صفحه 23 از 33 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 328

موضوع: اقامت حين تحصیل در کانادا

پیش فرض پاسخ : اقامت حين تحصیل در کانادا

ممنون دوست عزیز من در حین کار دانشجو نبودم، پس ظاهرا مسئله ای نیست درسته؟ سوال دیگه من شاید تکراری باشه اما اگه من بتونم اقامت استانیو بگیرم و اگه نتونم کار پیدا کنم مجبور به موندن تو همون ایالت هستم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    در حین تحصیل نمیتونید برای اقامت دائم از طریق تجربه کانادایی اقدام کنید چون کار در دانشگاه رو در حین تحصیل تجربه کانادایی مورد قبول اقامت قبول نمیکنند ( 2 سال پیش قبول میکردند ولی الان تو فرمش هست که آیا در حین کار دانشجو بوده اید یا نه؟)
    تنها راهش (البته در استان انتاریو) اقدام از طریق PhD Stream هست که زیر مجموعه ی Federal Skill Workers حساب میشه. شرایط و جزئیاتش رو از سایت cic.gc.ca ببینید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arsenalclub نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز من در حین کار دانشجو نبودم، پس ظاهرا مسئله ای نیست درسته؟ سوال دیگه من شاید تکراری باشه اما اگه من بتونم اقامت استانیو بگیرم و اگه نتونم کار پیدا کنم مجبور به موندن تو همون ایالت هستم؟
    تا جاییکه اطلاع دارم لااقل در انتاریو برای اقامت استانی باید فارغ التحصیل کانادا داشته باشید. یعنی حداقل یکسال بمونید و مدرکی مثل MEng بگیرید. از چه طریقی اقامت استانی به محض ورود به کانادا اونم به عنوان دانشجو میشه اقدام کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    تا جاییکه اطلاع دارم لااقل در انتاریو برای اقامت استانی باید فارغ التحصیل کانادا داشته باشید. یعنی حداقل یکسال بمونید و مدرکی مثل MEng بگیرید. از چه طریقی اقامت استانی به محض ورود به کانادا اونم به عنوان دانشجو میشه اقدام کرد؟
    به محض ورود از هیچ طریقی نمیشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

پیش فرض پاسخ : درخواست اقامت توسط دانشجویان دکترا (International PhD Graduates Stream)

سلام، ممنون به خاطر فعال کردن این بخش. دو تا سوال داشتم:
    1. آیا دو سال سابقه ی تدریس به صورت حق التدیس در دانشگاههای ایران برای درخواست پی ار کافی هست؟
    2. اگر امکان گرفتن نامه ی بانکی وجود نداشته باشه آیا داشتن RA به عنوان یک شغل می تونه آفیسر را قانع کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درخواست اقامت توسط دانشجویان دکترا (International PhD Graduates Stream)

نقل قول نوشته اصلی توسط translation نمایش پست ها
    سلام، ممنون به خاطر فعال کردن این بخش. دو تا سوال داشتم:
    1. آیا دو سال سابقه ی تدریس به صورت حق التدیس در دانشگاههای ایران برای درخواست پی ار کافی هست؟
    2. اگر امکان گرفتن نامه ی بانکی وجود نداشته باشه آیا داشتن RA به عنوان یک شغل می تونه آفیسر را قانع کنه؟
    1. باید حد اقل یک سال پیوسته و تمام وقت (1560 ساعت) یا بیش از یک سال به صورت پیوسته و معادل 1560 ساعت باشه. معمولن نامه های کار کشورهایی مثل ایران رو با تشکیک و وسواس بررسی می کنند و خیلی مدارک محکم و دقیقی باید ارائه بدید. البته در کنار همه ی این ها باید سایر شرایط (زبان، حداقل امتیاز) رو هم داشته باشید.

2. نامه ی بانکی یعنی چی؟ ربطش به RA چیه؟
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط navdoost نمایش پست ها
    سلام دوستان چه عجب اینجا یکم فعال شد. من شنیدم کلا این stream خیلی سخت هستش و تقریبا کسی نتونسته اقامت بگیره. الان داشتم یه مطلب تو یه سایت خبری تو کانادارو میخوندم که با 3-4 از بچه های U of T که 2011 اپلی کرده بودن و از ملیت های مختلف مصاحبه کرده بود که میگفتن بدلایل الکی رد میکنن بعد از 1.5سال و تقریبا این stream خیلی فعال نیست. تجربه ای دارین شما؟؟؟؟

اینم لینکش: http://www.thestar.com/news/immigrat...r_program.html
    نه دوست عزیز. به این وخامت نیست که میفرمایید. من و همسرم از همین طریق اقامت گرفتیم. و دوست خودمم توی یکی دیگه از دانشگاه های کانادا از همین طریق.
    حداقل دو نمونه حی و حاضریم دیگه

ولی ناهماهنگی زیاد بود توی کار آفیسرها! به یه سری مدارک گیر بیخود میدادن، به یه سری نمیدادن!

مثلا توی پرونده ما یکی که بررسی کرده بود، نوشته بود متقاضی فوقش رو از فلان دانشگاه گرفته در حالیکه همسر متقاضی از یه دانشگاه دیگه. بررسی کامل انجام شود (توی مبحث سکیوریتی چک!)
    آخه نمیدونم این اتفاق چه بررسی کامل امنیتیی لازم داره که ما فوقمون توی دوتا شهر مختلف بوده؟

یعنی منظورم اینه که آفیسرها بعضا شنگول میزدن!

ولی الان توی فروم زیر همه دانشجوهای پی اچ دی ستریم رو که در مراحل مختلف هستن میشه پیدا کرد و تجاربشون رو. خیلیاشونم نمونه نامه سابقه کارهای خودشون رو که مورد قبول واقع شده رو گذاشتن توی امضاهاشون و خلاصه میتونه خیلی کمکتون کنه.
    http://www.canadavisa.com/canada-imm...-t87348.0.html

سلام دوستان
    من PhD رو از ژانویه 2013 شروع کردم و 2 سال دقیقا میشه ژانویه 2015. اونجور که پست های فروم رو خوندم، از ژانویه 2015 مثکه قوانین عوض میشه سخت تر یا آسون تر مثکه مشخص نیست. میخواستم ببینم امکتنش هست من قبل از ژانویه 2015 بره FSW اقدام کنم که شامل قوانین جدید نشم؟
    ممنون

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

نقل قول نوشته اصلی توسط alioo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من PhD رو از ژانویه 2013 شروع کردم و 2 سال دقیقا میشه ژانویه 2015. اونجور که پست های فروم رو خوندم، از ژانویه 2015 مثکه قوانین عوض میشه سخت تر یا آسون تر مثکه مشخص نیست. میخواستم ببینم امکتنش هست من قبل از ژانویه 2015 بره FSW اقدام کنم که شامل قوانین جدید نشم؟
    ممنون
    از دوستان کسی در مورد قوانین جدید اطلاعی داره؟ به طور مشخص مثل همین دوستمون برای دانشجویان دکتری شرایط راحت تر میشه یا سخت تر؟

Junior Member

سلام دوستان
    با توجه به اینکه قوانین دائم تغییر میکنه مطالب این فروم یه کم out of date شده . لطفا اگر کسی هنوز اینجا فعاله اگر جواب این سوال من رو میدونه راهنماییم کنه
    ممنون میشم:
    با توجه به اینکه 2015 قوانین کلا تغییر می کنه و من برای سپتامبر 2014 2تا پذیرش دارم یکیش مستر هست 16 ماهه از UBC و دیگری PhD از دانشگاه Calgary . کدوم از نظر سریعتر اقامت گرفتن برام مناسب تره؟
    چون ظاهرا قبلا دکترا ها میتونستن بعد از 2 سال از تحصیلشون درخواست بدن . شاید من اشتباه متوجه شده باشم ولی ظاهرا الان باید اول دکترا رو تموم کنن بعد اقدام کنن که اینجوری تازه بعد 4-5 سال میشه اقدام و اگز 1 ساله هم بدن میشه 5-6 سال تازه پی آر و بعد از اون هم 3 سال میشه تا پاسپورت کانادایی یعنی کلا 9 سال تا پاسپورت؟؟!!! درست فهمیدم من؟
    مرسی دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Ethics, KU Leuven

دوست عزیز این استریم برای دانشجویان دکتری هست پس شما بهتره برین برای دکتری ... دیگه اینکه طبق اون چیری که من خوندم این جا گویا باید دوسال از تحصیلتون گذشته باشه ... شما میشه منبع اطلاعاتتون رو در مورد تغییر قانون ها بگین؟ من هم برام سواله این قضیه
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc.../permanent.asp

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به اینکه قوانین دائم تغییر میکنه مطالب این فروم یه کم out of date شده . لطفا اگر کسی هنوز اینجا فعاله اگر جواب این سوال من رو میدونه راهنماییم کنه
    ممنون میشم:
    با توجه به اینکه 2015 قوانین کلا تغییر می کنه و من برای سپتامبر 2014 2تا پذیرش دارم یکیش مستر هست 16 ماهه از UBC و دیگری PhD از دانشگاه Calgary . کدوم از نظر سریعتر اقامت گرفتن برام مناسب تره؟
    چون ظاهرا قبلا دکترا ها میتونستن بعد از 2 سال از تحصیلشون درخواست بدن . شاید من اشتباه متوجه شده باشم ولی ظاهرا الان باید اول دکترا رو تموم کنن بعد اقدام کنن که اینجوری تازه بعد 4-5 سال میشه اقدام و اگز 1 ساله هم بدن میشه 5-6 سال تازه پی آر و بعد از اون هم 3 سال میشه تا پاسپورت کانادایی یعنی کلا 9 سال تا پاسپورت؟؟!!! درست فهمیدم من؟
    مرسی دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)