر بخوام اقامت بگیرم می توانم با کسی شریک بشم و بعد 5 سال هم اقامت بگیرم و حساب بانکی جدا هم قبل از اقامت داشته باشم یا نه؟
    بازم ممنونم

Blue__Sky عزیز سلام

دوست گرامی برای دریافت اقامت فرقی نمیکنه که شما شریک داشته باشید یا نه. برای اقامت 5 ساله چند شرط وجود داره
    1- شرکتی که شما ثبت می کنید بعد از یک سال باید فعال باشه و چرخش حساب خوبی داشته باشه چون اگر گردش حساب نداشته باشید امکان تمدید اقامت و اجازه کار صادر نمی شود.
    2- شما هم بعنوان شریک برای تمدید اقامت حتما باید در ترکیه حضور داشته باشید. منظور همان 5 سال و بیشتر از 6 ماه نباید بیرون باشید.
    3- در این 5 سال هیچگونه بدهی مالیاتی یا بانکی یا سابقه کیفری نباید داشته باشید. البته منظورم از سابقه کیفری یعنی نباید با کسی درگیر شده باشید یا از شما شکایت شده باشه.

اگر یکی از اهداف شما ایجاد حساب بانکی می باشد شما لازم به ثبت شرکت ندارید میتونید یک اقامت توریستی 6 ماهه بگیرید و وقتی دفترچه اقامت را گرفتید با اون دفترچه حساب بانکی باز کنید.
    قوانین جدید: در حال حاضر تنها بانک دولتی که برای شما حساب باز میکند (زراعت بانک) می باشد که افتتاح حساب در آن مقداری سخته. بانک خصوص (ایش بانک) برای شما حساب باز می کند ولی اجازه ارسال پول به خارج از کشور را به شما نمیدهد در صورتی که بانک زراعت به شما اجازه این کار را می دهد.
    این یکی از قوانین جدید بانکی اینجاست .
    برای افتتاح حساب یک روش دیگری برای ایرانیها وجود داره که این حسابدارم به من توضیح داد ولی تا الان کسی را ندیدم که ایجاد کرده باشه اونم این هست که با یک مدرک شناسایی ایرانی معتبر که آدرس منزل یا محل کارتون روی آن نوشته شده باشه را بیاورید البته ترجمه به ترکی و مهر کنسولگری روش خورده باشه . با اون میتونید حساب بانکی باز کنید.

امیدوارم جواب سوالتون را داده باشم.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط blue__sky نمایش پست ها
    سلام
    دی ان کی عزیز خیلی ممنون که اینقدر خوب راهنمایی می کنید
    من با توجه به شرایطم و با توجه به اینکه نمیشه تو 5 سال بیشتر از 6 ماه بیرون از ترکیه بود این امکان ندارم که 5 سال در ترکیه باشم و اگر بخوام اقامت بگیرم می توانم با کسی شریک بشم و بعد 5 سال هم اقامت بگیرم و حساب بانکی جدا هم قبل از اقامت داشته باشم یا نه؟
    بازم ممنونم

Junior Member

خیلی ممنون از جوابتون کمک در مورد حساب بانکی
    یه سوال دیگه هم داشتم
    ایا میشه اقامت ترکیه را بدون حضور دایم در کشور ترکیه گرفت ؟ راهی هست؟
    بازم متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط DNK نمایش پست ها
    Blue__Sky عزیز سلام

دوست گرامی برای دریافت اقامت فرقی نمیکنه که شما شریک داشته باشید یا نه. برای اقامت 5 ساله چند شرط وجود داره
    1- شرکتی که شما ثبت می کنید بعد از یک سال باید فعال باشه و چرخش حساب خوبی داشته باشه چون اگر گردش حساب نداشته باشید امکان تمدید اقامت و اجازه کار صادر نمی شود.
    2- شما هم بعنوان شریک برای تمدید اقامت حتما باید در ترکیه حضور داشته باشید. منظور همان 5 سال و بیشتر از 6 ماه نباید بیرون باشید.
    3- در این 5 سال هیچگونه بدهی مالیاتی یا بانکی یا سابقه کیفری نباید داشته باشید. البته منظورم از سابقه کیفری یعنی نباید با کسی درگیر شده باشید یا از شما شکایت شده باشه.

اگر یکی از اهداف شما ایجاد حساب بانکی می باشد شما لازم به ثبت شرکت ندارید میتونید یک اقامت توریستی 6 ماهه بگیرید و وقتی دفترچه اقامت را گرفتید با اون دفترچه حساب بانکی باز کنید.
    قوانین جدید: در حال حاضر تنها بانک دولتی که برای شما حساب باز میکند (زراعت بانک) می باشد که افتتاح حساب در آن مقداری سخته. بانک خصوص (ایش بانک) برای شما حساب باز می کند ولی اجازه ارسال پول به خارج از کشور را به شما نمیدهد در صورتی که بانک زراعت به شما اجازه این کار را می دهد.
    این یکی از قوانین جدید بانکی اینجاست .
    برای افتتاح حساب یک روش دیگری برای ایرانیها وجود داره که این حسابدارم به من توضیح داد ولی تا الان کسی را ندیدم که ایجاد کرده باشه اونم این هست که با یک مدرک شناسایی ایرانی معتبر که آدرس منزل یا محل کارتون روی آن نوشته شده باشه را بیاورید البته ترجمه به ترکی و مهر کنسولگری روش خورده باشه . با اون میتونید حساب بانکی باز کنید.

امیدوارم جواب سوالتون را داده باشم.
    با تشکر

Blue___Sky عزیز تا اونجا که من اطلاع دارم بدون حضور در خاک ترکیه نمیشه اقامت دائم را گرفت.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط blue__sky نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون کمک در مورد حساب بانکی
    یه سوال دیگه هم داشتم
    ایا میشه اقامت ترکیه را بدون حضور دایم در کشور ترکیه گرفت ؟ راهی هست؟
    بازم متشکرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DNK نمایش پست ها
    Blue___Sky عزیز تا اونجا که من اطلاع دارم بدون حضور در خاک ترکیه نمیشه اقامت دائم را گرفت.

با تشکر
    با سلام به جناب dnk عزیز یک سوال خدمتتون داشتم و خیلی هم برای من مهمه و اینه که من دفترچه اقامت 6 ماهه توریستی گرفتم و بعد از یک خروج و ورود دوباره 6 ماه دیگه تمدید می شه و شماره ملی ترکیه را هم گرفتم آیا با این دفترچه اقامت ترکیه و با شماره ت ج می تونم خونه به نام خودم بخرم تا بتونم یک سال یک سال اقامتم رو تمدید کنم و اینکه با این دفترچه اقامت 6ماهه توریستی ترکیه چگونه می توانم اقامت خودم رو تمدید کنم بنده دکتر هستم . با تشکر و احترام

Junior Member

بنده فعلا در ترکیه هستم و اگر برای شما امکان داره شماره تلفنتون رو برای من پیغام شخصی بفرستید تشکر

جناب Babai گرامی سلام

در مورد اقامت 6 ماهه که فرمودید، اگر شما اقامت 6 ماهه را در سال 2012 گرفته باشید برای سال 2013 هم میتونید یک اقامت 6 ماهه دیگه بگیرید. طبق قانون اینجا شما سالی 6 ماه اجازه دریافت اقامت دارید
    راستش در مورد دریافت اقامت دائم من همین الان از یک معاملات ملکی که من ازش خونه اجاره کردم، سوال کردم درمورد اقامت دائم: ایشان به من گفتند که با خرید خانه برای خارجی ها اقامت دائم گرفته است. در مورد قانون اقامت تحقیق کردم ظاهرا طبق لایحه 2644 ماده 35 ماه می 2012 این قانون تصویب شده که خارجی ها در ازای خرید ملک تا سقف 300 هزار مترمربع امکان دریافت اقامت دائم را دارند ولی در مورد اجازه کار چیزی نگفته. اگر یه تایم یکی دو روزه به من بدید سعی میکنم اطلاعاتم را تکمیل می کنم و در اختیار شما خواهم گذاشت.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط babai نمایش پست ها
    بنده فعلا در ترکیه هستم و اگر برای شما امکان داره شماره تلفنتون رو برای من پیغام شخصی بفرستید تشکر