صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: خروج از کشور برای دانشجویان رشته های وزارت بهداشت

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member helious آواتار ها

Question خروج از کشور برای دانشجویان رشته های وزارت بهداشت

سلام دوستان بزرگوار
    من هر چی گشتم در مورد وثیقه گذاشتن برای رشته های وزارت بهداشت اطلاعاتی پیدا نکردم و همه چیز در مورد وزارت علوم بود
    من ترم 7 کارشناسی تغذیه هستم و میخواستم از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش بگیرم و ادامه تحصیل بدم و باید برای سربازی وثیقه بزارم قاعدتا. ولی چند روز پیش از یکی از دوستام شنیدم که برای رشته های وزارت بهداشت نمیشه وثیقه گذاشت و خارج شد و حتما باید معاف باشی . میخواستم بدونم این حرف چقدر صحت داره؟اگه اینجوری باشه که خیلی ضد حاله

یه سوال دیگه اینکه من میخوام 1 ترم مرخصی بگیرم و 1 ترم هم واحد کم بردارم تا بتونم زبان بخونم و چندتا مقاله بدم پس 10 ترمه تموم میشم.آیا 10 ترمه تموم کردن من برای سربازی و خروج از کشور مشکلی ایجاد میکنه؟

از دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

Junior Member helious آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وثیقه گذاشتن برای رشته های وزارت بهداشت

هفته پیش رفتم تهران وزارت بهداشت پرسیدم من که رشتم کارشناسیه و طرح هم نداره آیا میتونم بعد از خرید آموزش رایگان واسه سربازی وثیقه بزارم و دانشنامه رو آزاد کنم؟از چند نفر پرسیدم هر کی یه جوابی داد

از اقای منفرد پرسیدم گفت نمیشه.گفت اگه بتونی پذیرش توی یه رشته ای بگیری که مربوط به وزارت علوم باشه میتونی وثیقه بزاری.حتی یه بخشنامه بود که توش خود نظام وظیفه گفته بود که اگه هر کسی چه وزارت بهداشتی چه وزارت علومی بخواد خارج از کشور ادامه تحصیل بده میتونه وثیقه بزاره و باید دانشنامه رو بهش بدن.ولی وقتی بخشنامه رو نشونش دادم گفت وزارت علوم قبول کرده ولی وزارت بهداشت قبول نکرده این بخشنامه رو(مسخره ها خودشون میگن باید نظام وظیفت مشخص شده باشه تا دانشنامه رو بهتون بدیم بعدش میگن ما قبول نداریم این بخش نامه ها رو روانین به خدا)

از خانم اجاقیان قسمت فارغ التحصیلان پرسیدم گفت اره مشکلی نداره . میتونی هزینه تحصیل رایگان رو بخری بعد وثیقه بزاری واسه سربازیت و بعدش مدارکت رو آزاد کنی
    از خانم عباسی بخش تایید مدارک هم پرسیدم زنگ زد از رییس پرسید گفت مشکلی نداره

حالا من موندم چیکار کنم.زور داره 1 ترم مرخصی بگیرم بشینم زبان بخونم بعدش کلی دهن خودمو سرویس کنم پذیرش بگیرم آخرش اینا بگن مدارکتو بهت نمیدیم

سلام دوستان
    من می خواستم ببینم امکانش نیست وزارت بهداشت (دانشگاه کارشناسی من شهید بهشتی بوده) ریزنمرات غیررسمی رو بدون گرفتن مبلغ و وثیقه و ... بده؟ من زنگ زدم خود دانشگاه گفتن باید پول بدی، البته رسمی رو پرسیدم. ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه
    سوال بعدیم در مورد تعهد محضری یا وثیقه س... کسی تجربه ای داره؟ من میخام ریزنمرات رسمی و مدرکم رو با تعهد محضری بگیرم اما نمی دونم مزایا و معایب این کار چی ان. ممنون می شم هر چی اطلاعات دارین در مورد کمتر کردن هزینه های تعهد و راحت تر گرفتن ریزنمرات و ... بهم بدین.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط everyroseoli نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خواستم ببینم امکانش نیست وزارت بهداشت (دانشگاه کارشناسی من شهید بهشتی بوده) ریزنمرات غیررسمی رو بدون گرفتن مبلغ و وثیقه و ... بده؟ من زنگ زدم خود دانشگاه گفتن باید پول بدی، البته رسمی رو پرسیدم. ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه
    سوال بعدیم در مورد تعهد محضری یا وثیقه س... کسی تجربه ای داره؟ من میخام ریزنمرات رسمی و مدرکم رو با تعهد محضری بگیرم اما نمی دونم مزایا و معایب این کار چی ان. ممنون می شم هر چی اطلاعات دارین در مورد کمتر کردن هزینه های تعهد و راحت تر گرفتن ریزنمرات و ... بهم بدین.
    در مورد رشته های پرشکی اطلاعاتم کمه و نمیتونم سوالتون رو کامل پاسخ بدم.
    ولی درمورد گرفتن ریز نمرات غیر رسمی، نیازی به درخواست از دانشگاه نیست! کافیه از صفحه ی نمراتتون در سایت دانشگاه پرینت بگیرید و ترجمه ی غیر رسمیش کنید (خودتون). بسیاری از دانشگاه های اروپایی برای شروع کار همین ترجمه رو ازتون میپذیرن و بعضا موقع دریافت ویزا یا ثبت‌نام ممکنه ازتون ریز نمرات اصلی و ترجمه رسمی رو بخوان که تا اون موقع چندین ماه فرصت هست.

متاسفانه بعد از فارغ التحصیلی پرتال دانشگاه برای ما بسته می شه و دسترسی به نمره مون نداریم. بدبختی همینه. وثیقه هم اگر بذاری کلی دنگ و فنگ و ضرر داره که نمی ارزه. من واقعا سختمه الان مدرکمو بخرم. نمی دونم چیکار کنم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط everyroseoli نمایش پست ها
    متاسفانه بعد از فارغ التحصیلی پرتال دانشگاه برای ما بسته می شه و دسترسی به نمره مون نداریم. بدبختی همینه. وثیقه هم اگر بذاری کلی دنگ و فنگ و ضرر داره که نمی ارزه. من واقعا سختمه الان مدرکمو بخرم. نمی دونم چیکار کنم
    شما همیشه این حق رو دارید که لیست نمراتتون رو از دانشگاه درخواست کنید، این لیست نمرات صرفا یه پرینت از وضعیت تحصیلیتون هست و حق شماست!
    برید به آموزش دانشکده و وضعیت تحصیلیتون رو درخواست کنید باید به شما یه پرینت غیر رسمی از نمراتتون تحویل بدن.

* موقع درخواست دادن واژه ی "ریزنمرات" رو به کار نبرید! باعث سوءتفاهم میشه، بگین صرفا برای اطلاع خودتون مایلید بدونید در هر درسی چه نمره ای گرفتید (هرچند که این حق شماست و ممکنه در کمال ناباوری با جملاتی مانند "تو چه دانشجویی هستی که نمرات خودت رو هم نمیدونی؟" مواجه بشی، ولی "زبان خوش" رو فراموش نکنید، سرعت کارها رو به شدت افزایش میده).

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای دانشجویان رشته های وزارت بهداشت

سلام دوستان ......... اطلاعاتی در مورد قوانین مربوط به آزاد سازی مدارک و غیره میخواستم.... کسی هست بندرو رهنمایی کنه؟ لینک ؟ فایل ؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای دانشجویان رشته های وزارت بهداش

من امروز13/2/96 وزارت بهداشت بودم گذاشتن وثیقه و تعهد برای دانشجوهای دانشگاه های دولتی کلا متوقف شده
    ولی دانشگاه آزاد میتونن خارج بشن با وثیقه برای رشته ما علوم آزمایشگاهی دو سال طرح30م ضمانت نامه بانکی میخوان
    شرط اصلی برای استفاده از این داستان برای پسرها هم داشتن پایان خدمتِ

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ribaxer نمایش پست ها
    من امروز13/2/96 وزارت بهداشت بودم گذاشتن وثیقه و تعهد برای دانشجوهای دانشگاه های دولتی کلا متوقف شده
    ولی دانشگاه آزاد میتونن خارج بشن با وثیقه برای رشته ما علوم آزمایشگاهی دو سال طرح30م ضمانت نامه بانکی میخوان
    شرط اصلی برای استفاده از این داستان برای پسرها هم داشتن پایان خدمتِ
    سلام دوست عزیز

من حدس میزنم که به درستی متوجه منظور شما نشدم. میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟
    قانون پیشین همچنان در حال اجراست:
    http://www.behdasht.gov.ir/news/%D8%...8A%D9%81%D9%87

ضمنا من متوجه نشدم که خانم ها و آقایونی که پایان خدمت دارند، اصلا چرا باید به اجازه برای خروج از کشور نیاز داشته باشند؟
    شرط اصلی برای استفاده از این داستان برای پسرها هم داشتن پایان خدمت

Junior Member

خب ما پسرها یه تعهد خدمت داریم یه خدمت وظیفه عمومی
    من پایان خدمت دارم اما نه 21 ماه کامل
    بهمین جهت باید کسری دوسال طرحمو بگذرونم و چون نمیتونم مدرکمو نمیتونم برای همین وثیقه میذارم و ...

من اینا در مورد آزاد کردن مدارک بدون گذراندن طرح صحبت میکنم نه خدمت سربازی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)